4 Islands MTB zařazen do Epic Series ke slavnému Cape Epic

Portfolio etapových závodů Epic Series se rozšiřuje, pořadatelé přidali českými závodníky oblíbený podnik v Chorvatsku 4 Islands MTB...

Autor: Jan Němec
Foto: Miloš Lubas
4 Islands MTB zařazen do Epic Series ke slavnému Cape Epic

Společnost Ironman Group, která je pořadatelem globální Epic Series, dnes oznámila, že slavný etapový závod 4 Islands MTB Stage Race rozšíří jejich portfolio etapových závodů na horských kolech.

Závod 4 Islands, který se bude konat 19. - 23. dubna 2022 v Chorvatsku, je ve světě horských kol jedinečnou událostí, protože představuje pro dvoučlenné týmy vskutku výjimečnou nabídku. Trasa měří přibližně 300 kilometrů a skládá se z prologu a čtyř etap, z nichž každá se jede na samostatném chorvatském ostrově obklopeném Jaderským mořem.

Na týmy čeká skutečně jedinečný zážitek na horských kolech, když své dobrodružství odstartují závodem z paluby plovoucí lodi a vyjedou na přírodní kozí stezky, historické cesty i uměle vytvořené traily na ostrovech Krk, Rab, Cres a Lošinj. Zatímco první tři ostrovy mohou být pro nechorvatské horské cyklisty novinkou, ospalý ostrov Lošinj je již dlouho cílem těch, kteří hledají vzrušení na dvou kolech.

"Chorvatsko usilovně pracuje na tom, aby se prosadilo jako špičková cyklistická destinace, a to jak rekreační, tak závodní. 4Islands je ukázkovým příkladem toho, že soutěžní cyklistika poskytuje skvělou příležitost k propagaci Chorvatska jako vynikající destinace po celý rok, ať už se jí někdo rozhodne zúčastnit jako divák, nebo si chce vyzkoušet cyklistiku na vlastní kůži v mezisezoně. Jsme rádi, že etapový závod 4Islands MTB Croatia zviditelní čtyři z našich úžasných ostrovů, a těšíme se, že tento závod bude pokračovat i v budoucnu," poznamenal Dubravko Šimenc z Chorvatského turistického sdružení.

Série Epic se pyšní pořádáním etapových závodů na horských kolech světové úrovně v ikonických lokalitách po celém světě. V současné době se závody série Epic konají v Jihoafrické republice, Švýcarsku, Walesu, Andoře a na Novém Zélandu. Připojením etapového závodu 4Islands MTB Stage Race k sérii Epic Series se její globální působnost v Evropě ještě prohloubí, a to závodem, který přitahuje nadšené amatéry i některé z nejlepších světových jezdců.

V předchozích šesti ročnících 4 Islands pokaždé dominovali čeští bikeři!

"Epic Series určuje standardy pro etapové závody horských kol na celém světě a připojení závodu 4Islands k naší globální sérii je neuvěřitelně vzrušující," vysvětlila Kati Csak, globální ředitelka Epic Series. "Jedinečný formát závodu a úžasné chorvatské stezky nabízejí zážitek z jízdy jako nikde jinde na světě, takže etapový závod 4Islands MTB je perfektním přírůstkem do série Epic už jen díky své poloze. Po připojení závodu 4Islands MTB Stage Race k sérii Epic Series budou mít jezdci další příležitost kvalifikovat se na Absa Cape Epic na evropské půdě!

"Jsme mimořádně poctěni a zároveň hrdí na to, že se 4Islands stal členem Epic Series. Vize a nadšení, které jsme do projektu investovali, byly uznány a oceněny, což opět dokazuje, že bychom si vždy měli jít za svými sny," řekl Tomislav Zobec, zakladatel závodu 4Islands MTB Stage Race.

Závod 4 Islands MTB Stage Race nabízí jezdcům možnost kvalifikovat se na vrcholný závod série Epic, Absa Cape Epic v Jihoafrické republice. Jakmile jezdci dokončí dostatečný počet závodů série Epic, včetně Absa Cape Epic, dostanou příležitost vstoupit do elitního klubu jezdců známých jako Epic Legends. Aby se jezdci mohli kvalifikovat na Absa Cape Epic, stačí, když svůj zájem zaregistrují při přihlašování na etapový závod 4Islands MTB 2022.

Závod 4Islands MTB Stage Race 2022 se uskuteční ve dnech 19. - 23. dubna 2022 a bude zahrnovat pět závodních kategorií:
- Open Men (včetně UCI)
- Open Women (včetně UCI)
- Masters (40-49 let)
- Grand Masters (50+ let)
- Mixed (oba jezdci starší 18 let)

Více informací nebo zajištění přihlášky na etapový závod 4Islands MTB naleznete na www.4islandsmtb.com .

Další informace o seriálu Epic a jeho celosvětovém portfoliu etapových závodů horských kol najdete na www.epic-series.com/ .

Přečteno - 1982x Tagy: světový pohár etapáky 4 islands
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

 1. Světový pohárAmerická část SP pokračovala ve Fayeteville, Kateřina Nash 10.
  Americká část SP pokračovala ve Fayeteville, Kateřina Nash 10.
 2. OstatníSwiss Epic na vlastní kůži - kamarádi v dresu Sazovic
  Swiss Epic na vlastní kůži - kamarádi v dresu Sazovic
 3. ZávodyFotogalerie: Epic Israel 2021
  Fotogalerie: Epic Israel 2021
 4. Světový pohárVe Waterloo se rozjel SP cyklokrosařů. Nash stíhá během 10 dnů 6 závodů
  Ve Waterloo se rozjel SP cyklokrosařů. Nash stíhá během 10 dnů 6 závodů
 5. Ostatní závodyCape Epic 2021 - Stošek nakonec jede s šampionem Seewaldem
  Cape Epic 2021 - Stošek nakonec jede s šampionem Seewaldem
 6. Světový pohárSvětový pohár v cyklokrosu startuje již v neděli, Kateřina Nash chybět nebude
  Světový pohár v cyklokrosu startuje již v neděli, Kateřina Nash chybět nebude

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.

redakční systém | ISSN 1803-5744