Dropdown. Další projekt Michala Prokopa


Trojnásobný mistr světa ve fourcrossu Michal Prokop v sobě čím dál tím víc objevuje a rozvíjí svůj organizátorský potenciál. K závodům enduro a gravel přidává další. Dropdown. 

Takže si pojďme říci, co je Dropdown... 

- Sjezd s hromadným startem ve skupinách po 50 závodnících. 
- Start na zasněžené (?) sjezdovce z vrcholu Slamník (1.233 m.n.m.). 
- Trať vedená po sjezdovkách, cestách a trailu. Průjezd kolem Stezky v oblacích. 
- Převýšení 575 metrů, délka cca 7 km. 
- V sobotu jedna tréninková a jedna kvalifikační jízda jednotlivě. 
- V neděli finalové jízdy ve skupinách dle výsledků kvalifikace. 
- Kategorie pro všechny od 15 let. Aktivity pro celou rodinu. 
- Termín 20.- 21.4. 2019
- Registrace 15.11. 2018 v poledne!
- Propozice studujte ZDE

Sváteční Maxbike mistrovství Planety – VC Prahy 

V sobotu a v neděli 17. a 18. listopadu se na motolském velodromu uskuteční poslední závody mistrovství České republiky v dráhové cyklistice v rámci tradičního mítinku Maxbike mistrovství Planety – velká cena hlavního města Prahy 

Moschetti a Ferguson končí u Brentjense

Překvapivou zprávu vyslal do světa Bart Brentjens, manažer týmu CST Sandd American Eagle. Po čtyřech letech se rozloučí s francouzskou bikerkou Margot Moschetti. Ještě o dva roky déle závodil v týmu Brit Grant Ferguson, který odchází také.

 

Progress Cycle hledá prodavače - mechanika do Hostivic


Zavedená cyklistická prodejna Progress Cycle na okraji Prahy v Hostivici, rozšiřuje svůj tým a hledá samostatného a šikovného prodavače – mechanika. Práce na této pozici bude orientována hlavně na potřeby prodeje, ale požadujeme i základní servis na prodejně.

Prodejna Progress Cycle se kromě kol Giant a Liv orientuje na prodej výrobků předních světových značek, které společnost Progress Cycle na českém trhu zastupuje – Giro, Bell, CamelBak, Blackburn, Fizik, Vittoria, Gore Wear, Finish Line, Crankbrothers a dalších. Moderní prodejna se nachází v Hostivici těsně za hranicí Prahy, nedaleko stanice metra B – Zličín nebo stanic metra A – Petřiny a Motol.

Více se o prodejně a nabídce práce dozvíte ZDE >>

Registrace na Loudání 2019 startuje v neděli v 11:11 hod.


Pozor, pozor, odvážní bikeři, stateční cyklisté, vážení Loudalové... připravte své smysly, přesně 11.11.2018 v 11:11:11 bude zahájeno přihlašování na 12. ročník extrémního cyklistického dobrodružství Loudání českou krajinou 2019 - závodu bez zajištění, jehož trasa je do posledního okamžiku tajná. Měřit bude opět 600-800 km a počet startujících je limitován 60 účastníky.  Přednostní právo startu má prvních 20 z historické tabulky Loudání, kde je bodově oceňováno především dokončení Loudání. 

Veškeré podrobnosti včetně aktualizované historické tabulky naleznete na www.loudani.cz

"Bude nám ctí, působit vám utrpení na trase," píší organizátoři.

Giant Winter Trans Brdy 2018 budou rozlučkou Hudečka


"Giant Winter Trans Brdy bude poslední - rozlučkový závod v mé kariéře," informuje nás Jirka Hudeček, který je s Trans Brdy a obcí Lety u Prahy spojen pupeční šňůrou. Na startu zimního vydání "Brdů" tak jedenatřicetiletý biker nebude chybět ani letos. Ale zřejmě naposledy. "Bohužel mě od konce loňského roku provázejí zdravotní potíže, které mně nedovolily plnohodnotně trénovat a závodit. V podstatě jsem ani nenastoupil do závodní sezony a v jejím průběhu jsem se rozhodl skončit a posunout se v životě dál. Cyklistika mi hodně dala, ale také dost vzala, přesto jsem v ní zažil věci, na které nikdy nezapomenu, a poznal mnoho lidí, se kterými se budu rád potkávat do konce života. Také proto jsem se rozhodl svůj konec v závodní cyklistice spojit s naším tradičním zimním závodem. Pozval jsem řadu zajímavých cyklistických osobností, které ale nebudu prozrazovat, alespoň to pak pro účastníky bude zajímavé překvapení, když se tam s nimi potkají. Tak na viděnou v sobotu 24. listopadu na návsi v Letech u Dobřichovic!“ zve do Let u Prahy Jirka Hudeček, vítěz Winter Trans Brdy z roku 2011, mimochodem stejného roku, kdy se stal i mistrem ČR v silniční časovce.

Beseda s Pavlem Boudným v Kroměříži

V kroměřížském veloCAFÉ, které se stalo významnou zastávkou na švihu spousty cyklistů ze širokého okolí, proběhne v sobotu 10. listopadu 2018 první ze série plánovaných besed s osobnostmi cyklistiky. Jako prvního tam budete moci potkat a vyzpovídat Pavla Boudného, svérázného bikera ze Slavkova u Brna, který po letošní sezoně ukončil jedenáctileté působení v týmu Česká spořitelna Accolade a bude závodit v barvách EthicSport.

 

 

Specialized má pro dámy nová sedla


Pokud si vaše přítelkyně, žena, kamarádka nebo kolegyně často stěžuje na bolesti sedací soustavy a otlaky citlivých partií, ode dneška pro ni máte pádný argument: nové sedlo Specialized Power Mimic. To bylo vyvíjeno právě pro úlevu dámských partií, podílela se něm například i Annika Langvad.

Mrkněte na vtipně pojaté video a samozřejmě i první poznatky z testování našich kolegyň z Damynakole.cz, kde se o novince dočtete víc. 

Videoseriál E-BIKE škola – 4. díl

V tomto díle vyjedeme do terénu a ukážeme si, jak zvládat zatáčky. Poradí nám průvodci pořadem, mistři světa, Evropy a republiky v biketrialu Vašek Kolář, Ondra Šenk a Damjan Siriški. A především náš zvláštní host - závodník, šampion fourcrossu i endura, pořadatel závodů a biker na slovo vzatý - Michal Prokop. V Servisním okénku pak řešíme nejčastější problém, na který je potřeba být připraven - defekt pneumatiky. Profesionál nám poradí, jakou vozit na elektrokole výbavu a nejnutnější nářadí. A jak se vypořádat s výměnou duše na vyjížďce. Jezděte, bavte se a inspirujte se E-BIKE školou!

Tento pravidelný pořad připravuje redakce časopisu o elektrokolech Electric Bike Action - www.electricbikeaction.cz - v zájmu větší popularizace a propagace elektrokol a také pro edukaci jejich majitelů a uživatelů.

Koloshop hledá kolegu do pražské pobočky


Jeden z největších českých cykloobchodů Koloshop - významný prodejce značkových cyklistických a sportovních produktů s tradicí od roku 1999 - vypisuje výběrové řízení pro nově vznikající pozice v pražské pobočce. 

Jedná se o pozici prodavače či prodavačky a zástupce vedoucího prodejny s nástupem možným ihned.

Bývalá bikerka Jindřiška Zemanová mistryní světa Xterra

Bývalá reprezentantka na horských kolech Jindřiška Bejstová - Zemanová, mimochodem bronzová medailistka z MEJ XCO a čtvrtá z MSJ z roku 1997 a také dvojnásobná vítězka Krále Šumavy, na sport nezanevřela. Kromě cyklistiky jí učaroval i triatlon, ve kterém, nyní už jako maminka pětiletého klučiny, rovněž dosahuje solidních výsledků - aktuálně si z Havaje přivezla titul mistryně světa v terénním triatlonu Xterra v kategorii 35-39 roků. V celkovém pořadí obsadila 9. místo a porazila i mnoho závodnic v kategorii Pro.

Startuje registrace na Blinduro 500+ 2019 na Lipně


Potřetí a tentokrát na tři dny. Dva dny na oči. Tři dny zážitků. Blinduro 500+ pro začátečníky i zkušené se vrací na Šumavu, a to v termínu 
10.-12. května 2019 opět v Lipně nad Vltavou. 

Registrace začíná právě nyní, tzn. ve čtvrtek 1.11. v 11:11 hod.

"Program otevřou už v pátek Blinduro Clinix. Připravujeme výukové a zážitkové kurzy s osobnostmi gravity mtb scény. Svou skupinku si najdou bikerky, děti, sjezdaři stylaři, požitkáři i nebojsové, co chtějí strávit noc na hradě... K enduru na nových trailech v šumavské hrabance servírujeme poprvé také doprovodný závod Blinduro Air DH na červené bikeparkové trati načasovaný tak, abyste se v sobotu odpoledne nenudili. Nechte si to v klidu projít hlavou, registrace proběhne později," informuje Michal Prokop a Zdeněk Pól z organizačního výboru Blinduro podniků.

Přihlašování končí naplněním limitu pro počet účastníků, nejpozději 8. 11. 2018 ve 12:00. Limit je stanoven na 510 účastníků, včetně Super-Blinduristů.

Barbora Průdková: operace kolene a nový tým

 

Původně tříletý kontrakt nadějné bikerky z Ostravy s týmem Head Pro vzal za své. Nově bude dvaadvacetiletá Barbora Průdková jezdit u Jana Hrušky v barvách týmu Ghost. Barča svou poslední sezonu v kategorii U23 byla nucena předčasně ukončit, vyvázat se ze smlouvy a řešit mnoho dalších zdravotních i životních situací...

Jaký byl její rok 2018, se můžete dočíst v obsáhlém otevřeném rozhovoru na našem partnerském webu Damynakole.cz, který s Bárou vedla Kája Polívková - Barbora Průdková o přešlapech, novém týmu i naději na návrat

Dnes se jede finále Trek Bike Night Series!


Není lepší konstelace než dnešní teplý, poslední říjnový večer na to, abyste neokusili večerní dobrodružství Trek Bike Night Series. Závěrečné - čtvrté dějství seriálu nočních závodů v pražských lesoparcích, se jede dnes večer v Modřanech, prezentace se na místě rozjede v 17:30, start závodníků je kalkulován na 19:15. Poslední závod Trek Bike Night Series je už tradičně koncipován na jeden delší okruh, ten letošní se příliš nemění, měří 25 km se startovním nájezdem 3 km. 

"Děláme, co je v našich silách, takže jsme objednali pokropení trati, aby se už neprášilo. To proběhlo v neděli a pondělí. Na dnešek jsme vylobovali u Evropské komise teplý večer a jasné hvězdnaté nebe. Včera večer jsme provedli kompletní označení a trať je ve skvělé kondici, možné vůbec nejlepší, kterou jsme kdy zažili," raduje se šéforganizátor Petr Polívka, který všechny pochopitelně zve na finálový podnik už sedmého ročníku seriálu, jehož vítězové budou vyhlášeni na společenské trachtaci po závodě ve Vodácké krčmě U Sváry. 


Více informací na Facebooku akce a na oficiálních stránkách www.zavodyvpraze.cz

 

 

  

Pražský MTB Pohár 2018 v cíli, finále vyhrál Škarnitzl

Jan Škarnitzl (Mitas Trek) vyhrál závěrečný závod Tomket Pražského MTB poháru 2018, jímž byl netradičně maraton. Zatímco si účastníci seriálu horských kol pro všechny věkové a výkonnostní kategorie jezdců, včetně cyklistů s handicapem, po celý letošní rok užívali krásného, slunného počasí, tak pro závěrečný závod juniorských a dospělých kategorií se karta zcela obrátila. Teplota pouhé 3 stupně nad nulou a souvislý déšť se staly nechtěnými a ne příliš vítanými účastníky závodu v unikátním prostředí Garden Parku Jeneč.

Nepropásněte možnost stát se Super-Blinduristou

Blinduro dostane příští rok dva nové sourozence. K jarnímu a podzimnímu enduru přibudou drsnější Hardcore Blinduro a už v dubnu také sjezd s hromadným startem Dropdown. Aktuální informace o jednotlivých akcích najdete ve facebookových událostech ZDE

30.10.2018 - Závody - Jan Nemec enduro blinduro

Etapák Belgian MTB Challenge 2019 otevírá přihlášky


Oblíbenost etapových závodů stále roste, jestli i vy patříte mezi ty, kteří si chtějí podobný podnik v zahraničí vyzkoušet, máme pro vás tip na dostupný - startovné začíná na 255 eurech - a kvalitní Belgian Mountainbike Challenge. Již tento týden startuje registrace na tento nejnáročnější etapový závod Beneluxu, letos bude podle nových směrnic UCI čtyřdenní a na programu bude prolog a tři etapy. Závod se koná v Ardenách s centem v městečku La Roche en Ardenne v termínu od 9. do 12. května 2019. Pro zájemce z Čech je to tak výborný tip spojit státní svátek 8. května a prodloužený víkend k účasti na tomto etapovém závodě kategorie UCI S1. Zájemci o start by ale neměli otálet, protože startovní místa zmizí obvykle v průběhu několika hodin po otevření registrace. Ta startuje ve čtvrtek  1. listopadu 2018 v 00:00.

Stránky pořadatele http://www.bemc.be/en/

Registrace https://my6.raceresult.com/108140/registration?&lang=cz

29.10.2018 - Závody - Jan Nemec etapáky

Red Bull Rampage 2018 ovládl Kanaďan Brett Rheeder


Pětadvacetiletý freerider z Ontaria Brett Rheeder zvítězil ve třináctém ročníku Red Bull Rampage v americkém Utahu. Povedlo se mu to až při jeho šestém startu, když za sebou nechal slavného Španěla Andreu Lacondeguye a místňáka Ethana Nella - vloni při svém premiérovém startu bronzového hrdiny.

Jak vítězná jízda kanadského borce - někdejšího hokejisty a také XCO bikera - vypadala, nejlépe ukáže video...

 

Toi Toi Cup ve Slaném vyhráli Havlíková a Aernouts


Sedmidílný seriál českého poháru cyklokrosařů Toi Toi Cup pokračoval čtvrtým podnikem kategorie C1 ve Slaném. Pozici největšího favorita potvrdil Belgičan Jim Aernouts, který po chybě Jana Nesvadby v posledním osmém okruhu dokázal využít malý náskok a zvítězit. Jablonecký biker ve službách táborského celku dojel druhý a upevnil tak své průběžné vedení. Třetí skončil Polák Marek Konwa. Mezi ženami zvítězila potřetí za sebou Pavla Havlíková.

Video: Podzimní Blinduro 2018

Podzimní pokračování závodů na oči Blinduro se odehrálo na Valašsku ve Skiareálu Karolinka. Limit 300 závodníků se brzy naplnil, a tak nic nebránilo naplno si užít podzimní atmosféru Beskyd. Na tvorbě tratí se s Michalem Prokopem podílel místní znalec terénů Luboš Sušila. Erzety v bikeparku Kyčerka měl zase na starosti Jarek Bednařík. V sobotu na závodníky čekaly na okruhu čítajícím 30 km tři erzety. Druhý den se okruh protáhl o jednu rychlostní zkoušku. Jak si blinduristé užili “offseason opener” se můžete přesvedčit ve videu....

Výsledky ZDE

Stránkování

redakční systém | ISSN 1803-5744