Bikeclinic otevřel nový obchod v centru Prahy

Novou prodejnu zaměřenou na prodej značek Cannondale a GT otevřel na pražských Vinohradech Bikeclinic...

Autor: Petr Bureš
Bikeclinic otevřel nový obchod v centru Prahy

Reprezentativních prostor nabízejících zákazníkům prodej kol a doplňků renomovaných značek přibývá v posledních letech jako hub po dešti. Červené, zelené, nebo modré factory a concept story mají jediný úkol. Posílit povědomí o značce a současně nabídnout reprezentativní designové prostory, ve kterých je k vidění kompletní sortiment dané značky.

Nový pražský Bikeclinic je první otevřenou a takto pojatou prodejnou u nás, která nabízí produkty koncernu CSG (Cycling Sports Group) v čele se značkami Cannondale a GT. Díky dvěma podlažím, z nichž každé je věnováno jedné značce kol, patří k největším pražským cykloprodejnám.

Chceš-li větší publicitu, tak si pozvi celebritu
V cyklobusinesu není tahle praxe moc rozšířená, byť jsme podobné akce byli svědky také u konkurenčního Giantu, který si pozval do své prodejny Leonu Machálkovou. Bikeclinic vsadil na Kateřinu Kristelovou, která dorazila se svou malou dcerkou Claudií. Ta byla také jednou z hlavních částí krátkého společenského programu v jehož rámci dostala přímo z rukou majitele nového obchodu dětské kolo.

Na improvizovaném podiu se následně u moderátora slavnostního otevření Tomáše Jílka vystřídalo několik dalších zajímavých lidí. Šéf Honza Kaše pohovořil nejprve o nové prodejně a o tom proč a jak vznikla. Jeho manželka posléze představila Bikeclinic junior tým, kterému je věnována jedna velká stěna prodejny a slovo pak dostala také dvojice závodníků Filip Ospalý a Ondřej Fojtík, která pohovořila nejen o svých plánech do budoucna spojených jak jinak, se značkou Cannondale.

Že jde o nemalou slávu potvrdila také přítomnost zástupců CSG i vedení českého zastoupení firmy Aspire v čele s Nicolasem Ravacholem, Oskarem Jančíkem, Markem Doležalem a dalšími.

Další budou přibývat
Zda-li jde o nový trend v prodeji Cannondale a GT u nás jsme se zeptali Rudy Labuse, který se stará v Česku o značku Cannondale. "Bikeclinic je prvním takto pojatým krámem, ale během následujících týdnů vznikne několik dalších. Nejdeme a ani nechceme jít cestou konkurenčních conceptstorů. Nediktujeme ani jednotný design prodejen ani jejich velikost, nebo poměr zastoupených značek. Chceme se jenom postarat o zkulturnění prodeje našich značek. Návrh prodejen, nebo značkových koutků necháváme na prodejcích, jediné co by mělo spojovat všechny prodejny jsou černé dekorace a loga, která jsou zde umístěna za pultem. Další prodejny už nebudou tak velké jako tato a půjde více méně o úpravy již existujících prostor, ale všude by měl být dostatek místa na prezentaci značky a jednotlivých kol." dodává Ruda Labus.

Při otevření pražský Bikeclinic zdobila také dvojice vzácných kol, která měla jedno společné - účast na OH v Londýně. Bike se startovním číslem sedm patří Manuelu Fumicovi a silnička pak nikomu jinému než Peterovi Saganovi. Mimochodem právě originální zarámovaný dres posledně jmenovaného si jako poděkování převzal majitel nově otevřeného shopu Honza Kaše z rukou šéfa firmy Aspire Marka Doležala.

Nově otevřenou prodejnu najdete na adrese Bikeclinic Korunní 2569/108 v Praze na Vinohradech v Rezidenci Korunní.


Zvětšit mapu 

Pokračovat na: Fotogalerie

Seznam stránek článku:

 1. Bikeclinic otevřel nový obchod v centru Prahy
 2. Fotogalerie
Přečteno - 19454x Tagy: bikeclinic cannondale gt
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

 1. Tech newsPelmel novinek 2018 - biky
  Pelmel novinek 2018 - biky
 2. PozvánkyNový seriál pro děti: Bikeclinic Cup 2014
  Nový seriál pro děti: Bikeclinic Cup 2014
 3. Týmy a klubyNová "Bikeclinic" líheň malých cyklistů
  Nová "Bikeclinic" líheň malých cyklistů

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.
 1. avatar
  #12 zbenda - vloženo: 06.03.2013 v 10:16:14

  odpověď na freeman — #11 Zřejmě těžko hledáš myšlenky i jinde ne? Jsou tam 2 a celkem jasně dané. Tedy pro alespoň trošku inteligentní lidi...

  odpověz na tento komentář
 2. avatar
  #11 freeman - vloženo: 05.03.2013 v 20:27:26

  odpověď na zbenda — #10 Těžko o tvém příspěvku dikutovat a hledat v něm rozpor, neboť marně se v něm snažím nalézt jakoukoliv myšlenku o které by se dalo říci, že to není pitomost.

  1. na tento komentář reaguje zbenda — #12
  odpověz na tento komentář
 3. avatar
  #10 zbenda - vloženo: 05.03.2013 v 19:27:39

  odpověď na freeman — #7 Milý freemane, forma a styl jsou možná poplatné dnešnímu stylu internetových komentářů, natož aby se z nich dala soudit osobnost pisatele. Ale řekni mi prosím, kde přesně shledáváš rozpor v myšlenkách a skladbě písmen na dané téma? Já si za tím stojím v jakékoliv psané či řečené formě. Pěkný večer přeji

  1. na tento komentář reaguje freeman — #11
  odpověz na tento komentář
 4. avatar
  #9 lektor - vloženo: 05.03.2013 v 12:27:57

  Holčička do kola možná během léta doroste :)

  odpověz na tento komentář
 5. avatar
  #8 Doktor - vloženo: 05.03.2013 v 11:42:56

  Tenhle koncept prodeje mně už neosluvuje. Býval jsem dluoletý majitel a fanda GT, ale už to jaksi neni to co bejvávalo. Libí se mi forma prodeje ala Canyon nebo Duratec. tedy kolo přímo od výrobce za rozumnou cenu bez prostředníků. Ale jinak kšeft to bude asi pěknej, něco jako Futurama a pod.

  odpověz na tento komentář
 6. avatar
  #7 freeman - vloženo: 05.03.2013 v 09:46:59

  odpověď na zbenda — #6 zbendo: Když už pominu formu tvého příspěvku, tak nad jeho obsahem se dá jen kroutit hlavou. Někdy si říkám, jestli by se některým jedincům, kteří k sobě bezmyšlenkovitě poskládají jen písmena, která se naučili ve škole, neměl zakázat přístup na internet:)

  1. na tento komentář reaguje zbenda — #10
  odpověz na tento komentář
 7. avatar
  #6 zbenda - vloženo: 04.03.2013 v 23:06:57

  ano ano, jen vic takovych C kramu, chtelo by se rict. na druhou stranu ciste osobne NE!. kdo tomu rozumi, to kolo si najde jinde (ja osobne vyhradne mimo CR), a aspon by na tom nejezdil kazdej lojza, co ma nejaky penize a vubec si nevazi ty vysadni znacky. at si klidne vsichni jezdi na tech super S peslech )) aspon nebudu mit okoukany kolo

  1. na tento komentář reaguje freeman — #7
  odpověz na tento komentář
 8. avatar
  #5 jardaslezak - vloženo: 04.03.2013 v 21:16:51

  Tak staci se podivat do galerky co kluci uz vse prodali,sami na kolech jezdi,rozumi tomu .. dobre to delaji...nekolikrat jsem jen potreboval poradit a i kdyz nejsem z Prahy , nikdy neodmitli . A jen Big boss ASPIRE je dle meho Ing.IGOR Dolezal , ktery treba take podporil nemalo NF Krtek na nedavnem plese .... a je jen dobre ,ze to C zase pekne jede .... dost bolo S ...

  odpověz na tento komentář
 9. avatar
  #4 Alan - vloženo: 04.03.2013 v 20:17:57

  Díval jsem se kdo všechno Cannondale v Praze prodává. Bike Galery, Štěrba a v Radotíně. Kolem Prahy třeba Šírer atd. Mám dojem, že všichni to můžou zabalit a poohlédnout se po jiné značce. Stejně to dopadlo se Specialized. Štěrba třeba bude mít asi problém i s GT protože ho nabízí taky. Je jasný že v nové pražské prodejně Bike Clinic má prsty Aspire a nedivil bych se, kdyby to byla v podstatě jejich prodejna. Akorát nerozumím tomu že si dělají reprezentativní prodejnu a přitom prodávají obě značky na internetu jako nějakej levnej šunt. Vědí vůbec co chtějí? Ale nová prodejna je asi krásná. Jen to bude chtít nějaké zákazníky:)

  odpověz na tento komentář
 10. avatar
  #3 jardaT - vloženo: 04.03.2013 v 18:14:00

  Pěkný, musím se stavit :)

  odpověz na tento komentář
 11. avatar
  #2 Jori - vloženo: 04.03.2013 v 14:53:29

  už těchto kšeftů nějak moc...jsem zvědavej kdo tam bude kupovat ?

  odpověz na tento komentář
 12. avatar
  #1 spacek - vloženo: 04.03.2013 v 11:30:21

  ruda, do drepu v saku???/zaplim?/:(

  odpověz na tento komentář

redakční systém | ISSN 1803-5744