Diváci, kteří se chystají v neděli na Pražský cyklokros se mohou těšit na kvalitní závody. V Praze se představí nejen přední čeští cyklisté.
V pražských Řepích budou závodit všechny kategorie cyklistů a startovní listiny jednotlivých závodů obsahují jména cyklistických osobností let současných i minulých, z nichž namátkou vybíráme třeba Jiřího Ježka, Miloslava Kvasničku, Františka Kloučka, Miroslava Peka, Honzu Škarnitzla, Matouše Ulmana, Vlastimila Mlynáře, Janu Jeřábkovou – Hladíkovou, Václava Ježka, Ondřeje Cinka, Emila Hekeleho, Martinu Růžičkovou a mnoho dalších.
A navíc je pravděpodobné, že na startu uvidíme i největší hvězdu horských kol, Jaroslava Kulhavého.
V bikrosu se můžeme těšit na atraktivní závod české elity v čele s Lukášem Tammem, ale rozhodně si nenechte ujít ani závod těch nejmenších bikrosařů, kde vyrůstají nové naděje. Tou jistě je i pětiletý Kryštof Kotas, který dokázal vybojovat čtvrté místo na mistrovství světa v nejmladší kategorii do 6 let.
v internetovych diskuzich zasahuje vic a vic ucitelu cestiny...
odpověz na tento komentářNebýt té chyby, nedozvěděl bych se zase něco nového :)
odpověz na tento komentářU jmen zakončených na -ek v nepřímých pádech pohybné -e- vypouštíme (2. p. Zdenka, Štěpánka, Ježka…). Připouštíme výjimku tam, kde by vypuštěním samohlásky mohla vzniknout obtížně vyslovitelná souhlásková skupina (2. p. Vepřeka i Vepřka; 5. p. Vepřeku i Vepřku - oproti tomu Ježeku už je trochu off topic:-). V takových případech je obvykle rozhodující rodinná tradice nositele jména. Pohybné -e- lze rovněž ponechat u jmen jiného než českého původu, případně těch, jejichž nositel je cizinec, i když původ jeho jména může být český, resp. slovanský (Jelinek – 2. p. Jelineka; 5. p. Jelineku). Takže tak;-)
odpověz na tento komentářJak je s tou češtinou v případě "Jiřího Ježeka a Václava Ježeka"?? :-)
odpověz na tento komentář