Uživatelský profil

vám umožňuje se více zapojit do dění na MTBS. Pokud se rozhodnete ho používat, zjednoduší vám například diskutování v našich debatách pod články, ve fórech, umožní spravovat inzeráty v Bazaru, ale také vkládat vlastní fotoalba, nebo závody do našeho kalendáře, či jednoduše ševytvořit a psát vlastní blog.

Vložte si do profilu svou fotku (avatar), zvolte si co ukážete okolí a co nikoliv nebo si jen vklidu procházejte vaše oblíbené články, které jste si označili po jejich přečtení.

Váš profil vám přináší mimo jiné i soutěže o hodnotné ceny. Nikdy nevíte, kdy vás odměníme třeba za nejčtennější blog, nebo nejkomentovanější fotografii. Buďte aktivní, a my vás za to odměníme.

Váš tým MTBS.cz

hobitt

Moje fotoalba

NázevZaloženo
Změna
KategorieFotek
Hodnocení
Nemáte žádné fotogalerie.

Moje komentáře k článkům

KomentářDatum
MEGATEST: LED světla podzim 2017

Ahoj, sice je to už rok stará diskuse, ale o to je dnes aktuálnější.

Na kole moc nejezdím a zavítal jsem na tyhle stránky náhodou, ale nedá mi to abych nezareagoval.

Jde mi o tu poznámku o tom, že tyhle světla jsou už fakt hodně výkonná a v podstatě se to rovná dálkovým světlům u auta. Proto je použití v situaci, kdy proti "něco" jede, nebo někdo jde pro tyto lidi ne jen nepříjemné, ale skoro bych řekl až nebezpečné.

Proto mají auta přepínač dálková/klopená, aby neoslňovali protijedoucí řidiče.

Takže lidi použijte rozum a když jedete kdekoli, třeba i na ceste a vidíte, že proti jdou lidi, nebo jedete po silnici sklopte to světlo dolů, nebo uberte na výkonu. Nebezpečné je to z toho důvodu, že protijedoucí řidiče oslepujete a on hlavně vůbec neví, co to je, kdo to je, kde ta svítící věc je na silnici a jak daleko. takže se klidně může stát, že vás srazí. Ač je to vlastně paradox, protože dřív docházelo k opaku, že kolo nebylo kvůli slabému světlu vidět. Dnes si lidi vůbec neuvědomují, že přehnaně výkonný světlo může mít přesně stejný efekt.

Lidi používejte rozum.

Zrovna nedávno se mi to stalo. Kdy jsem viděl ostrý světlo, jako dálkové, nejdřív to vypadalo na jedno světlo u auta, kde mu to druhé nefunguje, pak jsem si myslel motoérka a na konec když jsem projel okolo tak jsem viděl, že je to kolo. Ale bylo to fakt nepříjemný a blikal jsem na něj dálkovími, v domění, že je to auto a nestlumil je. Ale co s takovým kolem?

Tam to není dáné zákonem, a lidi na těch kolech někdy ten rozum prostě nepoužijí. Jako kdyby nevěděli, že když by na ně auto svítilo dálkovími, tak by jim to také pěkně vadilo. Tak se chovají úplně stejně.

Ono je to jednoduchý. Když to lidi s těmi světli budou přehánět tak to dopadne tak, že to bude muset opět upravit zákon a pak za to budou pokuty a bude to zbytečná "pruda", místo toho aby lidi použili rozum a neblbli a nemysleli si, že na kole můžou všechno.

Tak asi tak...

  1. na tento komentář reaguje Tomáš Růžička — #17
29.11.2018 00:29:29

Moje příspěvky ve fóru

PříspěvekDatum

redakční systém | ISSN 1803-5744