Kellys SXC ORC preview

Je libo jednu z dalších variací na téma karbon a střední třída? Máme pro vás jednu ze Slovenska...

Autor: Petr Bureš
Kellys SXC ORC preview

Karbon vládne světu. To není žádná super novinka. Vládne nejen high end kategoriím, ale rovněž také střední třídě. Vládne hardtailům, vládne celopérům, prostě ho najdete doslova na každém rohu. Už asi tedy tušíte, že kolo, které vám dnes představíme, bude z karbonu a že půjde o jeden z dostupnějších modelů vyšší střední třídy od slovenské firmy Kellys, konkrétně o celoodpružený model SXC ORC.

Značka Kellys
Model ORC
Typ XC
Rám Hi-Modulus Carbon
Vidlice RockShox Sid RLT
Zdvih př./zad. 100/110 mm
www www.kellysbike.com
Cena kola 64 990,- Kč

V tomto případě jde o rámovou platformu, která měla svou premiéru v loňském roce. Pro sezónu 2011 doznal rám jen minimálních úprav. Přepákovaný jednočep se 110mm zdvihem z High-modulus karbonu byl ponechán, zcela nová je však komponentová skladba.

Mimochodem, loni Kellys nabízel na bázi tohoto rámu hned sedm modelů s tím, že nejdražší z nich, model Innuendo se prodával za poměrně vysokých 144 tisíc Kč. Letos Kellys výrazně změnil svou prodejní strategii (první informaci jsme vám přinesli v článku Kellys 2011) a výsledkem jsou výrazně levnější kola, přičemž důraz je kladen zejména na kvalitní rám, vidlici, přehazovačku a pokud to jde, tak hydraulické kotoučovky a v ostatních případech je nařízeno šetřit, šetřit, šetřit. Mnohým tak možná nebudou po vůli drastické kombinace napříč mnoha modelovými řadami Shimana nebo Sramu u některých modelů.

ORC-éčko je v tomto směru naštěstí poměrně vyváženým modelem. Na postech odpružení najdeme zástupce koncernového Rock Shoxu. Vzadu je to Rock Shox Ario RL, vpředu pak Rock Shox Sid RLT s ovládáním na řídítkách.

Osazení Kellys v tomto případě svěřil do rukou japonského giganta Shimano. K přehazovačce XT přihodil SLX přesmykač a řadící páčky a "bezpáteřní" duté kliky, náležející k Deore a desetirychlostní Shimano SLX kazetu s 11-34mi zuby.

Kokpit dotvářejí ještě bílé hydraulické koncernové brzdy Avid Juicy 3. Novinkou je však pro tento rok masové nasazení doplňků vlastní produkce s označením KLS. Designově i barevně sladěná řídítka, představce i sedlovky celkem jdou k barevnému provedení rámu jak v tomto konkrétním případě, tak u jiných modelů. Barevně ladící jsou také bílé zapletené ráfky vlastní výroby, jejichž původ lze hledat díky podélné drážce u kdysi brzdového, dnes zalakovaného boku ráfku V-brejkových specifikací.

ORC je celopéro z karbonu, které toho snese hodně, ačkoliv jako závodní speciál ho nelze brát. Kellys ho pro letošek postavil téměř na špici své SXC řady. Jako druhý nejdražší model vás vyjde na 64 990,- Kč, což je oproti loňskému top modelu o víc než polovinu méně a oproti ORC-éčku 2010 o víc jak 20 tisíc míň. Kellys jde prostě svou cestou zcela ve znamení vytyčených hesel : více zábavy, více zážitků, racionálnější výrobek. ORC je k dispozici celkem ve třech velikostech 17,5, 19,5 a 21" a pokud byste pokukovali po stejném rámu, ale jinak osazeném, tak vám letos u Kellysu nabízejí celkem trojici modelů od 57mi do 86ti tisíc Kč.

Kompletní informace o všech modelech Kellys 2011 najdete na webu výrobce www.kellysbike.com.

Pokračovat na: Fotogalerie

Seznam stránek článku:

 1. Kellys SXC ORC preview
 2. Fotogalerie
Přečteno - 22049x Tagy: kellys karbon tech2011
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

 1. DoplňkyEquator nově přichází s gravel výplety
  Equator nově přichází s gravel výplety
 2. TechnikaFotogalerie: GT Sensor Carbon Elite
  Fotogalerie: GT Sensor Carbon Elite
 3. PreviewGT Sensor Carbon Elite - startovací model
  GT Sensor Carbon Elite - startovací model
 4. TechnikaFotogalerie: Specialized Turbo Kenevo SL
  Fotogalerie: Specialized Turbo Kenevo SL
 5. TechnikaFotogalerie: Niner JET 9 RDO
  Fotogalerie: Niner JET 9 RDO
 6. Tech newsNiner JET 9 RDO v novém
  Niner JET 9 RDO v novém

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.
 1. avatar
  #3 esotery - vloženo: 16.02.2011 v 08:02:08

  Dobrej mišmaš za 65k...

  odpověz na tento komentář
 2. avatar
  #2 petan - vloženo: 15.02.2011 v 17:28:23

  odpověď na Zdenda — #1 Dobrý postřeh, díky, chybička se vloudila a byla opravena.

  odpověz na tento komentář
 3. avatar
  #1 Zdenda - vloženo: 15.02.2011 v 16:30:33

  Na konci je špatně vložený odkaz na www stránky - zavádí nás na stránky firmy KONA!

  Tento jest ten správný:

  http://kellysbike.com/index.php?id=countries

  1. na tento komentář reaguje petan — #2
  odpověz na tento komentář

redakční systém | ISSN 1803-5744