Český Kalas Sportswear bude oblékat Brity další 4 sezony!

 

Velký úspěch se podařil českému výrobci cyklistického oblečení Kalas Sportswear, když po čtyřech letech úspěšného partnerství s Britským cyklistickým svazem spolupráci obnovil a zavázal se k dalším čtyřem letům spolupráce. Táborská společnost tak bude i nadále oficiálním dodavatelem sportovního oblečení pro Britský cyklistický svaz a britskou cyklistickou reprezentaci, a to až do konce roku 2024.

Výkonnostní ředitel Britského cyklistického svazu Stephen Park řekl: „Z hlediska výkonu je pro úspěch britské cyklistické reprezentace dodavatel cyklistického oblečení velmi důležitý. Abychom byli světová jednička, musíme se pohybovat na špičce inovací. S Kalasem jsme si vybudovali úzký pracovní vztah a máme spolu v oblasti cyklistického oblečení velké plány, které vylepší aerodynamiku výkonu a pomohou našim závodníkům jezdit rychleji.“

Výkonný ředitel společnosti Kalas Josef Filip uvedl: „V Britském cyklistickém svazu jsme našli fantastického partnera. Tvoříme dohromady naprosto skvělou kombinaci znalostí a dovedností v oblasti vývoje vysoce výkonného cyklistického oblečení. Britský cyklistický svaz podporuje špičkové sportovce, kteří poskytují bezkonkurenční množství testovacích dat jak z trati, tak z aerodynamického tunelu. Společně se dokážeme rychle inovovat, jako nikdy dřív. Možnost zažít výhody zvýšeného pohodlí i výkonu si klademe za cíl předat všem svým zákazníkům.“ 

Práce na prvním z řady vývojových projektů s Britskou cyklistickou reprezentací začíná okamžitě. Zaměří se na vylepšení aerodynamického výkonu, novou metodologii měření parametrů jezdce a testování nových kombinací látek a konstrukčních postupů.


Více informací zde: www.kalas.cz
 

Zdroj: Tisková zpráva Kalas Sportswear

Zlatá premiéra v dresu Expres CZ Tufo Kolín pro Ivanova


Nejčerstvější posila celku Expres CZ Tufo Kolín v podobě ruského bikera Timofeie Ivanova měla dnes svou závodní premiéru. A ostudu rozhodně neudělal, devětadvacetiletý Ivanov závod kategorie C2 vyhrál s téměř minutovým náskokem na belgického šampiona Jense Schuermana. Úspěch kolínského týmu podtrhnul bronzem Slovák Matej Ulík. Pravda, tentokrát nebyla konkurence tak silná jako minulý víkend, přesto pár silných jmen se ve startovním poli objevilo.

"Timofei jel na čele první půlku závodu na sedm kol spolu s Matejem, pak je doskočil Belgičan Schuermans, ale Timofei dokázal v tu chvíli ještě zrychlit a ujet, Matej pak trošinku ztratil a skončil třetí," informuje z Turecka manažer celku Jan Slavíček.

Štěpánová vyhrála druhý závod eCupu


Karla Štěpánová (Maloja Pushbikers) a Daniel Turek (Team Felbermayr - Simplon Wels) zvítězili ve druhém dílu seriálu závodů Škoda eCup 2021. Ten se jel po virtuálních tratích Šumavy, měřil 35,12 kilometrů s převýšením 759 metrů.

 

Mezi ženami byla v cíli první bikerka Karla Štěpánová (Maloja Pushbikers MTB), která vyhrála o 2:01 před Hankou Runtovou (SportRaces Cycling Team) a obě závodnice si prohodily pořadí z úvodního dílu. 

„Bylo to lepší jak minulý týden. Nevěděla jsem, že mohu jet v háku. Já jak jsem lehčí, tak trpím vždy ve sjezdu, šlapu na nejtěžší převod a všichni mi přesto ujížděli, ale dnes jsem si spravila chuť do kopců. Trať to byla moc pěkná a ráda si na ni i v budoucnu zatrénuji. Bylo to docela dlouhé a posledních deset minut jsem již trpěla,“ uvedla Karla na webu ČSC.

Dovozce značek POC, 100% nebo Oakley nabízí práci

 


V Praze sídlící společnost LevelSportKoncept, dovozce mnoha zajímavých značek nejen v oblasti cyklitiky, nabízí pracovní místo:

Hledáme pracovníka do back office. Šikovného a schopného, který se nebojí administrativně pracovat. Někoho, kdo se stane pevnou součástí našeho týmu a bude komunikačním můstkem mezi naším obchodním týmem, dodavateli, odběrateli i dopravci zboží. Sportovní terminologií: "Hledáme někoho, jako je volejbalové libero. Kolegu, který umí zaskočit na každé pozici, nebojí se zaútočit a je na něj spolehnutí. A především se nebojí komunikovat s ostatními." Jelikož se jedná mimo jiné o komunikaci a zastřešení maďarského trhu, je znalost maďarštiny velmi vítána.

Více informací o nabídce se dozvíte zde: www.levelsportkoncept.cz

18.02.2021 - Závody - Jan Nemec oakley 100% poc

Tvarůžková vstoupila do sezony druhým a třetím místem

 
Úvodní dva závody sezony 2021 má za sebou Tereza Tvarůžková a také několik jejích kolegů z týmu Expres CZ Tufo Kolín, jenž je na tréninkovém kempu v turecké Alanyi.

"Tereze jsme přivezli v pátek v noci kolo, v sobotu se na něm krátce projela a šla do závodu, takže její druhé místo je vynikající. Bojovala a Ghitou Michiels, ale připletl se jí do cesty jeden z hluchých bikerů, kteří absolvovali závod společně a vůbec jí neslyšel. Dlouho ho nemohla předjet, takže ztratila. Druhý závod v neděli také nebyl bez problémů, ale tam si musím posypat hlavu popelem já sám. Tereza v polovině závodu přetrhla řetěz z prvního místa a já to v depu hodně dlouho spravoval. Každopádně jela moc hezky a je vidět, že i po pauze má závodní tah," informoval z Turecka Jan Slavíček, manažer týmu. Tereza tak závod dokončila na 3. místě, znovu vyhrála belgická šampionka Michiels.

Rozjel se virtuální eCup i s hrstkou bikerů

První ze čtyřdílné série virtuálních závodů Škoda eCup ovládli Jakub Otruba (Elkov Kasper) a Hanka Runtová (SportRaces Cycling Team). Závod se odehrál na platformě Rouvy na silničkách Toskánska, měřil 27,5 km. Otruba vyhrál v čase 36:49 min. devět sekund před svým týmovým kolegou silniční stáje Elkov Kasper Dominikem Neumanem. Dvojici nejlepších na stupních vítězů doplnil třetí Daniel Turek (Team Felbermayr - Simplon Wels), vítěz úterního klání ve virtuálním prostředí Šumavy.

"Trať byla na úvod asi ta nejlehčí z celého seriálu, ale byla na ní tři stoupání. Byla to taktická bitva, pohromadě jela vedoucí skupina z níž v posledním kopci zaútočil Otruba a vyhrál," řekl k závodu reprezentační trenér silničářů Tomáš Konečný.

Mezi ženami byla nejrychlejší juniorka Hanka Runtová (SportRaces Cycling Team), druhou Karlu Štěpánovou (Maloja Pushbikers MTB) porazila o deset vteřin a třetí Petra Ševčíková (Dukla Praha) zaostala o 16 vteřin. Nejlepším juniorem se stal Matyáš Vondráček, biker stáje Rouvy Specialized.

Škoda eCup je ucelený seriál závodů, který je v historii Českého svazu cyklistiky prvním Českým pohárem v e-sportu, zakončen bude prvním mistrovstvím České republiky 25. března. 

Dalším závodem seriálu Škoda eCup 2021 bude 18. února závod Šumava.

Mojekolo nabízí několik zajímavých pracovních pozic


Síť cyklistických prodejen MOJEKOLO nabízí hned několik velmi zajímavých pracovních příležitostí. Do svých prodejen hledá zapálené odborníky, kteří se chtějí připojit k týmu cyklo nadšenců. Nabízí lidem různých profesí se správnou motivací a schopností možnost nadchnout se pro zajímavé úkoly, různé pracovní příležitosti i perspektivu do budoucna.

 

 

 

Whyte angažoval Daryla Browna, světového rekordmana ve skoku do výšky

 

Britská značka Whyta oznámila, že jeho barvy bude hájit třicetiletý všeuměl Daryl Brown. Profesionální biker z Hailshamu v jižní Anglii se proslavil zejména vítězstvím ve Speed & Style na slavném festivalu Crankworx v Les Gets v roce 2016 a pak také světovým rekordem a zápisem do Guinessovy knihy rekordů ve skoku do výšky (6,3 m). Na bicyklu pochopitelně...

Daryl podepsal smlouvu s britským výrobcem kol Whyte coby testovací jezdec, ambasador a asistent vývoje na novinku v řadách nabídky značky Whyte - pumtrack bike.

 

 

Vyhlášena sbírka na nákladnou léčbu rakoviny Luboše Loma


V roce 2013 se bývalému českému cyklistovi Luboši Lomovi obrátil život vzhůru nohama. Bolest zad, které nepřikládal velkou váhu a znal ji z dřívějška, měla tentokrát jiný důvod - onkologický. Už osmým rokem bojuje se zákeřnou rakovinou. 

Velký bojovník, jemuž kamarádi neřeknou jinak než Lomoš, se nevzdával, byť diagnóza byla pro něj a celou jeho rodinu zdrcující. 

"Krutý verdikt s průměrnou dobou dožití 6 let. V tu dobu mu bylo ale jen 48 a tak jsme všichni doufali, že naplánovaná léčba zabere a táta se zase vrátí do aktivního života. A to se také podařilo. Čtyři cykly chemoterapie a autologní transplantace kmenových buněk udržely nemoc 5 let na uzdě a táta tak mohl žít relativně normálním životem. I přes občasnou bolest zad začal zase pracovat, jezdit na kole a hlídat svou milovanou vnučku," píše se na nově založeném webu lubos-myelom9, jenž nyní slouží pro pomoc Lomošovi.

 

Kolofix rozjel projekt na pomoc dětem z dětských domovů

 

Kolofix rozjel projekt, v němž žádá lidi, aby si vymetli sklepy a garáže od vysloužilých dětských kol, která již nevyužijí. Mechanici Kolofixu je zadarmo dají do pojízdného stavu a následně je prostřednictvím organizace Dejme dětem šanci věnují do dětských domovů.

"Dítko odrostlo a ty máš ve sklepě, garáži či na chodbě dětské kolo, co už nepotřebuješ? Dej mu druhou šanci! (Kolu, ne dítku.) Přivez kolo na jakoukoliv pobočku Kolofixu, my ho dáme zadarmo do pořádku a společně s projektem Dejme dětem šanci věnujeme malým cyklistům a cyklistkám z dětských domovů! A jako pozornost ti uvaříme skvělou kávu. Akce jede v únoru. Naše pobočky najdeš tady, objednávat se předem nemusíš, prostě přijď!" uvádí oficální zpráva Kolofixu.

03.02.2021 - Závody - Jan Nemec kolofix

Pozor, ukradeny tři ebiky Trek 

Další informace s prosbou o případnou pomoc při pátrání po odcizených kolech. Údajně se nejedná o první případ použití hrubého násilí pro vniknutí do prodejny s koly. Lupičům stačilo údajně 20 sekund, aby si vzali z prodejny Eurobike na Praze 8 tato tři elektrokola.

Kateřina Nash znovuzvolena do cyklokrosové komise sportovců

 

Světová cyklistická unie UCI dnes oznámila, že Kateřina Nash a Steve Chainel (FRA) byli zvoleni do cyklokrosové komise sportovců UCI. Hlasování proběhlo během mistrovství světa cyklokrosařů, které se konalo minulý víkend v belgickém Oostende.

Nash a Chainel byli vybráni elitními závodníky startujícími na MS, volilo se ze čtyř kandidátů, tedy ze dvou mužů a dvou žen, Katka získala 51,6 % hlasů, Chainel dosáhl 53,1 % hlasů. Účasti na hlasování byla 76,2 %.

Členové jsou voleni na čtyřleté funkční období, Katka je v současné době zároveň i prezidentkou sportovní komise, jež se sestává z členů všech disciplín. 

"Pro mě je tohle trochu krok mezi sportovní a další kariérou. Hodně jsem se naučila a měla šanci dělat něco víc než se jen soustředit na svoji kariéru, ale přitom stále závodit. Takže jsem ráda, že to dopadlo dobře a děkuji všem závodníkům za podporu!" napsala nám Katka, která po dlouhé době sledovala mistrovství světa jen na obrazovce.

Nash, Čábelická a Štěpánová draží dresy pro hendikepovanou dívku

 

Charitativní dražba dresů českých bikerek Kateřiny Nash, Jitky Čábelické a Karly Štěpánové a také triatlonisty Petra Vabrouška půjde na podporu 12leté hendikepované sportovkyně Alex Borské! Informuje o tom projekt BIKE HERO (www.bikehero.cz) ve spolupráci se Sport pomáhá (www.sportpomaha.org) a Markétou Peggy Marvanovou (www.peggymarvanova.cz), kteří společně připravily v pořadí jíž druhou charitativní dražbu. Ta první, ve které se dražily dresy Petera Sagana, Jaroslava Kulhavého, Ondřeje Cinka a Romana Kreuzigera, vynesla úctyhodnou částku 26.889 Kč. Ta Alex pomohla z části zafinancovat zavodní handbike vyrobený pro ni na míru.

 

MS cyklokros Oostende 2021: výsledky muži Elite

1. Mathieu van der Poel (NED) 58:57 min.
2. Wout van Aert (BEL) +0:37
3. Toon Aerts (BEL) +1:24
4. Tom Pidcock (GBR) +1:37
5. Laurens Sweeck (BEL) +2:05
6. Michael Vanthorenhout (BEL) +2:14
7. Eli Iserbyt (BEL) +2:18
8. Hermans Quinten (BEL) +2:23
9. Lars van der Haar (NED) +2:41
10. Joris Nieuwhuis (NED) +3:15
...
18. Zdeněk Štybar +5:42
33. Michael Boroš

Kompletní výsledky ZDE

MS cyklokros Oostende 2021: výsledky ženy U23

 
1. Fem van Empel (NED) 36:59 min.
2. Aniek van Alphen (NED) +0:03
3. Kata Blanka Vas (HUN) +0:09
4. Inge van der Heijden (NED) +0:27
5. Francesca Baroni (ITA) +0:54
...
24. Tereza Vaníčková +5:03

Kompletní  výsledky ZDE

MS cyklokros Oostende 2021: výsledky ženy Elite

 
1. Lucinda Brand (NED) 46:53 min.
2. Annemarie Worst (NED) +0:08
3. Denise Betsema (NED) +0:19
4. Clara Honsinger (USA) +0:52
5. Yara Kastelijn (NED) +1:04
...
DNF. Pavla Havlíková

Kompletní výsledky ZDE

MS cyklokros Oostende 2021: výsledky muži U23

 
1. Pim Ronhaar (NED) 49:47 min.
2. Ryan Kamp (NED) +0:08
3. Timo Kielich (BEL) +0:14
4. Emiel Verstrynge (BEL) +0:19
5. Toon Vandeboosch (BEL) +0:31
...
29. Robert Hula +5:04
37. Jakub Říman +6:36
DNF. Šimon Vaníček 

Kompletní výsledky ZDE

MS cyklokros Oostende 2021: startovní listiny

 


Muži U23 - start sobota 13:30 hod.

Ženy Elite - start sobota 15:10 hod.

Ženy U23 - start neděle 13:30 hod.

Muži Elite - start neděle 15:10 hod.

Eurosport rozšiřuje na rok 2021 množství cyklistických přenosů

Eurosport pokračuje v upevňování svého postavení tzv. Domova cyklistiky a pro rok 2021 si od Evropské vysílací unie (EBU) zajistil řadu práv na vysílání světových akcí Mezinárodní cyklistické unie (UCI). 

Mistrovství světa v cyklokrosu 2021 má definitivně zelenou

 
Za ještě přísnějších opatření, než byla ta přísná, se světový šampionát v cyklokrosu konat bude. Oznámili to dnes dopoledne organizátoři po dlouhém vyjednávání s místními úřady, které vyslovily silné obavy potom, co se v Oostende objevil nový jihoafrický typ koronaviru.

Pořadatelé též důrazně připomínají, že víkendový vrchol sezony bude bez diváků a žádají: "Prosíme, zůstaňte doma. Zůstaňte v bezpečí. Ochráníte tím nejen sebe, ale také šampionát a konání dalších cyklistických závodů," řekl starosta pořádajícího města Oostende Bart Tommelein.

Aby bylo zajištěno, že mistrovství světa poběží hladce a především bezpečně, byla na trati i v jejím okolí přijata řada opatření. Všichni účastníci budou podrobeni pravidelnému a častému testování, jeho strategie byla stanovena po konzultaci s místními hygieniky. Kromě klasických opatření budou opět vytvořeny funkční bubliny rozdělené na média, organizační tým a závodníky. Kontakt mezi těmito bublinami bude snížen na absolutní minimum prostřednictvím specifických koridorů a značených směrů.

Šampionát se odehraje v sobotu 30. 1. a neděli 31. 1. 2021. 

Stránkování

redakční systém | ISSN 1803-5744