Jaroslav Kulhavý je mistrem Evropy v maratonu

Další titul do sbírky si dnes pořídil český biker Jaroslav Kulhavý. V německém Singenu vyhrál evropský šampionát bikemaratonců. Na 98 kilometrů dlouhé trati s převýšením 2800 metrů porazil překvapivě druhého domácího Saschu Webera (Orbea SMP) a třetího Rakušana Albana Lakatu (Ergon Topeak). Český úspěch podtrhl pátým místem Jiří Novák (Betch.nl Superior Brentjens).
Dramatický finiš závodu žen zvládla nejlépe domácí Sabine Spitz (Sabine Spitz Pro Team), když těsně porazila Jolandu Neff (Stockli Pro).

Výsledky - muži:

1. Jaroslav Kulhavý /CZE, Specialized Racing/ čas 3:22:02 hod.
2. Sascha Weber /GER, Orbea SMP/ + 6 sek.
3. Alban Lakata /AUT, Topeak Ergon/ + 2:05 min.
5. Jiří Novák /CZE, Betch.nl Superior Brentjens/ + 2:33 min.
8. Pavel Boudný /CZE, Česká spořitelna Accolade/ + 3:59 min.
9. Kristián Hynek /CZE, Topeak Ergon/ + 4:00 min.
36. Filip Adel /CZE, Superior Mitas/ + 17:12 min.
42. Michal Bubílek /CZE, Kellys BikeRanch/ + 18:01 min.

Výsledky - ženy:
1. Sabine Spitz /GER, Sabine Spitz Pro Team/ čas 3:10:35 hod.
2. Jolanda Neff /SUI, Stockli Pro Team/ + 0 sek.
3. Esther Suss /SUI, Wheeler iXS Pro Team/ + 6 sek.
4. Gunn Rita Dahle Felssja /NOR, Multivan Merida/ + 8 sek.
32. Irena Berková /CZE, Amenity Extrem Sport Team/ + 22:46 min.

Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

1. Týmy a klubyKulhavý je zpátky na kole. Návrat na závodní tratě plánuje v květnu
    Kulhavý je zpátky na kole. Návrat na závodní tratě plánuje v květnu
  2. Ostatní závodyNejdřív skolený dikobraz a pak zlomená klička. Kulhavého den blbec na Cape Epic, kde končí
  3. Ostatní závodyBylo super zase vidět Nina v háku, řekl Kulhavý po 9. místě
    Bylo super zase vidět Nina v háku, řekl Kulhavý po 9. místě
  4. Ostatní závodyFilip Adel a jeho čtvrtý Cape Epic. "Je to čest jet s Járou," říká
    Filip Adel a jeho čtvrtý Cape Epic. "Je to čest jet s Járou," říká
  5. Ostatní závodyKulhavý s Adelem zbrojí na Cape Epic
    Kulhavý s Adelem zbrojí na Cape Epic
  6. Ostatní závodySunshine Cup: Terpstra a Hudyma zvítězili v Tochni, Čábelická 3.
    Sunshine Cup: Terpstra a Hudyma zvítězili v Tochni, Čábelická 3.

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.

#1 okam - vloženo: 10.05.2015 v 22:12:13

Jen taková malá poznámka. Chápu, že je víkend a člověk má mít volno od pracovních povinností, ale pokud se člověk dozví výsledky od dnešním ME z jiných zdrojů mnohem dříve než z největšího serveru o MTB v ČR, tak je asi něco špatně. Nechci znovu zabíhat na téma placený a neplacený obsah, ale tady to přímo nutí. Vím že někdo nemůže sedět u počítače a čekat jen co první cca pětka závodníků projede cílem a hned psát článek, ale dát v 9 večer "bleskovku" o tom, že vyhrál JK je docela smutný. Výsledky třeba o KPŽ nebo o nějakých regionálních závodech nejsou nutný, ale zrovna ME kor když ho vyhraje JK by asi chtělo dát informaci na net co nejdříve, klidně bez fotky. Tak příště....ať se daří :)