Co nového u Mucky Nutz?

Od chvíle, kdy jsme naposledy psali o téhle malé britské company se změnilo spoustu věcí. Všechny vám je teď řekneme...

Autor: Petr Bureš
Co nového u Mucky Nutz?

Úvodem něco málo pro osvěžení paměti. Mucky Nutz je značka, která se třetím rokem zabývá vývojem a výrobou specifických plastových blatníčků na kolo. Přesněji řečeno šlo až donedávna o blatníčky do předních vidlic odpružených kol.

Myšlenka jak si odpomoci od vody a špíny vylétávající mezi můstkem a korunkou vidlice a končící zpravidla na brýlích, obličeji a krku bikerově se zrodila v hlavách chlapců ze Sheffieldu. Ostatně není divu, protože Británie a zejména její pobřežní oblasti je známá svým celoročně deštivým obdobím, které v podstatě neumožňuje místním bikerům jezdit na suchu a prachu. Mucky Nutz proto vymysleli "cosi" co na první pohled ani jako blatník nevypadá, ale po podrobnějším zkoumání a zejména vyzkoušení zjistíte, že ten malý kousek ohebného plastu dokáže velké věci.

My se dnes budeme bavit o dvou hlavních novinkách a těmi jsou nejnovější modely blatníčků s názvem Bender Fender "New" a Bender Fender XL.

Na první pohled vám může nový Bender Fender připadat stejný jako jeho předchůdce, ale stejný rozhodně není. Na základě zkušeností a přání zákazníků byla nová verze blatníku určená do přední vidlice prodloužena o 16 %. Tím se zvětšila jednak jeho účinnost a jednak, jak uvádí výrobce, byla omezena možnost vniknutí šišek mezi blatník a kolo.

Systém suchých zipů pro uchycení na můstek vidlice zůstal nezměněn, jediné co se změnilo je škála nabízených barev, která byla zredukována jen na dvě, bílou a černou.

Druhou novinkou, která spatřila letos světlo světa je model Bender Fender XL. Jde, jak sám název napovídá, o největší blatník v nabídce firmy, který je rovněž nejuniverzálnější, protože ho lze namontovat jak na přední tak na zadní kolo. Vzadu má ale smysl pouze v případě, že ho použijete jako ochranu tlumiče, nebo přesmykače u celoodpružených rámů. Nemá totiž plnit funkci ochránce vašeho pozadí, nebo zad před blátem, ale má chránit právě mechanismy a komponenty, kterým by přemíra vody a bláta mohla škodit.

V době, kdy jsme měli tento článek již připravený k vydání nám dorazil mail s další novinkou, kterou Mucky Nutz uvádějí na trh a tou bude v blízké době produkt s názvem Gut Fender.

Zde se bavíme o blatníčku určeném na spodní rámovou trubku, který připomíná legendární Crud Catcher. Jeho funkce je všem asi jasná, pochytat a odklonit příval nečistot od předního kola, které míří na vaši bradu a prsa. Provedení bude klasické jako u ostatních produktů této firmy, to jest speciální bílá, nebo černá folie s možností upnutí stahovacími páskami, nebo přímo šrouby zespodu rámu.

Pokud rádi jezdíte ve vodě, nebo v blátě a zima rozhodně nepatří mezi období, během kterých je vaše kolo ukryto pod plachtou kdesi v garáži, tak by vás produkty Mucky Nutz mohly oslovit. V ostatních případech to není špatný typ na dárek pro někoho, kdo v zimě nezahálí a řádí na biku i během blížících se mrazivých dnů.

Dobrou zprávou na závěr je skutečnost, že se v Česku již tyhle blatníky nabízejí oficiálně napřímo díky novému distributorovi, takže pokud vás některý z produktů zaujal, pak stačí mrknout na www.muckynutz.cz, vybrat si tam patřičný kousek a do vánoc ho můžete mít doma.

Pokračovat na: Fotogalerie

Seznam stránek článku:

 1. Co nového u Mucky Nutz?
 2. Fotogalerie
Přečteno - 28407x Tagy: tech2013
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

 1. Tech newsTop Ten 2013 - Technika
  Top Ten 2013 - Technika
 2. PreviewPells nabízí zajímavý multiklíč
  Pells nabízí zajímavý multiklíč
 3. TechnikaTurner Burner fotogalerie
  Turner Burner fotogalerie
 4. ServisFox svolává na opravu vybrané vidlice
  Fox svolává na opravu vybrané vidlice
 5. Tech newsWolf Tooth - jeden převodník snadno a efektivně
  Wolf Tooth - jeden převodník snadno a efektivně
 6. TechnikaVDO MC 2.0 WL fotogalerie
  VDO MC 2.0 WL fotogalerie

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.
 1. avatar
  #1 GF - vloženo: 11.12.2012 v 10:54:01

  Tohle je spíš taková frajeřinka. Valný smysl ani účinek to nemá. Jediným skotečně pozorovatelným efektem je trochu menší špinění kluzáků vidlice při pomalé jízdě velkýma sračkama. Jinak nic.

  odpověz na tento komentář

redakční systém | ISSN 1803-5744