Štěpánová ve finále Swiss Cupu dojela na 13. místě

Úřadující mistryně republiky Karla Štěpánová (Kona Cycling Point) se znovu, poprvé od zranění ramene na mistrovství ČR v Bedřichově, postavila na start závodu. A vybrala si finálový závod švýcarského poháru Swiss Bike Cup 2016 v Muttenz nedaleko Basileje, zařazeného do UCI kategorie HC. "Závodilo se v obrovském vedru na dostihový dráze, takže byl okruh hodně rovinatý, měl jen jeden malý kopec. Jelo se hodně rychle, nestačil mi převodník, ještě v předposledním kole jsem bojovala o první desítku, ale v posledním mi trochu došlo," svěřila se Karla, jejímž hlavním cílem bylo vyjet si body a kvalitně se rozjet před závěrečným závodem Světového poháru v Andoře. Ten je na programu už tento víkend!

Závod v těsném spurtu vyhrála Jolanda Neff před svými mladšími krajankami, závodnicemi do 23 let, Sinou Frei a Alessandrou Keller.

Vítěz mužského klání byl daleko jednoznačnější, když s minutovým náskokem zvítězil Lukas Flückiger před svým týmovým kolegou Martinem Fangerem a Australanem Danielem McConnellem.

Výsledky ženy Elite:
1. Jolanda Neff (SUI, Stöckli) 1:30:38 hod.

Výsledky muži Elite:
1. Lukas Flückiger (SUI, BMC) 1:30:54 hod.

Drsný a drsnější. MTB Trilogy 2023
  2. Světový pohárPrvní závod SP v maratonu ovládli Rabensteiner a Njemcevic, Adel devátý