Uživatelský profil

vám umožňuje se více zapojit do dění na MTBS. Pokud se rozhodnete ho používat, zjednoduší vám například diskutování v našich debatách pod články, ve fórech, umožní spravovat inzeráty v Bazaru, ale také vkládat vlastní fotoalba, nebo závody do našeho kalendáře, či jednoduše ševytvořit a psát vlastní blog.

Vložte si do profilu svou fotku (avatar), zvolte si co ukážete okolí a co nikoliv nebo si jen vklidu procházejte vaše oblíbené články, které jste si označili po jejich přečtení.

Váš profil vám přináší mimo jiné i soutěže o hodnotné ceny. Nikdy nevíte, kdy vás odměníme třeba za nejčtennější blog, nebo nejkomentovanější fotografii. Buďte aktivní, a my vás za to odměníme.

Váš tým MTBS.cz

Martin Bali-Jenčík

Moje komentáře k článkům

KomentářDatum
Albstadt se zřekl pořádání MS, pojede se v NMnM?

K možnosti uspořádat na podzim SP či MS v NMNM cituji ze včerejší zprávy ČTK:

"Velké kulturní akce, hlavně hudební festivaly s tisíci účastníky se do 31. října v ČR kvůli koronaviru konat nebudou. Po jednání vlády to řekl ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). "

01.05.2020 09:38:42
Čechům fourcross chutná. Labounková má konečně titul!

Pokud jsem dobře pochopil výsledky, tak šampionátu žen se zúčastnilo 9 závodnic. Mužů 42. Proč UCI ještě pro tuto disciplínu vypisuje MS? Je to vůbec důstojné statusu MS?

  1. na tento komentář reaguje Petronius — #3
  2. na tento komentář reaguje Petronius — #4
08.07.2018 09:55:30
Cyklisté už svého prezidenta mají. Dnes se jím stal Petr Marek

Tak určitě je ta změna k lepšímu. Předchozí prezident byl volen díky tomu, že nikomu nepřekážel, a tak si mohli v klidu vládnout jiní. Jenže v posledních letech dělal tenhle ňouma tak akorát ostudu, měl dost negativní vliv na sponzory, a celkově dělal kroky, který poškozovali cyklistiku. Což si uvědomili i lidé, kteří svaz skutečně řídí včetně toho „nejdůležitějšího“, jehož jméno se mi nechce ani vyslovovat.

Paradoxní je, že nyní Petra Marka volili všichni volitelé, a přitom to byli prakticky ti samí lidé, kteří ještě nedávno a dlouhé roky předtím podporovali jeho předchůdce.

A co by se mohlo změnit? Tak Petr Marek už byl členem prezidia i dřív, jen se přesunul do jiné pozice, a jinak se lidi ve svazu nezměnili. Takže to je odpověď.

Sportovní svazy prostě fungují na podobném principu jako politické strany. Výhodou Petra Marka je, že je zkušený a úspěšný funkcionář, schopný podnikatel a chytrý a příjemný člověk, který není na cyklistice finančně závislý.

Hlavním úkolem v mých očích nyní je vrátit cyklistice její společenské postavení a prestiž, zvýšit základnu hlavně mládeže a v neposlední řadě nakopnout silnici, která je tou hlavní a královskou disciplínou cyklistiky a její výstavní síní, a to je hodně, hodně a hodně těžká mise.

P.S.: Jako příznivce cyklokrosu mě těší, že v souvislosti s články o novém prezidentovi ČSC je použita fotka z tiskovky ke krosovému mistráku v Mladé Boleslavi. :-)

27.01.2018 09:08:39
Krosový svěťák pokračuje, blíží se duny v Koksijde

Oba elitní závody bude sice možné sledovat na UCI kanálu YouTube, ale určitě ne v ČR, protože tady je to geo-restricted vzhledem k tomu, že vysílací práva má ČT. Ale zkuste to na webu ČT sport - www.ctsport.cz. Tady půjdou v přímém přenosu jak závod žen ve 13:30, tak od 15:00 závod mužů elite.

18.10.2017 19:13:00
Novoměští opět inovují, na SP na Vysočině se pojede Short Track

Kdo to bude jezdit a koho to bude zajímat?? Myslím, že je to další disciplína v řadě, která se nechytí a UCI si s ní nebude vědět rady, pokud už se teda UCI nepoučila a nebude se pouštět do zbytečných experimentů.

Problém NMNM je, že se tam zároveň nejezdí resp. nedá jezdit DH, popř. 4X, jako to bylo běžné za starých dobrých časů. Takovýto formát má dle mého názoru smysl a atraktivitu.

P.S.: V programu nejsou juniorské závody??

04.03.2017 20:06:18
Vzpomeňte na Michala Picka, už uplynulo 10 let od tragédie

Já se s ním seznámil na MS 2007 v cyklokrosu v belgickém Hooglede-Gits, který se jel koncem ledna 2007, tedy krátce předtím... Cyklokros ho hodně bavil a fotit ho uměl fakt parádně. Velká škoda, fajn člověk.

04.03.2017 19:57:01
Video: I cyklokros má svůj etapový závod

odpověď na capo — #1 Tak ten závod byl zorganizován pro cyklokrosová kola, a tomu byla přizpůsobena i trasa, proto se ho zúčastnili závodníci na cyklokrosových kolech. MTB nejsou dle mého názoru určena a priori k tomu, aby se na nich jezdilo v terénech, které zvládnou kola cyklokrosová. Nebo dokonce silniční - viz zvrácená (nejen) česká obliba v ježdění na MTB na vyasfaltovaných cyklostezkách či dokonce rovnou po silnicích.

Jízda na cyklokrosovém kole je jiný sport než MTB, jiná disciplína, úplně jiný zážitek. Kdo nemá cyklokrosové kolo, nikdy nepoznal, co je to pravá terénní cyklistika, která je tu o cca 60 let déle než MTB. :-)

15.02.2017 20:22:39
Ohrožený druh – diváka na cyklistickém závodě nehledejte

Souhlas. XCO je špatný formát pro diváka na místě i pro televizi. Pro MTB je tak trochu neštěstí, že se v roce 1996 dostalo na program OH právě XCO.

Hobby závody jsou zase určeny hlavně pro jejich účastníky, kteří si je zaplatí ve formě startovného, a ne a priori pro diváky. Na západě nebo jihu od nás na některé proslulé akce či spíše festivaly dorazí více nadšenců, kteří udělají fajn atmosféru, ale pravidlo to také není.

Jinak článek nemá hlavu ani patu. Autor se dopustil snad všech žurnalistických chyb, takže ani není jasné, o co mu vlastně šlo.

P.S.: Doporučuji se v TV (na Eurosportu) podívat na silniční závody - právě probíhá období jednorázovek a těch největších klasik. Na Kolem Flander a Paříž-Roubaix přijde k trati až milion diváků, kolem kterých závodníci projedou jen jednou, a diváci se baví a příště přijdou zas. To samé platí o velkých etapácích, atd. Pes bude zakopán v něčem trochu jiném.

25.03.2016 15:29:09
Americký krosový šampionát v Austinu odložen kvůli blátu!

Germano, vzpomněl jsem si na "Lujvil" 2013. Když o tom teď s odstupem času v této souvislosti přemýšlím, tak bych řekl, že jsme měli celkem kliku, že jsme tam nějaký mistrák světa vůbec viděli... :-)

11.01.2015 20:16:07
Doslova a do písmene: Co Čech, to cyklista!

Tvl. Germano už jsi zapomněl napsat jenom: Buduj vlast, posílíš mír! :-)

Když ten projekt je ve světě unikátní, tak proč zrovna u nás, sakra? :-) Proč se nedává víc peněz do skutečné cyklistiky? Cykloturistika u nás bude vzkvétat i bez kolavoživot.

06.10.2014 19:48:23

Počet komentářů celkem: 64

redakční systém | ISSN 1803-5744