Uživatelský profil

vám umožňuje se více zapojit do dění na MTBS. Pokud se rozhodnete ho používat, zjednoduší vám například diskutování v našich debatách pod články, ve fórech, umožní spravovat inzeráty v Bazaru, ale také vkládat vlastní fotoalba, nebo závody do našeho kalendáře, či jednoduše ševytvořit a psát vlastní blog.

Vložte si do profilu svou fotku (avatar), zvolte si co ukážete okolí a co nikoliv nebo si jen vklidu procházejte vaše oblíbené články, které jste si označili po jejich přečtení.

Váš profil vám přináší mimo jiné i soutěže o hodnotné ceny. Nikdy nevíte, kdy vás odměníme třeba za nejčtennější blog, nebo nejkomentovanější fotografii. Buďte aktivní, a my vás za to odměníme.

Váš tým MTBS.cz

Martin S.

Moje komentáře k článkům

KomentářDatum
Eurobike 2015 zaznamenal víc Čechoslováků

Ahoj Rouro! Myslím, že tntbiker své poznámky nemyslel vážně, určitě ne zle:-). Jaký by to musel být člověk, který by hloupě hledal nepodstatné chybičky u jiných, a sám se jich dopouští (např. "To pohoří se jmenu Himálaj." - takhle nezodpovědně nedokončit slovo!; nebo "...pod hradbou Himálají", když správně je "pod hradbou Himálaje"). Určitě se jen domnívá, že označení "truhlík" je roztomilá přezdívka, kterou sám často dostával a dostává, a proto ji používá i u jiných. Pochop, tntbiker určitě původně vznikl ze spojení slov "truhlík nebo trotl bajker":-). Omg, já sám jsem ale truhlík! Bajker je gramaticky nesprávně a budu muset vyhledat jazykovou poradnu:-). Náš tnt by měl ale vyhledat, přinejmenším, poradnu psychologickou, neboť jeho reakce jasně naznačují, že je dlouhodobě frustrovaný jedinec. Jak jinak si vysvětlit, že má čas a odhodlání útočit na lidi kvůli takovým blbinám. Nikdy neslyšel o asertivitě (rozhodně neví co znamená), zanáší permanentně blbou náladu na naše oblíbené, serotoninovo-endorfinové stránky, objevuje znovu Ameriku a hlavně nezná nadsázku. Já osobně ho tedy za jeho příspěvek omlouvám a přeji mu brzké zlepšení mezilidských vztahů. To se rychle daří například tak, že si najde práci nebo například babu. Mimochodem, NDR už opravdu neexistuje? Nedávno jsem na někom viděl tričko s nápisem DDR. Já osobně se považuji za čechoslováka s malým "č" (abych neurážel Slováky:-)). Téenťáku, piš dál, ať udržujeme spisovnou češtinu a vědomosti ze základní školy. Ale prosím tě, své příspěvky piš poctivě ke každému článku zvlášť, neboť autoři, na které si níže stěžuješ, jsou odlišní, a pokud nebudeš důsledný, tvé připomínky se k nim nemusí dostat:-). ...Tak takhle vypadají příspěvky truhlíků, ke kterým se ode dneška řadím taky.

  1. na tento komentář reaguje Giro — #5
  2. na tento komentář reaguje tntbiker — #6
01.09.2015 12:15:23
Sram se přestěhoval do nového

Omlouvám se za překlep, resp. za T9, kterého jsem si nevšiml. "Šrámů" na Českém poháru jistě u závodníků bylo nemálo, ale Sram snad šrámy žádné nemá :-) Je to má oblíbená značka.

22.06.2015 13:46:26
Sram se přestěhoval do nového

Malá chybička! Víc než 4.patro sedí 4 patra :-) Platí možná i to první, ještě jsem tam nebyl (uvnitř), ale už podle fotografie není nutné nikoho přesvědčovat, že jedno podlaží má něco přes 1600m2. Jinak by byli naši milí namačkáni víc, než ve stánku Šrámů v dešti v Bedřichově na čp :-)

22.06.2015 12:16:59
TEST: Sram Guide RS

No,já jsem navážil u předního XXY a u zadního XYZ. Snad ti to pomůže při finálním výběru :-)

13.06.2015 20:29:42
Česká reprezentace na MS MTB 2014 - Hafjell

Srabi-redakce! "Potichu", bez komentáře či omluvy, a s takovým odstupem doplnit jména našich asi nejsledovanějších reprezentantů. Vážně mě zajímalo, jak na to zareagujete. To už jste rovnou mohli smazat můj příspěvek, který teď vypadá scestně. Díky za nápravu.

01.09.2014 22:49:38
Česká reprezentace na MS MTB 2014 - Hafjell

Škoda, že se do výběru nevešli také Cink, Kulhavý, Škarnitzl. A uměl bych si tam představit i další muže. Alespoň v tabulce chybí:D. I mistr tesař se někdy utne. Otázka ale zní, zda to byla redakce mtbs anebo Viktor?

  1. na tento komentář reaguje Magua — #2
29.08.2014 10:57:29
Začátek nové éry v největší cyklistické prodejně v republice

PROSÍM, POMOZTE S HLEDÁNÍM KRADENÝCH KOL A KOMPONENTŮ! Asi takto by mohl vypadat inzerát firmy p.Havleny (majitel značek Author a Agang) a dalších cyklo firem na mtbs.cz. Kdyby ovšem nevěděli, kde jejich produkty jsou.

ŹÁDÁM REDAKCI, ABY SMAZALA TENTO NEETICKÝ ČLÁNEK. ANEBO OKOŘEŇTE ČLÁNEK NÁSLEDUJÍCÍMI OTÁZKAMI, KTERÉ ČTENÁŘE MOŽNÁ ZARMOUTÍ, MOŽNÁ POBAVÍ. Viz níže.

MTBS.CZ ráda pomáhá bajkerům při hledání kradených (i starších) kousků kol, přitom zde zveřejní takto klamavý článek, dá se říci, z opačného konce řetězce. Normálně se do diskusí nezapojuji, ale zde to považuji za svou morální povinnost. Sám patřím ke čtenářům mtbs.cz, ale taky pracuji ve společnosti, která si zde objednává reklamní plochu. Nechci bortit diskusi do té míry, abych naboural některé vztahy. Tento článek ale považuji skutečně za problém. Podle prozatím všech informací je tu skutečně důvodné podezření, že se jedná o "nastrčenou majitelku" (viz níže). Za hlavního viníka toho humbuku kolem, který mne stojí spoustu cenného času, ale prostě musím reagovat, považuji pana Němce - redaktora. Zjevně má pro p.Šírera nějakou slabost, nechci spekulovat jakou, ale s tímto článkem skutečně vstoupil do amorálních vod. S jistou nadsázkou či vtipem se dá říci, že pan Šírer zřejmě koupil i mtbs.cz, proto je ve svém podnikání tak "úspěšný" (kupoval, na co neměl, nebo na co nestačil - viz odkaz "Šírer proti proudu.."). Mimochodem, děkuji redakci za odkaz na tento článek. Do této doby jsem JŠ paradoxně více neznal, paradoxně jsem ale musel kamarádovi svědčit na policii, ze kterého tato firma podvodně (alespoň tak to stojí v trestním oznámení) odebrala zboží za víc jak milion a nezaplatila (v té době už majitel podle vyšetřovatele věděl, že neměl peníze). Můj kamarád nebyl ovšem sám (cituji vyšetřovatele). Mimochodem, děkuji pánové (přispěvatelé) za některé vaše maily, sám jsem si doplnil informace z katastru nemovitostí a učinil 1 telef.rozhovor. Pokud tedy článek nelze smazat, můžete jej okořenit některými doplňujícími otázkami, resp. dodatečným rozhovorem s novu paní majitelkou. Nicméně, mé závěry, dedukce, ale i otázky, jsou následující:

1) Obchod-budova nadále patří původní firmě Velo MTB s.r.o., kterou p.Šírer vlastnil, později převedl na p.účetní Ľudmilu Červenkovou, která tedy nyní budovu formálně vlastní a pronajímá ji paní Lucii. Paní Lucie, jako zkušená podnikatelka tedy zvolila formu velmi, velmi nejistého pronájmu, kdy možná za čas bude muset svou novou "pečlivě" budovanou prodejnu stěhovat. To možná vysvětluje, proč v prodejně dosud snad nepřesunula jediné zboží, vše nechala na původním místě. Ze strany majitelky byl výběr budovy tedy velmi riskantní a zvláštní rozhodnutí, když uvážíte, jakou marketingovou hodnotu má sídlo firmy. Proč jste se k takovému rozhodnutí odhodlala? Je to, nebo není pravda?

2)Mimochodem, umístění prodejny je na dosti odlehlém, a navíc dopravně velmi komplikovaném, místě. Čím to, že jste zvolila právě takové umístění, když jste mohla zvolit daleko vhodnější? Dá se říci v rozporu s marketingovým mixem, kde jedno z P je "place" (umístění prodejny). Zákazníci, kteří kupují kola v ceně 7-13 tis. (nejčastější nákup kol) tak daleko nepojedou. Zákazníci, kteří kupují kvalitnější kola, prozměnu volí u dražších kol aktuálnější (než 2-3 roky staré) modely, nebo se orientují na obchody, které nemají špatnou pověst. Co vás vedlo k takovému neobvyklému, a dá se říci odvážnému, rozhodnutí? Je to opravdu originální způsob myšlení, jak se nám snaží naznačovat p.Němec-redaktor?

3) Je pravdou, že na prodejně stojí kola, která byla původně dodána ještě firmě Šírer, resp. Velo MTB s.r.o.? Je pravda, že nebyla nikdy zaplacena ze strany této firmy? Pokud ano, jak jste se k nim dostala vy? Některé modely jsou několik let staré. Byla jejich nákupní cena tak výhodná, že jste raději zvolila pro svou novou prodejnu staré modely, než byste koupila nové? Pokud jste je koupila, je vám známo, že by p.Šírer, resp. paní Červenková, za tato kola zaplatila původním dodavatelům?

4) Podle čeho p.Němec tedy soudí, že se jedná o nějakou změnu? Kupříkladu, o změně nové marketingové strategie, jak píše článek a někdo z přispěvatelů, vůbec nemůže být řeči! Vše je při starém! Dokonce odkaz v závěru článku je na kola Šírer! Opravdu tento článek není neetický? Anebo, proč jste z něj neudělali článek mnohem zajímavější? Kdybyste je doplnili o předchozí informace a otázky, jistě by se čtenáři bavili mnohem více.

5) Je vůbec na místě, zabývat se etickými otázkami? Mělo by nás zajímat, zda kupuji (nemám na mysli f.Šírer) kradené kolo, přestože je mnohem levnější? Proč pak mtbs.cz pomáhá poškozeným při hledáních jejich ukradených kol? Tady těch kol bylo mnohem víc!

  1. na tento komentář reaguje trance28 — #40
14.05.2014 13:19:25
Začátek nové éry v největší cyklistické prodejně v republice

Byl bych rád, kdyby na to redakce reagovala serióznějším způsobem. Umím si i představit omluvu čtenářům, že s článkem přestřelila. Získá si tak zpět pošramocenou reputaci, byť způsobenou jedním redaktorem. Já osobně bych to ocenil. Jsem rád, že p.Bureš uznal, že tento článek neměl nikdy vzniknout. Jenže vznikl. Jsem možná naivní, jsem možná prudič, ale tenhle článek mi vážně vadí, je prostě neetický. Ať už napíše redakce jakoukoli reakci, stále zřejmě budu patřit k jejich fandům (i když mě tento článek okradl už nejmíň o 2 obědy). Můžeme mít odlišné názory na věc, ale měli bychom se umět přesto respektovat. Proto mě mrzí, že někteří diskutující neví, co je v diskusích asertivita nebo slušnost. Např. takový pan/paní Broňa. Proč připojuje své příspěvky a reaguje na nepodstatné? Proč sarkasticky napadá přispěvatele, kterým o něco skutečně jde, a drží se, na rozdíl od něj, věci. Vždyť kolik času ho musí stát čtení diskusí, které ho vlastně nezajímají? Proč se k článku vrací znovu a znovu? Proč se nevyjadřuje k článku, ale žádá nás, ať si založíme vlastní server? Vždyť tím zabírá zbytečné místo navíc. Naše společnost by klidně mohla server mtbs.cz koupit. Ale to by se snížila na úroveň podnikatele Šírera, který se nedržel svého kopyta, a podle toho dopadl. Už podle odpovědí na otázky p.Němce v onom článku je zjevné, že p.Šírer není ani průkopník, ani vizionář, ani geniální podnikatel. Spíš kamarád či dobrý známý, pouhý megaloman, který nezná míru, nerozumí vůbec marketingu a ještě nemá páteř. Normálně bych se pousmál slovům v úvodním článku p.Němce o panu Šírerovi "Jít si svojí cestou, dělat věci podle intuice a moci se sám sobě podívat v zrcadle do očí bez toho, aby se mi udělalo blbě." Pan Němec zjevně neumí přiznat chybu, nebo to za chybu nepovažuje, což je dle mého názoru horší, a proto je nutné reagovat. Mimochodem, např. muzeí se starými kola je v republice víc (žádný přínos v tom nevidím, když se taková kola kupují za peníze jiných). Lidé se pak diví, kam se poděly ty prachy. Možná by bylo vhodné zmínit, že zde mluvíme o milionech. Jenom majitelům Authora dlužil Šírer pár milionů (viz rozhovor s panem Havlenou). Nebo už je vrátil, či z části zaplatil? Srovnávat p.Šírera např. s p.Kalašem, kterého osobně znám, mi připadá jako neuvěřitelná drzost! Co Šírer udělal pro českou cyklistiku?

Závěrem. Vyjádří se paní Lucie Pennino nebo zaměstnanci? Ať to tady aspoň trochu proudí?

14.05.2014 13:18:54
Začátek nové éry v největší cyklistické prodejně v republice

odpověď na Martin S. — #27 Už jenom skutečnost, že se nová majitelka ani neuráčila sundat nápis "kola šírer" nad hlavním vchodem je zarážející! Každý, kdo zná historii této firmy, všechny poškozené atd atd, by tuto věc udělal jako první, a vůbec snažil se od ní distancovat. Teda, aspoň to je můj názor, který podlamuje mou důvěru, že se jedná o "Novou éru...". Kdo ten šílený název článku vůbec vymyslel? Nemělo by mtbs.cz stát na straně slušných bajkerů, a snažit se vnést do toho jasno?

13.05.2014 22:42:00
Začátek nové éry v největší cyklistické prodejně v republice

Mi osobně vadí právě ta ETICKÁ STRÁNKA VĚCI, a využiji informace níže uvedené "petanem".

1) Je tu DŮVODNÉ PODEZŘENÍ, že jedním z oněch BÍLÝCH KOŇŮ je právě ona "NOVÁ MAJITELKA". Nemám důkazy ani odvahu, abych zde šířil nedoložené informace jako "petan", proto nikoho neobviňuji, ALE PTÁM SE! Nicméně, leccos napovídá tomu, že bychom nemuseli býti daleko od pravdy. Bylo by fajn, kdyby se k tomu vyjádřil konečně někdo z kompetentních konkrétně, ať vím, zda se po cestě mohu v tomto obchodě zastavit a koupit onen dres, který jsem si už dávno vyhlídl. Takhle tam zatím prostě kupovat nebudu, když vidím, že se v obchodě nezměnilo dle mého pozorování (možná špatného), ale vůbec nic! Mimochodem. Já být novým majitelem, už z principu přemístím to či ono, tam vymaluju fádní stěnu, která chytá pavučiny už pár let, atd. Nová majitelka má asi pavučiny ráda. A pak jsou tu "loajální zaměstnanci", kteří buďto lžou, a bylo by na místě je vyhodit, nebo nejsou novou majitelkou dostatečně informováni, nebo taky jen prostě mají nedůvěru, které začínají propadat (Havel tomu říkal "blbá nálada"). Mohou se vyjádřit i oni.

2) Na místo toho stále čtu, i ze strany redakce, jenom mlhu, nebo naopak nepochopitelnou hanu na p.Šírera. Mému kamarádovi pan Šírer skutečně ublížil, to můžeme doložit a nemám tudíž obavy ze stíhání z pomluvy. Odebral od něj zboží v době, kdy už věděl, že za něj nezaplatí. Zboží pak ani nevrátil. Kamarád, který zrovna začínal prvních několik měsíců podnikat, musel pak prodat auto a ještě si v bance půjčit, aby zaplatit zboží, za které už nikdy asi nedostane peníze (slovo "asi" píšu taky jen kvůli zabránění stíhání). Další anabáze a názor na morálku p.Šírera nebudu zmiňovat.

3) Čekal jsem, že se kupříkladu vyjádří nová majitelka. Pokud bych já byl na jejím místě a podařilo se mi redakci "ukecat" na článek v mtbs.cz, jistě bych nedočkavě vyhlížel jeho zveřejnění a ještě více bych měl nutkání se k diskusím jasně vyjádřit (možná by stačilo by pár úderných slov, nějaký odkaz na kariéru majitelky, části z životopisu, na který je hrdá apod., a možná bychom už dávno zmlkli). Každý ale v takové situaci může reagovat odlišně, proto uznávám, že skutečnost, že majitelka zatím "mlčí", není argument proto, že je bílým koněm.

Suma sumarum. Angličani mají přísloví, stížnost je dar. To je velký rozdíl od Čechů, kteří spíše zastávají "Co tě nepálí, nehas". Já v Anglii nějaou dobu studoval a to jejich přísloví je mi mnohem bližší. Považuji za správné poukázat na to, že tu někdo vědomě podváděl (umím rozlišovat, když se někomu nedaří a zkrachuje, ale to rozhodně nebyl případ p.Šírera), a možná v tom chce dále pokračovat, a ještě má případně tu drzost nám "věšet bulíky na nos" pod názvem článku "Nová éra...". Jak to tedy je? Umí se redakce vyjádřit výstižně, bez odvádění pozornosti a urážek? Popř. vnese do toho světlo nová majitelka? Děkuji za pochopení. Takové věci bychom si totiž měli umět říkat. Nejen čekat či žádat o pomoc při hledání ukradených kol. Tady totiž bylo těch ukradených kol mnohem víc, než kolik se "ztratilo" dohromady od posledního svěťáku v Novém Městě! Díky za pozornost.

  1. na tento komentář reaguje Martin S. — #28
13.05.2014 22:33:55

Počet komentářů celkem: 27

redakční systém | ISSN 1803-5744