TEST: Specialized Turbo LEVO 2016

Dlouho pečlivě utajovaná novinka je konečně venku. Specialized ukázal svou představu horských elektrobiků a my ji hned za čerstva otestovali...

Autor: Petr Bureš
TEST: Specialized Turbo LEVO 2016

Potřeba nabízet tento typ kol po několika letech zvítězila nad doposud odmítavými postoji amerického giganta vůči horských elektrokolům. Specialized však potajmu vyvíjel a testoval svůj vlastní koncept pohonu a baterie, aby mohl minulý týden konečně představit svou elektronovinku s názvem LEVO.

Turbo Levo, což je celý název modelové řady věnované horským elektrokolům, obnáší celkem devět modelů, z nichž většinu tvoří ty osazené 650B+ plášti. V nabídce ale najdeme také dvě devětadvacítky a jeden hardtail fatbike. Dominuje zde ale celoodpružená FSR trojice modelů, která je postavena v podstatě na základu oblíbeného trailbiku Stumpjumper FSR.

Myslet si, že se Specialized spokojí s integrací běžných pohonných jednotek, podobně jako mnozí jiní hráči na současném elektrotrhu, by bylo naivní. Podobně jako u městského modelu Turbo, který Specialized nabízí již pár let, jde o vlastní systém vyvinutý ruku v ruce se specifickým rámem upraveným nejenom pro zástavbu motoru, ale také plně integrovanou baterii.

Nedílnou součástí celé koncepce je také naprosto unikátní ovládání elektrobiku, které neomezuje váš prostor na řídítkách žádným ovládacím computerem, pokud ovšem nebudete sami chtít. Pohon se totiž dá snadno ovládat prostřednictvím tlačítek a led diod na baterii, a pokud si chcete dopřát přeci jenom komfort informací, umožní vám to plná integrace ANT+, nebo Bluetooth spolu s kooperací s firmou Garmin. Pokud nejste majiteli Garminu, pak pro vás Specialized vyvinul také aplikaci pro chytré telefony, díky které budete moci bike ovládat. Ta je dostupná zdarma jak pro iPhony, tak telefony s Androidem. Majitelé Windows operačního systému bohužel zůstanou zkrátka.

Tolik základní informace. Pojďme se teď podívat podrobněji na jednotlivé části téhle, nebojím se říci, revoluční novinky.

Přečteno - 69695x Tagy: testy specialized elektro tech2016 650b+
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

 1. Tech newsCupra představila studii skládacího ebiku
  Cupra představila studii skládacího ebiku
 2. TechnikaFotogalerie: Giant Trance X E+ 2022
  Fotogalerie: Giant Trance X E+ 2022
 3. Tech newsGiant Trance X E+ přichází v levné hliníkové verzi
  Giant Trance X E+ přichází v levné hliníkové verzi
 4. DoplňkySpecialized představil S-Works tkaničkovky
  Specialized představil S-Works tkaničkovky
 5. Tech newsBH Bikes uvádí inovativní AtomX Carbon
  BH Bikes uvádí inovativní AtomX Carbon
 6. Tech newsSpecialized nachystal mistrovskou edici Epic rámů
  Specialized nachystal mistrovskou edici Epic rámů
Pojď pracovat pro Darfon

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.

redakční systém | ISSN 1803-5744