Úvodní SP v cyklokrosu vyhrál van der Haar, 13. Boroš

Velmi podobné výsledky má letošní úvodní závod Světového poháru cyklokrosařů ve Valkenburgu. Stejně jako vloni se podařilo zvítězit domácímu Larsi van der Haarovi (Giant Shimano) před Kevinem Pauwelsem (BEL, Sunweb Napoleon Games) a Corne van Kesselem (Telenet Fidea). 

Svůj premiérový start v elitní kategorii se výborně vydařil českému suverénovi domácího Toi Toi cupu Michaelu Borošovi (ČEZ Cykloteam Tábor), který skončil třináctý. Povedený první start v nejprestižnější kategorii se povedl i  jednadvacátému Tomáši Paprstkovi (Remerx Merida Kolín). Závod naopak vůbec nesedl dvěma týmovým kolegům z Corendon Kwadro Martinu Bínovi a Radomíru Šimůnkovi, kteří se nedočkali cíle.

Závod žen ovládla Američanka Katie Compton, po zranění se Pavla Havlíková (Telenet Fidea) umístila na pěkném osmém místě.

Umístění v první desítce zaznamenali také dva čeští závodníci v kategorii U23: 7. Jakub Skála a 9. Adam Ťoupalík.  

Muži:
1. Lars van der Haar (NED, Giant Shimano) 1:05:42 hod.
2. Kevin Pauwels (BEL, Sunweb Napoleon Games) +0:26
3. Corne van Kessel (NED, Telenet Fidea) +0:34
4. Klaas Vantornout (BEL, Sunweb Napoleon Games) +0:38
5. Tom Meeusen (BEL, Telenet Fidea) +0:38
13. Michael Boroš (ČEZ Cykloteam Tábor) +1:58
21. Tomáš Paprstka (Remerx Merida Kolín) +2:55
DNF. Radomír Šimůnek (Corendon - Kwadro)
DSQ. Martin Bína (Corendon - Kwadro)

Ženy: 
1. Katie Compton (USA) 43:50 min.
2. Helen Wyman (GBR, Kona) +0:13
3. Sophie de Boer (NED, Parkhotel Valkenburg) +0:25
4. Ellen van Loy (BEL) +0:38
5. Elle Anderson (USA) +0:42
8. Pavla Havlíková (Telenet Fidea)+1:09
17. Nikola Nosková (KC Kooperativa SG Jablonec n.N.) +4:02
18. Martina Mikulášková (TJ Stadion Louny) +4:13
28. Vendula Kuntová (Remerx Merida Kolín) +5:30
34. Adéla Bajgerová +8:20

Muži do 23 let: 
1. Michael Vanthourenhout (BEL) 51:47 min.
2. Wout Van Aert (BEL) +0:27
3. Fabien Doubey (FRA) +0:39
7. Jakub Skála +1:31
9. Adam Ťoupalík +1:34
DNF. Vojtěch Nipl

Junioři:
1. Eli Iserbyt (BEL) 46:32 min.
2. Mac Gulickx (NED) +0:36
3. Johan Jacobs (SUI) +054
33. Lukáš Kunt +6:28
36. Jonáš Březina -1kolo
39. Martin Matějček -1kolo
42. Václav Širůček -1kolo
47. Roman Benc -2kola
50. Jan Novák -2kola.

Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

  1. Světový pohárSP MTB má nového titulárního sponzora: Mercedes-Benz
    SP MTB má nového titulárního sponzora: Mercedes-Benz
  2. Světový pohárCyklokrosový svěťák se stěhuje do Německa, Nash musí zvládnout start
    Cyklokrosový svěťák se stěhuje do Německa, Nash musí zvládnout start
  3. ZávodyFotogalerie: SP CX #4 - Bogense 2017
    Fotogalerie: SP CX #4 - Bogense 2017
  4. Světový pohárJunior Kopecký zraje, vyhrál SP v Dánsku, Nash šestá
    Junior Kopecký zraje, vyhrál SP v Dánsku, Nash šestá
  5. ZávodyFotogalerie: SP CX - trenink, Bogense 2017
    Fotogalerie: SP CX - trenink, Bogense 2017
  6. Světový pohárCyklokrosový svět je v Dánsku, pokračuje SP už i s Katkou Nash
    Cyklokrosový svět je v Dánsku, pokračuje SP už i s Katkou Nash

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.

redakční systém | ISSN 1803-5744