Češi vyvinuli "wejz" pro cyklisty, jmenuje se Šlappeto

Šlappeto je nová unikátní cyklistická aplikace pro všechny cyklisty.

Autor: Pressnews
Češi vyvinuli "wejz" pro cyklisty, jmenuje se Šlappeto

 

Šlappeto je nová unikátní mobilní aplikace od cyklistů pro cyklisty. Na českém ani světovém trhu neexistuje aplikace, která by spojovala navigaci a plánovač přizpůsobený na míru a potřebám každého cyklisty, a byla v celé své funkcionalitě zdarma.

Šlappeto vyhledává trasy, poskytuje komplexní informace o službách a infrastruktuře, upozorňuje na riziková místa, dává možnost se na dálku poměřovat a soutěžit, uživatele zapojuje do tvorby, poskytuje rady a tipy pro jízdu na kole. Vše bez starostí, bloudění, a hlavně úplně zdarma, díky partnerům tohoto projektu, který se spouští se začátkem letních prázdnin.

„Wejzka“ pro české cyklisty je ještě komplexnější a užitečnější. Cyklistům většinou nejde o nejrychlejší nebo nejkratší cestu. Jde jim o zážitky, dobrý pocit a splnění očekávání z jízdy podle svých technických schopností a fyzických možností. Samotná cesta je to, o co tu jde. Dosažení cíle je až na druhém místě.

Navigace, záznam jízdy, sporttracker, cyklo plánovač, motivační a herní nástroj, komunitní a komunikační kanál, sborník výletů i rad a tipů pro různé úrovně bikerů - to je Šlappeto. Ke stažení je pro operační systémy IOS a Android, plánovat trasy lze i pomocí webového plánovače na www.slappeto.cz 

Cyklistika je v ČR nejčastěji provozovaným sportem a volnočasovou aktivitou. Během sezony se konají stovky bikových závodů. Účastní se jich většinou jen ti nejambicióznější sportovci, o které se pořadatelé závodů během několika víkendů doslova přetahují.

Jedná se však jen o pomyslnou špičku ledovce. Základnu tvoří stovky tisíc hobby bikerů, elektro cyklistů, rodiny s dětmi, prázdninoví a víkendoví výletníci, kteří jezdí hlavně pro dobrý pocit a super zážitek. To díky nim je cyklistika nejoblíbenějším sportem v Česku!

Šlappeto se rozhodlo udělat něco právě pro ně. Chce být užitečným nástrojem pro zjednodušení hledání nových cest, míst, kde se zastavit, být šikovným pomocníkem při samotné jízdě a v nečekaných situacích. 

Za nápadem nové cyklistické platformy stojí Roman Čermák a Martina Krčmářová Ptáková ve spolupráci se společností Umotional. Roman se pohybuje v cyklistice celý život, závodil a reprezentoval Československo v dráhové cyklistice, trénoval českou MTB reprezentaci, je zakladatelem seriálu Kolo pro život i mezinárodní prestižní akce Pražské schody. Martina se víc než 10 let podílela na marketingu, rozvoji a realizaci těchto akcí. Ani jeden z nich již v uvedených projektech nefiguruje, ale cyklistice zůstali věrní. Rozhodli se využít svých znalostí a vytvořit skutečně užitečný nástroj, který by spojoval celou cyklistickou komunitu.

Nová doba přináší změny a výzvy, žádá si nové přístupy. Elektrokola ovládla prodeje nových kol a promluví do celé budoucnosti cyklistiky. Koronavirus vystavil dlouhou stopku všem organizovaným sportovním akcím. Individuální rekreační cyklistiku to ale neporazilo. Lidé jezdili na kole o to víc, vydávali se na výlety, hledali nová místa v přírodě, kde mohou sportovat na čerstvém vzduchu, bez obav o své zdraví a bez velkých finančních nákladů.

Na všechny tyto výzvy je Šlappeto připravené. Pro každého, kdo jezdí individuálně na kole, i pro pořadatele akcí, kterým nabízí svůj prostor a možnosti, aby se účastníci mohli poměřovat na tratích jejich závodů i individuálně po celý rok.

Technické řešení stojí na uživateli prověřené platformě Cyclers, která pohání např. aplikaci Na kole Prahou. Ve Šlappetu se ale více rozvíjí sportovní a volnočasové pojetí cyklistiky než její dopravní aspekt. Pomocí nejmodernějších technologií a umělé inteligence navrhuje optimální trasy na míru. Kdo se rád na kole toulá a objevuje, může se díky aplikaci bez obav vydat na nové cesty, cestičky a pěšinky, které dosud míjel. Aplikace už teď nabízí řadu unikátních a vysoce pokročilých funkcí a nástrojů, další jsou v přípravě a budou zprovozněny ještě během léta 2020. Rozvoj a nová funkcionalita je naplánována i do budoucna, v souvislosti s novými partnerstvími a možnostmi, který je tento unikátní nástroj schopen efektivně poskytovat. Moderní technologie ve Šlappeto slouží dobré věci - pomáhá lidem trávit víc času sportem, v přírodě, s přáteli, s rodinou.

Aby aplikaci s veškerými pokročilými funkcemi mohli využívat skutečně všichni, bylo nutné zajistit jiný zdroj financování než jinak pro aplikace běžný výběr poplatků za prémiové funkce či měsíční předplatné. Díky sponzorům a partnerům je aplikace i se všemi dostupnými funkcemi zdarma. Hlavními partnery Šlappeto se v roce 2020 staly pojišťovna Kooperativa, Česká spořitelna a ŠKODA AUTO, partnery aplikace jsou Staropramen se značkou Cool, kola Qayron, výrobce sportovního oblečení Lawi, Chupa Chups, autorizovaný prodejce elektrokol Husqvarna - Promoto.

Šlappeto si přeje jediné: Aby se všem hezky a dobře šlapalo. Aby se kdokoliv mohl vydat na vyjížďku, výlet nebo trénink bez obav. Více času strávil v sedle kola než hledáním, kam a kudy jet. Kdykoliv během jízdy měl možnost změnit své plány. Mohl jet bez zastávek, bez starostí, jestli jízdu zvládnou děti, jestli cestou bude možné občerstvit se, dobít elektro kolo, vykoupat se… Zkrátka, aby jízda byla vždy maximálně zábavná. Logo platformy a aplikace Šlappeto je symbolicky tvořeno články řetězu. Řetězu, který díky propojeným článkům pohání celé kolo. Stejně jako všichni zapojení cyklisté svojí jízdou a sdílením informací pomáhají více a lépe roztáčet aplikaci pro sebe, i pro ostatní. Šlappeto – od cyklistů pro cyklisty.

 

Stáhněte si „apku“, jezděte, a ať vám to šlappe!

 

Více o aplikaci a platformě na www.slappeto.cz

 

 

Přečteno - 22327x Tagy: aplikace garmin šlappeto navigace
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

 1. DoplňkyGarmin představuje novou generaci hodinek Fénix 7
  Garmin představuje novou generaci hodinek Fénix 7
 2. OstatníCycle Planet – aplikace pro dobrodruhy a nejen pro ně!
  Cycle Planet – aplikace pro dobrodruhy a nejen pro ně!
 3. DoplňkyGarmin představuje nové pedály Rally
  Garmin představuje nové pedály Rally
 4. Tech newsGarmin nefunguje, napadli ho hackeři a chtějí výkupné
  Garmin nefunguje, napadli ho hackeři a chtějí výkupné
 5. Tech newsGarmin představil dvě EDGE novinky pro cyklisty
  Garmin představil dvě EDGE novinky pro cyklisty
 6. Trénink a fitnessStatistiky Garminu prozrazují trendy vyvolané Covid pandemií
  Statistiky Garminu prozrazují trendy vyvolané Covid pandemií

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.
 1. avatar
  #2 rikucz - vloženo: 15.07.2020 v 09:01:20

  Zůstanu u Stravy, kde mi ostatně vyhovuje i to plánování tras...

  odpověz na tento komentář
 2. avatar
  #1 dzekyl - vloženo: 13.07.2020 v 20:52:04

  Některé věci bude chtít ještě vyladit, ale ten plánovač má dost zajímavé možnosti. Zítra otestuji v terénu ;-)

  odpověz na tento komentář

redakční systém | ISSN 1803-5744