Víkend nabitý endurem. Závodilo se na Moravě, v Polsku i Rakousku a Češi byli vidět

V Malé Morávce pokračovala Česká enduro série, v Polsku se jelo otevřené mistrovství a v Rakousku 3 Länder Enduro...

Autor: Jan Němec

Hned tři velké enduro závody stojí za zmínku, protože kromě domácí České enduro série se závodilo i u našich sousedů. V polské Srebrně Góře se jel domácí šampioná otevřený i pro zahraniční jezdce, v rakouském Reschenpassu na se jel těžký třídenní závod 3 Länder Enduro. A české enduro mělo dobré výsledky - pochopitelně v doma Malé Morávce - ale i v Polsku a Rakousku.

FOX Enduro Race Morávka je v seriálu už osvědčená lokalita. Není náročná, je zábavná, koná se v okouzlujícíh kopcích Jeseníků a vždy se tam sejde skvělá banda závodníků. Čtvrtý závod seriálu se jel na Kopřivné a nabídl 5 různorodých erzet plus 1 večerní prolog, vše na trailech, které spojují Malou Morávku a Karlov pod Pradědem. Výsledky jsou níže...

Kompletní výsledky ZDE

V polské Srebrně Góře se konal domácí šampionát v enduru, který byl rovněž otevřen pro zahraniční závodníky, závod byl také čtvrtým dílem polské Kellys Enduro MTB Series 2018. Do pětierzetového klání se pustili i Přemek Tejchan (Kellys Factory) a František Žilák (Rock Machine Cyklomax). Oba dva v konkurenci 150 závodníků uspěli, Přéma skončil druhý v hlavní kategorii Elite, Franta vyhrál kategorii Master, celkově dojel pátý.

Kompletní výsledky najdete ZDE

Franta Žilák

Přemek Tejchman

Na pomezí Rakouska, Švýcarska a Itálie v regionu Reschenpass se jel třídenní podnik 3 Länder Enduro, kde Michal Prokop (Ghost Factory Riot) obhajoval druhou příčku z loňského roku. Ale letos se v těžkém závodě, v němž bikeři během tří dnů absolvovali celkem 9 erzet, nedařilo na medaili dosáhnout a i kvůli problémům s řetězem byl klasifikován šestý.

"3Lander Enduro je super, lokalita kolem Reschensee je trailový ráj a rád se tam každý rok vracím. Letos závod celkem natáhli, jel se páteční prolog + 9 měřených erzet o víkendu, většina závodu se jede na oči, protože za jeden den oficiálního tréninku se dá stihnout najet tak 3-4 erzety," informuje nás Michal Prokop, který nebyl v Rakousku z Čechů sám. "Závod jsem rozjel dobře, pohyboval jsme se mezi 2.-3. místem. Bohužel ve čtvrté erzetě mi řetěz vylétl z vodítka zrovna v místě, kde byl ten nejšlapavější segment závodu. Musel jsem běžet a tak jsem tam nechal víc než minutu. Druhý den jsem se to snažil ještě napravit, ale ztráta to byla veliká, nakonec jsem to vytáhl ještě o dvě pozice na celkové 6. misto. Bez té minuty by to vyšlo na 2.-3. místo, ale i to k enduru patří. Celkově závody byly náročný, ale traily jsou opravdu nádherný. S českou bandou jsme si to užili."

České barvy v Rakousku též hájili borci týmu Cannondale KUR Enduro Jan Vaner a Milan Myšík, kteří skončili na 12. a 13. místě.

Michal Prokop testoval nový Rock Machine Whizz
  5. Ostatní závodySP v enduru je v cíli. Češi mají top ten, Slováci se radují z vítězství