Dainese uvádí novinky v chráničích

Dlouhá léta se v "chráničovém" průmyslu nic moc nedělo a je čas to změnit...

Autor: Petr Bureš
Dainese uvádí novinky v chráničích

Italská firma Dainese, která patří dlouhé roky k lídrům světového trhu s chrániči pro širokou škálu sportů, představila novou profesionální řadu chráničů určenou pro MTB gravity disciplíny. Jestliže jste dosud byli zvyklí na dva suché zipy, plastové odlitky a trochu molitanu s polystyrenem, zapomeňte. Jsou tu hightech materiály, Boa systém a kosmické technologie.

Dainese se u svých nových chráničů zaměřil kromě ochrany také na ergonomii tvaru chráničů a na to aby vám dobře padly a pokud možno aby se při jízdě neměly tendenci pohybovat. Pro tyto účely integroval Dainese do chráničů Boa systém, který známe z některých typů obuvi, kde se jeho prostřednictvím bota utahuje. Otočné kolečko, které chrániče přesně utáhne a jeho stiskem i následně povolí, je integrované v horní části chráničů.

Vlastní chránič se skládá z několika materiálů tvořících kompaktní sendvič, který zvenku chrání, zevnitř brání posuvu a navíc je příjemný na omak. Venkovní ochrannou vrstvu vyrábí Dainese ze speciálního elastického polymeru vyvíjeného pro Formuli 1, který je schopen absorbovat velké nárazy. Chránič je dále vyztužen speciální gumovou vrstvou, důkladně odvětrán a zevnitř pak zakončen molitanovou pěnou.

Dainese nabídne celkem tři verze těchto chráničů. Prostřední model, výše popsaný, je doplněn o základní verzi, jejíž konstrukce a skladba sendviče je stejná, ale místo Boa stahovacího systému najdete v horní části jen klasický suchý zip. Nejvyšší model pak nabídne ještě duralem vyztuženou kolenní, resp. loketní část, na které naleznete známé logo tohoto italského výrobce.

Hightech materiály, konstrukci, ale také design, ergonomii a v neposlední řadě také vývoj musí někdo zaplatit. Dainese ví, že má dobrý produkt, ovšem našince bude zajímat cena a ta není vůbec příznivá. Základní model Knee Guard a Elbow Guard startuje na 99 €, prostřední model s Boa kolečkem Pro Elbow a Pro Knee Guard pořídíte za 149 € a nejdražší top model Pro Aluminium vás vyjde na 199 €. Na druhou stranu na ochraně svého zdraví bychom šetřit neměli, máme ho přeci jen pouze jedno.

Více informací najdete na webu výrobce www.dainese.com.

Přečteno - 6351x Tagy: dainesse
Zapojte se do diskuze

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.
 1. avatar
  #3 Vomi - vloženo: 17.10.2012 v 19:50:58

  A o co, že další kolekce bude bez Boa.

  odpověz na tento komentář
 2. avatar
  #2 Ondřej T. - vloženo: 17.10.2012 v 17:55:04

  odpověď na lemon — #1 já si myslim, že Ti někdo hbitě odpoví něco ve smyslu "aby ses nepos*al, tady nejsme na žádnym češtinářskym webu, nejde vo formu, ale vo vobsah, né asi". Já už tyhle věci ani neřešim, "novináře" dneska dělá opravdu kdekdo a podle toho to taky vypadá.

  odpověz na tento komentář
 3. avatar
  #1 lemon - vloženo: 17.10.2012 v 17:08:57

  Jak kurva můžete hned v nadpisu udělat chybu v názvu výrobce? To je jako kdybych psal Kanondeil, Spetzialised, Gaint, ...

  1. na tento komentář reaguje Ondřej T. — #2
  odpověz na tento komentář

redakční systém | ISSN 1803-5744