Na Plešivci začíná o víkendu biková sezona!

Už tento víkend zahájí bikovou sezonu trailpark Plešivec. Otevřeno bude od 10:00 do 16:00 a v provozu bude celkem 6 trailů o délce 14 km. Otevřeno bude také občerstvení v Dosty baru, bobová dráha a lanový park.

2. Canyon Sidi 1 (Andreas Seewald (GER) / Marc Stutzmann (SUI) 2:59:11
3. Torpado Kenda Willier Vittoria (Daniel Geismayr (AUT) / Jakob Dorigoni (ITA) 3:00:32
4. Buff Megamo 1 (Wout Alleman (BEL) / Hans Becking (NED)) 3:03:30
5. Maxxis Factory Racing  (Sean Fincham / Andrew L'esperance) 3:03:40
...
10. Canyon Sidi 2 (Martin Stošek / Petr Vakoč) 3:06:15

Malevil Cup 2024: Nepropásněte nejvýhodnější startovné!

Pouze do konce února se můžete přihlásit za nejvýhodnější startovné na jubilejní 25. ročník Malevil Cupu.
Pětadvacátý ročník Malevil Cupu startuje v Lužických horách za téměř tři měsíce 1. června 2024.

27.02.2024 - Závody - Jan Nemec malevil cup

Danny MacAskill nelení ani v zimě. Ani v osmatřicetiletech. Naopak, vytáhnul svého kamaráda a další ohromnou legendu mountainbikingu Steva Peata do své domoviny na ostrov Skye.

Danny je nejšťastnější, když se jeho přátelé baví, a proto vzal bezmála padesátiletého mistra světa ve sjezdu z roku 2009 na hřebenový trail Trotternish Ridge. Ale jak už to tak bývá, při všech vyjížďkách s kamarády dochází k mnoha vtipným situacím. K jakým? To se dozvíte z nejnovějšího videa skotského bikera.

Andalucía Bike Race 2024 - Výsledky 1. etapa

Úvodní etapu šestidenního závodu Andalucía Bike Race ovládl tým Buff Megamo (Wout Alleman (BEL) / Hans Becking (NED)). Česká dvojice týmu Canyon Sidi 2 (Martin Stošek / Petr Vakoč) dokončila na 5. pozici.

Martin Stošek absolvuje Andalucía Bike Race s Petrem Vakočem

Andalucía Bike Race, šestidenní etapový závod maratonců na jihu Španělska, odstartuje již zítra. V týmu Canyon Sidi došlo k zásadní změně. Po boku Martina Stoška nebude startovat Andreas Seewald (GER), jak jsme již několik let zvyklí, ale Petr Vakoč. S ním bude Martin startovat v etapovém závodě dvojic prvně.

Poslední cyklokrosové závody hostilo Oostmale

Poslední cyklokrosové závody sezóny 2023/24 hostilo belgické Oostmale. Toto městečko v Belgii tradičně hostí poslední cyklokrosový závod. Vítězství v kategorii elitních mužů vybojoval Niels Vandeputte (BEL, Alpecin Deceuninck), v ženách zvítězila Lucinda Brand (NED, Balois Trek Lions).

Peter Sagan musí na operaci srdce

Peter Sagan (SVK, Specialized Factory) musí na operaci srdce. Po úvodních závodech sezóny ve Španělsku měl nezvykle vysokou tepovou frekvenci dosahující hodnot přes 200 tepů za minutu. Na doporučení lékařů podstoupí takzvanou ablaci - odstranění tkáně.

Petr Vakoč celkovým vítězem etapového závodu Santa Vall

Celkovým vítězem etapového závodu na gravelu Santa Vall se stal Petr Vakoč (Isadore Canyon), jenž si domu zároveň veze i triumf z úvodní etapy. Petr porazil celkově maratonce Hanse Beckinga (NED, Buff Megamo), třetí byl David Lozano (ESP). V ženách zvítězila celkově Ashleigh Molman (RSA, AG Insurance Soudal QuickStep).

Toon Aerts se navrátil do závodního kolotoče

Po dvouleté pauze se do závodního kolotoče navrátil Toon Aerts (BEL, Hens Maes Deschacht). Ten si odpykával dopingový trest za nález ze začátku roku 2022. V jeho moči byl nalezen letrozol, látka pro léčbu rakoviny prsu.

Santa Vall - Výsledky - Prolog

Etapový závod na gravelu Santa Vall, který se jede od 16. do 18. února ve španělské Gironě, odstartoval dnes 6,3 km dlouhým prologem. Vítězství vybojoval český gravelový specialista Petr Vakoč (Isadore Canyon). Mezi ženami zvítězila Ashleigh Molman (RSA, AG Insurance Soudal QuickStep).

27. Martin Stošek (Canyon Sidi) 2:02:14

Mistři světa XCO zahájili sezonu v La Nucía zlatem, Cink 28.

Týmoví parťáci z Ineos Granadiers, mistři světa XCO 2023 Pauline Ferrand Perod (FRA) a Tom Pidcock (GBR) vstoupili do olympijské sezony vítězstvím v prvním velkém závodě roku 2024, jenž se jel ve Španělsku. Úvodní díl seriálu Super Cup Massi v La Nucía zařazený do kategorie C1 byl už tradičně skvěle obsazený.

Už v sobotu si v den svých 32. narozenin, dojela pro suverénní vítězství Pauline Ferrand Prevot, jež za sebou nechala o 45 sekund Nicole Koller (SUI, Ghost Factory). Třetí s více než minutovou ztrátou dojela Američanka Savilia Blunk (Rockrider Ford).

Oliver a Hendreson vyhráli Hero Abu Dhabi, Sagan až 24.

Jediný XCO závod kategorie C1 na Blízkém východě hostilo hlavní město Spojených Arabských Emirátů Abu Dhabi, a to v netradičních, deštivých kulisách. Solidně obsazený závod s pohádkovými cenami vyhráli závodníci Ocenánie: Australanka Rebecca Henderson (Primaflor Mondraker) a překvapivě až 54. muž loňského pořadí SP Novozélanďan Ben Oliver (Denver Disruptors).