Petr Vakoč 3. v závodě Gravel World Series

Další díl světové gravel série se jel v Německu pod názvem Hegau Gravel Race. Petr Vakoč (Canyon Integray L27) dojel ve 108 kilometrů dlouhém závodě na skvělém 3. místě. Vítězem se stal Jonas Koch ze silničního WorldTour týmu Bora Hansgrohe. Mezi ženami vyhrála Carolin Schiff (GER, Canyon CLLCTV).

Jan Jobánek vládne Obr Drásalovi dál, vyhrál po deváté

Seriál Kolo pro život hostil čtvrtý závod letošního 25. ročníku a byl jím legendární Drásal s bohatým závodním menu. Posledních 10 let je na něm také Obr Drásal, závod na nejdelší domácí trati s parametry 173 km / 4 602 m. Té vládne Jan Jobánek, který vyhrál už po deváté! Mezi ženami dominovala Dagmar Sladkovská, která na trati strávila bezmála půl dne: 11 hod a 38 min. Klobouček.

Od roku 2014, kdy se jela dlouhá trať poprvé, nevystoupal na nejvyšší stupínek pouze v roce 2017 a 2020. Tehdy triumfovali Jan Fojtík a Tomáš Višňovský. Prostě platí to, co jsme psali už vloni, předloni... sesadit J-Obra z trůnu Obra je hodně těžké, nakonec osud vítěze závodu má vepsán do své přezdívky...

Na trati A s parametry 120 km / 3 416 m zvítězil Marek Rauchfuss (Česká spořitelna Accolade) před Karlem Hníkem (D2 Mont Merida) a Ondřejem Rakusem (JK Animals). Mezi ženami byla nejrychlejší Milena Kalašová (K3 Performance), druhá dojela Zuzana Šafářová (D2 Mont Merida).

Adam Maxa vyhrál SP v enduru v kategorii U23

Letos po čtvrté se sešli enduristi ke svému závodu světového poháru, tentokrát ve Francii v Horním Savojsku, konkrétně v Combloux. A právě tam Česko mohlo slavit své první vítězství v této disciplíně.  V kategorii U21 přemožitele nenašel Adam Maxa reprezentující tovární tým značky Rock Machine.  Svými vyrovnanými výsledky ve všech šesti erzetách - 2., 2., 4., 3., 2. a 2.

I předposlední den AlpenTour se Češi drží vepředu

Do třetí etapy (59 km / 2 500 m) startovali čeští bikeři Filip Rydval a Milena Kalašová v dresech nejlepších vrchařů. Po noční bouřce, ráno vysvitlo slunce a teplota šla rychle nahoru. Zase to bylo v kopcích výživné. Dnes se první hodinu drželo v popředí více českých jezdců a nejlépe to jelo opět v červeném "Suzuki" dresu nejlepšího vrchaře Rydvalovi (D2 mont Merida). Ten stíhal jako jediný jet s Kolumbijci. V nejvyšším bodě etapy na Reiteralmu u horní stanice lanovky ve výšce 1 750 m byla vrcholová prémie a Filip Rydval nenechal nic náhodě, nastoupil již několik stovek metrů před prémií a pojistil si tak vedení v soutěži vrchařů.

SP XCO Crans Montana 2024 - Výsledky muži U23

1. Riley Amos (USA, Trek Factory) 1:08:34 hod.
68. Ondřej Novotný (Nutrend Specialized SKR) -1 kolo
DNF. Jan Zatloukal (Nutrend Specialized SKR)

Alpentour 2024 - Výsledky 2. etapa

2. etapa Alpentour se jela ve velkém horku. Pořadatelé dokonce přidali jednu občerstvovací stanici navíc. V cíli byl první opět Hector Leonardo Paez Leon (COL, Soudal Leecougan) a v celkovém vedení navýšil náskok na své soupeře na necelé tři minuty. Z českých bikerů dojel nejlépe Marek Rauchfuss (ČEská spořitelna Accolade) na čtvrtém místě.

Mezi ženami jsou výkonnostní rozestupy v minutách a pořadí se v cíli neměnilo. Milena Kalašová (K3 Performance) si připsala vítězství na vrchařské prémii pod Dachsteinem a druhým místem v cíli si udržela průběžně druhou pozici za vítěznou Adelheid Morath (GER, Soudal Leecougan), jež vede v celkovém pořadí.

22.06.2024 - Závody - Tomáš Ježek

SP XCC Crans Montana 2024: výsledky U23

Ženy U23
1. Emily Johnston (CAN, Trek Future) 20:58 min.

33. Eliška Hanáková (Hanák Sistas) -1 kolo
DNF. Patricie Srnská (Nutrend Specialized SKR)

Kompletní výsledky zde

Filip Rydval v úvodní etapě Alpentour druhý

V první etapě Alpentour 2024 zvítězili favorité Adelheid Morath a Hector Leonardo Paez Leon z týmu Soudal Leecougan International. Filip Rydval potvrdil své vrchařské kvality, když vyhrál prémii u chaty Krumholzhutte a dojel na druhém místě se ztrátou necelé půl minuty.

Finland Gravel 2024 - Výsledky

Další velké gravelové akce se zúčastnil Petr Vakoč (Canyon Isadore). Tentokrát dojel na 7. místě ve finském Lahti v závodě Finland Gravel. Vítězství bral estonský závodník Markus Pajur (EST, Hawaii Express).

1. Max Alran (FRA, Commencal - Muc Off) 3:49.230 min
2. Asa Vermette (USA, Frameworks) +2.393 sek.
3. Mylan Falquet (FRA, Goodman Santa Cruz) +4.173
...
55. Sebastian Kerl 4:31.539 /v kvalifikaci/
65. Martin Horák 4:37.268 /v kvalifikaci/

Martin Stošek bere stříbro na Hero Dolomites

Ženy - 60 km
1. Vera Looser (NAM, Lapierre) 4:04:33 hod.
2. Sandra Mairhofer (ITA, Polisportiva Caluschese) +6:02 min.
3. Piana Debora (ITA, Velo Club Cingolani) +6:18
4. Adelheid Morath (GER) +12:12
5. Stefanie Walter (GER, Canyon Sidi) +13:54

Tomáš Slavík neomylně vyhrál 4X ProTour ve Val di Sole

Včera večer po skončení short tracku se ve Val di Sole jel vložený fourcrossový závod, jenž otevřel letošní, pětidílnou 4X ProTour sérii. A tak, jak se Tomáš Slavík zpočátku s místní dráhou rval a měl v ní mnohdy smůlu, poslední roky na ní kraluje. Vyhrál zde i historicky poslední mistrovství světa v roce 2021. Vyhrál 4X ProTour v roce 2022, 2023 a i letos. Druhý v pořadí domácí Ital Stefano Dolfin se už těší, až "Datel" odejde do důchodu, protože přesně ve zmíněných letech dojel druhý... Tomáš letos vyhrál kvalifikaci i všechny své jízdy. V první desítce skončil na 8. místě Jáchym Vaněk, těsně za top ten pak Tomáš Brožík.

Závod žen, do něhož nastoupilo pět hrdinek, vyhrála Morgan Haslam z Velké Británie.