Petr Dlask dostal dvouletý distanc za doping

Podle informací ČTK dostal bývalý cyklokrosař a biker Petr Dlask, kterému dopingoví komisaři našli po letošním závodě Author Šela Marathon v krvi zakázaný Clenbuterol, dvouletý zákaz startu.

Na dnešní tiskové konferenci se k celé anabázi vyjádřil i reprezentační trenér cyklokrosařů Stanislav Bambula. "Víme to už delší čas a věděli jsme, že ten trest určitě přijde, ale oficiálně to máme až nyní. Je to nešťastné, ale já Petrovi naprosto věřím, že došlo k omylu, že v tom nebyl úmysl."

Již dříve se Dlasky vyjádřil, že ho trápilo nachlazení a zakázaná látka se mu do těla dostala z léků - Petr Dlask měl na Author Šela Marathonu pozitivní dopingový test.

Jiří Křivánek 3. v Crocodile Trophy 2013, vyhrál Mark Frendo

Poprvé po osmi letech se z vítězství v nejstarším etapovém závodě horských kol radoval Australan. Takřka 900 km dlouhý závod s celkovým převýšením 15 000 metrů vyhrál v součtu všech etap Mark Frendo před Kanaďanem Cory Wallacem a českým bikerem Jiřím Křivánkem.

Benetseder vyhrál předposlední etapu Crocodile Trophy

Už druhou etapu v letošním ročníku australského etapáku vyhrál Rakušan Josef Benetseder (Team Eybl). Silniční profesionál vyhrál s náskokem bezmála šesti minut před spurtující skupinou s dalšími favority včetně českého bikera Jiřího Křivánka (Prestige). Ten dojel dnes třetí a na stejné příčce zůstává před poslední etapou i v celkovém pořadí.

SP CX Tábor: van der Haar podruhé zvítězil, Bína osmý

Tečku za táborským dílem světového poháru udělal závod elity, v níž stejně jako minulý týden dominoval mladý Nizozemec Lars van der Haar (Rabobank Development). Dlouhý závod rozhodl až na cílové rovince v souboji s Němcem Phillipem Walslebenem (BKCP Powerplus). Třetí dojel Kevin Pauwels (BEL, Sunweb Napoleon games).

Osmým místem si po minulém víkendu spravil chuť Martin Bína (Kwadro Stannah). "Byl to poctivej závod a po minulým týdnu jsem spokojenej, osmička je moje šťastný číslo, nechal se slyšet bezprostředně po závodě nejlepší český cyklokrosař. Bylo potřeba dobře si rozvrhnout síly, nevěděl jsem, co od sebe po minulým týdnu čekat..."

SP CX Tábor: Pavla Havlíková po pěti letech znovu třetí

Pavla Havlíková (Young Telenet Fidea) dnes ve druhém závodě světového poháru cyklokrosařů zopakovala bronzovou příčku z táborské trati z roku 2008. "Je to neuvěřitelné, ještě v pátek ráno jsem ani nevěděla, jestli budu dnes startovat, v týdnu jsem prodělala chřipku," přiznala Pavla po závodě, ve kterém jí výrazně pomohla její stájová kolegyně Nikki Harris z Velké Británie. "Musím jí strašně poděkovat, hrozně mi pomohla, věděla, že jsem byla nemocná. Rovněž velký dík patří domácím fanouškům, ti mě opravdu hnali, v zatáčkách bylo sotva slyšet..."

Závod při neúčasti světové šampionky Marianne Vos (NED, Rabobank) měla pevně v rukou Američanka Katie Compton (Trek Cyclocross Collective), šest vteřin za ní dojela druhá Nikki Harris, sedm vteřin ztratila česká šampionka. Na solidním 13. místě se umístila Martina Mikulášková (TJ Stadion Louny).

SP CX Tábor: V kategorii U23 zvítězil van der Poel, Nipl 7.

Nizozemec Mathieu van der Poel navázal na vítěznou šňůru z kategorie juniorů a ve druhém závodě světového poháru vyhrál svůj první závod mezi třiadvacítkáři.

Nejlepším českým závodníkem se stal Vojtěch Nipl (Focus Znojmo), se sedmým místem ale příliš spokojený nebyl. "Jsem spokojenej s výkonem, ale s výsledkem ne. Pomýšlel jsem na bednu. Z počátku jsem se trápil, nasadil jsem totiž hrubý vzorek. Až když jsem to vyměnil, jelo to líp, ale dotahování skupiny mě stálo moc sil," řekl bronzový muž domácího šampionátu ve Stříbře.

Jen o jediné místečko hůře skončil Michael Boroš z domácího celku ČEZ Cykloteam Tábor.

SP CX Tábor: Junior Ťoupalík otevřel svěťák vítězstvím

Hned na úvod druhého závodu světového poháru udělal radost českým fanouškům Adam Ťoupalík z domácího celku ČEZ Cykloteam Tábor. Bronzový medailista z mistrovství světa zvítězil v závodě juniorů a nechal za sebou favorizované Belgičany a Holanďany. V úvodním závodě seriálu minulý týden ve Valkenburgu skončil kvůli žaludeční nevolnosti až dvacátý.

Novák dojel do cíle 4. etapy Brasil Ride v sanitě a skončil

Špatné zprávy dorazily z Brazílie, kde včera v noci našeho času dorazila do cíle 4. etapa Brasil Ride 2013. Bohužel do páté, předposlední etapy, už nenastoupí Jiří Novák s Hansem Beckingem (Superior Brentjens), kteří jeli ve žlutém trikotu.

"Bohužel už v závodě nepokračuji, přepadly mě střevní potíže. Měl jsem v etapě dva defekty a zničenej pedál, všechno šlo špatně. Nepamatuju si z dneška skoro nic, asi totální vyčerpání. Dostal jsem se jen na druhou občerstvovačku a pak sanitou do cíle," informoval krátce z Jižní Ameriky Ňůmi.

Druhá česká dvojice Martin Horák a Michal Kaněra (Ghots-Rubena) jede velmi dobře, dva dny před koncem se posunula na sedmé místo průběžného hodnocení.

Do žlutého dresu se po včerejší etapě oblékla domácí dvojice Henrique Avancini a Sherman Trezza de Paiva.

Jiří Křivánek i po časovce třetí v Crocodile Trophy

Crocodile Trophy pokračovala časovkou na 50 kilometrů. Vítězem se stal suverén letošního ročníku Australan Mark Frendo, Jiří Křivánek dnes dojel osmý a drží třetí místo v průběžném pořadí. Mezi ženami překvapila 25. místem absolutně vítězka etapy Liesbeth Hessens, která suverénně kraluje celkového pořadí.

25.10.2013 - Závody - TomasGladis

Lídr Crocodile Trophy Mark Frendo vyhrál už třetí etapu

Šestou etapu Crocodile Trophy 2013 vyhrál Mark Frendo. Lídr průběžného pořadí tak vybojoval už třetí bumerang, který je trofejí pro etapového vítěze, a závod nadále vede s náskokem 11 minut. Nejlepším Čechem byl opět Jiří Křivánek (Prestige), který dojel dnes třetí a stejnou příčku má i v celkovém pořadí.

Pozvánka: Setkání mistrů cyklistiky 2013

Na krátkou, asi 50ti kilometrovou vyjížďku a posezení se známými cyklisty čtenáře MTBS.cz zvou pořadatelé 3. ročníku MMX Setkání mistrů cyklistiky. Akce se koná už příští sobotu v Letech u Prahy.

"Pojede se asi 50 kiláčků po brdských lesích, asi klasika kopec nahoru po trase Trans Brdů, pak po těch zpevněných cestách na hřebeni. Ideálně bike, kroska nebo i trekingový kolo," dodává organizátor Jiří Hudeček, člen silničního celku Bauknecht Author.

24.10.2013 - Závody - Jan Nemec

Koudelka navýšil náskok v Trek Prague Night MTB Series

Točná hostila třetí pokračování nočního seriálu Trek Prague Night MTB Series 2013. Teplý večer přilákal na start necelou sedmdesátku bikerů ve stylu "světlo-krátký-krátký".

Vítězství si po druhém hostivařském klání zopakoval Petr Koudelka (Kona Cycling Point), který tak navýšil svůj náskok na čele průběžného pořadí na minutu a půl před dnes druhým Janem Maškem (Six Monkeys).

5. etapu Crocodile Trophy vyhrál Rakušan Benetseder

Nejdelší etapu letošního ročníku Crocodile Trophy vyhrál Rakušan Josef Benetseder s náskokem bezmála 14 minut před lídrem celkového pořadí Markem Frendem a Kanaďanem Cory Wallacem. Na čtvrtém místě dnešní etapu dokončil jeden ze dvou Čechů v závodě - Jiří Křivánek.

Tomáš Kozák zatím druhý na africkém Cape Pioneer Trek

Kromě Austrálie, Jižní Ameriky se jede zajímavý etapový závod na horských kolech i v Africe. A i tam jsou na startu Češi.

Cape Pioneer Trek, což je podzimní alternativa k jarnímu a mnohonásobně většímu Cape Epicu, je další etapáček v Jižní Africe. Čtvrtý ročník podniku v oblasti Klein Karro odstartoval už v neděli, stejně jako Brasil Ride.

Like! Rubena spustila Facebook a Youtube kanál

Český producent cyklistického obutí Rubena se zařadil mezi miliony dalších a pro své fanoušky otevřel svůj profil na Facebooku. Dá se přidat: Konečně! Najdete na něm poměrně slušné množství zajímavostí, videí a fotografií ze zákulisí. Rubena si také posvítila na video kanál You Tube

23.10.2013 - Závody - Jan Nemec facebook rubena

Jiří Křivánek znovu třetí v etapě Crocodile Trophy 2013

Čtvrtá etapa Crocodile Trophy přinesla identické výsledky jako včerejší třetí etapa - na prvních třech příčkách se umístili Kanaďan Cory Wallace (Kona-MBC), druhý dojel Australan Mark Frendo, který ale neohroženě vévodí průběžnému pořadí, a třetí dnes stejně jako včera dojel Jiří Křivánek (Prestige). O vítězi rozhodl spurt této trojice. Mezi ženami navýšila své vedení v průběžném pořadí Liesbeth Hessens.

Tábor představil logo mistrovství světa v cyklokrosu 2015

Na dnešní tiskové konferenci ke Světovému poháru cyklokrosařů v Táboře bylo také představeno logo mistrovství světa v cyklokrosu 2015. To se pojede za patnáct měsíců rovněž na táborském okruhu.

Logo, které zhotovil Jiří Smutný, ztvárňuje závodníka, který přebíhá překážku s logem města Tábor. Logo slavnostně odhalil starosta města Tábor Jiří Fišer a prezident Českého svazu cyklistiky Marián Štetina.

Web Red Bull Rampage 2013

Baví vás sledovat Red Bull Rampage? Tak to se musíte podívat na nový web pojednávající o této akci.

22.10.2013 - Závody - Petr Bureš red bull

Enduro World Series ve Finále

Italské městečko Finale Ligure bylo dějištěm posledního sedmého závodu letošní EWS (Enduro World Series) a stejně jako v posledních několika letech se postaralo o grandiózní závěr enduro sezony.

22.10.2013 - Závody - Petr Bureš enduro

Jiří Křivánek se na Crocodile Trophy posunul na 3. místo

Třetí etapu Crocodile Trophy 2013 vyhrál Kanaďan Cory Wallace (Kona-MBC), druhý dojel Australan Mark Frendo, který ale neohroženě vévodí průběžnému pořadí. Třetí dnes dojel Jiří Křivánek (Prestige), který stejnou příčku okupuje i v celkovém součtu odjetých etap.