Uživatelský profil

vám umožňuje se více zapojit do dění na MTBS. Pokud se rozhodnete ho používat, zjednoduší vám například diskutování v našich debatách pod články, ve fórech, umožní spravovat inzeráty v Bazaru, ale také vkládat vlastní fotoalba, nebo závody do našeho kalendáře, či jednoduše ševytvořit a psát vlastní blog.

Vložte si do profilu svou fotku (avatar), zvolte si co ukážete okolí a co nikoliv nebo si jen vklidu procházejte vaše oblíbené články, které jste si označili po jejich přečtení.

Váš profil vám přináší mimo jiné i soutěže o hodnotné ceny. Nikdy nevíte, kdy vás odměníme třeba za nejčtennější blog, nebo nejkomentovanější fotografii. Buďte aktivní, a my vás za to odměníme.

Váš tým MTBS.cz

jenikmar

Moje komentáře k článkům

KomentářDatum
Kam se budou ubírat rozměry MTB kol?

26 vs 29, Full vs HT

Jak už jsem to někde psal měl jsem možnost porovnat několik kol ve verzi 29 i 26 a ve zdvizích 80/00, 100/00, 120/120 a 140/140. Těžko říct, co je lepší, každé má něco do sebe. Z pohledu výšky okolo 182 je to prakticky jedno. Velký rozdíl dělají ráfky a pláště a samozřejmě odpružení. To dohromady dá větší rozdíl než 26x29. Ve velkých schodech nahoru i dolů má navrch 29. 26 je pak daleko hravější a jezdivější mezi stromy a ve vracečkách. Ve sjezdu kralovali Stumpjumpery FSR se sedlovkou staženou dolů, ve výjezdech pak hardtaily (26 v klikatém a 29 v rovném). Testoval jsem to na mostecké trati, takže žádné šetření, ale pravý biking:-) Je to asi o pocitu každého, co mu více sedí a čemu více věří. Stejně je to na kole hlavně o hlavě a fyzičce... A za tímto názorem si stojím ;-)

PS: Mít na to prachy a čas, tak bych si k tomu co mám koupil buďto Enduro 26 s hydraulickou sedlovkou nebo HT 29 s pevnou vidlí.

30.11.2012 12:42:47
Češi míří na noční závod do Flachau

odpověď na Jirinak — #2 No mne osobně její výkon přišel lepší jak výkon pana Jílka. Měla styl komentování podobná jako na Redbull TV.

11.08.2012 15:59:34
SP Windham: Nash znovu těsně druhá, Kulhavého zastoupil Stander

odpověď na Jirinak — #5 To jsem se nikde nedočetl, všude psali, že měl v týdnu nějaké problémy a že neví, zda to má spojovat. A laskavě hned ostatní neurážej za jejich názor. (PS: chytré kecy od gauče mít nemohu, protože gauč nevlastním ;-) )

Pokud měl střevní potíže, už před závodem, tak jak to, že o tom v týmu nevěděli? A ani půl hodiny po tom co odstoupil neměli ještě ponětí proč odstoupil a ani kde je.

Ano, s tím, že odstoupil, nic neudělám, ale jako fanoušek cyklistiky jsem alespoň chtěl vědět proč to udělal. A za tuto informaci ti děkuji.

  1. na tento komentář reaguje Jirinak — #9
02.07.2012 17:05:49
SP Windham: Nash znovu těsně druhá, Kulhavého zastoupil Stander

odpověď na Jirinak — #2 Jestli máš přesnější informace, tak sem s nimi, já stále nevím, proč Kulhavý ze závodu odstoupil. Z toho co zatím vím, jsem tak akorát zklamaný, že to vzdal. odpověď na bloodsnake — #1 to vyjádřil celkem dobře... Byli tam jiní, kterým se nedařilo, nebylo jim dobře nebo jim to tolik nejelo, ale přesto bojovali a dojeli.

  1. na tento komentář reaguje Jirinak — #5
02.07.2012 13:28:10
Etapák MTB Trilogy zve na start

odpověď na redpoint — #6 Pozor slovo sigltrek se nesmí používat pan Kvasnička na to má ochranou známku :-(

Dávám zde odkaz na jeden konkurenční server, tak se prosím nezlobte, ale podle mne je to docela průšvih, to co pan Kvasnička předvádí a mělo by se o tom vědět.

http://www.bikeandride.cz/2012/06/singltrek-ziskal-ochrannou-znamku-rozhovor/

PS: Nijak nechci shazovat kvalitu a zábavnost SpS, ale dost mi vadí, to co se kolem toho děje!

02.07.2012 07:49:48
Premiéra Kola pro život v Koutech

odpověď na Lukyn — #7 Původně byla stavěna jako záloha Temelínu, dnes se nenapouští přes noc naplno nikdy, díky tomu, že je to jedna z mála věcí, která nás dokáže chránit před větrem a sluncem (geniálními to zdroji "ekologické" energie...). Proto i přes den dost často běží v čerpadlovém režimu. Schopnost přejít z turbína na čerpadlo do tuším 2 minut, totiž žádná jiná reálná záloha energie nemá.

odpověď na Tomáš 2 — #5 Ano horní nádrž bude vypuštěná do 4. července.

30.06.2012 12:25:29
Jsme unikát ve spotřebě sportovní výživy, říká šéf Nutrendu

odpověď na uh — #15 Jinak ještě k tomu, že jezdíš pouze na ionťáky. Pokud jsi se někdy podíval na složení, tak mají většinou přes 90% obsahu tvořený cukrem (na krátkém závodě to podstatné) + další a další látky. Záleží tedy na poměru v jakém je připravuješ, pokud podle doporučovaného složení, tak máš na tu tvojí 1-2 hodiny cca 2 gely. Takže tady moc nemachruj bez většího popisování toho, jak na tom skutečně jsi.

odpověď na McBlacky — #18 Jak je na tom elita se dá dobře vypozorovat na občerstvovačce na XC.

30.06.2012 11:51:44
Jsme unikát ve spotřebě sportovní výživy, říká šéf Nutrendu

odpověď na uh — #15 je vidět, že toho moc o lidském těle nevíš :-(

  1. na tento komentář reaguje SD — #
  2. na tento komentář reaguje SDSDSD — #
29.06.2012 00:51:14
Jsme unikát ve spotřebě sportovní výživy, říká šéf Nutrendu

odpověď na McBlacky — #13 To nepopírám, ale kolik stojí Enervitene a kolik Carbosnack? Ten rozdíl je dost propastný. Na závody mám také lepší zkušenost s Enervitem, ale považuji Nutrend jako postačující základ.

Jinak řešit hypo když už ho člověk má, je stejně pozdě jako řešit dehydrataci. Správně by člověk měl uzpůsobit stravu už pár dní předem.

  1. na tento komentář reaguje McBlacky — #18
29.06.2012 00:46:13
Jsme unikát ve spotřebě sportovní výživy, říká šéf Nutrendu

Také se přidám do diskuze, carbo je ideální pro diabetiky na rychlé zažehnání hypoglykemie. Poměr cena/výkon/stravitelnost. Při hypoglykemii a vysokém výkonu vydrží tak možná 10 minut, to je pravda. Ale při běžné vyjížďce se na něm dá jet i dvě hodiny. To samé ovšem platí i o jednom banánu, větším krajíci chleba nebo třeba o tatrance. Ovšem carbo má tu zásadní výhodu, že je to řídký gel, který se dá sníst i za jízdy v kopci při vyšších tepech. To zkuste třeba s tatrankou a skoro jistě půjde ven pokud nezvolníte.

Když se dostane člověk do hypa (i zdravý), tak je lepší vždy zvolnit, protože jinak obvyklá dávka cukrů které přijmete na moc dlouho nevydrží. Pokryje to hypo, ale už nestačí na další výkon.

Z mé zkušenosti je tedy carbo ideální na akutní doplnění hladiny cukru. Výsledek je téměř okamžitý. Je to dané i jeho složením (rychlé cukry). Jinak při závodech používám kombinaci enervitu a nutrendu.

  1. na tento komentář reaguje McBlacky — #13
28.06.2012 15:20:37

Počet komentářů celkem: 55

redakční systém | ISSN 1803-5744