Počtvrté zlatá Hanka

Cyklokrosový trůn po dvouroční pauze opět patří Němce Hance Kupfernagel, svou sbírku titulů si rozšířila na čtyři! Pavle Havlíkové závod nevyšel dle jejích představ, skončila až šestnáctá...

Autor: Jan Němec

Druhý den cyklokrosového mistrovství světa v italském Trevisu zahájil závod žen. Úderem jedenácté hodiny ze z okraje jezera Le Bandie vydala osmatřicítka žen s jedinou českou reprezentantkou - Pavlou Havlíkovou. Sílící slunce pomalu tavilo zmrzlou trať na nepříjemné bahínko a natěšené tisícovky diváků se konečně dočkaly svých hvězd. Závod si mohly vychutnávat 40 minut, celkem tedy pět 3,253 metrů dlouhých okruhů.

"Stupně vítězů by byly hezké, ale ráda bych hlavně potvrdila tu čtvrtou pozici. A když budu do pětky, i to bude moc dobrý úspěch," svěřila se před startem čtyřiadvacetiletá Pavla Havlíková, která svojí bikovou sezónu promarodila, a tak se rozhodla vrátit se opět k cyklokrosu, kde letos sbírala nečekaně dobré výsledky. "Cyklokros jsem jezdila asi před šesti sedmi roky, dokonce jsem byla i na juniorském mistrovství světa. Ovšem teď jsem do toho šla s tím, že je to jen zkušební sezona..., a nakonec to vyšlo docela dobře," dodala v rozhovoru pro server iDnes.cz. Bohužel sen o medaili se rozplynul hned v druhém kole, kdy spadla a ohnula přehazovačku. A přitom byla po vynikajícím startu v prvním kole na čele celého startovního pole. Po pádu se však propadla až do druhé desítky a bylo po šancích. Pavla nakonec obsadila šestnáctou příčku.

V době, kdy se přestalo dařit Pavle, do čela se propracovala Němka Hanka Kupfernagel, úřadující mistryně světa v silniční časovce. Na špici jí doprovázela Francouzka Christel Ferier-Bruneau, ale dlouho to nevydržela a Hanka tak uháněla k cíli osamocena. Vyhráno však ještě neměla, za ní se vytvořilo silné duo Holanďanka Marianne Vos a Francouzka Laurance Leboucher. Ale ani ony neměly dostatek sil na sjetí suverénní Němky. Kupfernagel si tak dojela pro svůj čtvrtý cyklokrosový titul! Svojí sbírku cyklokrosových medailí si tak rozšířila na sedm.

Souboj o stříbrnou medaili nakonec dopadl lépe pro mladší, mistryni světa z roku 2006, Marianne Vos. Hůře ze souboje vyšla Francouzka Leboucher, která za měsíc oslaví již šestatřicáté narozeniny!

Záznam závodu vysílá od 14:00 ČT4 Sport. Hřeb dnešního dne v Trevisu bude závodu mužů, který startuje ve 14:30. Na ČT4 Sport jej můžete sledovat v živém přenosu.

Fotogalerie: Mistrovství světa v cyklokrosu Tábor 2024
  2. Mistrovství světaZdeněk Štybar: "Nemohl jsem se rozloučit na lepším místě"
    Zdeněk Štybar: "Nemohl jsem se rozloučit na lepším místě"
  3. Mistrovství světaBoroš v Táboře vyrovnal své maximum, dojel sedmý, Van der Poel pošesté mistrem