Michael Boroš jde na silnici, od března bude v Elkovu

 
Současný nejlepší domácí cyklokrosař Michael Boroš (ČEZ Cykloteam Tábor) bude od března oblékat dres domácího silničního celku Elkov Kasper. Podle manažera týmu Vladimíra Vávry budou devětadvacetiletého "Boryho" nasazovat jak na silniční, tak i na krosové závody.  

"Pochopitelně respektujeme a podporujeme jeho další účinkování v cyklokrosu, zároveň ale věříme, že bude pro náš tým i výraznou posilou pro silniční závody. Budeme se snažit ho co nejlépe připravit na světový šampionát v Táboře v roce 2024," doplnil Vávra.

Čtyřnásobný mistr republiky jezdil v letech 2015 až 2018 v belgických týmech a zařadil se mezi nejužší českou cyklokrosařskou špičku a dosáhl v těchto letech na své nejlepší výsledky ve světové konkurenci, na něž v dresu současného celku navazuje jen velmi složitě.

 

Giant Winter Trans Brdy 2021 se ruší

 
Šestnáctý ročník Giant Winter Trans Brdy 2021 se bohužel konat nebude. Vzhledem k novým opatřením byli organizátoři nuceni svůj podnik už druhý rok po sobě zrušit. 

Ukrajince Hudymu si bere Brentjens, Američana Amose Trek

Aktuální mistr Evropy v juniorské kategorii Olexander Hudyma (UKR) a vítěz závodu SP U23 v Leogangu Riley Amos (USA) podepsali profesionální smlouvy s novými týmy.

Osmnáctiletý Saša Hudyma je připraven učinit další krok ve své kariéře, do kategorie U23 vstoupí jako jezdec týmu CST PostNL Bafang, který vede první olympijský vítěz závodu horských kol Bart Brentjens. "Jsme rádi, že můžeme Sašu přivítat v našem týmu pro rok 2022. Nějakou dobu jsme ho sledovali a Saša udělal významný pokrok. Líbí se mi Sašova mentalita, přesně ví, čeho chce dosáhnout, je připraven na tom tvrdě pracovat, přináší do týmu mladou svěží energii. Bylo by skvělé, kdybychom Sašovi pomohli splnit jeho sen a společně se podívali do Paříže 2024!" okomentoval přestup slavný šéf. 

Rozkousaný ráfek papouškem "Cikánem" obletěl svět

 
Divili bychom se, kdybyste to ještě neviděli. Papoušek jménem Gypsy, co rozcupoval své australské majitelce ráfek. Její příspěvek v komunitě cyklistů nabral raketový start a jako virus se šíří světem. 

25.11.2021 - Závody - Jan Nemec bulvár

Kolo pro život 2022 - startovné

 
Organizátoři Kolo pro život - největšího domácího seriálu horských kol - spustili prodej permanentek a zvýhodněných startovních balíčků na sezonu 2022. Soupisku dvanácti podniků na nadcházející rok jsme představovali zde, nyní máte do konce roku šanci zajistit si své místo na startu za zvýhodněné ceny. 

SP CX #7 Koksijde - výsledky

V 7. díle světového poháru v cyklokrosu, který se uskutečnil v písečných dunách v belgickém Koksijde, triumfovali Eli Iserbyt (BEL, Pauwels Sauzen Bingoal) a Annemarie Worst (NED, 777).

František Žilák mění Rock Machine za Rocky Mountain

Čtyřicátiny oslaví Franta Žilák a kanadská značky Rocky Mountain hezky společně. Matador českého mountainbikingu totiž po osmi letech mění tým a značku kola. 

 

 

Toi Toi Cup #5 - Veselí nad Lužnicí 2021 - výsledky

 
Čtvrté vítězství v letošním seriálu Toi Toi Cup zaznamenali Kristýna Zemanová (Brilon Racing MB) a úřadující mistr republiky Michael Boroš (ČEZ Cykloteam Tábor). Na premiérovém klání "velkého Toi Toi Cupu" ve Veselí nad Lužnicí tak po nedělním SP v Táboře oba potvrdili pozice domácích jedniček a upevnili své pozice na čele průběžného hodnocení seriálu.

Kristýna, jež před necelým měsícem oslavila své osmnáctiny, vyhrála rozdílem více než jedné minuty před Američankou Raylyn Nuss a minutu a půl před současnou domácí šampionkou Pavlou Havlíkovou. Michael Boroš v cílové rovince porazil Poláka Konwu. 

 

Legendární Giant Winter Trans Brdy se hlásí o slovo!


Šestnáctý ročník podzimní klasiky Giant Winter Trans Brdy je naplánován na sobotu 27. listopadu 2021. V jeho uskutečnění pevně doufají pořadatelé z Let u Dobřichovic, kteří už vloni museli vinou té zpropadené pandemie závod zrušit... 

Asi největší novinkou je zařazení běžecké části do programu WTB, ta bude mít start v 9:00 a poběží se 1/2 maraton, tedy 21 km! Start cyklistického závodu je naplánován tradičně na pravé poledne a na meníčku je lehce pozměněná čtyřicetikilometrová trasa. 

"V rámci dopoledního programu jsme také vrátili dětské závody, které proběhnou v lokalitě U Srubu. Na každého malého závodníka pak čeká účastnická medaile a pro vítěze ceny od společnosti Progresscycle a dorty z místní Malé pekárny Nadi Pohlreichové. Pro zájemce jsme pak v rámci jednoho startovného zařadili i možnost duatlonu," informují pořadatelé. 

Propozice a přihlášky naleznete zde: www.transbrdy.cz

Trail-Guide hledá instruktory a průvodce


Nové instruktory nabírá Trail-Guide! "Víš o někom, koho baví předávat své jezdecké zkušenosti, na kole jezdí skvěle a náš projekt je mu / jí sympatický? Hledáme instruktory do mírně, středně pokročilých kurzů i dětského MTB kroužku!" anoncují bikeři. 

SP Tábor 2021 - výsledky

 
Junioři
1. David Haverdings (NED) 41:38 min.
2. Nathan Smith (GBR) +0:01
3. Yordi Corsus (BEL) +0:10
...
16. Václav Ježek +1:06
19. Patrik Černý +1:31
22. Ondřej Novotný +1:32
27. Adam Seeman +2:02
29. Filip Samek +2:13
31. Dalibor Johanek +2:25
36. Maximilian Kerl +3:06
38. Jakub Elbadri +3:11
41. Daniel Rubeš +3:35
DNF. Jakub Kuba

Kompletní výsledky ZDE

SP Tábor 2021 - startovní listiny

 
Zítra v 9:30 hod. ráno startuje nabitý program 6. závodu světového poháru cyklokrosařů v Táboře. V dopoledních hodinách se v rámci SP letos poprvé představí junioři, juniorky a muži U23, po obědě ve 13:25 odstartují ženy a ve 14:50 muži. 

Co se svátečním dnem 17. 11.? Doražte na brigádu na Kokostezky


Naše oblíbená destinace Kokořínské stezky pořádá ve sváteční den 17.11. 2021 historicky 1. veřejnou brigádu. Jeden z nejvýznamnějších vlastníků lesů na Kokořínsku požádal sdružení bikerů o pomoc při úklidu po kůrovcové těžbě. Nejde tak sice o brigádu na trailech, ale tato pomoc je významným krokem pro kvalitu vzájemných vztahů a další budoucí spolupráci... Organizátoři prosí o registraci ZDE z důvodu zajištění občerstvení a parkovacích kapacit. 

 

Jan Kopka zve na promítání - Příběh bikera

Zítra v Jablonci nad Nisou a na konci listopadu v Praze! Jan Kopka zve všechny dobrodruhy a cestovatelské nadšence na promítání 81minutového dokumentárního filmu o českém prvopřejezdu 2 900 km pustou trasou přes mexický poloostrov Baja California.

V NMNM se otevírá sportovní gymnázium pro mladé cyklisty

V Novém Městě na Moravě budují zázemí pro mladé cyklisty/cyklistky. Středoškolákům nabízí možnost trénovat a studovat společně v "cyklistickém ráji". Absence internátu doposud snižovala atraktivitu studia na místním gymnáziu se sportovními třídami. Tento zásadní problém už není, internát je k dispozici!!

 

ME CX Col du Vam - výsledky mužů elite

Nizozemec Lars van der Haar se stal podruhé v kariéře evropským šampionem v kategorii elitních mužů a učinil tak radost domácím fanouškům, kteří mohli slavit 4. titul na ME 2021. 2. dojel Quinten Hermans z Belgie, 3. jeho reprezentační kolega Michael Vanthourenhout.

07.11.2021 - Závody - Tomáš Ježek

ME CX Col du Vam - výsledky žen U23

Ve 13:15 odstartovaly do závodu v rámci ME v cyklokrosu 2021 ženy do 23 let s jedinou Češkou na startu Kristýnou Zemanovou. Ta měla jít do 2. řady na startu, po chybě rozhodčích, kteří ji nevyvolali při řazení, musela bohužel jít na start jako poslední jezdkyně. S tímto šokem se ale dokázala obdivuhodně vyrovnat a soupeřky začala předjíždět jako na běžícím páse. Dokázala nakonec stíhací jízdu dotáhnout až na skvělé 8. místo, což je před startem elitních mužů zatím nejlepší výsledek české reprezentace v rámci ME 2021.

ME CX Col du Vam - výsledky - junioři

Nedělní program na mistrovství Evropy v nizozemském Col du Vam pokračuje kategorií juniorů, žen do 23 let a elitních mužů. V 11:00 se na start postavili junioři i s českou šestkou ve složení Patrik Černý, Filip Samec, Adam Seeman, Václav Ježek, Maximilian Kerl a Jakub Kuba. Nejlepší z Čechů dojel Adam Seeman na 16. místě, i přes start ze zadních pozic a technické problémy se dokázal celý závod posouvat dopředu a přeskakoval jednoho jezdce za druhým.

ME CX Col du Vam - výsledky - muži U23 a ženy elite

V závodě mužů do 23 let triumfoval obhájce evropského titulu Ryan Kamp z Nizozemska. Ten v závěrečném sprintu těsně porazil Belgičana Nielse Vandeputteho a 3. dokončil další Belgičan Thibau Nys. Čechům se závod nepovedl dle očekávání, nejlepší z našich, Robert Hula, dokončil na 28. místě.

 

ME CX Col du Vam - výsledky - juniorky

První start na mistrovství Evropy v cyklokrosu v nizozemském Col du Vam čekal dnes na juniorky. V 11:00 se na start postavila šestice českých holek Julia Kopecky, Kateřina Hladíková, Barbora Jeřábková, Eliška Hanáková, Karla Nováková a Vanda Dlasková. První jmenovaná měla krátce po startu pád a vyjížděla z posledního místa z cílové roviny. Eliška se dlouho pohybovala kolem 7. místa, v posledním kole bohužel těsně vypadla z top ten. Závod ovládla Britka Zoe Backstedt, která úspěšně kombinuje dráhu s cyklokrosem a silniční cyklistikou, kde se stala v letošním roce světovou šampionkou.

 

 

Stránkování

redakční systém | ISSN 1803-5744