SP Albstadt 2021 - startovní listiky short track

 
Už za pár hodin se roztočí kola úvodního dílu Světového poháru horských kol 2021, v 17:30 hod. nastoupí do Short tracku čtyřicítka žen, v 18:15 hod. stejný závod čeká i muže. Ve startovním poli jsou jen dva čeští závodníci - Jitka Čábelická poveze dvanáctku a Ondřej Cink vyrazí do zhruba dvacetiminutového závodu s šestkou. 

 
Startovní listina ženyStartovní listina muži

Hník a Petruš odchází do zahraničí

 
Jen velmi krátké angažmá měla dvojice cyklokrosařů a silničářů Karel Hník a Lubomír Petruš v maratonském celku D2 Mont Merida. Včera to šéf týmu Jiří Křivánek oznámil na sociálních sítích...

Tým Kolofix rozšiřuje své řady, nabízí několik pozic

 


Pražská společnost Cabtech cycling a.s. provozující síť servisních cyklistický center Kolofix hledá další posily do svého týmu! Aktuálně nabízí volná místa v marketingu, administrativě, call centru a na recepci, hledá i mechaniky a vedoucího skladu. Mrkněte, jestli by některá z pozic neseděla právě vám.

Detaily najde zde: www.kolofix.cz/kariera 

04.05.2021 - Závody - Jan Nemec servis kolofix

Úvodní díl Slovenského MTB poháru: Zatloukal 2. a Škarnitzl 3.

 

 

Lyžařský areál Drozdovo byl dějištěm úvodního kola Slovenského MTB poháru, který spadal do kategorie UCI C2m, čeští reprezentanti v něm dosáhli na medaile. 

V elitní kategorii mužů vybojoval stříbro osmnáctiletý Jan Zatloukal (Nutrend Specialized Racing) před zkušeným Janem Škarnitzlem (Cyklostar Trek Pirelli). V ženách skončila nejvýše Zuzana Šafářová (Rouvy Specialized).

Neméně dobře se vedlo i juniorům, kde byl na blátivé trati druhý Filip Jech (Adastra Cycling Team) a bronz získal Filip Konečný (Dukla Praha) stejně jako v juniorkách Simona Spěšná (MS Bike Academy).

 

Výsledky

 

Muži Elite:
1. Jakub Zamrozniak (POL, JBG 2) 1:42:49
2. Jan Zatloukal (Specialized Nutrend) 1:42:59
3. Jan Škarnitzl (Cyklomax Trek Pirelli) 1:43:03
...
6. Josef Jelínek (Cyklomax Trek Pirelli) 1:44:41
10. Tomáš Morávek 1:48:07 (všichni ČR).

 

Ženy Elite
1. Blanka Vas Kata (HUN) 1:25:27
2. Virág Buzsáki (HUN) 1:28:12
3. Matylsa Szczecinska (POL) 1:29:09
...
6. Zuzana Šafářová (Rouvy Specialized) 1:31:21
9. Tereza Obořilová (GT Opportunity) 1:34:50

 
Kompletní výsledky ZDE

Po více než půl roce Tomáš Slavík znovu závodil

 
Začátek letošní sezony byl pro Tomáše Slavíka opravdu odlišný od předchozích let, trojnásobný mistr světa ve fourcrossu a největší postava současného Urban DH strávil po osmi letech zimu v ČR a tvrdě se připravoval v domácích podmínkách na nadcházející sezonu. Uplynulý víkend se Tomáš téměř po sedmi měsících poprvé postavil na start závodní tratě, když vyrazil do Polska na DOKA DH City Tour. Většinou by měl být úvodní závod spíše lehčí, ale nepřízeň počasí vytvořila závodníkům opravdu nelehké podmínky a velký test. Slavík ale letěl, nakonec přistál na stříbrné pozici.

"Byl to zajímavej pocit být zpět na závodech. Už mi to hodně chybělo, atmosféra, adrenalin a pocit, který člověk cítí jen a jen na závodech. Vždycky nadávám jak nesnáším předstartovní stav a teď jsem si ho snad dokonce užíval. Bylo to super! Každopádně hodně náročnej závod, takhle na začátek. Noční můra každýho borce, co závodí města, je déšť a bláto! Přijeli jsme do Polska na závod DOKA Downhill City Tour a víte, co se dělo? Začalo pršet! Bylo to jedno velký kluziště a technicky opravdu náročná záležitost. Snažil jsem se jezdit čistě a plynule, fungovalo to skvěle! První finálovou jízdu jsem vyhrál a v té druhé jsem si řekl, že tomu pořádně naložím! Hodně jsem zrychlil a jel total bezchybnou jízdu...až do posledního sprintu, kterej je moje silná stránka. Tady mě bohužel nasála drážka s bahnem a ztratil jsem veškerou rychlost. Furt jsem si říkal, že jízda byla stejně super a mohlo by to i po takové chybě vyjít, ale nevyšlo a byl z toho druhej flek. To ale vůbec nevadí! Jezdilo se mi parádně, vše maká perfektně jak technicky, tak fyzicky a moc jsem si to užil!" okomentoval svůj letošní závodní debut Tomáš Slavík.

Mitterwallner a Pidcock na Swiss Cupu dominovali rozdílem třídy

 

Rakušanka Mona Mitterwallner (Trek Vaude) a Brit Thomas Pidcock (Ineos Grenadiers) suverénně zvítězili v úvodním díle švýcarského národního poháru Proffix Swiss Bike Cup 2021 v 1400 metrech nad mořem položeného Leukerbadu. 

Za poměrně hustého sněžení vyrazil velmi slušně obsazený peloton žen do pětikolového klání, jemuž od druhého kola jednoznačně dominovala devatenáctiletá Mona Mitterwallner a své starší a zkušenější konkurentky porazila rozdílem třídy. S mankem 1:41 min. cíl proťala exmistryně světa z roku 2018 Kate Courtney (USA, Scott Sram), o další třičtvrtě minutu později na bronzové příčce dojela aktuální mistryně světa Pauline Ferrand Prevot (FRA, Absolut Absalon BMC).

Vítězství Toma Pidcocka bylo ještě dominantnější, v závodě na sedm kol vyhrál s více než tříminutovým náskokem na Titouana Caroda (FRA, Absolut Absalon BMC) a dvojicí Kanaďanů z celku Norco Factory - Seanem Finchamem a Carterem Woodsem, kteří zaostali o dalších 40 vteřin! Závod překvapivě skončil výpraskem pro domácí závodníky, při neúčasti dvou nejlepších domácích bikerů Schurtera a Flückigera skončil jako nejlepší Švýcar Filippo Colombo na pátém místě.

"Nemůžu si vůbec stěžovat, první MTB závod sezony a hned vítězství, užil jsem si to," řekl po závodě jedenadvacetiletý Pidcock, člen silniční stáje Ineos Grenadiers, jíž vyjel historicky první vítězství v závodě horských kol. Tom ještě před 14 dny závodil na silnici a dokázal vyhrál klasiku Brabantský šíp, nyní se ale plně soustředí na nadcházející dvojici světových pohárů v Albstadtu (7.-9.5. 2021) a v Novém Městě na Moravě 14.-16.5. 2021). "Cíl do Albstadtu je jasný: protože budu startovat s číslem 90 nebo vyšším, rád bych dojel do první šestnáctky, abych v Novém Městě na Moravě mohl jet Short Track..." zaznělo z úst nadějného cyklisty, který si v Leukerbadu testoval černý hardtail BMC, jenž by rád sedlal v Albstadtu.

První díl Kolo pro život na Karlštejně vyhráli Štěpánová a Skála


Úvodní závod seriálu Kolo pro život zahájil Karlštejn v netradičním pojetí. Aby se akce vůbec mohla uskutečnit a mohli se zapojit nejen profesionálové, ale také amatérští bikeři, jelo se individuální formou. Tratě byly otevřené od rána do večera a každý předem registrovaný účastník si mohl jednu z tratí projet sám v libovolném termínu. Na okruhu byly připraveny čtyři měřené úseky /v případě trasy B na 50 km/, jejichž čas se sčítal a určoval tak cílovou hodnotu, podobně jako enduro. Organizátorům patří obrovský dík za skvělý počin, jenž ocenilo na 700 účastníků!

Jako vítězové z prvního závodu 22. ročníku seriálu Kolo pro život vzešli Karla Štěpánová (Maloja Pushbikers) a Jaromír Skála (Rouvy Specialized). 

Druhý závod je naplánován na 22. května do Hustopečí, ten už by se měl jet ve vlnách standardní formou, více informací zde: www.kolopro.cz 

Zkuste s parťákem časovku dvojic z Kroměříže

Kroměřížská kavárna VeloCafé a Force přinášejí druhé kolo časovky dvojic. Poprvé se uskutečnila vloni a v zajímavé tradici míní pořadatelé pokračovat. Se závoděním ve skupině je to kvůli covidové pandemii stále ještě složité a proto na projetí trasy máte opět týden. Od 1.5. do 8.5. se můžete vyvětrat a spolu s parťákem zkusit překonat čas, který nastavili závodníci stáje Elkov-Kasper Alois Kaňkovský s Jakubem Otrubou. Závodí se ve třech kategoriích, z nichž vždy top5 párů obdrží i věcné ceny od Force a VeloCafé.

Čeští bikeři v čele maratonského UCI žebříčku


Bronzový muž z mistrovství světa XCM 2020 Martin Stošek (Canyon - Northwave) táhne maratonský UCI žebříček, po včerejší aktualizaci skočil z druhé na první pozici, Jaroslav Kulhavý (Česká spořitelna Accolade) dokonce ze 40. místa na osmé a jeho týmový kolega Matouš Ulman ze 74. místa na šestnáctku. A Česko ze čtvrtého na první místo!

Termíny Pražského MTB poháru se znovu mění

 

Už o nadcházejícím víkendu se měli bikeři sejít k v pražských Kbelích a Beckově k úvodním dvěma závodům seriálu Škoda Pražský MTB Pohár. Bohužel vše je jinak a pořadatelé musí řešit další změny.  

Na mimořádné schůzce organizátoři projednávali aktuální situaci a varianty nové termínové listiny závodů s ohledem na možnosti pořadatelů a kolize s ostatními závody cyklistického kalendáře. Tým pořadatelů musí bohužel řešit i složitou finanční situaci, kdy všechny závody Pražského MTB poháru zaznamenávají více než 70% propad dotací plynoucích z Hlavního města. Pražský MTB pohár se stal sportovní veřejností natolik navštěvovanou akcí, že pro zdárné uskutečnění vyžaduje poměrně nákladný servis čítající mnoho položek a profesionálních služeb, bez kterých nelze závody zajistit.

MTB Caneva 2021 - Jan Škarnitzl devátý

 
Velký zájem bikerů zaznamenal závod kategorie C2 v severním Benátsku na úpatí Alp v městečku Caneva vyhlášeného produkcí kvalitního prossecca. Do Itálie se vypravila i hrstka českých závodníků, nejvýraznější úspěch zaznamenal Jan Škarnitzl (Cyklostar Trek Pirelli), jenž dojel ve velmi kvalitní konkurenci na 9. místě a za vítězným Filippo Colombem (SUI, Absolut Absalon BMC) zaostal o 2:13 min. Jeho sestra Jitka Čábelická (GAPP System-Kolofix) skončila za svým očekáváním dvanáctá. Sedmnáctá pak dojela Zuzana Šafářová (Rouvy Specialized), v hodnocení kategorie U23 to bylo 5. místo. Závod žen vyhrála Lena Gerault (FRA, VCA Anjos Asterion). Juniorka Nela Viktorová (Rouvy Specialized) pak obsadila osmou příčku.

Přehled výsledků všech českých závodníků najdete níže... ze závodu připravujeme i bohatou fotogalerii.

4 Islands MTB Stage Race 2021: výsledky 4. etapa

 

Muži:
1. Hans Becking, NED / Jose Dias, POR (Buff Scott) 1:38:36 hod.
2. Jaroslav Kulhavý / Matouš Ulman (Česká spořitelna Accolade) +0:36 
3. Koony Looser, SUI / Soren Nissen, LUX (Looser-Nissen Team) +4:20 
4. Lorenzo Samparisi, ITA / Nicolas Samparisi (KTM Brenta Brakes) +5:49
5. Tomáš Višňovský, SVK / Marek Rauchfuss (Česká spořitelna Accolade) +7:49
6. Martin Stošek / Andreas Seewald, GER (Canyon Northwave) +8:12
...
12. Kristián Hynek / Dominik Buksa (Canyon Northwave) +11:03
17. Milan Damek / Lukas Kaufmann, AUT (IMMOunited Racing Ärbo Linz) +15:13
41. Pavel Hájek / Dominik Trnka (Endeka Bassta) +39:51 

Celkové pořadí 4 Islands MTB Stage Race 2021:
1. Kulhavý / Ulman 10:16:10 hod., 2. Becking / Dias +0:25, 3. Stošek / Seewald +9:08, 4. Looser / Nissen +15:58.... 6. Hynek / Buksa +25:25, 9. Višňovský / Rauchfuss +35:35, 21. Damek / Kaufman +1:42:34 hod., 30. Hájek / Trnka +2:47:43
 

Ženy
1. Constanza Fasolis, ITA / Claudia Peretti, ITA (Olympia Rdr Italia) 2:09:47 hod.
2. Ariane Lüthi, SUI / Irina Lützelschwab, SUI (HCK Knippcycling) +1:09  
3. Rosa van Doorn, NED / Tessa Neefjes, NED (Gian Liv Benelux) +8:49

Celkové pořadí 4 Islands MTB Stage Race 2021:
1. Lüthi/ Lützelschwab 13:03:00 hod., 2. Fasolis / Peretti +6:23, 3. van Doorn / Neefjes +57:02
 

Mixed
1. Tanja Zakelj, SLO / Urban Ferencak, SLO (Unior Sinter) 2:02:16 hod.
2. Kristina Lukacevic, CRO / Tomislav Katalenic, CRO (Rog-Joma & Continental) +11:22
3. Kateřina Drhová / Josef Hladík (Česká spořitelna Accolade) +14:07

Celkové pořadí 4 Islands MTB Stage Race 2021:
1. Zakelj / Ferencak 12:36:53 hod., 2. Drhová / Hladík +1:00:14 hod., 3. Lukacevic / Tomislav Katalenic +1:14:48

 


Kompletní přehled výsledků ZDE

4 Islands MTB Stage Race 2021: výsledky 3. etapa

 
Muži:

1. Jaroslav Kulhavý / Matouš Ulman (Česká spořitelna Accolade) 2:53:23 hod.
2. Hans Becking, NED / Jose Dias, POR (Buff Scott) +0:00
3. Martin Stošek / Andreas Seewald, GER (Canyon Northwave) +0:00
4. Kristián Hynek / Dominik Buksa (Canyon Northwave) +2:04
5. Koony Looser, SUI / Soren Nissen, LUX (Looser-Nissen Team) +2:07 
...
20. Tomáš Višňovský, SVK / Marek Rauchfuss (Česká spořitelna Accolade) +19:31
24. Milan Damek / Lukas Kaufmann, AUT (IMMOunited Racing Ärbo Linz) +22:59
26. Pavel Hájek / Dominik Trnka (Endeka Bassta) +27:07 

Ženy
1. Ariane Lüthi, SUI / Irina Lützelschwab, SUI (HCK Knippcycling) 3:33:07 hod. 
2. Constanza Fasolis, ITA / Claudia Peretti, ITA (Olympia Rdr Italia) +3:07
3. Rosa van Doorn, NED / Tessa Neefjes, NED (Gian Liv Benelux) +19:41

Mixed
1. Tanja Zakelj, SLO / Urban Ferencak, SLO (Unior Sinter) 3:31:25 hod.
2. Kateřina Drhová / Josef Hladík (Česká spořitelna Accolade) +15:13
3. Dani Simcic, CRO / Mia Radotic, CRO (Giant he&she) +15:38


Kompletní přehled výsledků ZDE

4 Islands MTB Stage Race 2021: výsledky 2. etapa

 
Muži:

1. Hans Becking, NED / Jose Dias, POR (Buff Scott) 2:23:57 hod.
2. Jaroslav Kulhavý / Matouš Ulman (Česká spořitelna Accolade) +0:00
3. Martin Stošek / Andreas Seewald, GER (Canyon Northwave) +2:06
4. Tomáš Višňovský, SVK / Marek Rauchfuss (Česká spořitelna Accolade) +3:42
5. Kristián Hynek / Dominik Buksa (Canyon Northwave) +3:43
...
21. Milan Damek / Lukas Kaufmann, AUT (IMMOunited Racing Ärbo Linz) +20:40
28. Pavel Hájek / Dominik Trnka (Endeka Bassta) +35:09 

Ženy
1. Constanza Fasolis, ITA / Claudia Peretti, ITA (Olympia Rdr Italia) 3:02:15 hod.
2. Ariane Lüthi, SUI / Irina Lützelschwab, SUI (HCK Knippcycling) +0:29 
3. Rosa van Doorn, NED / Tessa Neefjes, NED (Gian Liv Benelux) +7:38

Mixed
1. Tanja Zakelj, SLO / Urban Ferencak, SLO (Unior Sinter) 2:56:32 hod.
2. Kateřina Drhová / Josef Hladík (Česká spořitelna Accolade) +7:48
3. Dani Simcic, CRO / Mia Radotic, CRO (Giant he&she) +15:19


Kompletní přehled výsledků ZDE

4 Islands MTB Stage Race 2021: výsledky 1. etapa

Muži:
1.Martin Stošek / Andreas Seewald, GER (Canyon Northwave) 2:50:24 hod.
2. Jaroslav Kulhavý / Matouš Ulman (Česká spořitelna Accolade) +0:33
3. Hans Becking, NED / Jose Dias, POR (Buff Scott) +1:51
4. Tomáš Višňovský, SVK / Marek Rauchfuss (Česká spořitelna Accolade) +5:06
5. Koony Looser, SUI / Soren Nissen, LUX (Looser-Nissen Team) +5:13
...
9. Kristián Hynek / Dominik Buksa (Canyon Northwave) +7:44
28. Pavel Hájek / Dominik Trnka (Endeka Bassta) +32:58 
33. Milan Damek / Lukas Kaufmann, AUT (IMMOunited Racing Ärbo Linz) +41:35

Ženy
1. Ariane Lüthi, SUI / Irina Lützelschwab, SUI (HCK Knippcycling) 3:39:32 hod. 
2. Constanza Fasolis, ITA / Claudia Peretti, ITA (Olympia Rdr Italia) +5:50
3. Rosa van Doorn, NED / Tessa Neefjes, NED (Gian Liv Benelux) +19:41

Mixed
1. Tanja Zakelj, SLO / Urban Ferencak, SLO (Unior Sinter) 3:33:07 hod.
2. Kateřina Drhová / Josef Hladík (Česká spořitelna Accolade) +19:01
3. Dani Simcic, CRO / Mia Radotic, CRO (Giant he&she) +19:07


Kompletní přehled výsledků ZDE

Nová místa v ASPIRE SPORTS

ASPIRE SPORTS, s. r. o. - jsme významný distributor značkových cyklistických a sportovních produktů s tradicí od roku 1996. Zastupujeme mimo jiné značky Cannondale, GT Bicycles, SRAM, Rock Shox, Mavic , Schwinn, Mongoose, Uvex, Michelin, Maxxis, Osprey, Motorex ,Fabric, New Balance, Merrell a další. Působíme na teritoriu České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska. Jsme otevřená a štíhlá firma orientovaná na maximální a trvalou spokojenost zákazníka.

V divizi Cyklistika díky expanzi rozšiřujeme náš tým o nové kolegy na pozice:

4 Islands MTB Stage Race 2021: výsledky prolog

 
Muži:

1. Hans Becking, NED / Jose Dias, POR (Buff Scott) 28:24 min.
2. Martin Stošek / Andreas Seewald, GER (Canyon Northwave) +0:16
3. Jaroslav Kulhavý / Matouš Ulman (Česká spořitelna Accolade) +0:18
4. Tomáš Višňovský, SVK / Marek Rauchfuss (Česká spořitelna Accolade) +0:53
5. Alban Lakata, AUT / Simon Schneller, GER (Bulls) +1:14
...
13. Kristián Hynek / Dominik Buksa (Canyon Northwave) +2:17
21. Milan Damek / Lukas Kaufmann, AUT (IMMOunited Racing Ärbo Linz) +3:33

Ženy
1. Constanza Fasolis, ITA / Claudia Peretti, ITA (Olympia Rdr Italia) 35:45 min.
2. Ariane Lüthi, SUI / Irina Lützelschwab, SUI (HCK Knippcycling) +0:56
3. Rosa van Doorn, NED / Tessa Neefjes, NED (Gian Liv Benelux) +2:47

Mixed
1. Tanja Zakelj, SLO / Urban Ferencak, SLO (Unior Sinter) 33:33 min.
2. Kateřina Drhová / Josef Hladík (Česká spořitelna Accolade) +4:05
3. Charlote Welter, NED / Mathieu Welter, NED (Welter) +4:19


Kompletní přehled výsledků ZDE

Seriál Kolo pro život přesouvá Beroun a Boleslav

 

Pořadatelé seriálu Kolo pro život, jenž měl původně odstartovat nadcházející víkend závodem na Karlštejně, dnes oznámili další změnu ve svém kalendáři. Po přesunu a změny formátu Karlštejna, se také posouvá z původního termínu Bikemaraton Beroun Kooperativy, nový termín je stanoven na 24. července 2021. Dalším podnikem, jenž se z května stěhuje dále do sezony je oblíbená zastávka Mladá Boleslav Tour ŠKODA AUTO, který má nový termín na 18. září 2021.

"Důvod přesunu je prostý – věříme, že druhá polovina května a zbytek roku bude ve znamení mírnějších opatření a tedy akcí KPŽ v klasickém formátu," informuje Tomáš Pravenec z KPŽ. "Pokud jste na tyto dvě akce přihlášeni a nový termín vám nevyhovuje, moc rádi vás přehlásíme na jakýkoliv jiný závod. Stačí se ozvat na info@kolopro.cz...

Seriál by tak měl pokračovat v Hustopečích (22.5.), následovaný prvním víkendovým FESTem na Orlíku (29.-30.5.). "Zde věříme, že proběhnou v původním termínu. Nadále pečlivě sledujeme vývoj ohledně vládních nařízení a o všech novinkách budeme včas informovat." 
 

Pokud můžete, přispějte na knížku Na kole po Evropě


Cestovatel - cyklista Martin Klíma nashromáždil své zážitky z cest a rád by se s nimi podělil s dalšími, podobně smýšlejícími lidmi. K tomu je ovšem potřeba malé podpory směřující k vydání knihy s názvem Na kole po Evropě. Jedná se o vyprávění spojené s cestováním nejen po České republice (jižní Morava, Uherskohradišťsko aj.), ale také do různých koutů starého kontinentu, jako jsou - Rakousko, Slovensko, Slovinsko, Maďarsko, Chorvatsko, Srbsko, Rumunsko nebo Švýcarsko.

"Každá země má něco do sebe a vy máte možnost v knize poznat kulturu, tradice, památky a jiná zákoutí známých či méně známých míst v těchto krásných zemích," přibližuje Martin.

Projekt vedoucí k vydání knihy je založen na crowdfundingu, tedy také na pomoci druhých. Bez podpory kniha bohužel nevyjde. Za vámi zvolený příspěvek budete obdarování odměnou. V případě, že se požadovaná částka nevybere, příspěvek vám bude vrácen.

Více se o projektu a knize dozvíte zde: bit.ly/KupNaKole

Belgian Mountainbike Challenge 2021 zrušen bez náhrady

 

Pořadatelé etapového závodu Belgian Mountainbike Challenge 2021 závod zrušili, nepřesunují termín, protože jsou si vědomi toho, že spousta dalších tradičních závodů má své termíny. Volné termíny prostě nejsou. Je to bolestivé, ale ohleduplné rozhodnutí. 

"Je to ta nejlepší pozvánka k 9. ročníku, v tradičním květnovém termínu, v roce 2022. Všichni doufáme, že do třetice to vyjde a Belgian Mountainbike Challenge 2022 se vrátí ve velkém stylu do kalendáře těch nejprestižnějších bikových závodů v Evropě, kam zaslouženě patří," informuje Koenraad Vanschoren za pořadatele.

Stránkování

redakční systém | ISSN 1803-5744