Na zadovském Enduru kraloval Tejchman s Drengubákovou

Třetí závod Specialized enduro série proběhl o víkendu na Zadově a nechybělo málo a na své si přišel i místní lyžařský oddíl, protože letní dny a teploty skropilo na šumavských kopcích poměrně silné krupobití, které v jednu chvíli pokrylo trať bílou dekou.

SP Mont St. Anne: vítězem Schurter, Kulhavý šestý

Na trati v Mont-Sainte-Anne se nikomu v historii nedařilo tolik jako Julienu Absalonovi. Biker týmu BMC tu vyhrál závod světového poháru čtyřikrát v kariéře, dnes se ale musel sklonit před Nino Schurterem (Scott Odlo). Bronz vybojoval Daniel McConnell (Trek Factory) před Lukasem a Mathiasem Flückingerem (Stöckli Pro Team), s nímž se ještě v posledním kole přetahoval o poslední místo na pódiu Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing). Jan Škarnitzl (SRAM Rubena Trek) závod nedokončil.

SP Mont St. Anne: Kateřina Nash znovu na pódiu!

Kanadské Mont St. Anne Kateřině Nash (Luna Pro) zkrátka sedí, pravidelně se tam umisťuje na stupních vítězů a nejinak tomu bylo i dnes. Po svém loňském premiérovém vítězství si nyní dojela pro bronzovou medaili. Závod vyhrála Jolanda Neff (Liv Pro XC), která si tak upevnila vedoucí pozici na čele průběžného hodnocení seriálu, stříbro si vyjela Catherine Pendrel (Luna Pro).

44. Jitka Škarnitzlová (Giant Cycling Point) -1 kolo

SP Mont St. Anne: Vastl a Machulková v top ten U23!

Vynikajícími výsledky se zapsali v pátém závodě Světového poháru horských kol v Mont St. Anne čeští závodníci v kategorii do 23 let Barbora Machulková (Kona Cycling Point) a Jan Vastl (Česká spořitelna Specialized junior), když se oba poprvé probojovali do první desítky. Bára skončila sedmá a Vastlík pátý.

Výsledky muži U23:
1. Michiel van der Heijden (NED, Giant Pro XC) 1:28:18 hod.
2. Jordan Sarrou (FRA, BH Suntour KMC) +0:31
3. Julien Trarieux (FRA, Brindgestone Anchor) +0:53
4. Victor Koretzky (FRA, BH Suntour KMC) +1:29
5. Jan Vastl (Česká spořitelna Specialized junior) +1:41

Hostýnskou 50 vyhrál Žák

Druhý ročník Hostýnské 50 dopadl na výbornou. V příjemné atmosféře a za ryze letního počasí se do hlavního závodu pustily čtyři stovky startujících a dalších 140 dětí se zúčastnilo dětských závodů v parku Zahajenné. Jako součást doprovodného programu se dražil dres Romana Kreuzigera, za který poputuje na účet nadačního fondu Štastná hvězda neuvěřitelných 42 000 tisíc korun!

ČP XCM pokračoval v Litvínově, zvítězili Ježek a Berková

Třetí závod Českého poháru v maratonu horských kol startoval v sobotu 2. srpna v Meziboří u Litvínova. Maximální počet bodů vybojovali na náročné, 95 km dlouhé trati Václav Ježek (Ivar CS - Author Team) a Irena Berková (Amenity-Extrem Sport Team). Krušnohorský MTB QWERT maratón nabídl kromě pohárové trasy ještě dvě kratší varianty...

SP Mont St. Anne: výsledky sjezdu

Výsledky muži Elite:
1. Samuel Hill (AUS, Chainreaciton Cycles / Nukeproof) 4:10.566 vt.
2. Josh Bryceland (GBR, Santa Cruz Syndicate) +1.241 vt.
3. Danny Hart (GBR, Giant Factory) +1.639
4. Troy Brosnan (AUS, Specialized Racing) +1.989
5. Samuel Blenkinsop (NZL, Lapierre Gravity) +2.149

KPŽ pokračovalo na Šumavě

Šumavský MTB maraton České spořitelny vyhráli Matouš Ulman (Česká spořitelna – Specialized) a Anna Šmídová (Nilfisk ALTO pro Cycling).

SP Mont St. Anne: výsledky sprintu

1. Simon Gegenheimer (GER)
2. Andreas Soto (ARG)
3. Fabrice Mels (BEL, Salcano Alanya)
4. Daniel Federspiel (AUT, Ötztal Scott)

Krakonošův cyklomaraton: opravdový horský závod již 2. srpna

Již tuto sobotu 2. srpna startuje v Trutnově 1. ročník silničního ČEZ Krakonošova cyklomaratonu. Do závodu dlouhého 130 km s převýšením přes 2200 metrů je přihlášeno asi 300 lidí včetně několika profesionálů.

31.07.2014 - Závody - TomasGladis silnice

Kateřina Nash vyhrála seriál US Pro XCT a chystá se na SP

Šestatřicetiletá bikerka Kateřina Nash (Luna Pro) o víkendu završila úspěšné tažení americkým seriálem US Pro XCT dvěma druhými místy. Sedmidílný podnik dospěl do finále ve Willistonu ve státě Vermont závodem kategorie C2 Specialized Catamount Classic a Kateřina jej celkově ovládla.

Katku v short tracku porazila její týmová kolegyně Georgia Gould a v olympijském cross country pak čerstvá mistryně USA Lea Davison (Specialized Racing).

Dobrou zprávou pro české fanoušky je účast Kateřiny v dalším podniku Světového poháru v Mont St. Anne. V neděli si tak znovu stoupne na start závodu, ve kterém vloni dosáhla na své první vítězství ve světovém poháru!

Sotva Ondřej Cink dorazil do Kanady, už zase balí kufry

"Tohle nebude dobrý rok!" napsal nám z kanadského Mont St. Anne Ondřej Cink. Do dějiště dalšího závodu světového poháru dorazil už v pondělí, ale dlouho si v tomto středisku nedaleko Quebecu nepobude. Znovu ho totiž skolila nemoc a týmový lékař přikázal nasadit antibiotika.

"Zase se mi vrátila angina. Je to hodně nepříjemný, musím se podrobit důkladný prohlídce u doktora, tohle už není vůbec dobrý. V noci jsem nemohl spát, jak mě bolely mandle," informuje Cimbál, pro kterého je to velká rána na psychiku.

V Mont St. Anne se odehraje pátý závod světového poháru cross country, čtvrtý díl sprinterského a sjezdařského seriálu.

Více informací připravujeme....

2. ročník Hostýnské 50ky již tuto sobotu

V sobotu 2. srpna 2014 se jede v Bystřici pod Hostýnem druhý ročník Hostýnské 50ky. Bratři Fojtíkové tu připravili 47 kilometrů dlouhou trať s převýšením 1450 metrů, z níž se můžete kochat krásnými výhledy z hřebene okolí Trojáku a nebo si užít výjezd starou lesní železnicí v Rajnochovicích. Připraven je také bohatý dětský program včetně dětského závodu. Proběhne také dražba dresu a čepičky Romana Kreuzigera, díky ní budete mít možnost přispět do nadačního fondu Štastná hvězda. Přijeďte si užít pohodovou sobotu a poznat krásy Hostýnských vrchů!

Jiří Ježek znovu ovládnul světový pohár, už po čtvrté!

Už čtyři křišťálové poháry pro celkového vítěze světového poháru má po dnešním dni nejúspěšnější handicapovaný cyklista světa, Jiří Ježek.

Postaral se tak o další historický mezník, čtyři světové poháry v řadě za sebou totiž dokázal mezi handicapovanými cyklisty vybojovat pouze on.

Jiří Ježek výborným taktickým způsobem zvládnul oba finálové víkendové závody ve španělské Segovii, když obsadil třetí místo v časovce i v silničním závodě.

Tomáš Slavík znovu dominoval JBC 4X Revelations 2014

V loňském i letošním roce vyhrál JBC 4X Revelations v Bikeparku Dobrá Voda úřadující mistr světa ve fourcrossu Tomáš Slavík (RSP Ghost). Závodník a pořadatel v jedné osobě přivedl do Jablonce nad Nisou podruhé světovou špičku na světový sérii 4X Pro Tour a podruhé dokázal zvítězit.

Hynek s Lakatou se s Transalpem rozloučili vítězstvím

Kristian Hynek a Alban Lakata (Topeak-Ergon) vyhráli závěrečnou etapu Craft Bike Transalp do Riva del Garda. Celkovými vítězi jsou ale po bezmála 600 kilometrech Němci Jochen Käß a Markus Kaufmann (Centurion-Vaude 1) , kteří jsou po pěti letech první dvojicí, jež vítězství v Transalpu zopakovala.

KPŽ v Chuchli vyhráli Huříková a Škarnitzl

Vice mistr republiky v cross country Jan Škarnitzl (Sram Rubena Trek) a mistryně Evropy v maratonu Tereza Huříková (Specialized Racing) ovládli devátý díl seriálu Kolo pro život Praha - Karlštejn Tour České spořitelny se startem a cílem na závodišti v Chuchli. Zatímco Škarna porazil Pavla Boudného (Česká spořitelna Specialized) ani ne o pověstnou galusku ve sprintu, Tereza své soupeřky porazila naprosto suverénně rozdílem třídy.

Předposlední etapa Transalpu kořistí Kaufmanna a Käße

Jochen Käß a Markus Kaufmann (Centurion-Vaude 1) stojí je kousek od obhajoby loňského triumfu v Craft Bike Transalp. Dnes svou nadvládu v 17. ročníku etapového MTB závodu potvrdili vítězstvím v etapě do Trenta, přičemž se z prvního místa v etapě radovali během tohoto týdne už potřetí. Druhé místo vybojovali Kristian Hynek a Alban Lakata (Topeak-Ergon), kteří ale přesto zůstávají na třetím místě celkové klasifikace se ztrátou 18 minut a 55 vteřin na lídry. Druhou příčku okupují Hannes Genze a Daniel Geismayr (Centurion-Vaude 2).

25.07.2014 - Závody - TomasGladis transalp

Transalp pokračoval 5. etapou, Topeak-Ergon už je třetí

Alban Lakata a Kristian Hynek po včerejším smolném dni, kdy český biker v závěrečném sjezdu do cíle úplně zničil zadní kolo, znovu stoupají zpět celkovým pořadím. Po dnešní 5. etapě jsou už třeí, na vedoucí duo Markus Kaufmann a Jochen Käß (Centurion Vaude 1) ale ztrácí téměř 18 minut. Vítězství v etapě dnes vybojovali Franz Hofer a Daniele Mensi z týmu Scott.

24.07.2014 - Závody - TomasGladis transalp

Smůla pro Topeak-Ergon ve 4. etapě Transalpu

Zatímco včera Alban Lakata a Kristian Hynek bojovali o etapové vítězství, dnes si vybrali svou velkou porci smůly. Topeak-Ergon ztratil 15 minut poté, co technické problémy donutily Kristiana běžet zhruba 3 kilometry vedle kola do cíle, a v celkové klasifikaci tak tým spadnul z druhého na čtvrté místo.