V poslední době vzniklo několik projektů na podporu dětí a mladých cyklistů. Cycling talent project, byl jedním z prvních...
...který se rozhodl výrazně podpořit nejmladší. Bratři Šimůnkové Radomír a Danny společně s Jaromírem Friedem založili tento jedinečný projekt.
Myšlenka projektu brzy oslovila milovníky cyklistiky, kteří nabídli spolupráci a finanční podporu. Projekt tak mohl začít podporovat mladé nadějné závodníky. Jedním z partnerů je společnost Speedweaponry, která má ve svém portfoliu i značku POWERbreathe.
Každý jistě slyšel o tomto "zázračném dýchátku". Společnost Speedweaponry nabídla pro vybrané závodníky své produkty včetně vstupních i výstupních měření po pěti týdnech používání.
A cože to vlastně POWERbreathe udělá s vaším dýchacím aparátem? Pravidelným používáním, které spočívá ve 30 intenzivních nádeších ráno a večer, dojde k výraznému posílení dýchacího svalstva, zvýšení rychlosti nádechu, výraznému zefektivnění dýchání a tím i zvednutí sportovního výkonu v řádu procent (většinou o 3 - 5 %), což je mnohdy rozhodující pro konečný výsledek.
Cycling talent project oslovil tyto závodníky: Lukáše Kunta (REMERX MERIDA TEAM KOLÍN), Tomáše Koudelu (ETIXX IHNED), Radka Polnického (MADETA - FITNESS/SPECIALIZED), Jana Lacinu (TEAM LOUNY) a talentovanou Vendy Kuntovou (GT BICYCLES OPORTUNITY).
Těchto pět vybraných talentů společně se zakladatelem projektu Radomírem Šimůnkem (BKCP POWERPLUS) používalo POWERbreathe podle předepsaných pokynů a po pěti týdnech bylo opět změřeno. Jaké jsou výsledky? Došlo k výraznému zlepšení dýchacích parametrů u všech měřených. Mezi jednotlivými závodníky byly samozřejmě rozdíly v závislosti na jejich vstupních hodnotách a také vzhledem k tomu, že někteří již měli s tréninkem dýchacího svalstva pomocí POWERbreathe předchozí zkušenosti. V krátké tabulce přinášíme jednotlivé výsledky:
Jméno / S-Index / PIF
Šimůnek +13,50% +12,70%
Kunt +30,93% +22,98%
Lacina +75% +55%
Polnický +14,20% +12,70%
Koudela +27,20% +26,14%
Kuntová +29,50% +18,40%
S-Index - měří sílu nádechového svalstva
PIF - ukazatel maximální rychlosti, kterou vdechujete vzduch do plic.
Všichni aktéři tohoto projektu se shodují, že změna byla cítit hned po několika dnech. Kromě pocitově zlepšeného dýchání při zátěži, ocenili někteří i účinky zahřátí dýchacích svalů před výkonem, které výrazně omezily zahlcení v prvních minutách po startu. Cycling talent project by rád touto cestou poděkoval nejen Speeadweaponry, ale i společnostem Specialized, Sidi, Casco, PRE, SWEEP, Craft, TECE, Olympia Plzeň, 3Fvision a dalším za výraznou pomoc ve snaze o podporu dětem a mladým cyklistům.
Kompletní informace o projektu najdete na webu www.ctpsimunek.cz
a facebooku www.facebook.com/pages/Cycling-Talent-Project
Americký Trek se letos rozhodl, že dá brouka do hlavy všem, kteří to se silniční cyklistikou myslí opravdu vážně. Po loňském představení nové aero silničky Madone tak letos přišla na řadu ještě…
Celý článek…Čeká vás především kvalitní horský trénink ve společnosti závodníků profi pelotonu. A také semináře, péče špičkových techniků, fyzioterapeutů a masérů, sauna, dobré a zdravé jídlo. Prostě top…
Celý článek…Jeden z nejnáročnějších a nejprestižnějších etapových závodů horských kol na světě – Cape Epic se... Příspěvek Jak se plní sny. Aneta Hovorková míří na Cape Epic pochází z Dámynakole.cz
Celý článek…Před pár dny byla při pietním aktu uctěna památka 18leté švýcarské cyklistky Muriel Furrer, která...…
Celý článek…Krásné a funkční. To je nový model Orbea Diem, s nímž budete ve městě za bohy...
Celý článek…Zcela nové Turbo Porto je více než jen nejužitečnější a nejvýkonnější nákladní elektrokolo ve své kategorii. Je pečlivě zpracováno tak, aby bylo nejvýkonnějším, nejpropracovanějším a nejkrásnějším…
Celý článek…
Muj syn jezdi 6 let rocnik 97 nejlepsi 7 misto Pec pod Snezkou a to na kole za 20000 4 roky stare doposavat jezdil za club zadne spolecne treninky zadna financni podora zadna pochvala na zavody jezdime sami spime v aute.Clubovy dres za 30000 ato na nem je 100 reklam.Hledame novy club kde by se mohl sportovne vyvijet strasne chce a bavi ho to.
odpověz na tento komentářJsou prostě lidi, kteří několik let dřou, ale výsledky nejsou. Pak nemají dobrý tým, nemají na to, aby to sami utáhli.. přitom jim to za rok,dva mohlo začít jezdit, to nikdy nevíš..
odpověz na tento komentářZnám dost dříčů,kteří ale nemají podmínky. Jezdí 5-6 let, čp..
odpověz na tento komentářJenže tito jezdci už prokázali, že je to baví a chtějí jezdit dál. A zlepšovat se. Takže to zase nebudou tak "vyhozený" peníze jako když koupíš xx kol pro děcka, který to přestane bavit za půl roku. O tohle by se měl postarat stát, aby se malý děcka neflákaly a byli směrovány ke sportu. tzn peníze organizacím. Ne na fotbal. Kterej je u nás přeceňovanej.
odpověz na tento komentářTo Pajann: Oni ale nevyrostli s CT. Ten je jen ted začal materiálně podporovat. Každý se vypracoval sám, vlastní dřinou. Tu šanci jsi měl i ty :)
U CT mě mrzí, že podporuje lidi, kteří už v kadetech jezdí s koly za stovky tisíc.. Já osobně bych se snažil spíše podporovat kluby globálně, tak aby některé týmy měli aspoň na základní věci ..
odpověz na tento komentářodpověď na Kurri-22 — #2 No, je to sice PR jak noha, ale je to spojený s Cyclin Talent Project tak mě to až tak neštve. Podporuje to přece jen mládež.
Jen mě mrzí, že před pěti lety nic takovýho nebylo a nemohl jsem se taky pokusit něco dosáhnout. :)
odpověz na tento komentářTady zrovna běží soutěž o nejlepší fuk: www.masnapetru.cz, jdu to zkusit :)
odpověz na tento komentářA já jsem se naivně domníval, že je to článek o cycling talentu.
- na tento komentář reaguje Pajann — #4
odpověz na tento komentářKaždá taková akce je prospěšná a díky za ní ale bohužel je to strááášně málo a je to již pro pokročilejší sportovce. Před 89 byly střediska TJ ( tělovýchovná jednota ), TSM ( treninkové středisko mládeže ) a SVS-M ( středisko vrcholového sportu mládeže ) které byly dotované velice slušně státem a sportovat mohl opravdu každý prcek , který přišel na společný trenink. Dnes pokud rodiče nevypiplají svého potomka tak z něj není nic. Až je někdo dobrej nebo hodně dobrej tak po něm sáhne nějakej tým ( klub ). No a pak když opravdu něco velkého vyhraje tak se stát alias sportovní svazy bijí do prsou jak se to tady dobře dělá.
odpověz na tento komentář