Giant Arete 2 preview

Dámy, slečny zpozorněte prosím. Máme tu pro vás představení sportovního biku, který by neměl uniknout vaší pozornosti. Ostatně tady ho máme ...

Ačkoliv počasí nás ještě sem tam trošku zlobí, teploty nejsou na červen z nejvyšších a zataženo s deštěm, nebo alespoň nějakou tou přeháňkou je na každodenním programu, na kolech stejně vyrážíme my i naše něžné polovičky. A právě pro ně je určen bike, který jsme vybrali pro naše dněšní představení. Pohleďte tady ho máme, dámský bike Artete 2.

Značka Giant
Model Arete 2
Typ XC
Rám AluxX
Vidlice Rock Shox Tora 302
Zdvih 100 mm
www giant-bicycles.cz
Cena kola 23 999,- Kč

Poměrně decentně provedený design duralového rámu v sobě kombinuje bílou a zlatou a ve slunci jen s decentně, téměř nepostřehnutelným stříbrným logem Giant. Materiál je použit tovární AluxX SL. Geometrie biku je samozřejmě uzpůsobena dívčím potřebám, stejně tak jako kratší představec a širší sedlo.

Odpružení zajišťuje vidlicce Rock Shox Tora 302 Air se zdvihem 100mm a zavíráním na řídítkách. Pohon je čistě v režii Shimana. Řazení a smyk nesou logo SLX, kliky a kazeta pocházejí od Deore a řetěz s přehazovačkou jsou ze sady XT.

Co se týká dalších komponentů na biku, tak tam najdeme ráfky Mavic XM117, pláště Kenda Small Block Eight 26x2,1". Zbytek je ologován Giantem a to jak představec, řídítka, sedlovka, či sedlo ale nezvykle také hydraulické kotoučové brzdy Root se 160 mm kotouči.

Giant Arete 2 je sportovní bike určený všem roštěnkám, které to s jízdou na kole už myslí trochu více vážně. Nejde sice o žádný vysloveně závodní speciál, ale svižnou jízdu si na něm užijete. Dvojka je prostředním modelem této modelové řady a tak pokud byste chtěli něco jednoduššího, můžele se podívat po trojce, naopak chcete-li ještě více vytuněný bike, tak je k dispozici jednička. Cenovka dvojky je 24 tisíc, trojka je o šest tisíc levnější, jednička naopak o devět tisíc dražší. Velikostmi se u Arete nešetří. K dispozici jsou čtyři : XXS, XS, S, M takže by neměl být problém zvolit tu správnou.

Podrobné info o tomto modelu najdete na stránkách výrobce www.giant-bicycles.cz jež jsou již rovnou lokalizované i do češtiny. Porovnání s konkurencí vám nabídne například náš bikekatalog.

09.06.2009 - Preview - autor: Petr Bureš - 3097x - tagy: giant tech2009 preview

Související články

  1. Chcete zdarma do Whistleru s Giantem?
  2. Giant otevřel v Praze svou značkovou prodejnu
  3. Giant odtajnil nové 29" Anthemy 2013
  4. Tým Giant Factory 2012 se opírá o Harta a Killeena
  5. Giant oficiálním partnerem Whistler bikeparku
  6. Giant v Liévinu vyhrál pomyslný pohár konstrukérů
  7. Giant Anthem X 29ER 1 fotogalerie
  8. Giant Anthem X 29ER 1
  9. Rabobank představil svůj obří tým
  10. Giant Winter Trans Brdy fotogalerie

Vlož svůj komentář:


Nechceš vyplňovat antispam? Registrovat Facebookem

  1. avatar
    #3 Jarki - vloženo: 11.06.2009 v 02:56:41

    XXS - Zajímalo by mě, kolik to je palců to XXS. 13"?

    odpověz na tento komentář
  2. avatar
    #2 M - vloženo: 09.06.2009 v 22:30:58

    :-) - tá sedlovka krásne ladí s vnútornými nohami vidlice

    odpověz na tento komentář
  3. avatar
    #1 Martin - vloženo: 09.06.2009 v 18:15:04

    pěkný kolo v téměř čembáckých barvách...jen ta sedlovka měla býti černá

    odpověz na tento komentář

Nové fotky

Pells Seven 29 fotogalerieSvětový pohár XC #4 2012 - La Bresse: ženySvětový pohár XC #4 2012 - La Bresse: EliteSvětový pohár XC #4 2012 - La Bress: junioři & U23Fotogalerie: Světový pohár XCE, La Bresse 2012Světový pohár XC #3 2012 - Nové Město: Elite