V Brně na domácím ME XCO se představí až 50 českých bikerů

Už jen tři týdny chybí do startu další velké bikové akce v ČR - mistrovství Evropy XCO v Brně. Zde je nominace českých závodníků...

Autor: Jan Němec
Foto: Jaroslav Svoboda
V Brně na domácím ME XCO se představí až 50 českých bikerů

Po Světovém poháru v Novém Městě na Moravě bude mistrovství Evropy XCO dalším velkým mezinárodním podnikem na českém území. Domácí fanoušci horských kol se tak mohou těšit na vynikající podnik s mnoha hvězdami, a to včetně té největší - Mathieu van der Poela, který nedávno potvrdil svou účast na brněnském šampionátu. Česko může do bojů vyslat až padesátku reprezentantů, reprezentační kouč Viktor Zapletal se rozhodl naplnit startovní kvóty u všech kategorií. 

Tak se na to pojďme podívat:

 

Juniorky, nominační kvóta 8 míst:

- nominační jistota juniorky: (Mišoňová, Holubová, Vaverková, Šafářová, Štefanová)

- o doplnění 6., 7. a 8. místa rozhodne vzájemné umístění na MČR v Hlinsku mezi juniorkami širšího výběru: (Obořilová, Bojková, Kadlecová, Prchalová, Vernerová)

  1. Mišoňová Magdalena (Adastra Cycling Team)
  2. Holubová Adéla (kola-bbm.cz)
  3. Vaverková Kateřina (COPR TJ Přeštice)
  4. Štefanová Kateřina (Jaroslav Kulhavý Cycling Team)
  5. Šafářová Zuzana (ČS Specialized Junior MTB Team)
  6. Obořilová Tereza (Drahanský Sport Team)
  7. Bojková Michaela (Bike 2000)
  8. Kadlecová Zuzana (Adastra Cycling Team)
  9. Prchalová Libuše (4EVER CYKLOBULIS Bystřice p.H.)
  10. Vernerová Klára (IVAR CS Author Team)

 


Junioři, nominační kvóta 8 míst:

- nominační jistota junioři: (Šulc, Sáska, Elčkner, Zatloukal, Marek, Hladík)

- o doplnění 7. a 8. místa rozhodne vzájemné umístění na MČR v Hlinsku mezi juniory širšího výběru: (Kučera, Žvak, Ponížil, Tlamka)

  1. Zatloukal Jan (NUTREND Specialized Racing)
  2. Šulc David (IVAR CS Author Team)  
  3. Sáska Jan (ČS Specialized Junior MTB Team)
  4. Elčkner Lukáš (Jaroslav Kulhavý Cycling Team)
  5. Marek Oskar (ČS Specialized Junior MTB Team)
  6. Hladík Josef (IVAR CS Author Team)
  7. Kučera Jakub (Expres CZ – TUFO Team Kolín)
  8. Žvak Daniel  (Expres CZ – TUFO Team Kolín)
  9. Ponížil Karel (4EVER CYKLOBULIS Bystřice p.H.)
  10. Tlamka Tomáš (NUTREND Specialized Racing)

Vloni na ME v Grazu Češi vybojovali dvě bronzové medaile - Tereza Sásková mezi juniorkami a Barbora Průdková ve sprintu

U23 ženy, nominační kvóta 5 míst:

- nominace může být rozšířena o další závodnice v případě mimořádného výsledku na SP v Andoře nebo SP v Les Gets (umístění do 30. místa)

  1. Sásková Tereza (ČS Specialized Junior MTB Team)
  2. Czeczinkarová Jana (Mitas Mercedes Benz Praha Trek)
  3. Tvarůžková Tereza (Expres CZ – TUFO Team Kolín)
  4. Neumanová Tereza (Česká spořitelna Accolade)
  5. Kučerová Monika (HEAD Pro Team Opava)

 

U23 muži, nominační kvóta 6 míst:

- nominační jistotu mají závodníci (Průdek, Zadák, Jelínek)

- o doplnění 4., 5. a 6. místa rozhodne vzájemné umístění na MČR v Hlinsku mezi závodníky: Ševců, Kunášek, Pospíšil, Fláma, Bártek, Stloukal, Šorf, Tomášek, Jirouš 

- nominace může být rozšířena o další závodníky v případě mimořádného výsledku na SP v Andoře nebo SP v Les Gets (umístění do 40. místa)

  1. Průdek Matěj (GAPP system Cabtech MTB Racing Team)
  2. Zadák David  (ČS Specialized Junior MTB Team)
  3. Jelínek Josef  (Mitas Mercedes Benz Praha Trek)
  4. Ševců Tomáš (Amenity Extrem Sport team)
  5. Kunášek Josef (Expres CZ – TUFO Team Kolín)
  6. Pospíšil Filip (Expres CZ – TUFO Team Kolín)
  7. Fláma Tomáš (TS Bohemia Bike team)
  8. Bártek David (Amenity Extrem Sport team)
  9. Stloukal Štěpán (ACT Lerak Blansko)
  10. Šorf Pavel (Haven Team)
  11. Tomášek Alvin (Expres CZ – TUFO Team Kolín)
  12. Jirouš Samuel (ČS Specialized Junior MTB Team)

  

Ženy Elite, nominační kvóta 5 míst:

- nominace může být rozšířena o další závodnice v případě mimořádného výsledku na SP v Andoře nebo SP v Les Gets (umístění do 45. místa)

  1. Čábelická Jitka (GAPP system Cabtech MTB Racing Team)
  2. Štěpánová Karla (Superior XC Team)
  3. Ježková Hana (GT Opportunity Brno)
  4. Urbanová Martina (Hnízdil Team)
  5. Veselá Lucie (GT Opportunity Brno)

 

Muži Elite, nominační kvóta 7 míst:

- nominace může být rozšířena o dalšího závodníka v případě mimořádného výsledku na SP v Andoře nebo SP v Les Gets (umístění do 40. místa)

  1. Cink Ondřej (Kross Racing Team)
  2. Škarnitzl Jan (Mitas Mercedes Benz Praha Trek)
  3. Kulhavý Jaroslav (Jaroslav Kulhavý Cycling Team)
  4. Vastl Jan (Superior XC Team)
  5. Paprstka Tomáš (Expres CZ – TUFO Team Kolín)
  6. Stošek Martin (Vitalo Future Cycling)
  7. Kobes Lukáš (SkiBikeCentrum.CZ Team)

                                        


Štafeta XCR:

- nominace bude potvrzena 23.7.

  1. Průdek Matěj (GAPP System Cabtech) muži U23
  2. Zatloukal Jan (Nutrend Specialized Racing) junior
  3. Sásková Tereza (ČS Specialized Junior MTB Team) ženy U23
  4. Čábelická Jitka (GAPP System Cabtech) ženy Elite
  5. Cink Ondřej (Kross Racing Team) – muži Elite

 

Sprint XCE ženy, nominační kvóta 7 míst:

- nominace bude rozšířena o závodnice umístěné do 4. místa na MČR XCE v Boskovicích

  1. Havlíková Pavla (KC Kooperativa Jablonec nad Nisou)
  2. Tvarůžková Tereza (Expres CZ – TUFO Team Kolín)
  3. Neumanová Tereza (Česká spořitelna Accolade)

 

 


Sprint XCE muži, nominační kvóta 4 - 5 míst:

- nominace bude rozšířena o závodníky umístěné do 4. místa na MČR XCE v Boskovicích

  1. Prudek Dominik (Ethic Sport Cycling Team)

 

 

Přečteno - 3105x Tagy: mistrovství evropy cross country štafeta brno
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

  1. Týmy a klubySvětový biking opouští další velká ikona: Florian Vogel
    Světový biking opouští další velká ikona: Florian Vogel
  2. Mistrovství EvropyČeská biková lvíčata přivezla z ME dvě stříbra
    Česká biková lvíčata přivezla z ME dvě stříbra
  3. Mistrovství EvropyBikerská lvíčata bojují o medaile na ME
    Bikerská lvíčata bojují o medaile na ME
  4. Ostatní závodyStupenské šou ovládli Holubová a Cink, vítězové jsou ale všichni
    Stupenské šou ovládli Holubová a Cink, vítězové jsou ale všichni
  5. ZávodyFotogalerie: Mistrovství Evropy XCO Brno 2019 - sobota
    Fotogalerie: Mistrovství Evropy XCO Brno 2019 - sobota
  6. Mistrovství EvropyZ generálního ředitele na uklízečku. Tak se teď cítím, říká Kulhavý
    Z generálního ředitele na uklízečku. Tak se teď cítím, říká Kulhavý

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.

redakční systém | ISSN 1803-5744