V Úpici kraloval Vokrouhlík

Pátý závod českého poháru v marathónu, který se konal o uplynulém víkendu v Úpici, vyhrál Tomáš Vokrouhlík ...

Autor: Jakub Nepraš

První letní víkend, konkretně v jeho první polovině, 25. června, byl na programu další díl Českého poháru MX. Pátý díl desetidílné série byl naplánován jako součást Festivalu cyklistiky v Úpici v Podkrkonošší.

Téměř 600 závodníků, z toho 200 startujících na dlouhé trati se ráno ještě za přijatelného počasí vydalo na trasu o délce 105 km s převýšením 2600 metrů. Na startu se mihlo i pár profíků, kteří udávali tempo hned od startu. Prvních 25 kilometrů ukazovala trať svou příjemnější část. Dlouhé nepříliš strmé stoupání a jednoduché sjezdy. Na čele se proto také utvořila mnohočlenná skupina všech favoritů. Po pěkném sjezdu okolo northshore lávek a po první občerstvovačce přestala legrace. Výjezdy se stávaly čím dál prudší, sjezdy se změnily na úseky plné technických pastí a sluníčko začalo pěkně pálit do zad. Na čele závodu se v jednom z prudkých výjezdů utrhl Tomáš Vokrouhlík (ČS MTB) a roztrhal tak vedoucí skupinu. Nakonec svůj náskok zvyšoval až do cíle a s šesti minutami odstupu na druhého Vénu Hornycha vyhrál svůj první český pohár v maratónu.

Celý závod jela za touto dvojicí skupina, ve které byl velmi aktivní Honza Matějů. V závěru na to ale doplatil ve spurtu o třetí místo. Ovšem na největšího smolaře závodu aspiroval Ondřej Zelený s třemi defekty, které ho vyřadily z boje o dobré umístění. Na startu byl i Ondřej Fojtík, který měl být původně na ME v maratónu. Minulý týden měl pád a „rozbil“ si koleno. Dle svých slov netrénoval a radši neodjel naši zem reprezentovat, aby neudělal ostudu.

Závod žen vyhrála Barbora Bohatá před sestrou Kateřinou, když na trati dokonce i spolupracovali při opravě defektu. Cíl byl umístěn do centra festivalového dění na Úpické náměstí. V cíli se závěrem všichni (profíci i nadšenci) shodovali že trať byla hodně těžká. Před startem jen „místní“ závodníci tušili co je čeká. A jelikož trať stavěl skialpinista tak byly využity snad všechny kopce v okolí. Zejména stoupání panskou cestou na 80. kilometru bylo velmi výživné a dalo by se říci že dost zbytečné. Dle mého názoru by možná prospěli občas nějaké jezdivější úseky, ale pořadatel chtěl udělat těžký maratón v překrásné krajině ob dvě údolí od legendárních Sudet a to se mu taky povedlo.

Přečteno - 6922x Tagy: marathony
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

1. PozvánkyRakouská stálice: Na Salzkammergut Trophy si můžete nevídaně hrábnout
    Rakouská stálice: Na Salzkammergut Trophy si můžete nevídaně hrábnout
  2. PozvánkyKolo pro život se připravuje na oblíbené Vary
    Kolo pro život se připravuje na oblíbené Vary
  3. PozvánkyOblíbená 24hodinovka Těžká Pohoda opět bude!
    Oblíbená 24hodinovka Těžká Pohoda opět bude!
  4. Český pohárAuthor Šela marathon otevře Český pohár XCM
    Author Šela marathon otevře Český pohár XCM

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.
  1. avatar
    #11 midlander - vloženo: 30.06.2005 v 16:22:48

trocha pruzení - nerad rejpám, ale když vidim jak sestry Barbora a Kateřina spolupracovali tak skáču ze židle... :o)

odpověz na tento komentář
  2. avatar
    #10 petr novotny - vloženo: 28.06.2005 v 13:49:30

hezky - jo taky sem mel smulu, tri defekty - jednou sem lepil :-( smula, ale jinak si myslim ze takhle by mel vypadat poradnej maraton, a skoda jen ze tohle bylo "B" zavod v poharu, podle toho by byl treba Hradec jedine "Z" :-)))

3. avatar
    #9 tom - vloženo: 28.06.2005 v 11:47:16

takhle to ma vypadat - jen tak dal!!! takhle by me vypadat CP v maratonu!!Trat byla sice podle me hodne tezka a asi si vsichni hrabli docela na dno ( i kuli tomu vedru), ale aspon se ukaze kdo na to ma:-). Moc peknej zavod!!! a poradatele supeeer.

4. avatar
    #8 jirka - vloženo: 28.06.2005 v 11:08:31

obdiv ondroj - to co si tam předváděl bylo paradní.škoda těch defektu jinak by bylo druhe misto tve.a taky dík pořadatelum za paradni zavod.

5. avatar
    #7 bajker - vloženo: 28.06.2005 v 10:14:47

doplněni - A co Václav Hlaváč z Michelinu.Jezdil stále v první skupince, po defektu si to dojel a z druhé pozice na trati ( ne jediný ) zbloudil. Nakonec stejně dojel třetí.

6. avatar
    #6 sadre - vloženo: 28.06.2005 v 08:22:59

Pro Cecila - Ses normalni..Hradecaci udelaj pri jejich organizacnich schopnostech drakyadu pod el.vedenim...

7. avatar
    #5 Cecil - vloženo: 28.06.2005 v 08:18:48

Hradec - Hradec vyradit..proc??Udelal bych tam CP v pousteni draku..drakyada 2006..

8. avatar
    #4 Beeda - vloženo: 28.06.2005 v 07:51:20

supr - Nadherna trat, vic jezdiva byt rozhodne nemusi, je to CP. A tu pansku cestu prosim priste celou:-). B
    PS: Hradec priste vyradte...