Finále SP v Hoogerheide Kateřině Nash vyšlo, má stříbro

Na výbornou zvládla Kateřina Nash finálový díl Světového poháru cyklokrosařů v Hoogerheide, když nestačila jen na kolegyni bikerku Evu Lechner z Itálie...

Velmi solidní výsledek zajela i Martina Mikulášková, v rozbahněném závodě skončila těsně za úřadující mistryní světa Marianne Vos třináctá. V top ten dojel také Jakub Skála v závodě mužů do 23 let.

V hlavní kategorii muži Elite dominovali dvacetiletí mladíci: zvítězil Mathieu van der Poel před Woutem van Aertem. Nejlepším českým cyklokrosařem byl Radomír Šimůnek na 19. pozici.

Reportáž ze závodu i s ohlasy Kateřiny Nash připravujeme....

Výsledky ženy Elite:
1. Eva Lechner (ITA, Südtirol Colnago) 0:44:53 hod.
2. Kateřina Nash (Luna Pro) +0:18
3. Pauline Ferrand Prévot (Rabo Liv) +0:27
4. Sanne Cant (BEL, BKCP Powerplus) +0:54
5. Sabrina Stultiens (NED, Liv - Plantur) +1:03
13. Martina Mikulášková (TJ Stadion Louny) +2:57
23. Pavla Havlíková (Telenet Fidea) +4:34
35. Karla Štěpánová (Kona Cycling Point) +6:24
44. Nikola Nosková (KC Kooperativa SŠ Jablonec n.N.) +8:20
50. Denisa Lukešová -1. kolo
DNF. Vendula Kuntová (Remerx Merida Kolín)

Celkové pořadí SP 2014/2015 ženy Elite:
1. Cant 246 bodů, 2. van Loy 204, 3. Compton 187, 8. Nash 160, 12. Mikulášková 124, 14. Havlíková 113

Výsledky muži Elite:
1. Mathieu van der Poel (NED, BKCP Powerplus) 1:08:38 hod.
2. Wout van Aert (BEL, Vastgoedservice - Golden Palace Continental) +1:04
3. Gianni Vermeersch (BEL, Sunweb - Napoleon Games) +1:21
4. Kevin Pauwels (BEL, Sunweb - Napoleon Games) +1:22
5. Lars van der Haar (NED, Giant Alpecin) +1:37
19. Radomír Šimůnek (Corendon - Kwadro) +4:14
23. Michael Boroš (ČEZ Cykloteam Tábor) +4:30
25. Tomáš Paprstka (Remerx Merida Kolín) +4:55
45. Lubomír Petruš (BKCP Powerplus) -2 kola
49. Matěj Lasák (Maxcursor) -3 kola
56. Vladimír Kyzivát (Johnson Controls AŠ MB) -4 kola

Celkové pořadí SP 2014/2015 muži Elite:
1. Pauwels 430, 2. van der Haar 345, 3. van Kessel 307, 21. Boroš 170, 32. Paprstka 119, 35. Šimůnek, 37. Petruš 83, 46. Bína 44

Výsledky junioři:
1. Eli Eserbyt (BEL) 0:37:40
2. Roel van der Stegen (NED) +0:48
3. Gage Hecht (USA) +0:53
42. Vojtěch Vojíř +3:48
49. Lukáš Kunt +4:14
52. Josef Jelínek +4:22
53. Martin Matějček +4:27
66. Josef Bařtipán +7:28

Výsledky muži U23:
1. Laurens Sweeck (BEL) 0:52:02
2. Michael Vanthourenhout (BEL) +0:28
3. Fabien Doubey (FRA) +0:52
8. Jakub Skála (ČEZ Cykloteam Tábor) +1:57
11. Vojtěch Nipl (Puskinak.cz) +2:15
19. Adam Ťoupalík (BKCP Powerplus) +3:51
38. Štěpán Schubert -1 kolo
43. Dominik Vrána -1 kolo

Kompletní výsledky naleznete zde: www.uci.ch/cyclo-cross/ucievents/2015-cyclo-cross-uci-cyclo-cross-world-cup/210701015/widgets/entries-start-lists-results-standings-167283/


 

Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

  1. Světový pohárSP MTB má nového titulárního sponzora: Mercedes-Benz
    SP MTB má nového titulárního sponzora: Mercedes-Benz
  2. Světový pohárCyklokrosový svěťák se stěhuje do Německa, Nash musí zvládnout start
    Cyklokrosový svěťák se stěhuje do Německa, Nash musí zvládnout start
  3. ZávodyFotogalerie: SP CX #4 - Bogense 2017
    Fotogalerie: SP CX #4 - Bogense 2017
  4. Světový pohárJunior Kopecký zraje, vyhrál SP v Dánsku, Nash šestá
    Junior Kopecký zraje, vyhrál SP v Dánsku, Nash šestá
  5. ZávodyFotogalerie: SP CX - trenink, Bogense 2017
    Fotogalerie: SP CX - trenink, Bogense 2017
  6. Světový pohárCyklokrosový svět je v Dánsku, pokračuje SP už i s Katkou Nash
    Cyklokrosový svět je v Dánsku, pokračuje SP už i s Katkou Nash

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.

redakční systém | ISSN 1803-5744