galaxyserie0206

Vítězi 5. ročníku Galaxy bikemaratonu Prachatice se stali Tomáš Tvrdík (Michelin MTB team) a Eva Hašková z Plzně. Na kratší, 42 km trati vyhráli domácí prachatičtí jezdci Matěj Nepustil (ČS MTB II) a Jana Valešová (Galaxy Anlen Prachatice), oba věkem ještě v kategorii kadetů! Podrobnosti ze závodu, kompletní výsledky a fotografie naleznete ZDE

14.05.2006 - Závody - Petr Dědina

madrid06_vysledky

Žádná velká překvapení se nekonala na druhém závodě SP cross-country v Madridu, jak z pohledu favoritů, tak z pohledu našich. Ženy: 1. Dahle (NOR, Multivan Merida), 2. Fullana (ESP, Spiuk Illes Balears) 3. Kalentieva (RUS, Topeak), 28. Kateřina Nash-Hanušová (Luna Women's), 46. Tereza Huříková (Česká spořitelna MTB). Muži: 1. Absalon (FRA, Bianchi Agos), 2. Christoph Sauser (SUI, Specialized), 3. Naf (SUI, Multivan Merida), 38. Milan Spěšný, (Merida Biking), 39. Tomáš Vokrouhlík (Česká spořitelna MTB).... výsledky ostatních českých závodníků: ženy : : muži

14.05.2006 - Závody - Jan Němec

malevil06_vysledky

Kooperativa Malevil Cup 2006 zná již své vítěze! Se 100km tratí si letos nejlépe poradili němečtí závodníci: 1. Thomas Nicke Thomas (GER, RSV Niesky) 3:54, 2. Frank Lehman (GER, Rotham-Cube) 3:55, 3. Tomáš Trunschka (AS Trans KC Sport Most) 3:55, 4. Kristián Hynek (Česká spořitelna MTB) 3:56, 5. Véna Hornych (Rock Machine Cyklomax) 3:57. Alena Dymlová (Giant) s časem 4:48 potvrdila svojí suverenitu mezi ženami. Kratší, 62km trať vyhráli David Šimeček (Česká spořitelna MTB) a Ilona Bublová (Rock Machine Cyklomax). Výsledky již brzy naleznete na www.paklisport.cz

13.05.2006 - Závody - Jan Němec

Kona Stab Supreme 2007

Předzvěst toho, co plánuje KONA na rok 2007, jsme viděli na vlastní oči ve Vigu. Stub Supreme na příští rok bude hodně odlehčený a některé prvky převezme z letos přepracovaných freeridů Stinky. Fabian Barel i Tracy Moseley ho již k dispozici pro světový pohár mají.

11.05.2006 - Technika - Petr Bureš

karloviceCPDH_zruseno

Karlovice 14.5. zrušeny! První závod ČP Motorola DH Cupu ve Velkých Karlovicích bude přesunut na jiný termín.Sníh sice již z tratě slezl, ale není možné zahájit přípravu tratě a zajistit bezproblémovou dopravu na start. Pořadatel chce připravit kvalitní trať a proto bylo rozhodnuto, že se 1. závod odloží na neurčito. V úvahu přichází několik termínů. O dalším dění budeme včas informovat.

11.05.2006 - Závody - Jan Němec

malevil06_lastinfo

Kooperativa Malevil Cup 2006 hlásí naplněný stav startujících na krátké trase. Na 100km trať bude možno ještě na místě přihlásit - ale pozor pouze v pátek! Na závod jsou přihlášeni závodníci z Německa, Polska, Švýcarska a dokonce i z Nového Zélandu!

rybarik_spmx0106_info

Rybařík osmý na SP! V řeckém městečku Naoussa se odehrál první závod letošního Světového poháru maratonců, kde nechyběli ani naši. Vítězství na 100km trati získal Kolumbijec Leonardo Paez 4:15:06 (Full Dynamix) před Rakušanem Albanem Lakatou (Specialized) a Francouzem Thomasem Dietschem (Bianchi Agos). 8. Ivan Rybařík 4:34:38 (KHS - Cenytisku.cz), 13. Zdeněk Kříž 4:56:30 (Ravo racing), 36. Petr Šimera 6:12:16

08.05.2006 - Závody - Jan Němec

tereza_heubach2006

Tereza Huříková (Česká spořitelna MTB) skončila na skvělém 6. místě v dalším závodě Bundesligy v Heubachu. Závod vyhrála Norka Gunn Rita Dahle (Multivan Merida) v čase 1:36:58 před Ruskou Irinou Kalentievou (Topeak) 1:38:59. Tereza měla v 5. kole (z osmi) defekt a propadla se na 9. pozici, třetím nejrychlejším časem v posledním kole se vyšvihla na konečné šesté místo s časem 1:46:09.

vysledky_cp1/2mx_0206_khora

Druhý závod ČP Unikov Trend MTB 1/2 Maratonu v Kutné Hoře vyhrál Václav Hlaváč (Scania Apache Kolín). Kompletní výsledky naleznete ZDE

Vigo DH 2006 SP No.1

Nathan Rennie a Steve Peat (oba Santa Cruz Syndicate) se museli v prvním závodě světového DH poháru sklonit před umem Micka Hannaha (Cannondale The Cut) který dokázal na druhého Rennieho najet 85 setin sekundy a zvítězit. Nejlepší z našich Adam Vágner proťal cílovou pásku s devítisekundovým mankem na vítěze na slušném 22. místě. Další z našich pak : 53. Michal Maroši, 60. Vlasta Hynčica a 64. Kamil Tatarkovič. Nejmladší CZ rider Kuba Fišer se do nedělního finále nekvalifikoval. Ženám kralovala ostřílená Angličanka Tracy Moseley (Kona Les Gets) před duem francouzek Sabrinou Jonnier a Emmeline Ragot.

07.05.2006 - Závody - Petr Bureš

cpxc_0206_blesk

Nečekaným, avšak zaslouženým vítězem druhého závodu CykloMax MTB XC Cupu 2006 se stal Jaroslav Kulhavý (Michelin MTB). Na známé trati v Kutné Hoře si hned v úvodu závodu vypracoval náskok, který udržel až do cíle. Druhé místo a zároveň průběžné vedení v poháru patří Milanu Spěšnému (Merida Biking), třetí skončil Václav Ježek (Česká Spořitelna MTB). Stáj Max Cursor slavila úspěchy v kategorii žen, když první dojela Janka Števková a třetí Šárka Chmurová. Mezi ně se dokázala vklínit Kateřina Bohatá (Scania Apache). VÝSLEDKY ZDE

06.05.2006 - Závody - Petr Dědina

sela_06_blesk

7. ročník Author Šela marathonu vyhrál Martin Horák (RockMachine Cyklomax), čímž se stal prvním závodníkem v historii tohoto marathonu, který dokázal zvítězit dvakrát (2000,2006). Za ním dojeli do cíle Tomáš Doležal na druhém a Véna Hornych na třetím místě. Mezi ženami byla nejrychlejší Alena Dymlová (Giant). Všechny výsledky naleznete ZDE.

Vigo 4X kvalifikace

Páteční fourcrossovou kvalifikaci na prvním letošním světovém poháru ve Španělském Vigu vyhrál Michal Prokop před Lukášem Tammem a Australanem Jaredem Gravesem. Brian Lopes se zranil v tréninku a do kvalifikace nenastoupil. Ženám kralovala Američanka Jill Kintner před Janou Horákovou a Anneke Beerten. Finále se jede zítra večer, takže držte našim palce.

05.05.2006 - Závody - Petr Bureš

vysledky_seat4Xmasters06

Kompletní výsledky z fourcrossového svátku ve Stodůkách SEAT 4X MASTERS naleznete ZDE

05.05.2006 - Závody - Jan Němec

ct2_zaznam_cpxc0106kurim

Dnes večer nezapomeňte, že v 19:30 na druhém programu České televize nás čeká dvacetiminutový záznam "prasárničky" ČP CykloMAX XC CUP v Kuřimi.

03.05.2006 - Závody - Jan Němec

cape_epic06_vysledky

Třetí ročník afrického etapáku Cape Epic skončil po 921km a 16,805 nastoupaných metrech vítězstvím švýcarského tandemu Christoph Sauser a Silvio Bundi (Specialized). Česko mělo na startu jediného zástupce - Tomáše Přibyla (Česká spořitelna MTB), který s Jihoafričanem Willlie Landmanem skončil na 64. místě. Kompletní výsledky ZDE

02.05.2006 - Závody - Jan Němec

Prokop vítězem exhibice SEAT 4X Masters

Finálové jízdě SEAT 4X Masters v Praze 13 na Stodůlkách dnes odpoledne dominoval domácí Michal Prokop (Author) před Brianem Lopesem (GT USA), Michalem Marošim (RSP) a Kamilem Tatarkovičem (Kona Les Gets). Podrobný report chystáme.

01.05.2006 - Závody - Petr Bureš

fotosoutez06_vysledky

FOTOSOUTĚŽ 2006: Ve čtenářském hlasování dostal Vít Stoklasa nejlepší známky a stává se tak vítězem MTBS.cz Fotosoutěže 2006. Kompletní výsledky vám přineseme zítra. Gratulujeme!

01.05.2006 - Závody - Jan Němec

tereza_vysledky_gracia06

Bikerka Tereza Huříková skončila jako pátá v kategorii do 23 let v prestižním silničním závodě Gracia Orlová, celkově obsadila 18. příčku. Výsledky ZDE

galaxy_serie_0106

Zdeněk Kříž (VIG Ravo Racing) se stal vítězem Galaxy Zručského maratonu, prvního závodu Galaxy Anlen Série 2006. Podrobnosti z průběhu závodu, výsledky a fotografie jsou ke zhlédnutí ZDE