Crocodile Trophy 2014 vyhrál Greg Saw, Jiří Křivánek šestý

Mezi nejlepších 10 závodníků 20. ročníku etapového závodu Crocodile Trophy v Austrálii se na 6. místo vešel Jiří Křivánek a na 7. Ivan Rybařík.

Autor: Tomáš Gladiš

Závěrečná etapa Crocodile Trophy zavedla účastníky do krásného města Four Mile Beach v Port Douglas. Na programu byla individuální časovka na 30 kilometrů z Weatherby Station, kterou ovládl Nizozemec Ramses Bekkenk (Koga KMC). Nejlepším Čechem dnes byl na čtvrtém místě Ondřej Slezák (Way2live Quantum Racing).

Celkové vítězství ale slavil dnes třetí Greg Saw (iHus-Spiuk Norge), který startuje s norskou licencí, ale pochází z Austrálie. "Letošní Crocodile Trophy jsem bral jako obnovení spojení s mou rodnou zemí," řekl sedmatřicetiletý biker, který je v Norsku profesionálním cyklistou a mnoho závodníků v Austrálii překvapil. Crocodile Trophy se letos poprvé jela jako závod kategorie S1, tedy nejvyšší kategorie pro etapové závody, od čehož si pořadatelé slibovali větší konkurenceschopnost startovního pole. Jelo se totiž i o cenné UCI body. Přesto ze světové špičky mnoho bikerů Crocodile Trophy nepřilákala.

Celkový čas vítěze po devíti etapách činil 26 hodin 53 minut a 47 sekund, do cíle přijel s bezpečným náskokem bez pár sekund 8 minut na Kanaďana Coryho Wallace (Kona Factory Team). Třetí Španěl Milton Ramos (Intense-TowCar) ztrácel už 23 minut. Vítězkou v kategorii žen se stala Australanka Imogen Smith (Subaru-MarathonMTB.com), která strávila na trati o necelých deset hodin více.

Nejlepším Čechem z pohledu celkového pořadí byl na šestém místě se ztrátou hodiny a půl Jiří Křivánek (Prestige Hotel). Z pohledu úspěšnosti ale zabodoval Ivan Rybařík (Way2live Quantum Racing), který vyhrál tři etapy z devíti a od lepšího umístění jej patrně dělily jen defekty a pád ve třetí etapě, při kterém zničil kolo. Zvolil pak strategii "všechno, nebo nic", a domů tak veze tři bumerangy jako trofeje pro vítěze etap.

Dařilo se ale i dalším Čechům, kterých do cíle dojelo celkem deset. Emigrant Ondřej Slezák startující stejně jako Rybařík za Way2live Quantum Racing, vyhrál cenu pro nejlepšího Australana a další z početné australsko-české sestavy Jindra Knot vyhrál kategorii amatérů do 30 let. Tým Way2live Quantum Racing kromě toho opanoval i týmovou klasifikaci.

Crocodile Trophy 2022 jde do finále, Čech Jan Novota čtvrtý
  3. Ostatní závodyPo dvou letech znovu startuje Crocodile Trophy, jedou i tři Češi

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.
  1. avatar
    #5 pira - vloženo: 31.10.2014 v 18:34:30

odpověď na TomasGladis — #3 Proč se prostě nenapíše, že je to vystěhovalec. Slovo emigrant mě připomíná 30 příběhů mjr. Zemana...

odpověz na tento komentář
  2. avatar
    #4 Vladimil - vloženo: 30.10.2014 v 08:30:20

Nejsmutnější na celém závodě je účast dopingového zbabělce a usvědčeného dopojucího, zloděje kol pana Křivánka.

V Čechách už dal pokoj a neukazuje se na žádných závodech, protože prostě nepatří mezi slušné lidi.