Crocodile Trophy míří k cíli

Dva dny před koncem legendárního Crocodile Trophy severoaustralskou buší si Ondřej Fojtík stále drží průběžné druhé místo, Radek Šíbl bude bojovat o třetí! Osmou etapu do Cooktownu vyhrál Rakušan Rucker...

Autor: Jan Němec

Rakušan Stefan Rucker si vychutnává vítězství v osmé etapě. Foto: Regina Stanger 142 kilometrů dlouhá etapa z Laury do Cooktownu, která byla již osmou v pořadí, byla velmi náročná zejména díky rozbitému povrchu a závěrečnému stoupání do cíle. I tak se čeští borci v balíku bikerů křižujících sever Austrálie na Crocodile Trophy neztratili. Na medailová umístění tentokrát nedosáhli, Ondra Fojtík (Toyota Dolák) skončil pátý a Radek Šíbl (North Bikezone.cz) sedmý, ale druhé místo "Foji" ohroženo nebylo.

Etapa vyhrál Rakušan Stefan Rucker (Elk House), pro kterého bylo vítězství v Cooktownu velkým snem, v posledních dvou letech se mu to ani jednou nepodařilo. "Byl to letos můj hlavní cíl, loni jsem vyhrál čtyři etapy, ale stejně jsem si říkal, že letos pojedu znovu, abych se pokusil vyhrát právě tuhle do Cooktownu," sdělil novinářům.

Vedoucí muž průběžného pořadí Ital Mauro Bettin zakončil dnešní etapu na druhém místě, stále má své vedení pevně v rukou a o celkové vítězství s největší pravděpodobností již nepřijde.

Ihned po skončení etapy sednul Ondra Fojtík za počítač a přes půl zeměkoule nám zaslal čerstvé informace:

"Už jsme v Cooktownu, díky bohu! Dnes za to vzali hned na prvním kilometru ze 145km dlouhé etapy kluci z Dream týmu, já se napletl do malé kolize v balíku a když mě tam vepředu neviděli, jeli tak, abych to nesjel. Bylo to proti větru a hodně rozbitá cesta, kameny, vysoký rolety se střídali s úseky s hlubokým pískem, postupně jim odpadali soupeři z háku, zbyl jen Benoit, Bettin, Rucker a Carlson. Na prvních 20km měli přes 3 minuty. Já byl rád, že jsem si po 4km sjel skupinu, kde byli lidi od 3 do 6 místa v celkovým pořadí a bylo jasný, že ty vepředu dnes už neuvidím. Po 70km se objevily tahlá stoupání a rychlé sjezdy s brody, kde jsme si s Radkem pomohli zbavit se Boruba a dalších lidí. S námi zůstal jen Bennet, se kterým teď Radek bojuje o 3 místo, protože posledních 40km bylo po rovině proti šílnému větru a druhá půlka z toho po asfaltu, Borup ztratil svoje včerejší celkové 3. místo. Do cíle byla kilometrová stojka, já byl pátý a Radek sedmý."Radek Šíbl v jednom z brodů osmé etapy. Foto: Regina Stanger

"Konečně bydlíme v příjemné civilizaci, je tu příjemný mořský vzduch a zítra nás čeká poslední etapa 110km dlouhá, která se počítá do celkovýho hodnocení. Bettin o svý 1. místo přijde, jen když se mu rozpadne kolo a já o druhý asi taky, zato Radek Šíbl bude bojovat o třetí až pátý místo! Zatím ahoj!"