Chorvatsko má za sebou premiéru SP MTB, vyhráli Gwin a Nicole


Nejlepší sjezdaři loňského ročníku Světového poháru DHI Myriam Nicole (FRA, Commencal Vallnord) a Aaron Gwin (USA, The YT Mob) vstoupili do toho letošního kolotoče se ctí, když vyhráli úvodní díl SP na chorvatském ostrově Lošinj. 

ČP XCO #1: V Řepích zvítězili favorité Kulhavý a Štepánová

Na okraji Prahy začal o víkendu 21 - 22. dubna Český pohár horských kol. První závody elitních kategorií přinesly tak trochu očekávané vítěze.

 

Author 50 Český ráj - výsledky


Ženy 50 km:

1.
BAJGEROVÁ Nikola
ELEVEN MERCEDES MITAS
CZE 1:38:48.0 0:00:00.0
2.
LOUBKOVÁ Ivana
Rohozec Amulet Cvikov
CZE 1:40:09.3 0:01:21.3
3.
VTÍPILOVÁ Jana
GHOST Team
CZE 1:41:42.6 0:02:54.6
4.
CIBULKOVÁ Lenka
Lawi team
CZE 1:42:10.8 0:03:22.7
5.
BERGEROVÁ Karolina
Carla.kupkolo.cz Dvůr Králové n.Labem
CZE 1:43:19.4 0:04:31.4
6.
SUCHÁ Petra
SKP Kornspitz Jablonec
CZE 1:45:12.1 0:06:24.1
7.
SKRBKOVÁ Denisa
Beko Bike a Ski Racing Team
CZE 1:45:16.6 0:06:28.6
8.
KATARÍNA Krajňáková
BITTERS SUPERIOR CYKLOFIT TEAM
CZE 1:48:11.7 0:09:23.6
9.
MATOUŠKOVÁ Michaela
BTK EURO BIKE Praha
CZE 1:48:43.9 0:09:55.9
10.
KOTENOVÁ Simona
MST Jihlava
CZE 1:49:57.7 0:11:09.7

Kolo pro život #1 Trans Brdy - výsledky

 

 

Ženy 59 km:

1.
DRHOVÁ Kateřina
Česká spořitelna - Accolade cycling team
CZE 3:08:02.2 0:00:00.0
2.
KUNTOVÁ Vendula
GHOST Team
CZE 3:18:41.4 0:10:39.2
3.
ŽÍDEKOVÁ Jana
CYKLOTRENINK.com
CZE 3:22:36.2 0:14:34.0
4.
HNÁTKOVÁ Nataša
AKRO cycling team
CZE 3:23:21.5 0:15:19.2
5.
BOHABOJOVÁ Olga
Lékárna Zásmuky
CZE 3:24:06.2 0:16:04.0
6.
KUKULOVÁ Martina
cyklo team KOLARNA
CZE 3:25:22.2 0:17:20.0
7.
KRISTKOVÁ Helena
Symbio+ CE.Energy
CZE 3:27:31.0 0:19:28.7
8.
NOVÁKOVÁ Veronika
PROMPT 2 go! team
CZE 3:29:41.5 0:21:39.2
9.
MACHÁČOVÁ Martina
GAPP System - Cabtech
CZE 3:31:07.2 0:23:05.0
10.
PUNČOCHÁŘOVÁ Lucie
Gepard Finance Cycling Team
CZE 3:31:10.5 0:23:08.2

Video: Pozor, v Rohálově cyklistiku opravdu žerou

Raab Rohálovská 50ka zve příznivce cyklistiky na devátý ročník hororovou videupoutávkou. Bikeři, kteří v sobotu 28.4.2018 navštíví Prusinovice, by se měli mít na pozoru.

Úvodní SP DHI v Chorvatsku bez českých zástupců


Úvodní závod Světového poháru sjezdařů na chorvatském ostrově Lošinj bude bez českých reprezentantů. "Nikdo tam nechtěl jet, závodili tam kluci vloni a nelíbilo se jim zázemí a ani nebezpečná trať mezi kamennými zídkami," sdělil nám šéf českých sjezdařů Milan Suchomel. Do závodu, který je na programu tento víkend, je přihlášeno 215 závodníků ze 23 zemí světa.

Premiéra SP v Chorvatsku se odehraje na malém ostrově na 1,3 km dlouhé trati, jejíž cíl je umístěn téměř u moře v centru malebného městečka Veli Lošinj. Převýšení trati činí 245 metrů a z drtivé většiny se jede po kamenech s uměle zbudovanými skoky.

Nedělní finále bude možné sledovat živě na RedBull.tv, kompletní program ZDE

V neděli startuje ve Višňovce 4. ročník Bike Ranch Cupu

 

Prvním závodem odstartuje v neděli 22. 4. další ročník závodů Bike Ranch Cup. Za stejného scénáře jako předchozí ročníky se dopoledne můžeme těšit na závody dětí, které odstartují v 10:00 hod.

Dospělé ligy přijdou na řadu od 13:00 hod v pořadí D, C , B a A, vždy po hodině. Závod se jede na 40 minut na okruhu dlouhém 2600 m, který je pro každou výkonnostní ligu upraven dle předpokládaných schopností účastníků závodu. Jde zejména o přidávání náročnějších úseků do závodu vyšších lig. Jak bývá zvykem, tak i letos si pořadatel Bike Ranch Team připravil další zpestření tratě, takže se máte na co těšit.

Veškeré informace o průběhu závodů, hodnocení seriálu, rozdělení kategorií dětí a lig dospělých najdete na www.bikeranch-cup.cz nebo telefonicky na 602 255 410.

Aspire Sports hledá nového kolegu

ASPIRE SPORTS, s. r. o.:  Jsme významný distributor sportovních značkových cyklistických a sportovních produktů s tradicí od roku 1996. Zastupujeme mimo jiné značky Cannondale, GT Bicycles, Mavic, SRAM, RockShox, Mongoose, Uvex, Maxxis,  Osprey, Motorex, Fabric, New Balance, Merrell a další. Působíme na teritoriu České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska a Rumunska. Jsme otevřená a štíhlá firma orientovaná na maximální a trvalou spokojenost zákazníka. 

Závod Grand Prix Kutná Hora zrušen!


Obdrželi jsme zprávu od pořadatelů XCO závodu v Kutné Hoře: 

Závod Grand Prix Kutná Hora, který se měl jet 13.5.2018, se z technických důvodů a s ohledem na nedostatečné finanční krytí Městem Kutná Hora ruší. Premiéru nově pojmenovaného závodu tak uvidíme v příštím roce, tedy 2019 a již nyní se připravují veškerá technická a partnerská jednání, aby se mohl opět objevit v seriálu Českého poháru horských kol.

K tomu vyjádření prezidenta svazu a bývalého předsedy Komise MTB Petra Marka: „Věřím, že se p. Sovovi podaří překonat technické problémy a v příštím roce se opět podaří v Kutné Hoře jeden ze závodů ČP MTB uspořádat.“

 

 

Zlomená lopatka Milana Čižinského z EWS snad nevyřadí

"Začalo to na druhém závodu Enduro World Series v Colombii, v páté erzetě a na uklouzané trati po předjíždění pomalejšího soupeře jsem ve velké rychlosti trefil zády strom.... už při nárazu jsem si říkal že to není dobré. Trefil jsem se mezi chránič páteře a ramene... V následujících třech stagích jsem se propadl, ale dojet se mi podařilo na 10. místě a tím se stále udržet na 3. místě v průběžném hodnocení," informuje nás Milan, jehož v polovině května čeká další závod EWS.

"Přiznám se, že nálada je na bodu mrazu, ale kontaktoval jsem specialistu na ramena Dr. Dvořáka. Ten mě uklidnil a naordinoval mi sadu rad a cviků, které mi spolu se speciální výživou skvěle pomohly. V prvním týdnu jsem jezdil jen na trenažeru, lopatka bolela dost, ale na konci druhého týdne jsem už byl na silničce a dával Rajčák na Kokořínsku se stejnými watty jako před zlomeninou. Teď už je to třetí týden a jezdím intervaly a ruku už zvednu nad úroveň ramene! Samozřejmě že ještě není vyhráno, ale směřuji k cíli!" dodává Milan Čižinský.

Další díl EWS je na programu o víkendu 12.-13. května 2018 ve francouzském Olargues.

Specialized překvapil zcela novým Stumpjumperem

Americký Specialized dnes uvolnil info o novém celoodpruženém modelu Stumpjumper.

Galaxy Stevens Série se rozjela 50kou Podralskem


V sobotu 14. dubna v pravé poledne odstartoval závod Stevens 50 Podralsko, jako první letošní zastávka Galaxy Stevens série. Jednalo se o devátý ročník tohoto rozjezdového závodu do nové cyklistické sezóny. Předpověď počasí na tento den byla velmi optimistická. Jaké bylo překvapení, když ráno začalo v Osečné pršet. Naštěstí se nejednalo o dlouhodobou oblačnost a tak od deseti hodin se začalo vyjasňovat. Na startu a v průběhu celého závodu panovalo ideální cyklistické počasí.

Před polednem se v aleji shromáždili všichni natěšení cyklisté pod oblouk hlavního partnera závodu značky Stevens. Po krátké rozpravě byl ve 12:00 hod. odstartován hlavní závod na 58 kilometrů. Patnáct minut po startu tohoto závodu vyrazili závodníci na krátkou trasu 25 kilometrů.

XCO Aprílová osmička 2018 kořistí Tomáše Ševců


Nedělní slunečný závod horských kol Aprílová osmička 2018 v Teplicích nad Metují byl jako již tradičně prověrkou technických dovedností a silové připravenosti celého startovního pole, které mělo v hlavním závodu 50 mužů a 3 ženy. Víc se jich na asi jednu z nejnáročnějších x-country tratí u nás neodvážilo postavit. Závod na 3 osmikilometrové okruhy s celkový převýšením 900 metrů vyhrál s časem 1:10:52 polický Tomáš Ševců (HSK Hradec Králové), kterému v první polovině závodu zdatně sekundoval nakonec druhý Ondřej Zelený (Eleven Mercedes Mitas). Třetí místo celkově vybojoval junior Tomáš Dudek (GAPP System - Cabtech).

Škarnitzlovi nejlepší z Čechů na HC v Itálii


Marlene Südtirol Sunshine Race je název závodu v Nalles na severu Itálie, který se jezdí už drahně let. Nyní už jako kategorie XCO HC, a tak o nabité startovní pole opravdu nebyla nouze. V elitních kategorií zvítězili Sina Frei (SUI, Ghost Factory) a Mathias Flückiger (SUI, Thömus RN Racing). Nejlepší z českých závodníků dojeli sourozenci Škarnitzlovi. Jitka (GAPP System - Cabtech) skončila devátá a Honza (Sram Mitas Trek) dvanáctý.  

Závod byl rovněž zařazen do UCI Juniors Series a nastoupili do něj členové týmu Česká spořitelna Specialized junior. Nejlépe si vedli čtvrtá Tereza Sásková, čtrnáctý František Honsák a patnáctý Samuel Jirouš.

Mitas 4Islands 4. etapa: výsledky


I ve čtvrtém ročníku etapového závodu Mitas 4 Islands patří vítězství českým bikerům. Byť se jim nepodařilo zvítězit ani na jednom ze čtyř ostrovů, přesto Filip Adel a Michal Kaněra v barvách Mitasu, dokázali celkově zvítězit o minutu a půl před velkými favority z týmu Kross Racing - Bartlomiej Wawak (POL) a Fabian Giger (SUI). 

Adlik s Káňou dnes ve 40km dlouhé závěrečné etapě, stejně jako předchozí tři dny, dojeli druzí, 13 vteřin za vítězi druhého ročníku, dvojicí z týmu Česká spořitelna Accolade I - Pavel Boudný a Matouš Ulman. Ti v celkovém pořadí obsadili nepopulární čtvrtou příčku. Celkově šestí skončili obhájci loňského vítězství Marek Rauchfuss a Michal Bubílek (Kellys Bike Ranch).

Soutěž žen suverénně ovládla zkušená dvojice Švýcarek Esther Süss a Cornelia Hug, která vyhrála všechny 4 etapy. Dnes a i celkově obsadily druhou příčku Češky Vendula Kuntová a Lenka Fridrichová (Ghost Mitas).

Nejblíže k etapovému triumfu dnes měla i dvojice nejlepších českých zástupců v kategorii Masters, Tomáš Kučera a David Klap (Rajec Trek), ale v cílovém sprintu nakonec jen velmi těsně podlehli domácí borcům z týmu Husquarna MTB - Ivica Maseric a Pavao Roset.

Mitas 4Islands 3. etapa: výsledky


O vítězi královské etapy Mitas 4 Islands se rozhodlo až těsně před cílem, v úzké uličce městečka Osor, na stupínek nejvyšší vystoupal švýcarsko - polský tým Kross Racing, tesně před vedoucími muži podniku v dresech týmu Mitas - Filip Adel a Michal Kaněra, kteří půjdou do zítřejší, závěrečné etapy s 1:33 min. náskokem na čele průběžného poředí. Na třetí pozici skončil též spurtující rakousko - německý tým Texpa Simplon. 

Na 73 km / 1650 m trati přes ostrov Cres skončily opět druhé dámy z Ghost Mitas Vendula Kuntová a Lenka Fridrichová, bronz pak brala v kategorii Masters dvojice Trek Rajec - David Klap a Tomáš Kučera.

Ve čtvrtém a v poslední dni čeká na bikery ostrov Lošinj s parametry 40 km a 975 m. Peloton pojede i částí trati, kde se příští týden uskuteční premiérový závod Světového poháru sjezdařů! 

 

Mitas 4Islands 2. etapa: výsledky


Dalších 65 kilometrů a 1120 metrů ukrojili závodníci ve 2. dni etapáku Mitas 4 Islands 2018. Dnes vedla trasa po ostrově Rab a v nevlídném, deštivém počasí, si vítězství připsalo česko - slovenské duo v dresu Česká spořitelna Accolade 2 ve složení Jan Strož a Tomáš Višňovský! Stejně jako včera dojeli druzí hoši Filip Adel a Michal Kaněra (Mitas Team), tentokrát jim na vítěze chybělo 10 vteřin. A díky větší ztrátě včerejších vítězů Kross Racing se český pár Adel - Kaněra posunul do čela průběžného hodnocení.

Závod žen měl stejné vítězky jako v úvodní etapě, tedy zkušené Swiss Girls - Esther Süss a Cornelia Hug (obě SUI), na druhém místě dorazily Vendula Kuntová a Lenka Fridrichová (Ghost Mitas).

Dvojice Rajec Trek - Tomáš Kučera a David Klap v kategorii Masters i dnes vystoupali na bednu, když skončili třetí. 

Zítra je na programu královská etapa s parametry 73 km a 1650 m.

Akční týden na horském kole - Sport Camp Zadov 2018


Bike klub Vimperk, tým Česká spořitelna MTB, organizuje, již po devatenácté, sportovní kemp pro mladé zájemce o cyklistiku ve věku 10 až 15 let. 

Účastníci této akce mají možnost prožít akční týden na šumavském Zadově od 8. do 14. července. Sport Camp Zadov bude i letos plný pohybu a mladí bikeři si pod vedením zkušených trenérů budou moci kvalitně zatrénovat na horském kole, zlepšit se v péči a údržbě kola za dozoru mechaniků týmu, na kole objevit nádherná, často neznámá zákoutí Šumavy a v neposlední řadě se mohou dobře připravit na MČR horských kol nebo si jen zlepšit kondici a techniku jízdy na horském kole.

Podrobnější informace o akci získáte na www.cs-mtb.cz.

Michal Prokop jede do sezony v novém voze


Michal Prokop vstupuje do nové sezony s novým vozem. "Je mi ctí, že můžu představit nového partnera - autosalon Autokom Zlín, díky prostorné SUV Kia Sportage tak můžu pohodlně cestovat za zážitky, dobrodružství a medailemi. S novou Sportage máme mnoho společného, nebojí se terénu a je lačná po dobrodružství. Další novinkou je patrnerství KIA s Blindurem. Více info se brzy dozvíte na facebookovem profilu Blinduro," ohlásil Michal.

Mitas 4Islands 1. etapa: výsledky


První etapu má za sebou čtyřdenní Mitas 4 Islands, jehož jedenasedmdesátikilometrovou trasu po ostrově Krk ve spurtu vyhrála polsko-švýcarská dvojice týmu Kross - Wawak a Giger před českým párem Filip Adel a Michal Kaněra hájícím barvy Mitas.  

"Neměli jsme moc dobrou startovní pozici, ale naštěstí jsme najeli do prvního singlu vepředu a hned se vytvořila vedoucí skupina, kde byli kluci ze Spořky a Krossu. Matouch pak měl defekt, takže jsme pokračovali jen ve třech týmech. Trošku jsme zaostávali, ale i Strožíka s Višňou potkal defekt. Ke konci jsme stíhali Kross, nakonec jsme je dojeli, ale nedokázali je střást, ve spurtu měli víc sil... Uvidíme, jak to půjde dál, zítřejší etapu vůbec neznáme, protože vloni byla zrušená," hodnotili Michal Kaněra a Filip Adel.

Závod žen suverénně ovládla favorizovaná dvojice Swiss Girls - Esther Süss a Cornelia Hug.

Úspěch zaznamenal český pár Rajec Trek - Tomáš Kučera a David Klap v kategorii Masters, když nestačili jen na domácí duo Maseric a Roset. 

Zítřejší etapa provede startovní pole trasou 61 km / 1120 m po ostrově Rab. 

 

Stránkování

redakční systém | ISSN 1803-5744