Zdraví Martina Bínu zradilo, vrhnul se na podnikání, vyrábí sportovní kosmetiku

Jeden z velkých talentů českého cyklokrosu Martin Bína se potýká s vleklými zdravotními problémy. Své úsilí nyní vkládá do své značky sportovní kosmetiky...

Autor: Jan Němec
Zdraví Martina Bínu zradilo, vrhnul se na podnikání, vyrábí sportovní kosmetiku

Nebylo to pro dvaatřicetiletého cyklokrosaře lehké rozhodnutí, ale učinil jej. Zrušil angažmá v profesionální belgické stáji. Už výsledkově stagnoval. 

"Nebylo to lehké rozhodnutí, na jaře jsem to musel odpískat. Nejezdím kvůli zdraví, zrušil jsem kvůli tomu angažmá v Belgii," vysvětloval Martin novinářům na setkání, kde představoval svou novou kariéru.

Martina trápilo zdraví už před lety. Už chtěl pověsit kolo na hřebík, když kvůli kolenům musel dva roky v závodění pauzírovat. Pak se v roce 2012 opět vrátil a úspěšně. Dokázal se dostat na soupisku belgického týmu a s ním zvítězit v závodě světového poháru. Ale zdravotní problémy přišly znovu.

Fotografie Michala Červeného z loňského MCŘ vyjadřuje vše.... 

"Vydržím jet jeden závod a další tři jsem úplně mrtvej. Mám nějaký únavový syndrom," říkal vloni po nedokončeném mistrovství ČR.  "Moje blbost a amatérismus, že jsem si tohle nepohlídal. Chtěl jsem ale obhájit republikový titul, navíc bylo MS v Táboře, tak jsem žil myšlenkou, že musím víc a víc trénovat. A právě kvůli přetaženému tělu a únavovému syndromu se Martin rozhodl, že svou kariéru nasměřuje jinak. I když stále doufá, že závodit ještě bude.

"Pokud bych v létě viděl, že to má stoupající tendenci a nevrací se únavové stavy a další problémy, chtěl bych se připravit na další sezonu, ale zatím neřeším za koho, asi to bude jenom doma v Čechách."

Martin ale nelení. Když nemohl trénovat, vrhnul se na podnikání. Jednu firmu už s kamarádem má, ale chtěl i něco vlastního. A tak se svou přítelkyní Klárou představili novou značku sportovní kosmetiky Bina.  


Martin Bína při tréninku na táborském MS, kde chtěl tolik uspět...

"Nápad na kosmetiku jsem měl v hlavě už delší dobu, jen to dělat trochu jinak. Nechtěli jsme jít cestou nějakých levných, nekvalitních výrobků, ale cestou fakt nadupaných věcí, ideálních pro sportovce," přibližuje začátky Bínič.

Od jara tak s Klárou strávili vymýšlením, hledáním výrobce, dodavatele, testováním atp. Na všechno si dohlédli sami, firma z Ústí nad Orlicí, která kosmetiku vyrábí, vyšla ve všem vstříc. "Byli překvapení, co po nich vlastně chceme. Prý se s takovým přáním ještě nesetkali, každý chce vyrobit co nejlevnější produkt. My jsme hledali kvalitu, aby člověk dostal skutečně přírodní věci, bylinky. Hodně jsme dbali na testování vzorků mezi sportovci a odezva byla dobrá."

V první nabídce, kterou představí v den mistrovství ČR v cyklokrosu, tedy v sobotu 9.1. na www.bina-store.eu, je startovní emulze Energy, regenerační emulze Back to game, ochranný krém Stay Cool a voňavý sprchový gel Fresh. 

Martin Bína se svým novým produktem z řady sportovní kosmetiky
A Martin Bína dnes. Příhodný název regenerační emulze Back to game, třeba pomůže i jemu...

 

Prodej plánuje nejen na svém webu, ale také ve vybraných obchodech a očekává i rozjezd v zahraničí. "Máme rozjednané Španělsko, výhledově bychom to chtěli dostat do celé Evropy i podporovat nějaké týmy."

Pokud vás Martinova nová výzva zajímá, třeba budete mít štěstí a potkáte ho v sobotu v Kolíně na mistrovství republiky, jistě vám rád sdělí víc. Šampionát si totiž nenechá ujít, přijede fandit svému týmovému kolegovi Radomíru Šimůnkovi. "Jde nahoru, má na to vyhrát, i když papírově je favoritem Bory..."

Foto: Michal Červený

Přečteno - 8487x Tagy: martin bína
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

 1. OstatníŠestice testerů podrobila zkoumání sportovní kosmetiku Bina
  Šestice testerů podrobila zkoumání sportovní kosmetiku Bina
 2. OstatníZačíná velká testovačka sportovní kosmetiky Bina
  Začíná velká testovačka sportovní kosmetiky Bina
 3. DoplňkyVyhrajte a testujte sportovní kosmetiku Martina Bíny
  Vyhrajte a testujte sportovní kosmetiku Martina Bíny
 4. Mistrovství světaBína jede o smlouvu, Šimůnek má příslib na další rok
  Bína jede o smlouvu, Šimůnek má příslib na další rok
 5. Mistrovství světaSleduju počasí asi dvacetkrát denně, říká Martin Bína
  Sleduju počasí asi dvacetkrát denně, říká Martin Bína
 6. OstatníŠimůnek a Bína: slzy, trápení a beznaděj
  Šimůnek a Bína: slzy, trápení a beznaděj

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.
 1. avatar
  #2 fandaxc - vloženo: 07.01.2016 v 23:08:10

  Zkusím,good luck :)

  odpověz na tento komentář
 2. avatar
  #1 pira - vloženo: 07.01.2016 v 18:39:23

  Ok... Hodně štěstí... Ale že by to fungovalo??? Tak tomu zase tak moc nevěžím... produktů plno a jméno Bína neni zase tak profláklý jako Štybar nebo Sagan... Ale i tak mu přeji hodně štěstí....

  odpověz na tento komentář

redakční systém | ISSN 1803-5744