9395bikes v novém

Jako bratři v triku nám zapózovali dva spolumajitelé této pražské firmy, která patří k prestižním specializovaným bikeshopům u nás ...

Autor: Petr Bureš
9395bikes v novém

Česko má vzhledem k počtu obyvatel relativně hodně hustou síť kamenných cykloprodejen. To se obecně ví a obzvlášť v poslední době je poměrně těžké si nejen získat nové, ale i udržet stávající zákazníky. Existují ovšem stále prodejny, které tento problém neřeší a jednou z takových je pražská 9395bikes.

Vám, kteří víte odkud vítr vane, netřeba asi moc vysvětlovat. Pro vás ostatní je tu tenhle článek. 9395bikes vznikl v roce 2007 a stojí za ním dva lidé, Jan Přistoupil, kterého většina cyklistického národa zná pod přezdívkou "Dlouhán" a Martin Oříšek. Oba mají dlouholeté zkušenosti s prodejem i servisem. Dlouhán jako vyhlášený mechanik ČS MTB týmu stavěl a servisoval kola od počátku devadesátých let, Martin zase prošel několika firmami včetně Komersie, Cyklosportu 69 nebo Programcycle. Jedno mají tihle dva ale společného, libují si v preciznosti a nízké váze.

9395bikes šop není jen jedním z mnoha, které v Praze naleznete. Vlastně je to takový atyp, protože dveře obchodu jsou po většinu času zamčené a dovnitř se dostanete jen když zazvoníte. Uvnitř totiž nenajdete běžně vyhlížející krám s desítkami vyskládaných kol a policemi komponentů a doplňků běžné spotřeby, ale jen zdi ověšené povětšinou karbonovými rámy jediné značky a prosklené nablýskané vitríny s vystavenými komponenty, jejichž cena v mnoha případech převyšuje cenu celého běžně prodávaného kola.

Nechybí pochopitelně ani koutek se sedačkou, ve které se zákazníci svěřují se svými potřebami a přáními, a ve které se mnohdy uzavírají objednávky na stavby kol v cenách ojetých prémiových vozů. Mimochodem, v téhle sedačce seděli kromě jiných i vysoce postavení bankéři, lékaři i politici. Mezi stálé zákazníky patří např. bývalý ministr životního prostředí Martin Bursík či Zdeněk Tůma, Petr Nárožný nebo Václav Klaus mladší.

Možná vám přijde takováto prodejna zbytečná a ťukáte si prstem na čelo nad podobnými projekty, ale divili byste se, že i v době neustále propírané finanční krize se drahá kola a komponenty nepřestávají prodávat.

9395bikes je distributorem hned několika prémiových highend značek na našem trhu. Patří k nim americký Ibis, němečtí Tune, Schmolke a German:A a holandský Ceradure. Jistě uznáte, že s takovýmto materiálem se staví "snová" kola velmi snadno zvlášť když uvážíme, že je chlapci mnohdy doplňují o další karbonové záležitosti např. od amerického Enve, nebo Carbon-Ti.

Nové prostory, do kterých se firma přestěhovala letos začátkem února, se nacházejí na adrese Horáčkova 6 na Praha 4 a kromě 9395bikes tu již brzy najdete také show room Look Michala Vokolka (Look Centrum Praha) a nové sídlo tu bude mít také Free Cycling Kristiána Hynka, dovážející Enve, Carbon-Ti a nově také karbonové highend rámy Parlee.

Více informací o prodejně i o firmách o kterých byla řeč, najdete na webovkách www.9395bikes.com, www.free-cycling.cz a www.vokolek-import.cz.

Pokračovat na: Fotogalerie

Seznam stránek článku:

 1. 9395bikes v novém
 2. Fotogalerie
Přečteno - 21368x Tagy: servis ibis
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

 1. ServisPoškodí americká cla na EU výrobky i cyklistické firmy?
  Poškodí americká cla na EU výrobky i cyklistické firmy?
 2. ServisV Radotíně otevřel největší bikeshop v ČR!
  V Radotíně otevřel největší bikeshop v ČR!
 3. Tech newsIbis Mojo HD5 2020 - více a lépe
  Ibis Mojo HD5 2020 - více a lépe
 4. TechnikaFotogalerie: Ibis Ripmo AF
  Fotogalerie: Ibis Ripmo AF
 5. Tech newsIbis představil hliníkové Ripmo AF
  Ibis představil hliníkové Ripmo AF
 6. Testy - RecenzeTEST: Squirt Chain Lube
  TEST: Squirt Chain Lube

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.
 1. avatar
  #7 Serža - vloženo: 04.03.2011 v 19:59:13

  odpověď na Dlouhan — #6 hehe, podezírat tě, že neopravíš Foxe....

  odpověz na tento komentář
 2. avatar
  #6 Dlouhan - vloženo: 03.03.2011 v 15:42:05

  Ale opraví...

  1. na tento komentář reaguje Serža — #7
  odpověz na tento komentář
 3. avatar
  #5 Luky - vloženo: 03.03.2011 v 15:10:10

  aha, takže neopraví....ale uklízí dobře

  odpověz na tento komentář
 4. avatar
  #4 Lada - vloženo: 03.03.2011 v 11:15:40

  To jsem nemyslel ze tady opravi Foxe:-) jen jsem srovnaval dilny .

  odpověz na tento komentář
 5. avatar
  #3 Separt - vloženo: 03.03.2011 v 11:05:32

  jsi si jistej, že tady opraví Foxe? že to umí že mají náhradní díly? v žádném servisu neumějí opravit všechno, protože nemají ani potřebné nářadí

  odpověz na tento komentář
 6. avatar
  #2 Yeeeah - vloženo: 02.03.2011 v 21:49:26

  odpověď na Lada — #1 Taky jsem si to hned rikal

  odpověz na tento komentář
 7. avatar
  #1 Lada - vloženo: 02.03.2011 v 19:12:31

  To je hned videt dilna ne jak ta v Pisku kde odborne opraví Foxe :-)

  1. na tento komentář reaguje Yeeeah — #
  2. na tento komentář reaguje Yeeeah — #2
  odpověz na tento komentář

redakční systém | ISSN 1803-5744