Tým Kona Cycling Point znovu silnější

Karlu Štěpánovou a Jitku Škarnitzlovou doplní v letošním roce Barbora Machulková a Denisa Bartizalová ...

Autor: pressnews, Michal Červený
Tým Kona Cycling Point znovu silnější

Již za pár týdnů vstoupí do své už páté sezony tým Kona Cycling Point. Projekt založený Liborem Opltem původně za účelem podpory amatérských cyklistů znovu zvyšuje pomyslnou laťku a chce být znovu silnější a úspěšnější, byť se může z loňské sezony pyšnit třeba celkovým vítězstvím Karly Štěpánové v Českém poháru horských kol cross country. Holky v růžovo-maskáčových dresíkách nezahálí a v současné době jsou na prvním společném soustředění v teple Kanárských ostrovů.

"Minulý rok jsme si dali za cíl být nejlepším českým ženským týmem a povedlo se. Letos bychom tuto pozici rádi potvrdili a více se zviditelnili i ve světě," říká šéf týmu Libor Oplt. Mne si při tom ruce, protože aktuální výkonnostní testy ukázaly nebývale dobré hodnoty u celé čtveřice závodnic.

Právě dvaadvacetiletá Karla, která je dost možná největším současným talentem české ženské cyklistiky, na sebe v minulé sezoně upoutala největší pozornost.
Za pouhé tři roky "kariéry" se dokázala dostat do domácí špičky a nakoukla i do první desítky ve světovém poháru. Teď ji čeká nelehký přestup do elitní kategorie žen.

"Loňská sezona se mi povedla na 110 %, teď mě ale čeká těžký rok. Ale už dlouho pracujeme na tom, aby byl přechod mezi elitu žen co nejlepší," vysvětluje Karlička. Znovu chce sedlat titanový hardtail, tentokrát ale ještě doplněný o ojedinělou technickou novinku, která zatím nemá ve světovém poháru MTB obdoby. O tom ale až později ...

To Jitka Škarnitzlová si už svou premiéru v elitní ženské kategorii odbyla. Sestra českého olympionika závodící na kolech partnerské značky Giant, chce dále pokračovat ve výkonnostním růstu.
"Příprava zatím probíhá výborně a podle plánu, takže čekám, že výsledky budou mnohem lepší než vloni, budu se umisťovat na nejvyšších příčkách v českém poháru a jezdit stabilně v tom světovém," říká juniorská vicemistryně světa, která vloni mimochodem vyhrála také první ročník české Enduro série.

Kona Cycling Point posilují dvě slečny - juniorka Denisa Bartizalová a Barbora Machulková závodící v kategorii do 23 let.

Sedmnáctiletá Denisa Bartizalová je dalším příslibem do budoucnosti. Vítězka českého poháru horských kol v kategorii juniorek by chtěla svůj talent ukázat i na olympijských hrách mládeže, protože má bikrosovou minulost a vedle preferovaných horských kol závodí také na silnici. 

Barbora Machulková by ideálně měla zastoupit Karlu Štěpánovou na postu nejlepší české bikerky v kategorii do 23 let. Z posledního republikového šampionátu má stříbrnou medaili, ale ještě více si cení druhého místa v závodě světového poháru juniorek z před dvou let v Novém Městě na Moravě.

"Očekávám od Báry a Denisy takové úspěchy, jako měly Karla s Jitkou. Bára by měla být českou jedničkou kategorie U23 a Denisa obhájit vítězství v českém poháru. Karlu čeká těžký přechod do elitní kategorie žen a Jitka se, věřím, výsledkově také opět posune," přeje si šéf týmu. Odešly naopak Zuzana Pirzkallová a Aneta Rezková. 

Tým nedlouho po návratu z Gran Canarie do české zimy zamíří na první závody, konkrétně na kyperský Sunshine Cup. Následovat budou další mezinárodní závody v Langenlois a Nales. Prioritou však budou závody světového poháru a nejvyšší domácí bikové soutěže.
"Cílem je, aby se holky nominovaly na mistrovství světa a Evropy," dodává Libor Oplt, jehož dlouhodobým cílem je tým evropské úrovně, který bude vychovávat z české základny závodnice světové úrovně. Netají se ani tím, že by rád některou ze svých závodnic viděl na olympijských hrách v Riu 2016.

To je také výzva směrem k možným budoucím partnerům. Pro sezonu 2014 však partneři zůstávají: výrobci kol Kona a v případě Jitky Škarnitzlové Giant, a dále značky Northwave, Giro, Briko, Fox, Sýkora Sportswear, CEP a profesionální servis zajišťuje Bicycle Café.

Jak se holkám vede můžete sledovat na facebook.com/cyclingpoint

Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

 1. Mistrovství světaSkvělý Stošek veze z MS XCM v Turecku bronz!
  Skvělý Stošek veze z MS XCM v Turecku bronz!
 2. Ostatní závodySwiss Epic 2020 - Hynek a Stošek udrželi bronz
  Swiss Epic 2020 - Hynek a Stošek udrželi bronz
 3. Ostatní závodySwiss Epic před finále: Hynek se Stoškem průběžně třetí
  Swiss Epic před finále: Hynek se Stoškem průběžně třetí
 4. Ostatní závodySwiss Epic 2020 - byla to naše etapa, řekl Kristián Hynek
  Swiss Epic 2020 - byla to naše etapa, řekl Kristián Hynek
 5. Ostatní závodyÚvod Swiss Epic 2020 ovládli domácí, Češi těsně pod stupni
  Úvod Swiss Epic 2020 ovládli domácí, Češi těsně pod stupni
 6. Ostatní závodySwiss Epic 2020 - náhrada za neodjetou Afriku i s českou elitou
  Swiss Epic 2020 - náhrada za neodjetou Afriku i s českou elitou

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.
 1. avatar
  #6 vysírač no.1 - vloženo: 30.01.2014 v 22:12:33

  Co? Já? Mluvil o mě někdo?...nedával sem pozor

  odpověz na tento komentář
 2. avatar
  #5 die29die - vloženo: 30.01.2014 v 21:35:55

  odpověď na panzdenda — #4 lol to sedí :D, jinak tým super :)

  odpověz na tento komentář
 3. avatar
  #4 panzdenda - vloženo: 28.01.2014 v 14:44:06

  Jé, to je blbé, že je povinná registrace :-(. Člověk se tu občas aspoň něco dověděl a pobavil se. Teď tu bude jen nuda a zbytečné a přihlouplé komentáře p. Procházky :-o.

  1. na tento komentář reaguje die29die — #5
  odpověz na tento komentář
 4. avatar
  #3 midlander - vloženo: 28.01.2014 v 07:35:42

  To si někdo umí sestavit tým. :-)

  odpověz na tento komentář
 5. avatar
  #2 algheroteam - vloženo: 27.01.2014 v 21:10:54

  Fakt povinná registrace... Super :-)

  odpověz na tento komentář

redakční systém | ISSN 1803-5744