Nys se s Colnagem rozloučil vítězstvím, Štybar 4., Bína 5.

Sven Nys proměnil svůj poslední start na kole od Ernesta Colnaga ve večerním závodě série Superprestige v Diegemu v přesvědčivé vítězství. Druhý dojel Tom Meeusen a třetí Niels Albert. Zdeněk Štybar čtvrtý závodní den v řadě zakončil čtvrtým místem před Martinem Bínou.

Výsledky:
1. Sven Nys (BEL, Crelan KDL) 1:02:41 hod.
2. Tom Meeusen (BEL, Telenet Fidea) +0:21
3. Niels Albert (BEL, BKCP PowerPlus) 0:45
4. Zdeněk Štybar (CZE, Omega Pharma - QuickStep) +1:04
5. Martin Bína (CZE, Kwadro Stannah) +1:08

Čtvrtý cyklokrosový start proměnil Štybar ve vítězství

Zdeněk Štybar (Omega Pharma Quick Step) pokračuje ve své cyklokrosové šňůře  a konečně  se dočkal! Dnes totiž vyhrál závod Versluys cyclocross v belgickém Bredene. Za sebou nechal dva domácí závodníky Roba Peeterse (Telenet Fidea), kterého porazil jen těsně ve sprintu a Dietera Vanthourenhouta (BKCP Powerplus). Na čtvrté příčce skončil další Čech a týmový kolega bronzového medailisty Lubomír Petruš.

Ťoupalík na vítězné vlně, dnes vyhrál i BPost Bank Trophy

Po včerejším triumfu v závodě Světového poháru v Zolderu si dnes junior Adam Ťoupalík (ČEZ Cykloteam Tábor) připsal další cenný skalp. Vyhrál pátý díl cyklokrosového seriálu BPost Bank Trophy v Louenhoutu. Na těžké rozbahněné trati bodoval i Roman Lehký (KC Kooperativa SG Jablonec n.N.), jenž dojel na bronzové příčce.

Elitní závod ovládli domácí Belgičané. Jestliže jim včera štěstí nepřálo, dnes obsadili kompletní stupně vítězů, včetně bramborového postu. Vyhrál Sven Nys před Robem Peetersem a Nielsem Albertem. Prvním "nebelgičanem" byl pátý Zdeněk Štybar (Omega Pharma Quick Step). Včerejší excelentní výsledek bohužel nedokázal zopakovat Martin Bína (Kwadro Stannah), dnes dokončil jako devatenáctý. Jeho týmový parťák Radomír Šimůnek se naopak vyšvihnul na dvanácté místo.

Marianne Vos se konečně podařilo porazit Američanku Katie Compton, a to hned o parník. Úřadující mistryně ČR Martina Mikulášková se umístila na 14. pozici.

5. ročník Pražského cyklokrosu v neděli na Zličíně

Před pěti lety začala obnovená tradice pražských cyklokrosů a v neděli 29.12. 2013 se na technickém okruhu na Zličíně pojede již pátý ročník Pražského cyklokrosu.
Závod bude předposledním podnikem populárního Českého poháru Masters, pořadatelé očekávají start početného pole jezdců. Závod je možné absolovat i na horském kole.

Veřejný trénink na trati závodu se uskuteční už zítra, tj. v sobotu 28.12. od 14:00 hodin.

27.12.2013 - Závody - mesha

Bína se Štybarem v Zolderu na stupních vítězů

Zdeněk Štybar (Omega Pharma Quick Step) neztratil nic ze svého cyklokrosového umu, v pátém závodě Světového poháru v Zolderu, který si pro letošek vybral jako svůj premiérový, byl velmi aktivní a vybojoval bronz. Ještě lépe na tom byl Martin Bína (Kwadro Stannah), který po nemastných výsledcích v předchozích závodech dojel druhý. Potřetí v letošním seriálu zvítězil Nizozemec Lars van der Haar (Rabobank Development) a upevnil tak vedoucí pozici v průběžném pořadí Světového poháru.

Společný trénink cyklistů na dráze v Motole

Trenéři Viktor Zapletal a Pavel Vršecký si dovolují pozvat fanoušky cyklistiky na vánoční trénink českých reprezentantů na dráze v pražském Motole, který se uskuteční zítra, tj. v pátek 27.12.2013 od 11 hodin.

"Vánoční tréninky na dráze jsme začali pořádat před několika roky a dnes již můžeme hovořit o cyklistické tradici. Budeme velmi rádi, když naše pozvání přijmete i v letošním roce," nechal se slyšet trenér Zapletal, kdo se na dráze ale bude točit prozradit nechtěl...

Junior Ťoupalík vyhrál povánoční Světový pohár v Zolderu

Jen čtyři dny po závodě Světového poháru v Namuru, kde skončil junior Adam Ťoupalík (ČEZ Cykloteam Tábor) druhý za vedoucím závodníkem Yannicke Peetersem z Belgie, dokázal dnes v Zolderu zvítězit. Porazil právě domácího borce Peeterse a po říjnovém triumfu v Táboře si připsal druhé vítězství v sezoně 2013/2014. Dva závody před koncem si tak pojistil druhou příčku v celkovém hodnocení seriálu Světového poháru.

Úspěšné tažení českých juniorů podtrhnul devátým místem Roman Lehký (KC Kooperativa SG Jablonec n.N.). V dalších kategoriích se Češi do první desítky neprobojovali. Elitní muži i se Zdeňkem Štybarem startují v 15:00....

Výsledky junioři:
1. Adam Ťoupalík (CZE) 43:47 min.
2. Yannick Peeters (BEL) +0:07
3. Thij Aerts (BEL) +0:09
9. Roman Lehký (CZE) +1:05
28. Adrian Šírek (CZE) +3:18

Průběžné pořadí SP po 5 závodech: 1. Peeters 227, 2. Ťoupalík 216, 3. Nieuwenhuis 184, ...9. Lehký 107, 29. Dejmek 24, 33. Šírek 19, 46. Vrána 7, 47. Honzík 6, 52. Kovář 4, 53. Bařtipán

Crocodile Trophy 2014 závodem kategorie S1

Nejstarší etapový závod horských kol na světě, australská Crocodile Trophy, se příští rok pojede již podvacáté. A na oslavu tohoto jubilea se organizátoři rozhodli závod zařadit do kalendáře UCI.

Reprezentanti mají za sebou první soustředění

Jeden velký český tréninkový kemp připomínal cyklistický ostrov Mallorca v uplynulých prosincových dnech. Před Vánoci sem zamířila většina českých reprezentantů. Každý den od pobřeží města Palma de Mallorca vyjížděl na trénink početný český peloton včetně největších hvězd české cyklistiky, olympijského vítěze Jaroslava Kulhavého, paralympijského vítěze a čerstvého světového rekordmana Jiřího Ježka, Zdeňka Štybara či mistryně světa Jarmily Machačové. Peloton čítal v některých dnech více než 50 cyklistů.

Bikeři měli v plánu absolvovat především množství poklidných objemových kilometrů.
„Jsem s přípravou našich reprezentantů velmi spokojený. V  týmu je perfektní atmosféra, většinu tréninků absolvovali kluci společně s našimi nejlepšími silničáři. Na Mallorku se naši reprezentanti vrátí opět v lednu. V první půlce ledna zde budou trénovat například Kristián Hynek, Jan Škarnitzl a Ondřej Cink, v druhé půlce ledna má v plánu téměř 14ti denní kemp i Jaroslav Kulhavý,“ okomentoval přípravu trenér Viktor Zapletal.

Na SP cyklokrosařů v Namuru zazářili čeští junioři

Druhým a pátým místem se v Namuru, ve čtvrtém závodu světového poháru cyklokrosařů, blýskli čeští junioři. Adam Ťoupalík (ČEZ cykloteam Tábor) dojel druhý a Roman Lehký (KC Kooperativa SG Jablonec n.N.) pátý.

Desáté místo v kategorii U23 vyjel Tomáš Paprstka (Remerx Merida Kolín), nejlepší Češkou se stala čerstvá mistryně republiky Martina Mikulášková (TJ Stadion Louny).

Dramatický závod mužů vyhrál Francouz Francis Mourey (FDJ.fr) před Belgičanem Klaasem Vantornoutem (Sunweb Napoleon Games) a Nielsem Albertem (BKCP Powerplus). Velmi slušný výkon podal Lubomír Petruš (BKCP Powerplus), osmým místem si dojel pro nejlepší výsledek kariéry.

Zdeněk Štybar skončil doma v Essenu osmý

Ve svém prvním ostrém závodě cyklokrosové sezony skončil Zdeněk Štybar na Bpost Bank Trofee v Essenu osmý, přestože do posledního kola bojoval o pódium. Pyšnit se může i nejrychlejším kolem závodu na bahnité trati.

„Na začátek to určitě nebylo špatné. Nečekal jsem, že budu schopen do posledního kola bojovat o pódium. Jenže jsem v závěru dělal spoustu chyb,“ řekl po závodě, který se jel na nové trati v místě jeho belgického domova.

Replika V10 Grega Minnaara jde do prodeje

Americký Santa Cruz se rozhodl, že u příležitosti letošního vítězství Grega Minnaara na domácí trati v Jihoafrické republice pošle do prodeje limitovanou edici jeho sjezdového kola. Celosvětově bylo vyrobeno celkem 25 kusů, do prodeje pak jde pouze 23 z nich. Pokud máte zbytečných 11 tisíc dolarů, můžete si být jistí, že podobné kolo váš soused určitě mít nebude.

KPŽ prozradilo termíny a místa závodů 2014

Kompletní termínovou listinu pro sezonu 2014 zveřejnili organizátoři seriálu Kolo pro život.

Spuštěno přihlašování na úvod MarathonMan-Europe

Od 12. prosince můžete poslat přihlášku na Rocky Mountain BIKE Marathon Garda Trentino, který bude probíhat v rámci bikového festivalu v Riva del Garda od 1. do 4. května 2014 a bude úvodním závodem seriálu MarathonMan-Europe 2014.

Vánoční soutěž 2013 ukončena - sobotní výherci zde!

Jsme dlužníky odpovědi včerejší, tedy sobotní a finálové otázky naší vánoční soutěže. Gripy vozila na svém Giantu mistryně světa v kategorii U23 Jolanda Neff. Fotku pořídil Michal Červený na úvodním podniku Světového poháru v Albstadtu.

Zimní mapa ČR do mobilu, tabletu nebo GPS

Spousta z vás, čtenářů, se možná v zimě věnuje ryze zimním sportům, proto si dovolujeme vám předat následující informaci od společnosti Seznam.cz. Na serveru Mapy.cz nově najdete kompletní zimní mapu se všemi důležitými informacemi pro sportovce pohybující se v zimním terénu...

14.12.2013 - Ostatní - TomasGladis mapy

Mikulášková se ve Slaném stala mistryní ČR v cyklokrosu

Martina Mikulášková (TJ Stadion Louny) se po roční pauze znovu stala mistryní republiky v cyklokrosu. Ve Slaném za sebou nechala svou největší soupeřku a obhájkyni titulu Pavlu Havlíkovou (Young Telenet Fidea) a Nikolu Noskovou (KC Kooperativa SG Jablonec n.N.).

Nový knižní e-shop Velobooks.cz

Tento týden byl spuštěn nový eshop zaměřený na knihy o cyklistice v originálním jazyce. Na stránkách VeloBooks.cz naleznete ucelenou nabídku knižních titulů. Za projektem stojí mladí čeští závodníci Petr a Michael Vakočovi.

13.12.2013 - Závody - TomasGladis kniha

Zloději tentokráte odcizili nový sjezdový Commencal ve Frýdku-Místku

Že se krade a krást bohužel bude je jasný jako facka. O to víc ale naštve když vám z baráku ukradnou pár dní staré kolo, na kterém jste se ještě ani pořádně nesvezli. Viz podrobné info: