MTB Trilogy 2014 vyhrál Michal Kaněra

Stejně jako vloni se vítězem mezinárodně obsazeného etapáku v Broumovsku stal domácí Michal Kaněra (Ghost-Rubena Racing Team).

Autor: redakce

"Véna opět nezklamal… Loni jsme mu říkali, že první etapa MTB Trilogy byla zbytečně těžká a měla hodně nesjízdných úseků," uvedl zprávu z druhé etapy MTB Trilogy Tomáš Čada. A Véna Hornych si vzal rady k srdci. Letos bylo Kleine Alpen delší, těžší a úseků, které se chodily, bylo podstatně víc.

Bikeři na 77 kilometrech nastoupali 2700 metrů a přičemž po asfaltu ujeli maximálně 10 km. Trasa vedla přes nejvyšší horu Broumovska Ruprechtický špičák do polského zimního střediska Andrzejovka a poté, co v jeho okolí vymetli snad všechny kopce, se vydali zase zpátky do Teplic nad Metují. Enduristé měli cestou 10 rychlostních zkoušek, z nichž některé byly až za hranicí sjízdnosti, ale popasovat se s tím nějak museli oni i všichni ostatní.

Startovní pole rozdělil hned první singl na pátém kilometru a od té chvíle se jelo po malých skupinách. Vítězem se stal Michal Kaněra (Ghost Rubena Racing Team) s časem 4:15:30, druhý byl vítěz kategorie M30 Wouter Cleppe (Sofia, BGR, -5:39) a třetí Alexander Stark (Scott Bike24 MTNrace Team, GER, -24:24). Spolufavorit Martin Splítek utrhl v předposledním kopci přehazovačku. Doběhl na 48. místě se ztrátou 1:27:49 a šance na úspěch v celkovém pořadí tím pro něj skončily. Mezi ženami opět zvítězila Daniela Storch (Scott Bike24 MTNrace Team, GER, 5:45:04), druhá byla Zdeňka Němcová (Uniqua Jihlava, -10:11) a třetí Pavla Nováková  (Trek - AR Brno, -25:41).

Před vyhlášením výsledků se v parku jela 1. etapa MTB Trilogy Kids pro děti do 10 let, rozdělené do tří kategorií. Super nápad a krásný závod. Více ve výsledcích.

Páteční druhá etapa vedla stejně jako loni po trati Rallye Sudety. Sedmdesát kilometrů dlouhá trať s převýšením 2200 metrů vedla z 90 % po trase kultovního mtb maratonu, kde se dalo všechno vyjet i sjet, což si v cíli všichni pochvalovali.. Za nádherného počasí odstartovalo z teplického parku 206 bikerů a bikerek, z nichž 25 jelo kratší DEMO trať.

Od startu za to vzal smolař předchozího dne Martin Splítek (CS Specialized HK) a startovní pole se vzápětí natáhlo do dlouhého hada. Až na Hvězdě odpadl z vedoucí trojice Wouter Cleppe, který nakonec dojel třetí se ztrátou 2 minut a 46 sekund na vítězného Michala Kaněru a druhého Martina Splítka, kteří přijeli do cíle společně v čase 3:33:19. Ženy vyhrála Daniela Storch (4:32:31) před druhou Zdeňkou Němcovou (-8:14) a třetí Veronikou Jenčekovou (Eurofoam Team, -11:44).

Závěrečná sobotní etapa měla název Vraní hory. Suverén uplynulých dní Michal Kaněra vyhrál i tuto etapu a stal se tedy i celkovým vítězem MTB Trilogy. Závodník týmu Ghost Rubena tak zopakoval své vítězství z loňska. Bulhar Wouter Cleppe dojel sice se ztrátou necelých pět minut na vítěze, ale na udržení druhé příčky v celkovém pořadí mu to stále stačilo. Třetí místo v celkovém pořadí obsadil Němec Torsten Mützlitz (Scott Bike24 MTNrace Team), který ale už v celkovém součtu zaostal o 52 minut.

Mezi ženami, podobně jako Michal Kaněra mužům, vládla etapáku Daniela Storch (Scott Bike24 MTNrace Team), která vyhrála poslední etapu i celkové pořadí. Druhá v etapě i celkově byla Zdeňka Němcová (Uniqua Jihlava) a třetí v etapě i celkově Pavla Nováková  (Trek - AR Brno).

Fotogalerie: Kupkolo MTB Trilogy 2022
  3. Český pohárFilip Adel znovu nejrychlejší na MTB Trilogy, dotáhl to na hattrick