Uživatelský profil

vám umožňuje se více zapojit do dění na MTBS. Pokud se rozhodnete ho používat, zjednoduší vám například diskutování v našich debatách pod články, ve fórech, umožní spravovat inzeráty v Bazaru, ale také vkládat vlastní fotoalba, nebo závody do našeho kalendáře, či jednoduše ševytvořit a psát vlastní blog.

Vložte si do profilu svou fotku (avatar), zvolte si co ukážete okolí a co nikoliv nebo si jen vklidu procházejte vaše oblíbené články, které jste si označili po jejich přečtení.

Váš profil vám přináší mimo jiné i soutěže o hodnotné ceny. Nikdy nevíte, kdy vás odměníme třeba za nejčtennější blog, nebo nejkomentovanější fotografii. Buďte aktivní, a my vás za to odměníme.

Váš tým MTBS.cz

jede12

Moje fotoalba

NázevZaloženo
Změna
KategorieFotek
Hodnocení
Nemáte žádné fotogalerie.

Moje komentáře k článkům

KomentářDatum
Pidcock v Novém Městě obhájil vítězství, v ženách vyhrála Pieterse

Krásná trať, top organizace a nádherné závody. Proč se v NMNM nejede Český pohár?

15.05.2023 10:56:23
Kutná Hora rezonuje. "Uděláme maximum pro to, aby se to neopakovalo," zní z ČSC

Takže výsledkem této eskapády je rádoby omluva, od které se organizátor vzápětí distancuje, ačkoli je v ní přímo uvedený. Takže nevím, co si o tom mám myslet a jakou váhu pak tento dokument vlastně má a zda byl opravdu myšlen vážně a nebo se jedná jen o cár papíru. Podle toho, jak se tady jedná s vlastními pravidly, tak to zřejmě bude jen cár papíru. Aby se neřeklo, tak se potvrdí vyškrtnutí jednoho závodu, které už bylo dávno před KH diskutováno s ohledem na vsunutý ostravský závod. Docela mě tedy osobně zarazila nulová sebereflexe organizátora a naopak jeho ostrá vyjádření směřována vyloženě proti MTB XC komunitě závoďáků. Je mi záhadou proč to vlastně takový člověk dělá, mimochodem bude letos organizovat CX závod v Čáslavi. Jak se říká po boji je každý generál a najednou všichni vědí, včetně zkušených trenérů, že se dětský závod rozhodně v neděli jet neměl. Bohužel jsme slova o zrušení slyšeli jen z úst pár rodičů, nicméně i mezi rodiči se našlo pár ambiciozních, kteří neváhali investovat nemalé úsílí, stejně jako někteří trenéři, do toho, aby jejich potomci či svěřenci získali i za cenu pokřivení pravidel zásadní výhodu. Jak smutné a jak české to je. Naštěstí Ondra Cink se nám snad rozjel a udělá nám třeba radost i na světáku v NMNM.

  1. na tento komentář reaguje Aleš Procházka — #88
  2. na tento komentář reaguje Behumil82 — #90
18.04.2023 09:39:25
Kutná Hora rezonuje. "Uděláme maximum pro to, aby se to neopakovalo," zní z ČSC

https://www.youtube.com/watch?v=0gU8r3IYE8E

Smutné video. Mimochodem většina trati vypadala takto a "závodilo" se takovým způsobem po velkou většinu trvání závodu. Chtěl bych zdůraznit, že se opravdu neběhalo. Takovýto "závod" v jízdě na horských kolech se musí líbit jen slabomyslným jedincům. Je ostudou, že tento nesmysl proběhl.

  1. na tento komentář reaguje ladam — #78
14.04.2023 11:46:46
Kutná Hora rezonuje. "Uděláme maximum pro to, aby se to neopakovalo," zní z ČSC

Soutěžní řád horských kol ČSC

bod 2.4.8 .... Je také výslovně zakázáno polévat vodou jakoukoliv část kola.

pro všechny to bylo stejné, ale někteří jsou si rovnější a v depu bez problému mohli použít vapku, porušili tím pravidla a získali zásadní výhodu. Opět musím ocenit Ondru Cinka, že raději odstoupil z tohoto neregulerního závodu. Ovšem ti co podváděli mají teď zásadní výhodu do dalších závodů.

Těch nejasností, zásadních selhání, porušování pravidel a neregulerních podmínek je na jeden závod příliš, jediným řešením je anulování všech výsledků včetně kategorie Elite.

  1. na tento komentář reaguje Pijer — #35
06.04.2023 10:42:22
Kutná Hora rezonuje. "Uděláme maximum pro to, aby se to neopakovalo," zní z ČSC

odpověď na Behumil82 — #13 Mám to velmi podobně, jsem taktéž taťka a mám děti, které chtějí sportovat a závodit, proto se budu vyjadřovat pouze ke konání nedělního dětského závodu.

Po tom co bylo k vidění v sobotu, jsem děcka nechtěl do závodu postavit, ale jak jim vysvětit to, že i když celou zimu poctivě trénovaly a když tedy na rozdíl od nich ostatní pojedou, tak přijdou o své pozice, které si těžce vydobyly v minulé a předchozích sezónách? Není zbytí, prostě špatné rozhodnutí o konání závodu v místě, kde se očekává, že problém s nesjízdností tratě nastane, špatná organizace a příprava tratě. Z naší pozice zjevně nelze ovlivnit, aby se závod nekonal, nepomůže zkušenost z předchozího dne, nepomůže apel Ondry Cinka a jeho týmu na nekonání závodu, nepomůže rozprava, kde byla velká většina rodičů proti konání závodu, nepomůže citace pravidel, prostě mocní se rozhodnou a tak děcka tedy nakonec jela. Co taky zbývá, člověk je nepřímo vydírán a věty o tom, že se každý může rozhodnout o účasti, mě vytáčí především u těch, kteří ví, jak se věci mají.

Pro jedno dítě z toho nakonec byla placka, pro druhé obrovský propad. Takže co teď, jak to dětem vysvětlit, aby si z toho vzaly nějaké ponaučení do života? Je jasné, že se závodilo za neregulérních podmínek. Neregulerní závod znamená neregulerní výsledek.

Budeme ctít pravidla, která jsme si sami stanovili? nebo je budeme porušovat?

Je zcela zřejmé, že jediné správné řešení je anulování výsledků neregulerního závodu a tedy dodržení pravidel i když až dodatečně. Dítěti snadno vysvětlím, že dosáhlo úspěchu jen díky neregulerním podmínkám a nejsou tedy fér. Ale nechci mu vysvětlovat i když poctivě trénovalo v minulé a v předchozích saezónách, tak má smůlu, protože se někdo zrovna rozhodl, že místo cyklistického závodu uspořádá nošení a tahání 20 kilového kola v blátě do kopce a z kopce a že se tedy rozhodne o postavení na příštím závodě podle toho, kdo má lehčí kolo, nebo má fyzické parametry, které jsou pro tento necyklistický závod výhodné, nemusí být ani brilantní technik, což bychom měli u dětí pokud vím podporovat, stačí hrubá síla.

Pravidla jsou pravidla a pokud byla, jako v tomto případě, zásadním způsobem porušena, tak prosím učme děti, že se mají dodržovat i za cenu, že to pro ně nebude krátkodobě výhodné. Věřím ale, že v dlouhodobém měřítku se nám to všem dalece vyplatí.

Nefér závod = nefér výsledek.

V podstatě plně souzním s Alešem Procházkou. Tak či tak rozhodnou zase ti nahoře a zřejmě bez ohledu na správnost, ale jen podle toho, zda to bude pro ně výhodné, tak jak to už ukázali o víkendu.

My také jedeme dál, ale pokud se ve vedení ČP nic nezmění, tak se zřejmě budeme muset porozhlédnout jinde, tam, kde budou ctít vlastní pravidla, třeba v zahraničí. Naštěstí v dnešní době to není problém, pár závodů jsme zkusili a mohu doporučit. Takže hodně štěstí, ať vás nepotká zvůle mocných, v některém z příštích závodů, nebo i v životě.

  1. na tento komentář reaguje Behumil82 — #24
04.04.2023 15:52:16

Moje příspěvky ve fóru

PříspěvekDatum

redakční systém | ISSN 1803-5744