Prázdninové tipy Rakouskem na kole: Korutany, Štýrsko, Dolní Rakousko

V druhém díle prázdninových tipů Rakouskem na kole se podíváme na východ země, co zde navštívíme...?

Autor: Redakce MTBS
Foto: Titulní foto: Franz Gerdl
Prázdninové tipy Rakouskem na kole: Korutany, Štýrsko, Dolní Rakousko

 
Dovolená v Rakousku, zemi cyklistice zaslíbené, nesmí ve vašem letním kalendáři chybět. Na své si u našich jižních sousedů přijdou profesionálové, cykloturisti, enduro rideři či e - bikeři. Země skýtá krásy v podobě velehor, ale i rozlehlých nížin a údolí, nemusíte se proto bát vyjet i s vašimi ratolestmi.

V minulém díle prázdninových tipů Rakouskem na kole jsme si představili dvě spolkové země - Salcbursko a Tyrolsko, dnes se podíváme do Korutan, Štýrska a Dolního Rakouska.
 

Korutany

Korutany jsou nejjižněji položenou spolkovou zemí Rakouska, tvoří hranici s Itálií a Slovinskem a jejich povrch se rozhodně nedá charakterizovat jako rovinatý. Alpy pokrývají téměř celý jejich povrch.
 

Region horských kol Weissensee 

V certifikovaném regionu horské cyklistiky Weissensee, který je členem BIKEworld of Mountains & Lakes a najdete ho v Karnských, Gailtalských i Julských Alpách a u jezer Presseger See a Weissensee, si každý přijde na své. Od začátečníků po pokročilé, od těch, co touží po technice při downhillu až po vnoučata s babičkou a dědečkem. Přímo od břehů jezera, ležícího ve výšce 930 metrů nad mořem, vede do okolního horského světa 13 tras. A kdo si chce zkrátit cestu  anebo má chuť na projížďku po vodě, může použít MTB Taxi a svézt se lodí či člunem. 

Velikost: 10 MTB tras, 3 traily & 1 pumptrack od léta 2020 

Délka: 160 km přímo u jezera Weissensee a 650 km v okolních údolích 

Charakteristika: štěrk, kořenovité cesty, otočky, klopené zatáčky – a přesto je region vhodný i pro rodiny! 

Více informací na: www.weissensee.com 


Foto: © Weissensee

 
Region nock/bike Bad Kleinkirchheim / jezero Millstätter See
 

Region nock/bike nabízí pět přírodních singletrailů všech úrovní. Downhillu si na nich bikeři užijí 3 600 výškových metrů. Obzvlášť zajímavý je nejdelší flow country trail v Evropě, který měří 15 kilometrů. Začíná v nadmořské výšce 2 055 metrů a odsud vede 970 metrů dolů– při sklonu 8%! 
 
Délka: 750 km MTB tras 
Zajímavost: nejdelší flow country trail v Evropě 
Traily: celkem 7 přírodních singletrailů 

Více informací na: www.badkleinkirchheim.at

 
MTB ZONE Bikepark Petzen 
 

MTB ZONE Bikepark Petzen, to je nekonečné bikerské dobrodružství na cestě do údolí po 11 kilometrů dlouhém flow country trailu! Zažijte pocit euforie z rychlé jízdy, aniž byste museli příliš šlapat do pedálů. Zkušení bikeři předvedou své dovednosti na trase zvané „Thriller-Trail“. Mistry svého oboru prověří i EWS Trail. Půjčování biků, bikerská škola a gastronomie se nachází přímo u trailů! 

Délka: 25 km MTB trailů 
Obtížnost: od lehké po náročnou 

Více informací na: www.klopeinersee.at


Foto: Miloš Štáfek
 

Vyhrajte zájezd!

Abyste si úžasný svět kol v Rakousku mohli pořádně užít, bude se vám hodit dobré vybavení. Dorazte si proto vše vybrat a vyzkoušet na některou z pěti kamenných prodejen Endorphin Republic. Ze všech nakupujících v měsíci červnu bude vylosován 4. 7. jeden šťastlivec, který vyhraje zájezd do Rakouska v hodnotě 1.500 EUR dle vlastního výběru. Soutěž se vztahuje na nákupy na kamenných prodejnách i eshopu www.endorphinrepublic.cz

 

Štýrsko  

Druhou největší spolkovou zemi Rakouska ležící na jihovýchodě země znáte bezpochyby díky městům Graz, česky Štýrský Hradec, jež je především kulturním a historickým centrem oblasti. Ve městě Schladming v okrese Lizenen se zase každoročně pořádá závod Světového poháru v alpském lyžování.

 
Ráj MTB Schladming-Dachstein
 

Krásná krajina v tomto regionu nabízí všem bikerům výzvy a spousty zážitků: downhillové trasy pro každou úroveň, 26 lehkých, středních i náročných túr po lesních a uzavřených cestách a dvě neobyčejná lákadla: nová flowline v Bikeparku Schladming a enduro trail v oblasti Reiteralm, odkud se Vám naskytne nezapomenutelný výhled. Nahoru vyjedete buď pohodlně některou z kabinkových lanovek nebo s trochou úsilí pro lýtka projdete nový Uphill Flow Trail. Spousta tras je ideální i pro děti! 

Délka: Traily & lines v celkové délce 50 km 

Zvláštnost: 1 ticket platí na Reiteralm Trails a Bikepark Schladming 

Okolí: 26 různých MTB túr  

Více informací: www.schladming-dachstein.at 

 
A zase ta panoramata..., foto: © Schladming-Dachstein - Peter Burgstaller

 
Dolní Rakousko 
 

Dolní Rakousko je region na severovýchodě země obklopující hlavní město Vídeň, ale hlavně sousedí přímo s Českou republikou. Je jednou z mála spolkových zemí, kterou můžeme řadit mezi méně kopcovité. Na jihu Dolního Rakouska se sice už zvedají Alpy, a to až do výše 2 000 metrů nad mořem, na severu země můžeme ale najít nížiny, a to při toku Dunaje, kde cyklistického vyžití je nespočet. 

 
Region MTB Vídeňský les a Wexl Trails
 

Šlápnout do pedálů, vydat se na vrchol a pak zase rychle dolů: mezi Vídní a Grazem čekají milovníky horské cyklistiky dva excelentní bikerské areály. 

V oblasti Vídeňského lesa se rozprostírá přes 1 350 kilometrů skvělých MTB tras, které jak začátečníky, tak i zkušené jezdce dostanou do pořádné flow. Kolem Vídně a chráněného Biosférického parku Vídeňský les, patřícího na seznam světového dědictví UNESCO, se mohou bikeři vyřádit ve dvou MTB areálech a v Trailcenter Hohe Wand Wiese na více než 90 kilometrech singletrailů. 

Wexl Trails ve Vídeňských Alpách v Dolním Rakousku nabízí spoustu trailů s mini bikeparkem, uphill flowtrail, čtyři sjezdové trasy (flowtrail, singletrail, jumpline, downhill line) a síť MTB tras v délce téměř 100 kilometrů pro pořádné túry. 

Traily: Celkem 2 MTB regiony s více než 100 km singletrailů 
Zajímavost: Vhodné pro jezdce od začátečníků po pokročilé 
Okolí: 2.000 km túr pro MTB i špičkových požitkářských cyklotras 

Více informací: www.niederoesterreich.at  


Foto:© Wexl Trails - St.Corona am Wechsel

  

A to je vše přátelé. Rakousko je cyklistům nakloněné v nebývalé míře. Takže pokud jste ještě svůj prázdninový výlet nestačili naplánovat, hurá do toho. A buďte ostražití, protože už brzy uveřejníme soutěž o velmi atraktivní ceny... takže stay tuned!

Přečteno - 2766x Tagy: rakousko
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

 1. OstatníKdyž ti zavolá kámoš z Rakous
  Když ti zavolá kámoš z Rakous
 2. OstatníSOUTĚŽ: Vyhrajte pobyt v rakouském trailovém ráji
  SOUTĚŽ: Vyhrajte pobyt v rakouském trailovém ráji
 3. OstatníPrázdninové tipy Rakouskem na kole: Salcbursko a Tyrolsko
  Prázdninové tipy Rakouskem na kole: Salcbursko a Tyrolsko
 4. OstatníAlpská výzva 90 km přes traily z Leogangu do Saalbachu
  Alpská výzva 90 km přes traily z Leogangu do Saalbachu
 5. OstatníBike tour 2022: Saalbach-Hinterglemm – otvíračka je tady!
  Bike tour 2022: Saalbach-Hinterglemm – otvíračka je tady!
 6. OstatníBiketour 2021: Mölltal – dopoledne na lyžích, odpoledne na kole
  Biketour 2021: Mölltal – dopoledne na lyžích, odpoledne na kole

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.

redakční systém | ISSN 1803-5744