Kona Hei Hei 29

Kona patří ke značkám, které mají s devětadvacítkami dlouholeté zkušenosti a neberou je jenom jako trend poslední doby...

Autor: Petr Bureš
Kona Hei Hei 29

Sedm let ladí Kona své devětadvacetipalcové výtvory. Výsledkem je spousta specifických designů biků s tímto průměrem kol XC hardtaily počínaje a enduro fullem konče. My se dnes podíváme na nejlevnější XC full Hei Hei 29.

Bike Kona Hei Hei je klasickým zástupcem dnes nejrozšířenější skupiny 29" fullů. Disponuje zdvihem rovných 100 mm. Jeho obratný rám s prohnutou sedlovou trubkou je svařen ze scandiových trubek třídy 6069. Tvarování trubek je poplatné současným trendům, takže hydroforming najdete na mnoha místech, zejména u hlavovky a sedlovky, kde se potkává vícero rámových trubek.

Systém zadního odpružení "Walking Beam 4-Bar Linkage" pracuje na principu přepákovaného jednočepu, který Kona v jeho první verzi představila už v roce 1996. Od té doby se však spoustu věcí změnilo. Asymetrická stavba zůstala, změnil se tvar vahadla a uložení osy zadního náboje dostalo pevnou osu standardu 12x142 mm.

Závodní a přitom pohodlná geometrie tohoto biku je chválena většinou testerů, kteří toto kolo měli možnost osedlat a díky lehkému rámu docílila Kona i velmi dobrých hmotností a to zejména u lépe vybavených verzí HeiHeie.

Pokračovat na: Osazení = základ
Přečteno - 30972x Tagy: kona tech 2012
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

 1. TechnikaFotogalerie: Kona Process X DL
  Fotogalerie: Kona Process X DL
 2. Testy - RecenzeTEST: Kona Process X DL
  TEST: Kona Process X DL
 3. TechnikaFotogalerie: Kona Libre
  Fotogalerie: Kona Libre
 4. Testy - RecenzeTEST: Kona Libre
  TEST: Kona Libre
 5. TechnikaFotogalerie: Kona Hei Hei CR/DL
  Fotogalerie: Kona Hei Hei CR/DL
 6. Testy - RecenzeTEST: Kona Hei Hei CR/DL
  TEST: Kona Hei Hei CR/DL

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.

redakční systém | ISSN 1803-5744