Specialized Racing posílil o maratonce Montoyu z Kostariky

Osmadvacetiletý Paolo Montoya z Kostariky se stal týmovým kolegou Terezy Huříkové, Jaroslava Kulhavého, Františka Raboně a dalších členů Specialized Racing. Zpráva se poprvé objevila v latinskoamerickém deníku La Nación Deportes a poté ji převzaly zahraniční cyklistické servery, oficiální vyjádření týmu Specialized Racing se však ještě neobjevilo.

Kostaričan by podle dostupných informací měl posílit zejména maratonskou část týmu, do které byl přijat i František Raboň.

Wolfram Kurschat vyzývá k vrchařské bitvě na Gardě

Součástí doprovodného programu bikefestivalu na břehu jezera Lago di Garda, který se koná 1.-4. května 2014, bude stejně jako vloni soutěž „Canyon Knack den Kurschat powered by Ergon". Několikanásobný mistr Německa, dlouholetý biker širší světové špičky a závodník týmu Topeak-Ergon vyzývá k překonání svého výkonu na trase k bunkru Monte Brione...

První závod v dresu mistra ČR dokončil Bína jako desátý

Martin Bína (Kwadro Stannah), který minulý víkend opanoval loštické mistrovství republiky v cyklokrosu v sobotu poprvé provětral dres šampiona. V závodě druhé kategorie Kasteelcross v belgickém  Zonnebeke skončil na desátém místě. Z vítězství se radoval úřadující mistr světa Sven Nys (BEL, Crelan AA Drink).

Nedělní podnik Kategorie C1 Soudal Classic v Leuvenu vyhrál rovněž "kanibal" Nys, Bína závod bohužel nedokončil kvůli bolestem zad.

V závodě žen Leuvenu zvítězila Marianne Vos (Rabobank Liv), Pavla Havlíková (Young Telenet Fidea) dojela pátá.

Tomáš Slavík vítězem Arkády Downmall 2014

Pokud jste dnes odpoledne náhodou neměli nic lepšího na práci, než vyrazit do obchoďáku, mohli jste natrefit na partičku drsných chlapíků, která na svých kolech lítala napříč pražskými Arkádami Pankrác.

Debutant Raboň se v Africe neztratil, uvedl se 4. místem

Těžký maraton Attackwas Extreme Challenge 2014 v Jižní Africe vyhrál švýcarský specialista Urs Huber z týmu Bulls před Christophem Sauserem (SUI, Specialized Racing), který jel v dresu Songo.info. Na bronzové příčce dorazil Němec Karl Platt (Bulls).

Premiérový start Františka Raboně můžete sledovat LIVE!

Attakwas Extreme Challenge v Jižní Africe si vybral za svůj premiérový start na horských kolech nejnovější kolega Jaroslava Kulhavého ze Specialized Racing František Raboň. Dnes jsme vás o tom  informovali v rozsáhlejším článku František Raboň zítra naplno odstartuje bikovou kariéru, teď máme další informaci: stojedenadvacet kilometrů dlouhý maraton přenášejí Afričané živě! Budete si muset ovšem přivstat, start je už v 6:30 ráno!

Sven Nys vynechá finále SP, soustředí se na Hoogerheide

Devítinásobný mistr Belgie a úřadující mistr světa Sven Nys (Crelan AA Drink) oznámil svůj program do únorového mistrovství světa v Hoogerheide. Figurují v něm jen dva závody: sobotní Kasteelcross v Zonnebeke a nedělní Soudal Classic v Leuvenu.

Je jasné, že finále světového poháru ve francouzském Nommay "Kanibal z Baalu" vynechá. "Kdy se mi zase naskytne šance obhajovat titul mistra světa…." vysvětloval Nys, který má ve své sbírce pouhé dva duhové trikoty.

Sám Nys je zvědavý na reakce svých soupeřů. Vzpomeňte, jak před třemi lety kritizoval Zdeňka Štybara, když se rozhodl vynechat předposlední díl seriálu světového poháru v Pont Chateau, právě kvůli tréninku a obhajobě titulu...

Uvolněná místa na tréninkový kemp na Mallorce

Cyklistický oddíl Bicykl Kříž Team i letos pořádá ve spolupráci se Schrödingerovým Institutem tréninkový kemp na Mallorce. Bohužel díky zdravotním komplikacím dvou přihlášených, kteří se tímto nemohou kempu zúčastnit, se uvolnila jejich místa. A to jedno v termínu 21.2.-2.3. a druhé v termínu 7.3.-16.3., cena pobytu cca 15.500 Kč komplet i s přepravou kola.

Pro zájemce více info na cyklotrener@seznam.cz

13.01.2014 - Závody - Jan Nemec mallorka camp

Druhá vlna registrace na 1. Zimní maratón končí v úterý

Pokud je vám už zimní přípravné období dlouhé a chcete si jej zpestřit závodem, můžete vyrazit už tuto sobotu do Bratislavy na 1. Zimní maratón na Slovensku. Druhá vlna přihlášek končí 14. ledna 2013 přesně o půlnoci, pak si za startovné připlatíte...

Martin Bína poprvé mistrem republiky v cyklokrosu

Martin Bína potvrdil roli největšího favorita a suverénně si v Lošticích dojel pro svůj první titul mistra České republiky v cyklokrosu. Stříbro bral Michael Boroš a bronz Vladimír Kyzivát.

"Tak určitěěě...." povídal po závodě šťastný Bínič, který dnes zvítězil suverénně. "Jen v prvním kole jsem se rozkoukával, co a jak, pak jsem za to vzal. Snažil jsem se nedělat chyby," pokračoval majitel dresu s trikolórou. "No doufám, že mi stihnou na příští týden vyrobit závodní dres...."

Výsledky:
1. Martin Bína (Kwadro Stannah) 1:03:54 hod.
2. Michael Boroš (ČEZ Cyklo Team Tábor) + 0:43 sec.
3. Vladimír Kyzivát (Johnson Controls AŠ MB) + 46 sek.
4. Radomír Šimůnek (Kwadro Stannah) + 1:04 min.
5. Tomáš Paprstka (Remerx Merida Kolín) + 1:04 min.
6. Lubomír Petruš (BKCP PowerPlus) +1:46
7. Ondřej Bambula (ČEZ Cyklo Team Tábor) +1:46
8. Jakub Skála (ČEZ Cyklo Team Tábor) +2:22
9. Vojtěch Nipl (Focus Cycling Znojmo)+3:22
10. Matěj Lasák (Max Cursor) 3:33

Loštice se chystají na mistrovství ČR v cyklokrosu

Server Cyklokros.cz přinesl fotografie z příprav na trati pro domácí vyvrcholení cyklokrosové sezony v podobě národního šampionátu v Lošticích. Jejich autorem je Emil Hekele - závodník kategorie muži elite, který se nyní proměnil v sekretáře mistrovství České republiky 2014 a stavitele tratě. A také samozřejmě ve fotografa. Loštická parta se na svůj závod chystá jako na mistrovství světa.

Závod kategorie muži Elite startuje zítra v 11:00 na 2700 metrů dlouhém okruhu v Lošticích. Česká televize přenáší souboj o český titul v přímém přenosu.

Velo Test Festy 2014 znají termíny

Největší testování kol u nás – Velo Test Festy znají termíny pro rok 2014. V sobotu 19. dubna se uskuteční na novém místě – na ploché dráze ve Slaném a o týden později 26. 4. na místě již osvědčeném – v autekempu Olšovec v Jedovnici u Blanska.

Prezident Cookson chce očistit UCI, ustanovil vyšetřovatele

Mezinárodní cyklistická unie (UCI) dnes zveřejnila zprávu o činnosti nového prezidenta Briana Cooksona, který na konci září vystřídal Pata McQuaida. Asi nejzásadnější novinkou je, že byla jmenována tříčlenná nezávislá komise (Cycling Independent Reform Commission), která bude vyšetřovat problémy, kterým UCI v minulosti čelila. Že se jedná zejména o dopingové skandály, je nasnadě.

08.01.2014 - Závody - Jan Nemec uci doping

Bude cyklokros olympijským sportem?

Zástupci UCI a Mezinárodní olympijské komise by se podle novin Het Nieuwsblad měli v následujících pár dnech setkat a jednat o možném zařazení cyklokrosu mezi sporty zimních olympijských her. O tom se hovořilo už v roce 2009, nyní se ale cyklokros může svézt společně s dalšími sporty, které o zařazení na zimní olympijské hry usilují.

07.01.2014 - Ostatní - TomasGladis cyklokros

Pražský obchod CykloVape hledá prodavače

Hledáte práci v cyklistické branži: Společnost CykloVAPE hledá prodavače pro prodejnu v Praze 9 Kbelích.

Martin Bína v Římě pátý, vyhrál Niels Albert

Po Adamu Ťoupalíkovi si v Římě skvěle počínal i Martin Bína (Kwadro Stannah), který si dnes, po druhém místě v Zolderu, připsal pátou příčku. Šestý díl v italské metropoli vyhrál sólo jízdou Niels Albert (BKCP Powerplus) před Larsem van der Haarem (NED, Rabobank Development) a Svenem Nysem (BEL, Crelan AA Drink).

Ťoupalík vyhrál v Římě a vede světový pohár

Forma juniorského cyklokrosaře Adama Ťoupalíka graduje. Český šampion z táborského ČEZ Cyklo Teamu vyhrál v Římě letos už třetí závod světového poháru a před posledním závodem se dostal do průběžného vedení! Své soupeře dnes Ťoupalík na rovinaté avšak blátivé trati jasně porazil, když vyhrál o 24 vteřin před druhým Belgičanem Goosensem a jelikož dosavadní lídr seriálu Peeters dojel s minutovou ztrátou až devátý, posunul se do čela s pětadvacetibodovým náskokem právě Ťoupalík.

Výsledky - junioři:
1. Adam Ťoupalík (CZE, ČEZ Cyklo Team Tábor) čas 0:42:05 hod.

Kristián Hynek je bez parťáka, Lakata si přetrhl achillovku

Vstup do nového roku a nové sezony se nepovedl jednomu z nejlepších maratonců Albanu Lakatovi. Loňský mistr Evropy, vicemistr světa v maratonu a vítěz závodů Leadville a Roc d'Azur spadl při lyžování nedaleko svého domova Lienzu a přetrhl si achillovku. Po operaci ho teď podle odhadu lékařů čekají čtyři měsíce bez kola.
Je tedy jasné, že se neobjeví se svým novým parťákem Kristiánem Hynkem na etapových závodech Andalucia Bike Race ani ABSA Cape Epic, kde měli být velmi silnou dvojicí. Český biker tak pravděpodobně pojede s dalším členem týmu Topeak Ergon Robertem Mennenem. Lakata se po uzdravení pokusí svou přípravu nasměrovat k maratonskému mistrovství světa, které se pojede na konci června v Jihoafrické republice.

Nové kolo, nový dres, první závod roku. Nys porazil Štybara

Úřadující mistr světa Belgičan Sven Nys (Crelan - AA Drink) zvítězil v šestém díle seriálu BPost Bank Trophee, který se jezdí jako Grand Prix Svena Nyse v jeho rodném Baalu. Vyhrál tak poslední závod roku (Superprestige Diegem) a rovněž i první v novém roce. Každý na jiném kole a v jiném dresu.

Pražský cyklokros vyhrál Ondřej Bambula

Pátý ročník Pražského cyklokrosu v elitní kategorii mužů vyhrál Ondřej Bambula z ČEZ Cyklo Teamu Tábor před svým týmovým kolegou Jakubem Skálou. Pro bronz si dojel biker Jan Škarnitzl (Sram Rubena Trek) a čtvrté místo vybojoval další český reprezentant Jan Vastl z juniorského týmu České spořitelny - Specialized MTB.