Brněnské Pell's MTB Kriterium se v neděli pojede již po sedmé.

Centrum Brna opět ožije bikery, už v neděli se chystá Pell's MTB Kriterium 2015 a Jan Škarniztl se chystá na obhajobu...

Autor: Jan Němec
Brněnské Pell's MTB Kriterium se v neděli pojede již po sedmé.

Na startu hlavního závodu bude 20. září ve 14.30 hodin v Brně stát opět řada nejúspěšnějších bikerů z České republiky. To slibuje dramatickou podívanou na zajímavé souboje spolu s ukázkou brilantní techniky těch nejlepších. Závod se v letošním roce jede po sedmé a je již tradiční součástí kalendáře závodů na sklonku sezony. Je zařazen do Brněnského poháru horských kol a je určen i pro hobby závodníky.

Loňské prvenství mezi muži jede obhajovat Jan Škarnitzl (Sram Mitas Trek), který vloni dokázal, že městská kriteria mu sedí. Vyhrál totiž Pražské schody a pak i brněnský Pell's závod. Ale jednoduché to mít nebude, hlavními soupeři a v přesile budou borci z Česká spořitelna Accolade Pavel Boudný a Matouš Ulman. Závod žen má domácí favoritku Lucii Veselou (Bikeplac GT Opportunity).

Atraktivní a zábavná trať s drobnými úpravami a zkrácením zavede závodníky ze startu na Dominikánském náměstí do lesoparku pod Špilberkem. Těsně po startu projedou bikeři i nádvořím Nové radnice. Budou se muset připravit na nemalé množství technicky náročných sjezdů po schodech. Čekají na ně i výživná stoupání. Projedou Husovou ulicí a zamíří do zahrad pod Špilberkem. Pak je čeká sjezd k hotelu International a technická pasáž na schodech. Pak už zamíří ulicí Veselou do samého srdce Brna na náměstí Svobody. Z něj pak Zámečnickou ulicí do cíle na Dominikánském náměstí. Okruh o délce cca 2 km má převýšení přibližně 90 metrů.

Pell's MTB Kriterium - Brno 2014

Centrum města bude patřit cyklistům od ranních hodin. Od půl deváté mají závodníci trať uvolněnou pro poslední trénink. A od 9:30 bude Dominikánské náměstí patřit dětem. Dětským závodům je každoročně věnován větší prostor a bude tomu tak i v letošním roce, kdy dojde k dalšímu prodloužení trati. Pro dospělé budou na Dominikánském náměstí prezentovat své výrobky další partneři závodu.

Ani závodníci, kteří se neprobojují do hlavního závodu (počet startujících v jednom bloku je totiž omezen na 70 závodníků) nebudou ošizeni. Je pro ně připraven závod útěchy. Hlavní závod startuje ve 14.30 hodin a jede se na 1 hodinu + 1 kolo , vyhlášení výsledků a předání ocenění v 16.00 hodin – to vše se odehraje na Dominikánském náměstí...

Pro veřejnost je ulice Husova i vjezd do centra na Dominikánské náměstí po ulici Veselá uzavřen dne 20.9.2015 od 8.00 do 16.30 hodin.

Další informace na www.mtbkriterium.cz

Přečteno - 5644x Tagy: cross country pell's mtb kriterium
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

 1. Ostatní závodySvětové bikery čeká další HC závod, tentokrát v rakouském Haimingu
  Světové bikery čeká další HC závod, tentokrát v rakouském Haimingu
 2. Ostatní závodyMUHU MTB Cup 2021 - První možnost závodů v Česku
  MUHU MTB Cup 2021 - První možnost závodů v Česku
 3. ZávodyFotogalerie: Sunshine Race Nalles 2021 - trénink
  Fotogalerie: Sunshine Race Nalles 2021 - trénink
 4. Ostatní závodyBikery čeká malý svěťák. V italském Nalles bude top desítka na startu!
  Bikery čeká malý svěťák. V italském Nalles bude top desítka na startu!
 5. Ostatní závodyŠance porazit Nina se musí využít! řekl po závodě na Elbě Avancini
  Šance porazit Nina se musí využít! řekl po závodě na Elbě Avancini
 6. Ostatní závodyAlbstadt bez diváků, Haiming s omezením a sjezdový SP bez Fort William
  Albstadt bez diváků, Haiming s omezením a sjezdový SP bez Fort William

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.
 1. avatar
  #1 Martin Fabián - vloženo: 17.09.2015 v 22:43:59

  Opravdu?

  http://www.championchip.cz/results/2014092110/VysAbs.pdf

  odpověz na tento komentář

redakční systém | ISSN 1803-5744