Martin Stošek triumfoval i na Elbě v závově UCI XCM series

Mezinárodní závod na italském ostrově Elba - Capoliveri Legend Cup - zařazený do UCI marathon series, se stal kořistí Martina Stoška (Vitalo - Future Cycling). Pětadvacetiletý biker tak znovu prokázal svou výjimečnou formu, když přesně před týdnem vyhrál 20. ročník Author Šela Marathonu. Osmdesátikilometrový závod vyhrál s náskokem více než 3 minut před Italem Juri Ragnolim (Scott Racing). Třetí muž v cíli Fabian Rabensteiner (ITA, Trek Selle San Marco) ztratil už 5:46 min., čtvrtý Albam Lakata (AUT, Bulls) zaostal o sedm minut!

 

 

"Takový náskok v cíli jsem vážně nečekal, jsem moc spokojenej, je to určitě jeden z největších úspěchů v kariéře," radostně hlásí Martin, jehož očekávání bylo vysoké. "Věděl jsem, že jsem na tom dobře, tak jsem si věřil, ale na druhou stranu porovnání se světem jsem neměl, byl to můj první závod se světovýma maratoncema, nikdy jsem ani takovej maraton nejel. Kluci mě před startem trochu vyděsili, že se závody v Itálii jezdí od startu šrot jako na cross country, ale nepřišlo mi to tak hrozný, už na prvním kopci jsem byl na třetím místě a hlídal si první skupinu, která byla asi šestičlenná. Byl jsem rád, protože jsou tady těžký sjezdy a být vepředu je vždycky lepší, kdyby se něco stalo. Na hodině a půl se nenápadně utrhnul Gerhard Kerschbaumer, já byl třetí a nemohl jsem ho následovat a najednou měl 20 vteřin. Nikdo se nezvedal, takže jsem se za ním vydal sám, nahoře na kopci jsem už byl s ním. Jeli jsme společně, spolupracovali jsme a musím přiznat, že mě to bolelo. Ale věděl jsem, že se tak ostatním vzdálíme.... On pak měl 25 km před cílem defekt, což byla smůla, ale takový je závodění. Já se bál, aby mě skupina pronásledovatelů nedojela, a tak jsem jel co to šlo. Dovezl jsem to do cíle..." popisuje Martin svůj závod

"Po Šele jsem se necítil zrovna svěží, protože hned po čtyřhodinovým závodě jsem jel za Kristiánem do Černošic a pak ráno směr Itálie a trajekt na Elbu. Dolehlo to tady na mě, cítil jsem se rozlámanej, navíc tady nebylo moc hezky. Ale nakonec jsme tu kvalitně potrénovali, projeli jsme si celou trať, několikrát jsme si projeli závěrečných 15 km, který jsou v tomto závodě důležitý a rozhoduje se právě tam až po třetí hodině závodu," pochvaloval si Martin týden strávený se svým týmem na ostrově. 

Týmový kapitán Vitalo - Future Cycling Kristián Hynek dojel desátý, Dominik Buksa osmatřicátý.  Na Elbě startovala na kratší trati 50 km i trojice ostravských bikerů v dresu Max Cursor - Kamila Procházková, Martin Šíma a Karel Videcký. 


Kompletní výsledky najdete ZDE

11.05.2019 - Závody - autor: Jan Nemec - 2471x kristián hynek martin stošek elba
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

 1. ZávodyFotogalerie: ČT Author Cup 2019
  Fotogalerie: ČT Author Cup 2019
 2. Ostatní závodyStošek se po zranění vrátil v plné parádě, vyhrál ČT Author Cup
  Stošek se po zranění vrátil v plné parádě, vyhrál ČT Author Cup
 3. Ostatní závodyBrasil Ride 2019: Kulhavý s Ulmanem a Hynek se Stoškem
  Brasil Ride 2019: Kulhavý s Ulmanem a Hynek se Stoškem
 4. PozvánkyV sobotu se už po dvacáté čtvrté pojede tradiční zavírák ČT Author Cup
  V sobotu se už po dvacáté čtvrté pojede tradiční zavírák ČT Author Cup
 5. Trénink a fitnessCo je stříbro z MS v řeči čísel? Analyzovali jsme výkony Čechů na MS XCM
  Co je stříbro z MS v řeči čísel? Analyzovali jsme výkony Čechů na MS XCM
 6. Mistrovství světaMartin Stošek je o berlích. MS XCM jel s vymknutým kotníkem!
  Martin Stošek je o berlích. MS XCM jel s vymknutým kotníkem!

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.
 1. avatar
  #1 Strenki - vloženo: 11.05.2019 v 21:06:23

  Ked pozeram na tie mena vo vysledkovej listine a Martin Stosek vsetkych rozvesal ako postelne pradlo, tak toto je zivotna forma!!! Pome! :)

  odpověz na tento komentář

redakční systém | ISSN 1803-5744