Remerx Cycling Kolín na Bike Campu Igrane již po páté

Tým reprezentačního trenéra Jana Slavíčka Remerx Cycling Kolín se každoročně připravuje na sezonu v Chorvatsku, podívejte se, jaké to bylo letos....
Autor: Pressnews
Remerx Cycling Kolín na Bike Campu Igrane již po páté

Páteční královskou etapou a závěrečným večerním zhodnocením celé akce byl oficiálně ukončen již pátý ročník cyklistického Bike Campu, který se konal v termínu od 2. do 9. dubna v chorvatském přímořském letovisku Igrane. Veškerý servis a zázemí poskytla účastníkům tohoto již tradičního setkání realizační skupina z Remerx Cycling Team Kolín v čele s Honzou Slavíčkem.

„Do Igrane jezdíme se závodním teamem již deset let. Perfektně se tu o nás stará náš domácí Emil Taliančič a vracíme se sem rádi. Terény pro cyklisty jsou tu skvělé! Kopce, roviny, bikové tratě, kvalitní silnice, minimální provoz… Co víc si pro jarní soustředění přát!“ Chválí si svou chorvatskou základnu reprezentační trenér Honza Slavíček a dodává: „Před pár lety se na mě začali obracet cyklistiky chtiví kamarádi a partneři teamu, že by také rádi na jaře vyrazili na jih absolvovat základní objem kilometrů a tak vzniklo propojení teamového soustředění a bike campu pro „hobbíky“. Začínali jsme na necelé desítce účastníků a letos se nás v Igrane sešlo na třicet!"

Remerx Cycling Kolín

Skvělé pro účastníky campu je to, že jim zde můžeme nabídnout kompletní servis a zázemí, jaké se dostává kmenovým závodníkům týmu Remerx Cycling Kolín v čele s Filipem Eberlem, Tomášem Peškem, Markem Rauchfussem nebo Tomášem Paprstkou. Právě posledně jmenovaný se připravoval na svou velmi důležitou sezonu. Vstupuje totiž mezi dospělé a to musí stvrdit i maturitní zkouškou. "Bude to pro mě první jarní vrchol sezony," oznámil student strojní průmyslovky ve Vsetíně.

Účastníkům kempu jsou plně k dispozici dva doprovodné vozy při tréninku, dva maséři, výživový specialista, mechanik a samozřejmě trenér. Navíc mají možnost otestovat si materiál, se kterým naši elitní závodníci pracují.

Remerx Cycling Kolín - časovka na Sv. Juru

V letošním roce celý camp podpořila pitným a výživovým režimem firma Inkospor, jejíž produkty ocenili účastníci jak během tréninku, tak i po něm. Časovka na Sv. Juru a královská, více než 160 km dlouhá etapa, se jela právě pod záštitou této firmy zabývající se výrobou výživy pro sportovce a všichni účastníci si její produkty velmi pochvalovali. Tradičně oblíbeným prostředkem pro regeneraci jsou vedle masáží i elektrostimulátory Compex. Svou výkonnost si účastníci mohli otestovat použitím měřičů wattového výkonu Power Tap.

Novinkou byly letos přístroje zn. Power breathe, které se používají ke zlepšení výkonnosti dýchacího svalstva. Každý večer byl věnován rozboru předchozího dne a přednáškám na různá cyklistická témata. K perfektnímu servisu se letos přidalo i na 100 % dokonalé počasí a tak se tréninkový plán čítající 650 km podařilo splnit beze zbytku. "Troufám si říci, že všichni účastníci akce odjížděli domů spokojeni!“

Remerx Cycling Kolín s přístroji Power Breathe

Pokud Vás předchozí řádky zaujaly a chtěli byste se podívat, jak to všechno v Igrane probíhá, klikněte na webové stránky věnované tomuto bike campu (www.bike-camp-igrane.webnode.cz). Naleznete zde veškeré informace a také fotogalerie z každého campového dne. Možná, že při prohlížení dostanete chuť vyrazit příští rok také…

Foto: archiv Remerx Cycling Kolín

Přečteno - 8292x Tagy:
Zapojte se do diskuze

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.
 1. avatar
  #2 Milan - vloženo: 13.04.2011 v 18:08:51

  odpověď na adam — #1 hoď sem svoji fotku prcku

  odpověz na tento komentář
 2. avatar
  #1 adam - vloženo: 13.04.2011 v 15:46:52

  zajezd vepru...

  1. na tento komentář reaguje Milan — #2
  odpověz na tento komentář

redakční systém | ISSN 1803-5744