Rumunský etapák Carpathia MTB Epic zve čtenáře MTBS!


Pořadatelé Carpathia MTB Epic 2018 ve spolupráci s naším serverem MTBS.cz zvou čtenáře na druhý ročník etapového závodu do rumunských Karpat. Jedná se o čtyřdenní etapový závod v rumunských Karpatech. Centrum závodu je umístěno do sportovního tréninkového areálu rumunských olympioniků Cheile Gradistei Fundata poblíž města Brašov a je zárukou poskytnutí kvalitního zázemí a služeb všem účastníkům, amatérům i profesionálům.

SKIBIKECENTRUM.CZ hledá posily do teamu.


Skibikecentrum.cz - výhradní dovozce značek Mondraker, RH+ a Luck, h
ledá kolegy do svého teamu na pozice:

PRODUCT MANAGER cyklo divize

Znalosti v oboru. Pokročilá znalost angličtiny slovem i písmem.

 

ASISTENTKA OBCHODNÍHO ODDĚLENÍ

Pokročilá znalost angličtiny slovem i písmem. Pokročilá znalost v Excelu výhodou.

 

Místo výkonnu práce: Jažlovice (Praha-východ)

 

Pokud vás práce v cyklistice zajímá, své životopisy zasílejte na email: sgalitzer@blizzard.cz

Světový pohár ve Stellenboschi vidělo téměř 20.000 diváků


#epicworldcup. Přídomek Epic nebyl míněn jen tak z plezíru. Svěťák ve Stellenboschi byl epický a Novému Městu roste zdatný soupeř, což je jen a jen dobře. Také byli vloni jihoafričtí organizátoři na Vysočině na výzvědách, aby se mrkli na to, jak funguje nelépe hodnocený SP posledních let. A přiučili se náramně, do Stellenbosche dorazilo necelých 20.000 diváků. 

"Protože jsme neměli vstupné, tudíž nemůže určit přesný počet, vycházíme z toho, že jsme měli několik dobrovolníků na Rock Garden a ti tam při závodě mužů napočítali 4800 lidí a takové sekce byly čtyři. Jsme nadšení z toho, že k námi přijeli fanoušci z celé Jižní Afriky a také mnoho z nich bylo ze zahraničí," sdělila nám šéfka tiskového centra Ashleigh Coetzer, která rovněž prozradila, že Stellenbosch by byl rád v programu SP i další 3 roky.

12.03.2018 - Závody - Jan Nemec stellenbosch

Nova Cup 2018 opět odstartuje v Hradci Králové

Cyklistický seriál horských kol pro širokou veřejnost Nova Cup odstartuje sezonu stejně jako loni v královéhradecké metropoli. Účastníci mají na výběr ze tří různorodých tras. Nejdelší trať měří 91 kilometrů, střední 62 kilometrů a pro rodiny s dětmi je připravená pohodová Nova jízda na 30 kilometrů. A na své si přijdou i děti, pro něž jsou v areálu u Všesportovního stadionu připraveny dětské závody. Hromadný start se odehraje v centru Hradce Králové na Malém náměstí, odkud se závodníci společně vydají do hradeckých lesů.

Ski a Bike Centrum Radotín rozšiřuje svůj tým

Pražská cyklistická prodejna Ski a Bike Centrum Radotín hledá do svého týmu nové zaměstnance

Koho hledají?

  • Prodejní specialista / specialistka
  • Specialistka pro zákaznickou podporu
  • Zkušeného technika na plný pracovní úvazek
  • Technika, který může mít pouze základní zkušenosti.

 

Gaze dnes skončil druhý v silničním závodě Cape Argus


Dvaadvacetiletý Novozélanďan Samuel Gaze (Specialized Racing), který se včera zapsal do historie, když po dlouhé době dokázal v závodě Světového poháru XCO porazit Nino Schurtera, dnes nelenil a vyrazil na start asi nejmasovějšího cyklistického závodu světa - Cape Argus nebo nově uváděného jako Cape Town Cycle Tour. V závodě na 109 km, do kterého nastoupilo 35.000 účastníků, Gaze tentokrát prohrál ve sprintu s už trojnásobným vítězem Nolanem Hofmanem, domácím borcem z týmu BCX. První pětice absolvovala závod, jímž žije celé Kapské Město, za  2:37:31 hod. Jihoafrický závod se dnes jel po čtyřicáté! Více informací: www.capetowncycletour.com

SP XCO #1 Stellenbosch 2018: výsledky muži Elite1. Samuel Gaze (NZL, Specialized Racing) 1:30:14
2. Nino Schurter (SUI, Scott Sram) +0:01
3. Maxime Marotte (FRA, Cannondale Factory) +0:02
4. Mathieu van der Poel (NED, Corendon - Circus) +1:10
5. Titouan Carod (FRA, BMC) +1:27
...
29. Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing) +4:23
40. Ondřej Cink (Primaflor Mondraker Rotor) +5:29
43. Jan Vastl (N1 BMC) +5:47
46. Jan Škarnitzl (Sram Mitas Trek) +6:27


Kompletní přehled výsledků ZDE

SP XCO #1 Stellenbosch 2018: výsledky ženy Elite


1. Annika Langvad (DEN, Specialized Racing) 1:33:14
2. Pauline Ferrand Prevot (FRA, Canyon Factory) +0:13
3. Anne Tauber (NED, CST Sandd American Eagle) +0:34
4. Helen Grobert (GER, Cannondale Factory) +1:15
5. Maja Wloszczowska (POL, Kross Racing) +1:16
...
29. Jitka Škarnitzlová (GAPP System - Cabtech) +7:43
36. Karla Štěpánová (N1 BMC) +11:38

Kompletní výsledky ZDE

SP XCO #1 Stellenbosch 2018: výsledky muži U23


1. Petter Fagerhaug (NOR) 1:18:23 hod.
2: Ben Oliver (NZL) +1:06 min.
3. Neilo Perrin Ganier (FRA, Absolut Absalon) +:54
4. Simon Andreassen (DEN, Specialized Racing) +2:30
5. Pierre de Froidmont (BEL, Merida Wallonie) +2:38
...
26. Matěj Průdek (GAPP System - Cabtech) +6:16
53. Jaromír Skála (Česká spořitelna Specialized junior) +12:02
54. David Zadák (Česká spořitelna Specialized junior) +13:03

Kompletní přehled výsledků ZDE

10.03.2018 - Závody - Jan Nemec stellenbosch

SP XCO #1 Stellenbosch 2018: výsledky ženy U23


1. Malene Degn (DEN, Ghost Factory) 1:18:52 hod.
2. Sina Frei (SUI, Ghost Factory) +0:27
3. Evie Richards (GBR, Trek Factory) +0:48
4. Helene Clauzel (FRA, KMC Ekoi SR Suntour) +1:19
5. Loana Lecomte (FRA, Sunn -  Beaumes de Venise) +2:12
...
13. Jana Czeczinkarová (Sram Mitas Trek) +4:45
20. Barbora Průdková (Head Pro) +8:21

Kompletní přehled výsledků ZDE

10.03.2018 - Závody - Jan Nemec stellenbosch

SP XCO #1 Stellenbosch 2018: program, startovní listiny


Už zítra, o dva měsíce dřív než vloni, se rozjede Světový pohár XCO. Velký otvírák s novým generálním partnerem Mercedes Benz si pod palec vzal jihoafrický Stellenbosch s organizátorskou četou z Cape Epic. Záruka úspěchu je tedy předem jasná.

Závodní program je ovšem trochu nepochopitelně napěchován do jediného dne, a to do soboty. Už v půl deváté ráno /7:30 SEČ/ zahájí ženy do 23 let.

Elitní kategorie budou opět přenášeny živě na obrazovky ČT Sport, ženy jak v televizi, tak na netu, muži jen na netu. "Víkend má našlapaný program, je biatlon a Ester Ledecká jede SP. Záznam závodu chlapů budeme dávat téměř ihned po skončení závodu, tj. v 15:15 hod," vysvětlil nám Tomáš Lachman, komentátor závodu, jemuž bude po ruce Lukáš Vlach.  

09.03.2018 - Závody - Jan Nemec stellenbosch

Absalon si při pádu zlomil chrupavku, start v SP nejistý


Že by další ročník Světového poháru cross country zase pozvedl obtížnost na další level? Je to možné, tady ve Stellenboschi jsou to zejména dlouhé skoky, rockgardeny, lávky a klády. To všechno v prachu. 

Ještě než byla kompletní trať vůbec otevřena pro první tréninky, rozbilo se na skocích několik lidí. Minulý týden Simon Andreassen, včera Julien Absalon. Andreassen má zlomenou lícní kost, Absalon zlomenou chrupavku v zápěstí. No a oba nic nevzdávají a v sobotu chtějí být na startu!

Více o trati už dnes večer. Máme fotky a výpovědi českých bikerů!

Etapák s navigací - Algarve Bike Challenge 2018


V Algarve na portugalském pobřeží Atlantiku se ve dnech 2. až 4. března 2018 konal 6. ročník etapového závodu Algarve Bike Challenge. Zajímavostí tohoto podniku dvojic bylo, že se jel podle GPS navigace. Trasy závodu si účastníci před startem jednotlivých etap museli stáhnout do svých přístrojů. V terénu pak bylo jen nezbytné pořadatelské zabezpečení a místy namalované značení na zemi a pár šipek.

"Takový formát závodů je zajímavý, ale má i svá negativa. Na navigaci se nedá moc koukat ve sjezdech a v náročnějším terénu. Dá se přehlédnout i odbočka, ale nutno říct, že s navigací to brzy zjistíte a můžete se vrátit. Jet etapák bez značení, jen podle navigace, byla určitě zajímavá zkušenost," popsal nám jediný český zástupce na startu Milan Damek (Bike World Team).

Cyklistický kemp pro rodiče začínajících bikerů


Zkušený biker, někdejší reprezentant ČR a nyní trenér mládeže Milan Spěšný a jeho MS Academy pořádá netradiční cyklistický kemp... je určen rodičům začínajících cyklistů.

Epic Israel 2018 - nový ročník, nové cíle, nový Epic

Letošní rok je plný kulatých výročí nejen v Čechách. Podobně jako my slavíme 100 let od vzniku Československa, tak stejně výjimečný je to rok i pro obyvatele Izraele, kteří si letos připomenou 70 let od vzniku jejich státu. Pořadatelé etapového závodu Epic Israel proto letošní ročník naplánovali do oblasti poblíž hlavního města Jerusaléma.

Slavík vyhrál pražský Downmall a celou tour 2018


Essen, Ulm, Budapest a Praha. Taková byla letošní tůra obchodními domy DownMall. A finále to bylo jak se patří, Praha byla nejočekávanější zastávkou celé DMT a to hned z několika zásadních důvodů. Nejdelší trať, největší množství diváků, největší množství riderů a v neposlední řadě dvojité body! 

V parádní atmosféře narvaných Arkád zalítl nejrychlejší čas Tomáš Slavík, který se jako jediný dostal pod hranici 40 vteřin! Slavík chyběl na prvním závodě v Essenu, ale díky dvojitým bodům z finále se stal celkovým vítězem Downmall Tour 2018! 

Na druhé pozici skončil rakouský jmenovec vítěze Hannes Slavik, bronz bral Michal Prokop.

Stevens 50 Podralsko znovu zahájí Galaxy sérii

V sobotu 14. dubna 2018 se již podeváté rozjede závod Stevens 50 Podralsko. Opět jako první letošní zastávka Galaxy Stevens série. Akce, která je potřetí součástí uvedeného seriálu, se v kopcích nad Osečnou, Hamrem a Stráží pod Ralskem, rozjede převážně po úzkých silničkách vinoucích se lesy a po stráních kopců po válce vysídleného kraje. Opravdu skýtají pocit, že cyklista přijel do země zaslíbené.

 

Chelva XCO C1: Neff se po zranění vrátila vítězstvím, Cink nedokončil


Nečekaně rychle se na závodní okruhy vrátila Jolanda Neff (SUI, Kross Racing), která si před pěti týdny zlomila při pádu během SP cyklokrosařů v Hoogerheide klíční kost a loket. A nečekaně jednoduše zvítězila ve svém prvním letošním závodě Internacionales XCO Chelva ve Španělsku, v závodě kategorie C1 vyhrála s obrovským náskokem 3:35 min. před Raizou Goulao (BRA, Primaflor Mondraker Rotor) a svou týmovou kolegyní z Polska Majou Wloszczowskou.

Závod mužů ovládl úřadující mistr Evropy do 23 let Gioele Bertolini (ITA, Focus Selle Italia), stříbro bral Bartlomej Wawak (POL, Kross Racing) a bronz Sergio Mantecon (ESP, Trek Factory).

Bohužel poslední prověrka před Světovým pohárem XCO v Jihoafrické republice nevyšla Ondřeji Cinkovi (Primaflor Mondraker Rotor), když musel z rozbláceného závodu odstoupit kvůli technickým problémům. /více info připravujeme.../

Jedenáct let od tragické smrti Michala Picka


Drazí přátelé, vzpomeňte dnes s námi na jedenáctileté výročí tragického úmrtí našeho kolegy, kamaráda, milovníka cyklistiky a dobré kávy, někdejšího manažera týmu Česká spořitelna Michala Picka.


Prosím, vzpomeňte si dnes na Michala s námi.

Škarnitzl se s Kyprem rozloučil druhým místem


Druhým víkendem na Kypru pokračoval seriál Sunshine Cup 2018, po čtyřdenním etapovém podniku Afxentia minulý týden se dnes jelo cross country nedaleko letoviska Limassol. Antické ruiny Amathous už několik let poskytují pěkný 4,7 km dlouhý okruh a bezkonkurenční kulisy závodu C1. V nich dnes dominovali favorité Gunn-Rita Dahle Flesja (NOR, Merida) a  Karl Markt (AUT, Möbel Märki). Stejně jako vloni na stříbrné pozici dojel jediný český biker na startu Jan Škarnitzl (Sram Mitas Trek).

"První tři kola jsem jel s Charliem, ale byla to hrana, pak jsem musel zvolnit, byl dnes rozhodně silnější," řekl po závodě Honza Škarnitzl, který po nachlazení není ještě ve své kůži. Bronzovou medaili si vyjel další Rakušan a týmový kolega vítěze Gregor Raggl.

V závodě žen nakonec Yana Belomoyna (UKR, CST Sandd American Eagle) chyběla i přes včerejší prohlášení, že nastoupí. Nemoc se bohužel vyvíjí jinak než si ona sama přeje. Gunn-Rita Dahle tak měla svou cestu za triumfem snadnější, o 36 vteřin proťala cíl dříve než druhá Ghita Michiels (BEL, Versluys MTB). Stupně vítězů zkompletovala Malene Degn (DEN, Ghost Factory).

Jana Czeczinkarová (Sram Mitas Trek) ztratila na vítězku 4:11 min a skončila pátá, Lucie Krupová (Expres CZ Scott Kolín) závod bohužel nedokončila.

Stránkování

redakční systém | ISSN 1803-5744