OH Tokio 2020: výsledky muži


1. Thomas Pidcock (GBR) 1:25:14 hod.
2. Mathias Flückiger (SUI) +0:20
3. David Valero Serrano (ESP) +0:34
4. Nino Schurter (SUI) +0:42
5. Victor Koretzky (FRA) +0:46
6. Anton Cooper (NZL) +0:46
7. Vlad Dascalu (ROM) +0:49
8. Alan Hatherly (RSA) +1:19
9. Jordan Sarrou (FRA) +1:36
10. Milan Vader (NED) +2:07
...
DNF. Ondřej Cink 

Kompletní výsledky ZDE | Analýza závodu ZDE

Sledujte společně OH závod Ondry Cinka v Plzni a ve Stupně

 
Program zítřejšího rána bude pro většinu fanoušků bikingu stejný. 8:00 hod v Tokiu odstartuje olympijský závod s Ondřejem Cinkem, který patří mezi aspiranty na medaili. Pokud si chcete fandění i televize zpestřit a sdílet zážitky s dalšími podobně naladěnými jedinci, můžete vyrazit do západních Čech. V Plzni a ve Stupně se totiž chystá společné sledování přenosu.

Berounské kolo KPŽ má stejné vítěze jako vloni

 
Loňská novinka v kalendáři seriálu Kolo pro život - Bikemaraton Beroun Kooperativy - má i letos stejné vítěze. V pořadí sedmý závod seriálu KPŽ ovládli Jana Czeczinkarová (LIV Mistral) a Martin Stošek (Canyon Northwave), trať 51 km / 1 351 m zajel Martin za 1:53:24 min, Jana byla pomalejší o 23 minut a v celkové pořadí mezi muži dojela na 52. místě. V kategorii žen zvítězila s náskokem téměř sedmi minut před Adélou Holubovou. 

Společnost Cyklošvec hledá nové kolegy na několik pozic

CYKLOŠVEC, s. r. o. dovozce a distributor řady značek do ČR a SR, zastupující např. značky Galaxy, Stevens, Totem, United, Fox Racing Shox, Marzocchi, Nexelo, Kenda, KMC, Catlike, M-Wave, Deda elementi, Black Jack, Rodi a další, přijmeme prodavače - mechanika do prodejen CYKLOŠVEC v Písku i ve Vlašimi. Hledá se také skladník a grafik do velkoobchodního skladu v Písku. Nástup možný ihned i na vedlejší pracovní poměr.

 

Eurobike prozrazuje seznam vystavovatelů

Do oficiálního zahájení letošního Eurobiku, který se má naposled konat na břehu Bodamského jezera v německém Friedrichshafenu, zbývá zhruba 6 týdnů. Organizátoři nyní zveřejnili kompletní seznam vystavovatelů, kteří na něm budou k vidění.

Hardcore Blinduro rozlučka


Třetí ročník Hardcore Blinduro byl v neděli úspěšně zakončen v Trailparku Plešivec v Krušných horách. Director Michal Prokop na závodníky připravil asi jedny z nejtěžších a nejdelších erzet ze všech ročníků. Dva dny závodění, osm rychlostních zkoušek, nejnáročnější terén, který na enduro závodech v ČR můžete potkat, to bylo Hardcore Blinduro. "Na nějaký čas to ale bylo naposledy, necháme to pár let uležet a uvidíme, co bude dál," okomentoval Michal Prokop rozlučku s formátem HC v Krušných horách.
 
Některé části erzet byly zrecyklovány z minulých ročníku, ale většina erzet byla úplně nových. Některé těžší, jiné jezdivé, jedny extrémně kamenité, další ve znamení hrabanky, prostě ideální mix, který dokonale prověřil schopnosti všech. Sobotní deštivé počasí už tak těžký závod ještě trochu přitvrdilo, ale nedělní proslunění den udělal krásnou tečku za posledním ročníkem Hardcore Blindura. Každý, kdo dokončil, je vítězem, a kdo dokončil bez pádu či újmy na kole, je vítězem dvojnásobným. 

Pozvánka na výlet s Vojtou Bláhou - to nejlepší z Lužických hor

 

Zažijte cyklovýlet s Vojtou Bláhou, úspěšným českým enduro závodníkem, který vám ukáže své oblíbené trasy v malých horách na severu po obou stranách hranic.

Zažijete kouzlo Lužických hor, skalní město Žitavských hor a na zmrzlinu se zastavíte pod romantickou zříceninou hradu Oybin.

Pojede se na pohodu, takže se nejedná o žádný závod.

Sraz v 10.00 hodin, sobota 24. července - Resort Malevil – Heřmanice v Podještědí

 

Více informací ZDE

 

 

Nikol Flašarová vyhrála dlouhý Salzkammergut Trophy

 
Devětadvacetiletá mistryně Evropy ve čtyřiadvacetihodinovce z roku 2019 Nikol Flašarová (Eleven Head Cyklolive) navázala na dvě vítězství Mileny Cesnakové z let 2014 a 2015, když ovládla nejdelší variantu Salzkammergut Trophy. Trasu s parametry 204 km  a 7 044 m zvládla za třináct hodin a sedm minut, druhou v cíli, domácí Claudii Egginger, porazila o 34 minut. Úspěch českých bikerek podtrhla bronzovou medailí Hana Uhlíková. 

 

Tomáš Slavík vítězem JBC 4X Revelations

Po roční pauze se na legendární trati nedaleko Jablonce uskutečnil již osmý ročník populárního fourcrossového klání, za jehož organizací stojí Tomáš Slavík.

Výsledky Kolo pro Život – Transbrdy s 211

V Dobříši začalo středočeské miniturné největšího seriálu horských kol. Na ztížené trati klasického závodu vyhráli Martin Stošek (Future Cycling Northwave) a Kateřina Drhová (České spořitelna Accolade).

Nový okruh v Motole hostí dvojkolo Pražského MTB poháru

 

 

Nadcházející sobota a neděle 17. a 18. července je v kalendáři řady bikerů vyčleněný pro dvojzávod Škoda Pražského MTB poháru v Motole, kde se jede 4. a 5. kolo seriálu.

Z pohledu Pražského MTB poháru půjde o další důležité body do celkového pořadí soutěže, jejíž vítězové získají originální pohár s pražskou dlažební kostkou. Závod má dvě výjimečnosti, které ho staví do zajímavé role: akademické  MČR a veřejná premiéra okruhu.

V neděli 18. července bude součástí podniku akademické Mistrovství České republiky a pražský Motol tedy přivítá kompletní akademickou špičku v boji o mistrovské dresy.

Řada akademiků je členy „A“ týmu Reprezentace MTB a startovní pole bude plné zvučných jmen, jen namátkou: Terezy Tvarůžková a Sásková, Sam Jirouš, Míra Skála a další vynikající bikeři.

Druhou zajímavostí je trať v Motole, která bude mít v rámci Pražského MTB poháru svou veřejnou i závodní premiéru. Trať vzniká ve spolupráci s příslušnými odbory Magistrátu Hlavního Města Prahy, je ve své většině situovaná do koridoru výseku vysokého napětí vedoucího z Bílé Hory na Plzeňskou ulici a splňuje, což je pro Prahu nevídané, řadu požadavků nejenom v rámci životního prostředí, ale i majetkové a sousedské náležitosti. Plusem je odlehlost lokality od bytové zástavby, minimální pohyb chodců a zákaz vjezdu vozidel. Vizí budoucnosti a snem organizátorů Pražského MTB poháru je propojení trailů závodní tratě s volnočasovým areálem Ladronka, se kterým koridor vysokého napětí přímo sousedí a využití pro volnočasové ježdění dětí a široké bikové komunity.

 

Propozice pro 4. a 5. závod Škoda Pražský MTB pohár v Motole: www.prahamtb.cz

Tom Pidcock a jeho nové video: Born to MTB

 
Tom Pidcock v posledních dnech zveřejnil hned dvě nová videa. To první se týká Světového poháru horských kol v Les Gets, odkud britská hvězda neodjížděla zrovna v nejlepší náladě. Pidcockovi, jenž se do závodního kolotoče vracel po zranění a operaci klíční kosti, se nepovedl páteční short track a ani nedělní cross country. Generálka na závod pod pěti kruhy, který je na programu přesně za 14 dnů, tak nevyšla podle předpokladů...

To druhé je z dílny Red Bull, zbrusu nové video je pod názvem Born to Mountainbike! 

Česká Enduro Serie 2021 - výsledky Zadov

Ženy 

1.
PRŮDKOVÁ Barbora
Multicraft MTB Team
CZE 0:22:10.4 0:00:00.0
2.
NESTLEROVA Fejola Stepanka
  CZE 0:22:37.5 0:00:27.1
3.
DRENGUBÁKOVÁ Andrea
  CZE 0:23:40.5 0:01:30.1
4.
RUSŇAKOVÁ Kristýna
  CZE 0:28:43.0 0:06:32.6
5.
KUKULOVÁ Martina
Kolarna - Abus
CZE 0:29:01.9 0:06:51.4

Na šumavském Špičáku se o víkendu jede závod Českého poháru v downhillu

Na třetím podniku šestidílné série se očekává účast více než stovky bikerů a bikerek v celkem 9 kategoriích.

Legendární Salzkammergut Trophy se hlásí o slovo!

 
Ano, je to tak. Již za pár dní, konkrétně od 16. do 18. července, se bude v rakouském Bad Goisern konat 24. ročník legendární "Salzky". Po loňském pandemií zpackaném roce, kdy se Salzkammergut Trophy odehrálo pouze formou individuálních jízd, se letos vrací v plné parádě. 

Ani letos nebude chybět na startu, takřka na domácí akci, spousta českých bikerů. Ve startovní listině je jich k dnešku zapsáno 203, což by mohl závidět leckterý český podnik. Na 50 odvážlivců se postaví v 5:00 hodin ráno na start královské letos „jen“ 205 km dlouhé trasy.

Druhou etapu MTB Trilogy těsně získal Filip Adel

 
"Podle stavitele tratí asi nejtěžší, ale nejkrásnější etapa závodu. Pro tuto etapu jsou typické hrabanka, štěrk, sopky, tunel a brod... Trasa závodníky zavede do Javořích hor a polských Gór Suchych na úpatí zdejších vyhaslých sopek," uvádí se na oficiálních stránkách pětidenního závodu Kupkolo.cz MTB Trilogy, jenž má za sebou třetí den a druhou etapu. A web zřejmě nelže, protože současný lídr Marek Rauchfuss (Česká spořitelna Accolade) ji komentoval slovy: "Dneska to byla totální Vénovina - hrabanka a hardcore enduro."

Marek si po vyhraném prologu a první etapě připsal za druhou etapu (74 km / 2742 m) druhé místo, ale jen velmi těsné, s Filipem Adelem prohrál ve špurtu o hlavičku špendlíku a i nadále zůstává v čele průběžného hodnocení. Třetí Michal Kaněra (Ghost Team) dnes ztratil dvě a půl minuty.

V závodě žen byla úspěšnější Katrin Schwing z Německa před včerejší vítězkou Sarou Michielsens z Belgie. Pozici nejlepší domácí závodnice si i nadále drží Lenka Fridrichová (Ghost Team).

V enduro soutěži dnes exceloval Vojtěch Bláha (Rock Machine) a znovu Štěpánka Fejola Nestlerová.

SP Les Gets 2021 - výsledky XCO Elite

Ženy Elite
1. Loana Lecomte (FRA, Massi) 1:27:23 hod.
2. Jenny Rissveds (SWE, Team 31: Outride) +0:51
3. Evie Richards (GBR, Trek Factory) +1:10
4. Pauline Ferrand Prevot (FRA, Absolut Absalon BMC) +1:51
5. Rebecca McConnell (AUS, Primaflor Mondraker Xsauce) +1:55
...
42. Tereza Tvarůžková (Expres CZ Tufo Kolín) -1 kolo
47. Jitka Čábelická (GAPP System Kolofix) -1 kolo
DNF. Karla Štěpánová (Maloja Pushbikers)

Kompletní výsledky ZDE

Průběžné pořadí po 4. závodě SP
1. Lecomte 1330 bodů, 2. Ferrand-Prevot 955, 3. Rissveds 780, 4. Batten 755, 5. McConnell 710..., 27. Čábelická 249, 54. Tvarůžková 94, 60. Štěpánová 65 

SP Les Gets 2021 - výsledky XCO U23

 
Ženy U23
1. Mona Mitterwallner (AUT, Trek Vaude) 1:09:47 hod.
2. Caroline Bohe (DEN, Ghost Factory) +3:08
3. Leonie Daubermann (GER) +3:56
4. Puck Pieterse (NED, Alpecin Fenix) +4:31
5. Kata Blanka Vas (HUN) +5:08
...
42. Adéla Holubová (Kola-bbm.cz) -1 kolo
45. Zuzana Šafářová (Rouvy Specialized) -1 kolo
DNF. Tereza Sásková (Rouvy Specialized)

Kompletní výsledky ZDE

Rauchfuss vyhrál první etapu MTB Trilogy 2021

Marek Rauchfuss vyhrál po včerejším prologu i první etapu pětidenního UCI závodu Kupkolo.cz MTB Trilogy. Etapa s názvem "To nejlepší ze Sudet" s parametry 76 km / 2 449 m zvládl biker stáje Česká spořitelna Accolade v čase 3:17:20 hod., v cíli těsně porazil loňského vítěze Trilogy Filipa Adela (Superior Velsbike). Třetí Michal Kaněra (Ghost Team) ztratil dvanáct minut. Jeden z velkých favoritů Tomáš Višňovský (SVK, Česká spořitelna Accolade) dojel až čtrnáctý vinou defektu a následného bloudění. 

Mezi ženami kralovala Belgičanka Sara Michielsens před Němkou Katrinn Schwing a domácí Lenkou Fridrichovou (Ghost Team).

Enduro soutěž dnes vyhráli Fejola Nestlerová a František Žilák (Rock Machine Cyklomax).

 

Stránkování

redakční systém | ISSN 1803-5744