Historie MS MTB

Na této stránce naleznete přehled medailistů v elitních kategoriích a také přehled nejlepších českých umístění ve všech kategoriích od 1. světového šampionátu v roce 1990 až do dneška...

Autor: Jan Němec
Historie MS MTB

 

 

 

 

2016 - Nové Město n.M. XCO / DHI + 4X Val di Sole 

 
XC Annika Langvad (DEN)
Nino Schurter (SUI)
Lea Davison (USA)
Jaroslav Kulhavý (CZE)
Emily Batty (CAN)
Juilen Absalon (FRA)
DH Rachel Atherton (GBR)
Dany Hart (GBR)
Myriam Nicole (FRA)
Laurie Greenland (GBR)
Tracey Hannah (AUS)
Florent Payet (FRA) 
4X Caroline Buchanan (AUS)
Mika Ergaver (SLO)
Franziska Meyer (GER)
Hannes Slavik (AUT)
Anneke Beerten (NED)
Luke Cryer (GBR)
XCE Linda Indergand (SUI)
Daniel Federspiel (AUT)
Kathrin Stirnemann (SUI)
Simon Gegenheimer (GER)
Ramona Forchini (SUI)
Fabrice Mels (BEL)
 

 

 

2015 - Vallnord / Androrra, 4X Val di Sole / Itálie

 
XC Pauline Ferrand Prévot (FRA)
Nino Schurter (SUI)
Irina Kalentieva (RUS)
Julien Absalon (FRA)
Yana Belomoyna (UKR)
Ondřej Cink (CZE)
DH Rachel Atherton (GBR)
Loic Bruni (FRA) 
Manon Carpenter (GBR)
Greg Minaar (RSA) 
Tracey Hannah (AUS)
Josh Bryceland (GBR) 
4X Anneke Beerten (NED)
Aiko Göhler (GER)
Lucia Oetjen (SUI)
Luke Cryer (GBR)
Steffi Marth (GER)
Benedikt Last (GER)
XCE Linda Indergand (SUI)
Daniel Federspiel (AUT)
Ingrid Boe Jacobsen (NOR)
Samuel Gaze (NZL)
Kathrin Stirnemann (SUI)
Simon Gegenheimer (GER)
 

 

 

2014 - Hafjell - Norsko, 4X Leogang - Rakousko

 
XC Catherine Pendrel (CAN)
Julien Absalon (FRA)
Irina Kalentieva (RUS)
Nino Schurter (SUI)
Lea Davison (USA)
Marco Aurelio Fontana (ITA)
DH Manon Carpenter (GBR)
Gee Atherton (GBR) 
Rachel Atherton (GBR)
Josh Bryceland (GBR) 
Tahnee Seagrave (GBR)
Troy Brosnan (AUS) 
4X Katy Curd (GBR) 
TOMÁŠ SLAVÍK (CZE)
Anneke Beerten (NED)
MICHAEL MĚCHURA (CZE)
Steffi Marth (GER)
Simon Waldburger (SUI)
XCE Kathrin Stirnemann (SUI)
Fabrice Mels (BEL)
Linda Indergand (SUI)
Emil Lindgren (SWE)
Ingrid Boe Jacobsen (NOR)
Kevin Miquel (FRA)

 

 

 

2013 - Pietermaritzburg - JAR, 4X Leogang - Rakousko

 
XC Julie Bresset (FRA)
Nino Schurter (SUI)
Maja Wloszczowska (POL)
Manuel Fumic (GER)
Esther Süss (SUI)
Jose Antonio Hermida (ESP)
DH Rachel Atherton (GBR)
Greg Minaar (RSA) 
Emmeline Ragot (FRA)
Mick Hannah (AUS) 
Tracy Hannah (AUS)
Jared Graves (AUS) 
4X Caroline Buchanan (AUS)
Joost Wichman (NED) 
Katy Curd (GBR) 
MICHAEL MĚCHURA (CZE)
Céline Gros (FRA)
Quentin Derbier (FRA)
XCE Alexandra Engen (SWE)
Paul van der Ploeg (AUS)
Jolanda Neff (SUI)
Daniel Federspiel (AUT)
Linda Indergand (SUI)
Andreas Catriel Soto (ARG)

 

 

 

2012 - Leogang / Saalfelden - Rakousko

 
XC Julie Bresset (FRA)
Nino Schurter (SUI)
Gunn Rita Dahle (NOR)
Lukas Flückiger (SUI)
Georgia Gould (USA)
Mathias Flückiger (SUI) 
DH Morgan Charre (FRA)
Greg Minaar (RSA)
Emmeline Ragot (FRA)
Gee Atherton (GBR)
Manon Carpenter (GBR)
Steve Smith (CAN)
4X Anneke Beerten (NED)
Roger Rinderknecht (SUI)
ROMANA LABOUNKOVÁ (CZE)
MICHAEL MĚCHURA (CZE)
Céline Gros (FRA)
TOMÁŠ SLAVÍK (CZE)
XCE Alexandra Engen (SWE)
Ralph Näf (SUI)
Jolanda Neff (SUI)
Miha Halzer (SLO)
Aleksandra Dawidowicz (POL)
Daniel Federspiel (AUT)

 

 

 

2011 - Champéry - Švýcarsko

 
XC Catherine Pendrel (CAN)
JAROSLAV KULHAVÝ
Maja Wloszczowska (POL)
Nino Schurter (SUI)
Eva Lechner (ITA)
Julien Absalon (FRA) 
DH Emmeline Ragot (FRA)
Danny Hart (GBR)
Rachel Atherton (GBR)
Damien Spagnolo (FRA)
Claire Buchar (CAN)
Samuel Blenkinsop (NZL)
4X Anneke Beerten (NED)
MICHAL PROKOP
Fionn Griffiths (GBR)
Roger Rinderknecht (SUI)
Céline Gros (FRA)
Joost Wichman (NED)

 

 

2010 - Mont St. Anne - Kanada

 
XC Maja Wloszczowska (POL)
Jose Ant. Hermida (ESP)
Irina Kalentieva (RUS)
JAROSLAV KULHAVÝ
Willow Koerber (USA)
Burry Stander (RSA)
DH Tracy Moseley (GBR)
Samuel Hill (AUS)
Sabrina Jonier (FRA)
Steve Smith (CAN)
Emmeline Ragot (FRA)
Greg Minaar (RSA)
4X Caroline Buchanan (AUS)
TOMÁŠ SLAVÍK
JANA HORÁKOVÁ
Jared Graves (AUS)
ROMANA LABOUNKOVÁ
MICHAL PROKOP

 

 

2009 - Canberra - Austrálie

 
XC Irina Kalentieva (RUS)
Nino Schurter (SUI)
Lene Byberg (NOR)
Julien Absalon (FRA)
Willow Koerber (USA)
Florian Vogel (SUI)
DH Emmeline Ragot (FRA)
Steve Peat (GBR)
Tracy Moseley (GBR)
Greg Minaar (RSA)
Kathy Pruit (USA)
Mick Hannah (AUS)
4X Caroline Buchanan (AUS)
Jared Graves (AUS)
Jill Kintner (USA)
Romain Saladini (FRA)
Melisa Buhl (USA)
JAKUB ŘÍHA

 

 

2008 - Val di Sole - Itálie

 
XC Marga Fullana (ESP)
Christoph Sauser(SUI)
Sabine Spitz (GER)
Florian Vogel (SUI)
Irina Kalentieva (RUS)
Ralph Näf (SUI)
DH Rachel Atherton (GBR)
Gee Atherton (GBR)
Sabrina Jonier (FRA)
Steve Peat (GBR)
Emmeline Ragot (FRA)
Samuel Hill (AUS)
4X Melissa Buhl (USA)
Rafael Alvarez (ESP)
JANA HORÁKOVÁ
Roger Rinderknecht (SUI)
ROMANA LABOUNKOVÁ
Mickael Deldycke (FRA)

 

 

2007 - Fort William - Velká Británie

 
XC Irina Kalentieva (RUS)
Julien Absalon (FRA)
Sabine Spitz (GER)
Ralph Näf (SUI)
Jingjing Wang (CHN)
Florian Vogel (SUI)
DH Sabrina Jonier (FRA)
Samuel Hill (AUS)
Rachel Atherton (GBR)
Fabien Barel (FRA)
Tracy Hannah (AUS)
Gee Atherton (GBR)
4X Jill Kintner (USA)
Brian Lopes (USA)
Anneke Beerten (NED)
Romain Saladini (FRA)
Melissa Buhl (USA)
Jurg Meijer (NED)

 

 

2006 - Rotorua - Nový Zéland

 
XC Julien Absalon (FRA) - Gunn Rita Dahle (NOR) Christoph Sauser (SUI)
Irina Kalentieva (RUS)
Fredrik Kessiakoff (SWE)
Helene-Marie Premont (CAN)
DH Sabrina Jonier (FRA)
Samuel Hill (AUS)
Tracy Moseley (GBR)
Greg Minaar (JAR)
Rachel Atherton (GBR)
Nathan Rennie (AUS)
4X Jill Kintner (USA)
MICHAL PROKOP
Anneke Beerten (NED)
Roger Rinderknecht (SUI)
Anita Molcik (AUT)
Guido Tschugg (GER)

 

 

2005 - Livigno - Itálie

 
XC Gunn Rita Dahle (NOR)
Julien Absalon (FRA)
Maja Wloszczowska (POL)
Christoph Sauser (SUI)
Petra Henzi (SUI)
Jose Antonio Hermida (ESP)
DH Anne Caroline Chausson (FRA)
Fabien Barel (FRA)
Sabrina Jonier (FRA)
Samuel Hill (AUS)
Emmeline Ragot (FRA)
Greg Minaar (JAR)
4X Jill Kintner (USA)
Brian Lopes (USA)
Katrina Miller (AUS)
Jared Graves (AUS)
Tara Llanes (USA)
Michael Deldycke (FRA)

 

 

2004 - Les Gets - Francie

 
XC Gunn Rita Dahle (NOR)
Julien Absalon (FRA)
Maja Wloszczowska (POL)
Cedric Ravanel (FRA)
Alison Sydor (CAN)
Thomas Frischknecht (SUI)
DH Vanessa Quin (NZL)
Fabien Barel (FRA)
Mio Suemasa (JPN)
Greg Minaar (JAR)
Celine Gros (FRA)
Samuel Hill (AUS)
4X JANA HORÁKOVÁ
Eric Carter (USA)
Jill Kintner (USA)
Mickael Deldycke (FRA)
Tara Llanes (USA)
MICHAL PROKOP

 

 

2003 - Lugano - Švýcarsko

 
XC Sabine Spitz (GER)
Filip Meirhaeghe (BEL)
Alison Sydor (CAN)
Ryder Hesjedal (CAN)
Irina Kalentieva (RUS)
Roel Paulissen (BEL)
DH Anne Caroline Chausson (FRA)
Greg Minaar (JAR)
Sabrina Jonier (FRA)
Mickael Pascal (FRA)
Nolvenn le Caer (FRA)
Fabien Barel (FRA)
4X Anne Caroline Chausson (FRA)
MICHAL PROKOP
Sabrina Jonier (FRA)
Eric Carter (USA)
Jill Kintner (USA)
Brian Lopes (USA)

 

 

2002 - Kaprun - Rakousko

 
XC Gunn Rita Dahle (NOR)
Roland Green (CAN)
Anna Szafraniec (POL)
Filip Meirhaeghe (BEL)
Sabine Spitz (GER)
Thomas Frischknecht (SUI)
DH Anne Caroline Chausson (FRA)
Nicolas Vouilloz (FRA)
Fionn Griffiths (GBR)
Steve Peat (GBR)
Missy Giove (USA)
Chris Kovarik (AUS)
4X Anne Caroline Chausson (FRA)
Brian Lopes (USA)
Katrina Miller (AUS)
Cedric Gracia (FRA)
Sabrina Jonier (FRA)
Eric Carter (USA)

 

 

2001 - Vail/Kolorado - USA

 
XC Alison Dunlap (USA)
Roland Green (CAN)
Alison Sydor (CAN)
Thomas Frischknecht (SUI)
Sabine Spitz (GER)
Christoph Sauser (SUI)
DH Anne Caroline Chausson (FRA)
Nicolas Vouilloz (FRA)
Fionn Griffiths (GBR)
Steve Peat (GBR)
Leigh Donovan (USA)
Greg Minaar (JAR)
DS Anne Caroline Chausson (FRA)
Brian Lopes (USA)
Katrina Miller (AUS)
Cedric Gracia (FRA)
Tara Llanes (USA)
Wade Boots (AUS)

 

 

2000 - Sierra Nevada - Španělsko

 
XC Marga Fullana (ESP)
Miguel Martinez (FRA)
Alison Sydor (CAN)
Roland Green (CAN)
Paola Pezzo (ITA)
Bart Brentjens (NED)
DH Anne Caroline Chausson (FRA)
Myles Rockwell (USA)
Katja Repo (FIN)
Steve Peat (GBR)
Marla Streb (USA)
Mickael Pascal (FRA)
DS Anne Caroline Chausson (FRA)
Wade Boots (AUS)
Tara Llanes (USA)
Brian Lopes (USA)
Sabrina Jonier (FRA)
Mickael Deldycke (FRA)

 

 

1999 - Are - Švédsko

 
XC Marga Fullana (ESP)
Michael Ramnussen (DEN)
Alison Sydor (CAN)
Miguel Martinez (FRA)
Paola Pezzo (ITA)
Filip Meirhaeghe (BEL)
DH Anne Caroline Chausson (FRA)
Nicolas Vouilloz (FRA)
Katja Repo (FIN)
Mickael Pascal (FRA)
Sari Jorgensen (SUI)
Eric Carter (USA)

 

 

 

1998 - Mont St. Anne - Kanada

 
XC Laurence Leboucher (FRA)
Christophe Depouey (FRA)
Gunn Rita Dahle (NOR)
Jerome Chiotti (FRA)
Alison Sydor (CAN)
Filip Meirhaeghe (BEL)
DH Anne Caroline Chausson (FRA)
Nicolas Vouilloz (FRA)
Nolvenn le Caer (FRA)
Gerwin Peters (NED)
Cheri Elliot (USA)
Mickael Pascal (FRA)

 

 

 

1997 - Chateu d'Oex - Švýcarsko

 
XC Paola Pezzo (ITA)
Hubert Pallhuber (ITA)
Nadia de Negri (ITA)
Henrik Djernis (DEN)
Marga Fullana (ESP)
Luca Bramati (ITA)
DH Anne Caroline Chausson (FRA)
Nicolas Vouilloz (FRA)
Marielle Saner (SUI)
John Tomac (USA)
Katja Repo (FIN)
Cedric Gracia (FRA)

 

 

 

1996 - Cairns - Austrálie

 
XC Alison Sydor (CAN)
Thomas Frischknecht (SUI)
Ruthie Matthes (USA)
Rune Hoydal (NOR)
Maria Turcutto (ITA)
Hubert Pallhuber (ITA)
DH Anne Caroline Chausson (FRA)
Nicolas Vouilloz (FRA)
Leigh Donovan (USA)
Shaun Palmer (USA)
Missy Giove (USA)
Bas de Bever (NED)

 

 

 

1995 - Kirchzarten - SRN

 
XC Alison Sydor (CAN)
Bart Brentjens (NED)
Silvia Fürst (SUI)
Miguel Martinez (FRA)
Chantal Daucourt (SUI)
Jan Erik Osetergaard (DEN)
DH Leigh Donovan (USA)
Nicolas Vouilloz (FRA)
Mercedes Gonzales (ESP)
Francois Gachet (FRA)
Giovanna Bonazzi (ITA)
Mike King (USA)

 

 

 

1994 - Vail/Kolorado - USA

 
XC Alison Sydor (CAN)
Henrik Djernis (DEN)
Susan de Mattei (USA)
Tinker Juarez (USA)
Sara Ballantyne (USA)
Bart Brentjens (NED)
DH Missy Giove (USA)
Francois Gachet (FRA)
Sophie Kempf (FRA)
Tommy Johansson (SWE)
Giovanna Bonazzi (ITA)
Herin Corrado (ITA)

 

 

 

1993 - Metabief - Francie

 
XC Paola Pezzo (ITA)
Henrik Djernis (DEN)
Jeannie Longo (FRA)
Marcel Gerritsen (NED)
Ruthie Matthes (USA)
Jan Erik Osetergaard (DEN)
DH Givanna Bonazzi (ITA)
Mike King (USA)
Kim Sonier (USA)
Paolo Caramellino (ITA)
Cindy Devine (CAN)
Myles Rockwell (USA)

 

 

 

1992 - Bromont - Kanada

 
XC Silvia Fürst (SUI)
Henrik Djernis (DEN)
Alison Sydor (CAN)
Thomas Frischknecht (SUI)
Ruthie Matthes (USA)
David Baker (GBR)
DH Juliana Furtado (USA)
Dave Cullinan (USA)
Kim Sonier (USA)
Jimmy Deaton (USA)
Cindy Devine (CAN)
Christian Taillefer (FRA)

 

 

 

1991 - Ciocco - Itálie

 
XC Ruthie Matthes (USA)
John Tomac (USA)
Eva Orvošová (SVK)
Thomas Frischknecht (SUI)
Silvia Fürst (SUI)
Ned Overend (USA)
DH Giovanna Bonazzi (ITA)
Albert Iten (SUI)
Nathalie Fiat (FRA)
John Tomac (USA)
Cindy Devine (CAN)
Glen Adams (USA)

 

 

 

1990 - Durango/Kolorado - USA

 
XC Juliana Furtado (USA)
Ned Overend (USA)
Sara Ballyntyne (USA)
Thomas Frischknecht (SUI)
Ruthie Matthes (USA)
Tim Gould (GBR)
DH Cindy Devine (CAN)
Greg Herbold (USA)
Elladee Brown (CAN)
Mike Kloser (USA)
Penny Davidson (USA)
Paul Thomasberg (USA)

 

Přečteno - 15935x Tagy: mistrovství světa mistrovstvi sveta
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

  1. Mistrovství světaMistrovství světa MTB 2017 - střípky
    Mistrovství světa MTB 2017 - střípky
  2. ZávodyFotogalerie: Mistrovství světa DHI
    Fotogalerie: Mistrovství světa DHI
  3. ZávodyFotogalerie: Mistrovství světa XCO - Cairns 2017 - U23
    Fotogalerie: Mistrovství světa XCO - Cairns 2017 - U23
  4. ZávodyFotogalerie: Mistrovství světa XCO - ženy & muži Elite
    Fotogalerie: Mistrovství světa XCO - ženy & muži Elite
  5. Mistrovství světaBruni získal v Cairns druhý titul, Miller překvapila v ženách
    Bruni získal v Cairns druhý titul, Miller překvapila v ženách
  6. Mistrovství světaKulhavý: Porazit Schurtera je dobrá motivace na příští rok
    Kulhavý: Porazit Schurtera je dobrá motivace na příští rok

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.
  1. avatar
    #4 Lukáš Běhal - vloženo: 27.08.2013 v 22:57:08

    Pecka!!!! Děkujeme :-)

    odpověz na tento komentář
  2. avatar
    #3 PAvel Říha - vloženo: 03.09.2012 v 11:43:07

    Parádní!

    odpověz na tento komentář
  3. avatar
    #2 Jan Němec - vloženo: 31.08.2007 v 17:29:49

    je to tak - Díky Tamáku :-) A omlouvám se, přehlídnul jsem to. Nebylo to úplně easy to vypátrat....

    odpověz na tento komentář
  4. avatar
    #1 lukas tamme - vloženo: 29.08.2007 v 15:24:59

    Germano...4X 6.místo 2004 Les Gets/Francie

    odpověz na tento komentář
Cycling Media

© Copyright 1998–2015 Cycling Media s.r.o. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků a fotografií je bez souhlasu Cycling Media s.r.o, zakázáno. Provozovatelem serveru MTBS.cz je Cycling Media s.r.o, IČ: 28549996, ISSN 1803-5744.

Provozujeme tyto portály o cyklistice:

Spolupracujeme: Koloshop - internetový obchod s koly, Trail Busters atd. Zde je prostor pro umísťování zpětných odkazů na spolupracující weby. Pokud zde chcete také mít svůj odkaz, napište nám.

redakční systém | ISSN 1803-5744