Katka Nash nestačila v Zolderu jen na Vos, Bína v top ten!

Kateřina Nash (Luna Pro) navázala na fantastický výkon před pěti dny v Namuru, když dnes v Zolderu obsadila stříbrnou pozici. V předposledním díle světového poháru nestačila jen na úřadující mistryni světa Marianne Vos (NED, Rabo Liv). Bronz brala týmová kolegyně Marianne a mistryně světa na silnici Pauline Ferrand-Prevot z Francie.

I závod mužů ovládl Nizozemec Lars van der Haar z bratrského týmu zlaté a bronzové ženy Giant Shimano, třiadvacetiletý cyklokrosař položil základy svému vítězství ve druhém okruhu, kdy si vytvořil miniaturní náskok, který mírně navyšoval až do cíle. Druhý dojel Kevin Pauwels (BEL, Sunweb - Napoleon Games), třetí Corne van Kessel (NED, Telenet Fidea).

Poprvé bodoval i Martin Bína (Corendon Kwadro), který si devátým místem vyjel 44 bodů! Top ten dosáhla i Martina Mikulášková (TJ Stadion Louny) a trojice českých reprezentantů do 23 let: Nipl, Ťoupalík a Skála.

Ženy Elite
1. Marianne Vos (NED, Rabo Liv Women Cycling Team) 0:43:24 hod.
2. Kateřina Nash (CZE, Luna Pro Team) +0:04
3. Pauline Ferrand-Prevot (FRA, Rabo Liv Women Cycling Team) +0:05
...


10. Martina Mikulášková (TJ Stadion Louny) +2:01
12. Pavla Havlíková (Telenet Fidea) +2:21
34. Nikola Nosková (KC Kooperativa SG Jablonec n.N.) +6:17
41. Denisa Lukešová (Author Team Stupno) +7:11
54. Denisa Minaříková-Švecová (Švec Cykloteam Soběslav) -2 kola

Muži Elite
1. Lars van der Haar (NED, Development Team Giant-Shimano)  1:08:10 hod.
2. Kevin Pauwels (BEL, Sunweb - Napoleon Games) +0:45 
3. Corne van Kessel (NED, Telenet Fidea) +1:10
4. Julien Taramarcaz (SUI, Corendon Kwadro) +1:10
5. Philipp Walsleben (GER, BKCP Powerplus) +1:26 
...
9. Martin Bína (Corendon Kwadro) +1:34
20. Tomáš Paprstka (Remerx-Merida Team Kolín) +3:47
27. Michael Boroš (ČEZ Cyklo Team Tábor) +4:36
28. Lubomír Petruš (BKCP - Powerplus) +4:36
34. Matěj Lasák (Max Cursor) +6:38
DNF. Radomír Šimůnek (Corendon - Kwadro)

Muži U23
1. Laurens Sweeck (BEL, Corendon - Kwadro) 0:52:49 hod.
2. Wout van Aert (BEL, Vastgoedservice - Golden Palace) +0:24
3. Mathieu Van Der Poel (NED, BKCP - Powerplus) +00:53
...
8. Vojtěch Nipl +1:33
9. Adam Ťoupalík (BKCP - Powerplus) +1:42
10. Jakub Skála (ČEZ Cyklo Team Tábor) +1:50
34. Štěpán Schubert (Remerx-Merida Team Kolín) -1 kolo
37. Dominik Vrána (KC Kooperativa SG Jablonec n.N.) -2 kola

Junioři
1. Eli Eserbyt (BEL) 0:39:56
2. Jens Dekker (NED) +0:26
3. Max Gulickx (NED) +0:42
...
22. Jonáš Březina +2:43
28. Josef Jelínek +3:08 
32. Václav Sirůček +3:36
58. Josef Bařtipán +7:15

Kompletní výsledky: uci.ch

Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

  1. OstatníKateřina Nash se stala prezidentkou komise sportovců UCI
    Kateřina Nash se stala prezidentkou komise sportovců UCI
  2. Český pohárSP cyklokrosařů pokračuje v neděli v Namuru
    SP cyklokrosařů pokračuje v neděli v Namuru
  3. Světový pohárSP MTB má nového titulárního sponzora: Mercedes-Benz
    SP MTB má nového titulárního sponzora: Mercedes-Benz
  4. Světový pohárCyklokrosový svěťák se stěhuje do Německa, Nash musí zvládnout start
    Cyklokrosový svěťák se stěhuje do Německa, Nash musí zvládnout start
  5. ZávodyFotogalerie: SP CX #4 - Bogense 2017
    Fotogalerie: SP CX #4 - Bogense 2017
  6. Světový pohárJunior Kopecký zraje, vyhrál SP v Dánsku, Nash šestá
    Junior Kopecký zraje, vyhrál SP v Dánsku, Nash šestá

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.

redakční systém | ISSN 1803-5744