Kulhavý vyhrál v Brně a upevnil si vedení v ČP

Jaroslav Kulhavý potvrdil roli favorita a nezaváhal ani v 5.závodě Strabag Českého poháru horských kol XCO, jenž se jel na nové trati v Brně a byl zařazen do kategorie UCI C2. Zvítězil o dvě vteřiny před Janem Škarnitzlem (Sram Mitas Trek), třetí dojel Tomáš Paprstka (Remerx Merida Team Kolín). Kategorii žen vládla současná česká jednička Karla Štěpánová (Kona Cycling Point) před Polkou Aleksandrou Dawidowicz (SGR Srebrna Góra) a prvoročačkou v U23 Barborou Průdkovou (Nutrend Specialized Racing).

Po třech vítězstvích, jednom druhém místě a jednom vynechaném závodě je Jaroslav Kulhavý i v čele průběžného hodnocení před Janem Nesvadbou (Nilfisk Alto Pro Cycling) a Janem Škarnitzlem (Sram Mitas Trek). Kategorii žen vede po dvou vítězstvích Karla Štěpánová (Kona Cycling Point) před Jitkou Škarnitzlovou (LIV Cycling Team) a Hanou Ježkovou (GT Bikeplac Opportunity). Český pohár XCO se uzavře už příští týden republikovým šampionátem v Kutné Hoře.

Výsledky - muži Elite a U23:
1. Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing) 1:35:14
2. Jan Škarnitzl (Sram Mitas Trek) +2 vt.
3. Tomáš Paprstka (Remerx Merida Team Kolín) +2:02 min.
4. Bartlomiej Wawak (Pol./Kross Racing Team) +2:55
5. Marek Konwa (Pol./64sto Leszno MTB Team) +2:55
6. Filip Eberl (Remerx Merida Team Kolín) +4:17
7. Jan Nesvadba (Nilfisk ALTO pro cycling) +5:57
8. Pavel Skalický (Remerx Merida Team Kolín) +6:07
9. Piotr Brzóska (Pol./JBG-2 Team) +6:18
10. Kornel Osicki (Pol./Kross Racing Team) +6:23

Výsledky - ženy Elite a U23:
1. Karla Štěpánová (Kona Cycling Point) 1:28:26
2. Aleksandra Dawidowiczová (Pol./SGR Srebrna Góra) +22 vt.
3. Barbora Průdková (Nutrend Specialized Racing) +1:01 min.
4. Jitka Škarnitzlová (LIV cycling team) +2:17
5. Aleksandra Podgorská (Pol./KKW Superior Walbrzych) +2:47
6. Hana Ježková (GT Bikeplac Opportunity) +4:45

Výsledky - junioři:
1. Filip Helta (Pol./KKW Superior Walbrzych) 1:04:11
2. Matěj Průdek (Nutrend Specialized Racing) +1:29 min.
2. Daniel Mayer (KC Hlinsko) +1:29
4. David Bártek (VRV Team) +2:20
5. Jakub Kadlec (ČS Specialized Junior MTB Team) +2:33
6. Michael Zeťák (Bike 2000) +2:37

Výsledky - juniorky:
1. Jana Czeczinkarová (Sram Mitas Trek) 59:29
2. Adéla Šafářová (Nutrend Specialized Racing) +3:37 min.
3. Magdalena Zieliínská (Pol./) +4:56
4. Denisa Lukešová (Author Team Stupno) +5:12
5. Petra Kozelská (BikeE 2000) +6:39
6. Denisa Knapková (Superior Riders) +8:30

Kompletní výsledky: http://sportsoft.cz/cs/zavod/overview/1537

Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

  1. ZávodyFotogalerie: Český pohár XCO #4 - Zadov 2018
    Fotogalerie: Český pohár XCO #4 - Zadov 2018
  2. ZávodyFotogalerie: Kolo pro život 2018 #5 - Karlovy Vary
    Fotogalerie: Kolo pro život 2018 #5 - Karlovy Vary
  3. Český pohárKulhavý na Zadově vyhrál svůj třetí závod ČP, Škarnitzlová navýšila vedení
    Kulhavý na Zadově vyhrál svůj třetí závod ČP, Škarnitzlová navýšila vedení
  4. Český pohárZadov se chystá na svůj první pohár kategorie C1
    Zadov se chystá na svůj první pohár kategorie C1
  5. ZávodyFotogalerie: Český pohár XCO #3 - Nové Město n. M. 2018
    Fotogalerie: Český pohár XCO #3 - Nové Město n. M. 2018
  6. Český pohárSvěťák v Novém Městě vystřídal ČP. Ve vedení se usadili Škarnitzlovi
    Svěťák v Novém Městě vystřídal ČP. Ve vedení se usadili Škarnitzlovi

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.

redakční systém | ISSN 1803-5744