Giant Winter Trans Brdy dál válcují Škarnitzlovi, vyhráli i letos

Lety u Prahy na břehu řeky Berounky zase přivítaly bikery, sešlo se jich celkem 270. Giant Winter Trans Brdy i letos ovládli sourozenci Jan a Jitka Škarnitzlovi...

Autor: Jan Němec

Historie se opakuje. I letos se staly Winter Trans Brdy kořistí sourozenců Škarnitzlových, Jitka po čtvrté za sebou, Honza dovršil hattrick, a to hned v nejrychlejším čase v desetileté historii podzimní klasiky. Ta se odehrála za příjemného počasí a na netradičně suché trati. "Jen pár míst bylo bahýnko, co ale vadilo víc, bylo hodně listí, což nebývalo. Super závod, pak buřt, malý pivko a hurá domu," nechal se slyšet vítěz Jan Škarnitzl.

Někdejší juniorská vicemistryně světa Jitka se svými soupeřkami neměla na 44 kilometrové trati příliš velkou práci, zvítězila s pohodlným náskokem 10 minut a 13 vteřin. O dobrém výkonu hovoří i čas 1:59:26 hod. a třicáté sedmé místo v absolutním pořadí.

Originální výroční cenu - sošku Fabiána na kole - mytického strážce Brd a dobrého ducha brdského lesa, kterou vytvořila designérka Irena Staňková z Výtvarného ateliéru Rusalka v Řevnicích, získal Honza Škarnitzl po boji s Michalem Bubílkem. Dnes jediným vážným soupeřem. Další favorité Kristián Hynek, Jiří Hudeček nebo Jan Fojtík se závodu zúčastnili ve "vycházkovém" tempu a nezávodili.

Bronz si vyjel devatenáctiletý Jan Vastl, který se poprvé představil na kole Bianchi. "Krásnej závod na konec sezony. Na nový kolo jsem si musel chvíli zvykat, ale bylo to dobrý, tuhý a krásně se ovládá. Ale moc dobře se mi nejelo, kluci mi odjeli hned v prvním kopci na prémii, než jsem se zmátořil, byli pryč. Nahoře foukalo, oni byli ve dvou a já jel sám," zhodnotil dnešní závod Honza Vastlík.

"Bubla za to vzal hned po startu, musel jsem si ho v prvním kopci dojíždět. Celý závod jsme pak jeli spolu, rozhodl jsem jen 4 kiláky před cílem, kde jsem nastoupil, stejně jako vloni. Před závodem jsem čekal, že nás pojede větší skupina, ale v prvním kopci už jsme byli sami," líčil Škarny závod v po brdském hřebeni.

"Jelo se mi parádně, byl jsem docela překvapenej, měl jsem úplné volno, měsíc a půl jsem kolu moc nedal. Pomalu už mi začne příprava, první soustředění bude v prosinci na Mallorce.

Mohlo by vás zajímat

1. Týmy a klubyGAPP System Kolofix vstupuje do své sedmé sezony. Cíl je jasný: Paříž