Aprílová 8 otevřela sezónu na broumovsku

Čtrnáctý ročník Aprílové osmičky se pro letošek stal kořistí Tomáše Vokrouhlíka a Ilony Bublové...

Autor: PR - článek

Celkem 173 závodníků a závodnic na horských kolech, mezi nimiž bylo také několik Poláků, se sjelo v neděli 22.dubna do Teplic nad Metují, kde místní sportovní klub REDPOINT uspořádal již 14.ročník veřejného závodu horských kol s názvem APRÍLOVÁ OSMIČKA.

Pořadatelé připravili technicky náročný 5,5 km dlouhý okruh s 200 metrovým převýšením, vedoucí kolem Lysého vrchu se startem a cílem před sportovní prodejnou Redpoint.

V pravé poledne za slunečného počasí odstartoval hlavní rozhodčí Josef Havlíček závod žákovských kategorií na 4km. Mezi mladšími žáky byl nejlepší Dominik SÁDLO (SK BP LUMEN Úpice) a ze stejného klubu byla i vítězka mladších žákyň Jana ADÁMKOVÁ. Za SK CYKLOTEAM Broumov startoval vítěz starších žáků Matěj HEJNYŠ i vítězka starších žákyň Daniela ČERNÁ.

V jednu hodinu se vydali na trať kadeti, kadetky, ženy a hobíci, které čekaly 3 okruhy (16,5 km). Jako první projel cílem vítěz kategorie muži-hobby Damian BLACHNIK (AZS INTERSPORT TEAM), vítězem mezi kadety byl Karel HNÍK (KC KOOPERATIVA Jablonec n.Nisou). Ženy vyhrála Ilona BUBLOVÁ (ROCK MACHINE CYKLOMAX) před vítězkou kadetek Markétou SLÁDKOVOU (SK CYKLOTEAM Broumov).

Mezi startujícími do hlavního závodu na 4 kola (22km) stálo několik vítězů předcházejících ročníků (Doležal, Žilák a Sulzbacher) a několik dalších, kteří si na vítězství teprve brousili zuby (Vokrouhlík, Bubílek, Hornych). Cílovou pásku proťal jako první Tomáš VOKROUHLÍK (ČS MTB) před druhým Alešem Kestlerem a třetím Michalem Vlčkem. Juniory vyhrál Jakub ŠILAR (SK Žamberk TESSUTI SPORT), masters 1 Petr SULZBACHER (KHS.CENYTISKU.CZ) a masters 2 Tomáš ČADA z pořádajícího týmu REDPOINT PEARL iZUMi.

Sportovní nedělní odpoledne uzavřel závod mladších minižáků a minižákyň, který připomínal soutěž rodičů s dětmi, a úplnou tečkou byl závod starších minižáků a minižákyň, kde se již závodilo bez doprovodu rodičů, kteří by asi většinou tempu svých potomků nestačili.