Eurobike Award 2015 ovládl Specialized

Hned v rámci prvního dne Eurobiku byly představeny všechny produkty oceněné odbornou porotou v rámci prestižní ankety Eurobike Award...

Autor: Petr Bureš
Eurobike Award 2015 ovládl Specialized

Zájem o letošní anketu byl enormní. Více než pět stovek přihlášených produktů v devíti kategoriích hodnotilo šest porotců, kteří nakonec udělili bezmála šest desítek ocenění.

Specialized Levo

Ačkoliv zpravidla do této ankety hlásí své kandidáty výhradně vystavovatelé, kteří následně využívají případná ocenění jako pozvánku k návštěvě jejich stánku, podařilo se letos firmě Specialized toto dogma prolomit. Ačkoliv již druhým rokem na veletrhu nevystavuje, díky novému MTB e-biku Levo získala zlaté ocenění v kategorii elektrokol.

Rocky Mountain Maiden Unlimited

Další velkou premiérou, která se dočkala ocenění v rámci této ankety, je nový sjezdový speciál od Rocky Mountain. Nepřehlédnutelné je na něm nejenom nové odpružení s 200 mm zdvihu, ale zejména obrovské čepy a masivní zadní stavba, která má zaručit maximální tuhost rámu.

Bold Linkin Trail Race Day

V kategorii horských kol bodovala novinka švýcarské značky Bold, u které designéři vsadili na spolupráci s kolegy s DT Swiss, se kterými vyvinuli zadní odpružení s integrovaným tlumičem uvnitř rámu. Platforma je k dispozici jak v 29" tak v 27,5" provedení.

Modular Pumptrack

Zajímavostí mezi oceněnými exponáty je také výrobce mobilních pumptracků firma Bikeparkitect. Modulární skládací systém lze navrhnout a zrealizovat v mnoha variantách i obtížnostech jak pro děti tak pro dospělé. Výrobce si za něj odváží nejvyšší ocenění Gold Award.

Met parachute

Mezi doplňky se prosadila také nová enduro helma Met Parachute, která sází podobně jako některé konkurenční helmy na odnímatelný spodní chránič brady. Kromě toho, že přilba splňuje nejpřísnější US certifikace, vyznačuje se také rekordně nízkou hmotností 700 g (vel. M), která z ní dělá nejlehčí helmu v tomto segmentu na světě.

Haibike SDURO HardFour RX

Pokud vám název tohoto produktu nic neříká, tak vězte, že Haibike s ním vyplnil další miniaturní mezeru v nabídce. V tomto případě jde totiž o dětský 24" elektrobike s devítirychlostním řazením a upraveným elektropohonem od Yamahy.

Schwalbe zeleně

Německé Schwalbe dostalo "ekologické ocenění za to, že pro výrobu svých duší využívá recyklaci duší použitých. Prezentováno to bylo na decentním stojanu s mističkou nasekaných malých gumových kousků duší. Fakticky to znamená, že všechny od nynějška vyrobené duše obsahují 20 % recyklátu, který Schwalbe do směsi dodává díky devulkanizačnímu procesu, který samo vyvinulo.

Enve náby

Zajímavostí, která si určitě najde příznivce v řadách "pacientů" prahnoucích po karbonových komponentech, je novinka od amerického Enve - karbonové MTB náboje. Zajímavé je na ní opravdu celokarbonové tělo nábojů včetně přírub, které se tak vyznačují nejenom výjimečně nízkou hmotností (74 g přední a 158 g zadní), ale také vysokou pevností.

To pochopitelně není vše z množiny oceněných exponátů. Kompletní přehled najdete na stránkách Eurobiku, případně se mrkněte na výcuc nejzajímavějších silničních kousků u nás na Supercycling.

Foto: Petr Bureš

Pokračovat na: Fotogalerie

Seznam stránek článku:

 1. Eurobike Award 2015 ovládl Specialized
 2. Fotogalerie
Přečteno - 16932x Tagy: eurobike tech2016
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

 1. TechnikaFotogalerie: Eurobike 2021
  Fotogalerie: Eurobike 2021
 2. Výstavy a veletrhyEurobike 2021 - Česká stopa
  Eurobike 2021 - Česká stopa
 3. Výstavy a veletrhyEurobike 2021 - kola hvězd
  Eurobike 2021 - kola hvězd
 4. Výstavy a veletrhyEurobike 2021 - technické premiéry a zajímavosti
  Eurobike 2021 - technické premiéry a zajímavosti
 5. Výstavy a veletrhyEurobike Award 2021 - ilustrace dnešní doby
  Eurobike Award 2021 - ilustrace dnešní doby
 6. Výstavy a veletrhyEurobike 2021 zahájil svou dernieru ve Friedrichshafenu
  Eurobike 2021 zahájil svou dernieru ve Friedrichshafenu

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.
 1. avatar
  #4 pira - vloženo: 29.08.2015 v 17:53:36

  odpověď na Smejči — #1 To je pro ty mladý navštěvníky Mc Donaldu a dalších výrobců těhle pochutin...

  odpověz na tento komentář
 2. avatar
  #3 tntbiker - vloženo: 28.08.2015 v 11:05:36

  odpověď na kliiima — #2 Přesně tak, bylo tam rozádno 10 ocenění Gold Winner a jednu z nich dostal v jedná kategorii Spešl. Takže takový titulek je absolutně neseriózní a dělá z čtenářů blbečky. Takové ankety jsou stejně jen reklama a nic nevypovídají. Zařazení exponátů do soutěže si firmy musí samozřejmě zaplatit jako všude jinde. Pořadí určuje jakási šestičlenná porota. Vtipné je, že třeba u vitězného Spešlu je v hodnocení poroty uvedeno jako jeden důvod pro udělení ocenění jeho funkconalita. Ocenit funkci kola znamená se na něm povozit a stejně i na ostatních soutěžních kolech a porovnat je. Je tu někdo přesvědčen o tom, že se ti lidé z poroty na kola, alespoň na toho Spešla, alespoň sáhli? :-)

  odpověz na tento komentář
 3. avatar
  #2 kliiima - vloženo: 27.08.2015 v 13:31:52

  Tomu rikam zavadejici nazev. Kolik vam za to S zaplatil?

  Rozhodne EB award neovladl, vyhral pouze v jedne kategorii. Nic vic. Abyste nejakou soutez ovladli, musite mit bud vice modelu ve vice kategoriich na stupnich vitezu a nebo vyhrat nejakou celkovou kategorii....

  1. na tento komentář reaguje tntbiker — #3
  odpověz na tento komentář
 4. avatar
  #1 Smejči - vloženo: 27.08.2015 v 09:44:17

  Tvl dětský elektrobike!!! :-(

  1. na tento komentář reaguje pira — #4
  odpověz na tento komentář

redakční systém | ISSN 1803-5744