Uživatelský profil

vám umožňuje se více zapojit do dění na MTBS. Pokud se rozhodnete ho používat, zjednoduší vám například diskutování v našich debatách pod články, ve fórech, umožní spravovat inzeráty v Bazaru, ale také vkládat vlastní fotoalba, nebo závody do našeho kalendáře, či jednoduše ševytvořit a psát vlastní blog.

Vložte si do profilu svou fotku (avatar), zvolte si co ukážete okolí a co nikoliv nebo si jen vklidu procházejte vaše oblíbené články, které jste si označili po jejich přečtení.

Váš profil vám přináší mimo jiné i soutěže o hodnotné ceny. Nikdy nevíte, kdy vás odměníme třeba za nejčtennější blog, nebo nejkomentovanější fotografii. Buďte aktivní, a my vás za to odměníme.

Váš tým MTBS.cz

Aleš Procházka

Moje komentáře k článkům

KomentářDatum
Bike maraton Vysočiny už tento víkend: má novou trať

odpověď na trance28 — #9 odpověď na leszczynski — #8 Ahoj, to byla nadsázka a oslí můstek k té vzdálenosti. Já si taky představuju MTB maraton jinak, bez cizí pomoci, bez pojízdných záložních týmů, s důrazem na individuální výkon. No ale když jsme u slovíčkaření slova MTB marathon, cross country už rozhodně není "jízda krajinou", ale uměle vytvořeným shlukem pasáží, při kterém pak frajer popisoval na českým Eurosportu průjezd "kamennou zahradou" :- )

 1. na tento komentář reaguje trance28 — #14
29.05.2023 11:59:08
Bike maraton Vysočiny už tento víkend: má novou trať

odpověď na Jan. — #2 Ahoj, slyšels někdy příběh z řecko-perských válek, kdy řecký voják utíkal z městečka Marathón do Atén? Na připomenutí jeho výkonu se v novodobých olympijských hrách začala běhat maratónská trať na 42 195 m. Slovo maraton se postupem času začalo používat i v jiných sportech nebo slovních spojeních. https://cs.wikipedia.org/wiki/Marath%C3%B3n#Marat%C3%B3nsk%C3%BD_b%C4%9Bh

Konec přednášky, hezkej víkend...

 1. na tento komentář reaguje leszczynski — #8
 2. na tento komentář reaguje trance28 — #9
26.05.2023 15:05:29
Kutná Hora rezonuje. "Uděláme maximum pro to, aby se to neopakovalo," zní z ČSC

odpověď na jede12 — #87 Minulý víkend se jel Slovenský pohár MTB XCO UCI kat. C1, hlavní polský rozhodčí, stejný jako v KH, starší žáci mají stanovený čas závodu vítěze 20-30 minut, na Slovensku vítěz 41 minut, poslední v cíli s plným počtem kol hodina. Mladší žáci místo 15-20 minut vítěze, vítěz 31 minut, poslední s plným počtem kol 50 minut. Tady je vidět, že těžší podmínky i délka okruhu můžou v závodě mládeže udělat paseku, pravidla nepravidla.

18.04.2023 10:35:20
Kutná Hora rezonuje. "Uděláme maximum pro to, aby se to neopakovalo," zní z ČSC

odpověď na ladam — #84 Tady už nic neřešme.

17.04.2023 20:00:49
Kutná Hora rezonuje. "Uděláme maximum pro to, aby se to neopakovalo," zní z ČSC

odpověď na ladam — #78 Musím tě opravit, nařknul jsi Slávu, že použili nedovolený technický vybavení, ale to není pravda. Šlo o starší MTB galusky Tufo šíře 1.9-2", který tolik nenabalovaly bahno. Není moc úzkých 622 pláštů s řídkým a vysokým vzorkem, Continental má X-King 2.0, Kenda zase 29 x 2.05 Honey Badger, já bych tam dal crossový Schwalbe Smart Sam 29x1.75. Když jsi zmínil cyklokros, to je paralelní příběh privatizace disciplíny, Agentura Cyklistika s.r.o., jednatel s 50% podílem je Petr Balogh, předseda komise cyklokrosu ČSC. Dlouhá léta se v Táboře jezdí svěťák a nikdo tam neudělá Český pohár po svěťáku. Napadlo někdy někoho, že ta mládež by byla v sedmým nebi, že jedou stejnou (nebo podobnou) trať, jako je MS v cyklokrosu? No a přijde rok 2024 a český mistrák se jede v Táboře 14 dní před MS, aby REPREZENTANTI pak mohli na té trati trénovat. Napadlo někoho z těch funkcionářů, že na základ té pyramidy, z které chtějí vybírat repre, tímto krokem z vysoka kašlou? Nebo Ostrava, vloni jsem volal panu Baloghovi, že nezařazení Ostravy alespoň malého TOI TOI cupu k Evropskému poháru CX způsobí krvácení pořadatele v areálu, kde by se OKAMŽITĚ mohlo konat MS a areál Komora v Táboře proti Ostravě vypadá asi jako Chýnov proti Komoře. (nemám vůbec nic proti Chýnovu, mám CX punk) A sakra, není ten novej pořadatel nějaká konkurence? Dáme teda radši malej TOI TOI cup do Plzně na louku autokempu u rybníku, kde je úplně obyčejná a průměrná trať, do Ostravy je to strašná dále.. A taky vazby, ten Radovan Šťastný není náš, nějakej kreativec a umělec, dáme závody osvědčeným jménům z CX a nikoho moc mezi sebe nepustíme. Nevadí, že ty závody jsou třeba 20 km od sebe a v jiné části země je CX neznámá disciplína. P.S. K Ostravě mám vazbu pouze jako nadšenej účastník prvního ročníku i z depa druhého ročníku na 30 cm sněhu, 1. října 2023 to bude supr Evropský pohár.

 1. na tento komentář reaguje ladam — #82
15.04.2023 10:10:06
Kutná Hora rezonuje. "Uděláme maximum pro to, aby se to neopakovalo," zní z ČSC

odpověď na tntbiker — #72 Já se tady v této diskusi rozloučím, říká se, když chceš něco změnit nebo to kritizuješ, běž a udělej to líp. Nemám ambici řídit české MTB, ale pokud by někoho zajímaly názory z více stran, určitě je fajn říct návrhy řešení nebo třeba uspořádat pro mládež Český pohár XCO. Teď zrovna jedu přeměřit jednu drsnou kolej pod Helfštýnem, kam potřebujeme asi tunu kameniva, dá nám ji spřátelená firma a vyřešíme problém trasy našeho závodu, ale i pomůžeme tomu místu ve veřejným prostoru do budoucna i pro pěší. V pátek jedeme do obecního lesa v Paršovicích na kůrovcové smrky pro lávky, které si vzala příroda. Nová paní starostka má 27 let a od malička pomáhala místním hasičům jako pořadatelka závodu. Takovej ten pocit, že něco pořádáš a místní to ocení a zároveň něco zvelebíš, opravíš, prořežeš, uklidíš. To mi ke spokojenosti stačí, protože touhle podporou odspodu zvládneš úplně všechno. To je ten reálnej svět a ne ty tvoje kidy bez respektu k ostatním. Tak se drž.

 1. na tento komentář reaguje tntbiker — #74
 2. na tento komentář reaguje panzdenda — #75
12.04.2023 08:11:21
Kutná Hora rezonuje. "Uděláme maximum pro to, aby se to neopakovalo," zní z ČSC

odpověď na tntbiker — #66 Je vidět, že se tady nedá normálně diskutovat, seš normální pacient, proč na tomhle serveru nemůže fungovat normální registrace? Mohl by ses jmenovat Ota Pavel.

 1. na tento komentář reaguje tntbiker — #68
 2. na tento komentář reaguje panzdenda — #69
11.04.2023 21:10:44
Kutná Hora rezonuje. "Uděláme maximum pro to, aby se to neopakovalo," zní z ČSC

odpověď na tntbiker — #60 Prosím, chlape, už toho nech a přestaň kádrovat. Abych nekřivdil Honzovi Slavíčkovi, to srovnání bylo napsaný tak, že každý se zaměřuje na jinou úroveň. Sláva má funkční tým s velkou mládežnickou základnou a dává šanci mlaďochům při vstupu do dospělé cyklistiky v MTB a cyklokrosu. Z logiky věci předpokládám, že když se člověk chová slušně a má s ostatníma dobrý vztahy, dá se domluvit podpora a spolupráce i u soupeřů. To je ten respekt, kdy i soupeři si dokážou vyjít vstříc. Znám lidi, kteří dlouhá léta pomáhají Katce Nash na závodech v Evropě, když jedou čeští profi jezdci silnici u nás (mistrák), taky se jim udělá sdílená podpora. Když našemu Matymu zamrzla kazeta na mistráku v cyklokrosu, pomáhali mi chlapi ze 3-4 týmů, tak to funguje, tak to je a bude.

 1. na tento komentář reaguje tntbiker — #63
11.04.2023 15:24:21
Kutná Hora rezonuje. "Uděláme maximum pro to, aby se to neopakovalo," zní z ČSC

odpověď na tntbiker — #57 Hele, tohle obviňování je úplně zbytečný a chybí mi respekt k Ondrovi. Sám Honza Slavíček jezdil v mezinárodním týmu Treku celej Světovej pohár a na ten se naplno soustředil, dodnes si pamatuju Eurosport reportáže a tam Sláva. To bylo něco. Jenže teď vede tým, kterej má TOP STROP na Českým poháru a když potřebuje nahnat UCI body, tak jezdí do Turecka a na Kypr. Tímhle konstatováním snad nikoho neurazím a vysvětlí se, proč dorazil Ondra s jedním člověkem do depa. Kutné Hoře musí všichni poděkovat, že byla a poučí se snad z toho všichni. Jedno ale vím jistě, když chceš uspět ve světě, musíš do světa. A že při tom něco doma podceníš, poučíš se.

 1. na tento komentář reaguje tntbiker — #60
11.04.2023 12:18:36
Kutná Hora rezonuje. "Uděláme maximum pro to, aby se to neopakovalo," zní z ČSC

odpověď na morpher — #51 Tohle argumentační ostřelování by mohlo pokračovat donekonečna, pár příkladů z historie sportu: 1. Chyba rozhodčí v nastavení zápasu, opakování penalty a posledních 18 sekund zápasu ve fotbalu: https://sport.ceskatelevize.cz/clanek/fotbal/uefa-poprve-naridila-opakovat-cast-zapasu-kvuli-chybe-rozhodci/5bde709d0d663b6fe8d71998 2. Česká hokejová extraliga 2010/11, odečet bodů třem týmům za chyby v administrativní registraci smluv hráčů https://www.denik.cz/hokej/rozhodnuto-extraligovym-klubum-budou-odebrany-body.html 3. Kontumace výsledku hokejové Sparty Praha, která kvůli poruše letadla nedorazila na zápas https://isport.blesk.cz/clanek/hokej-liga-mistru/420923/po-poruse-letadla-kontumace-sparta-bez-sance-na-play-off-ligy-mistru.html 4. Říjen 2022, mlha v Uherském Hradišti odložila zápas s Frankfurtem o den později https://www.irozhlas.cz/sport/fotbal/fc-slovacko-kolin-nad-rynem-evropska-konferencni-liga-odlozeno-duvod_2210272036_mim 5. Stejný stadión, přívalová bouřka zrušila finále Českého poháru se Spartou https://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-domaci-souteze-pohar-facr/413392/slovacko-sparta-finale-splachl-dest-na-novem-terminu-se-kluby-neshodly.html

Vrcholné soutěže mají svá pravidla, UCI závody mají svá pravidla. Když si ohneš pravidlo plně sjízdné tratě, tak nikdy neobhájíš porušení minimálně dvou pravidel: povolení myček v depu a nedodržení stanoveného časové délky závodu. U dětských soutěží bych to nehrotil, to se v rámci domácího rybníku sedne, ale v UCI formátu se to nemělo jet a podle mě proběhl neregulérní závod.

odpověď na tntbiker — #52 Útočení na Ondru Cinka je nefér a hezky to napsal Ondra Paur, jak ve vztahu k Ondrovi, tak k návrhu řešení uskutečnění závodu. Tvojí optikou vidění bys musel obvinit fotbalisty, kteří nebudou hrát Evropskou ligu v mlze, finále Mol cupu v kaluži a blátě nebo hokejisti zápas s rýhou v ledu, kde hrozí zranění.

 1. na tento komentář reaguje tntbiker — #57
11.04.2023 06:45:11

Počet komentářů celkem: 179

redakční systém | ISSN 1803-5744