Projeďte si dnes prémii L’Etape CZE s Danem Turkem na Rouvy

 
Část trasy L’Etape Czech Republic si budete moct exkluzivně vyzkoušet předem i z pohodlí svého domova. A to díky spolupráci s aplikací ROUVY, která se stala oficiálním partnerem projektu a v digitalizované podobě nabízí jeden nejhezčích úseků trati. Vy si ho navíc můžete projet za doprovodu cyklistických profesionálů.

Trailer: Seriál Po trailech přes hory

 
Nový televizní pořad Po trailech přes hory dostává konečně konkrétnější obrysy ve formě traileru. První díl z Broumovska a Trutnov Trails bude mít premiéru v sobotu 17. dubna v 11:45 na ČT Sport a iVysílání České Televize. Zatím můžete nahlédnout do zákulisí na instagramovém účtu pořadu www.instagram.com/preshory_ct/

Ondřej Cink skončil v Nalles těsně čtvrtý

 
Italská série má za sebou třetí závod, v jihotyrolském Nalles se jel Sunhine Race kategorie HC, který ovládli Loana Lecomte (FRA, Massi) a Mathias Flückiger (SUI, Thömus RN Racing).

V téměř 100% konkurenci čeští bikeři ukázali, že zimní příprava šla dobrým směrem, Ondřej Cink (Kross Orlen) skončil jen těsně pod stupni vítězů, Jitka Čábelická (GAPP System - Kolofix) dojela patnáctá. Juniorka Aneta Novotná (Adastra Cycling) skončila na 7. místě, nejlepší český junior Filip Konečný (Dukla Praha) obsadil 13. příčku.

Více informací připravujeme...

Malevil Cup 2021 se musí přesunout, 11. září bude nabité

 
ROZHODNUTO!


"Bohužel, jak i vy sami jistě sledujete, situace s Covid -19 se v ČR zásadně nelepší. Není ani předpoklad, že by se tak stalo do června a PES nás rozvolnil natolik, aby se daly pořádat hromadné sportovní akce. Pro nás je to o to složitější, že Malevil Cup je od prvopočátku mezinárodní MTB maraton. Zahraniční bikeři k němu neodmyslitelně patří, tak jako trasa vedená po česko-německém území," uvádí ředitel závodu Radek Patrák.

 

09.04.2021 - Závody - Jan Nemec malevil cup

První závod KPŽ v netradiční podobě

Ani letos nebude moci Kolo pro život odstartovat v klasickém formátu, a tak pořadatelé pro porovnání výkonnosti připravili jinou podobu závodu Praha – Karlštejn Tour České spořitelny.

První díl seriálu Kola pro život se uskuteční o týden později, než bylo plánováno, tedy 1. května a závod se pojede formou časovky. Každý potencionální účastník si může vybrat ze tří různých tras v délce 50, 36 a 21 km. Všechny trasy budou zabezpečeny v souladu s vládními opatřeními.

ČP XCO Město Touškov odložen na září, MČR v Enduru zrušeno

 

Český svaz cyklistiky oznámil změnu termínu úvodního závodu Českého poháru XCO v Městě Touškov původně naplánovaný na poslední dubnový víkend: "Po dohodě s místním pořadatelem avizujeme změnu původního termínu závodu ČP MTB XCO z dubna v Městě Touškov na 11. a 12. 9. 2021."

Další závod – tedy Zadov a zřejmě i Brno se pravděpodobně pojedou v odděleném režimu. Tedy v jednom termínu sobotní program juniorek, juniorů a elity mužů a žen. A v jiném termínu, až bude dovoleno sportování a závodění dětí, se odjede kompletní závodní den kategorií děti, žáci a kadeti.

"O této variantě budeme informovat, až ji budeme mít dále připravenou. Já stále věřím, že si za určitých podmínek a dodržení protipandemických opatření zazávodíme i letos, stejně jako v loňské sezoně. Zůstávám možná naivním, ale stále optimistou," informoval šéf komise horských kol ČSC Josef Dlohoš.

Zároveň bylo rozhodnuto o zrušení mistrovství ČR v enduru, které se mělo konat na začátku května v Sušici. "Vzhledem ke stávající situaci jsme nuceni zrušit MČR Enduro, které jsme plánovali na začátek května. Nebudeme zde vypisovat ani náhradní termín, protože pořadatel nemá jistotu možnosti pořádání závodu ani při změně termínu. Budeme s Milanem Suchomelem hledat náhradní variantu pro letošní rok. Pro Sušici rezervujeme termín na 2022," sdělil Dlohoš.

Kolofix otevírá další tři pobočky

Cyklistická servisní síť Kolofix se na jarní sezonu vyzbrojila dalšími třemi pobočkami! Dvě nové stanice vyrostly v Praze a jedna v Brně!

Kde je najdete?

- Brno-Komárov - Dufkovo nábřeží 230/5
- Praha-Zličín - Do Blatin 373
- Praha-Libeň - Unyp Arena, Kovanecká 2405/27


Stavte se třeba na kompletní předsezónní prohlídku, která je zdarma. A pokud nejste z Brna ani z Prahy, mrkněte na web a objednejte se poblíž svého bydliště nebo si zamluvte výjezd servisního auta. Kolofix je nyní ve 12 městech po celé ČR!

Objednejte se u nás na webu, v aplikaci nebo zavolejte na 800 01 01 01. 

06.04.2021 - Závody - Jan Nemec servis kolofix

Capoliveri Legend Cup vyhráli Courtney a Avancini

 
Druhý závod italské národní série na ostrově Elba ovládli Kate Courtney (USA, Scott Sram) a Henrique Avancini (BRA, Cannondale Factory), nejlépe z českých bikerů v kategorii Elite skončila Karla Štěpánová (Maloja Pushbikers) na 12. místě, juniorka Nela Viktorová (Rouvy Specialized) dojela sedmá.

VolCat BTT 2021: 4. etapa - Stošek druhý v etapě i celkově

 
Čtyřdenní etapový závod VolCat BTT 2021 dorazil do cíle, závěrečnou etapu ovládl Wout Alleman (BEL, DMT Racing) před Martinem Stoškem (Canyon - Northwave) a Martinem Freyem (GER, Bulls).

Z celkového prvenství se radoval nizozemský maratonec Hans Becking (Buff Scott), který byl v dnešní etapě (30 km / 1000 m) velmi pozorný a hlídal si své největší soky. A podařilo se, náskok na druhého Martina Stoška byl před dnešním startem 3minutový, což bylo pro třetího muže loňského MTB Trilogy (a podle informací pořadatelů se do Česka znovu chystá), hratelné. Martin na něj dnes dokázal najet sedm vteřin a skončil druhý.   

 

Jitka Čábelická skončila ve Veroně třetí

 
Na závod kategorie C2 do italské Verony se sjelo velké množství bikerek a bikerů, ve čtyřech kategoriích odstartovalo 440 závodníků z dvaceti zemí! Nechyběla ani hrstka českých zástupců, nejvýše dokázala vystoupat úřadující česká šampionka Jitka Čábelická (GAPP System - Kolofix), která šla na start jako trojka a cílem projela rovněž jako trojka. Závod vyhrála Yana Belomoina (UKR, CST Bafang Post.nl) před domácí Giade Spiaci (KTM Protec Elettrosystem).

VolCat BTT 2021: 3. etapa - Stošek znovu vítězí

 
Po nevydařeném prvním dnu, kdy se Martin Stošek (Canyon - Northwave) necítil ve své kůži, si dnes český biker připsal vítězství ve třetí - královské etapě VolCat BTT 2021. Navázal tak na včerejší druhou etapu, kterou také ovládnul. Šedesátikilometrovou etapu s 1600m převýšením vyhrál jen těsně před lídrem závodu Hansem Beckingem (NED, Scott Buff) a posunul se tak z pátého místa průběžného pořadí na druhé, z náskoku Beckinga ale dokázal smazat jen dvě sekundy. 

VolCat BTT 2021: 2. etapa - první sezónní výhra pro Stoška

Druhou etapu španělského závodu VolCat BTT 2021 ovládl Martin Stošek (Canyon - Northwave), na trase 58 km / 1500m zvítězil v čase 2:25:05 hod. V dlouhém sprintu porazil dvojici z týmu DMT Racing Wout Alleman a Tiago Ferreira. 

Avancini se dostal do Evropy, na Elbě bude startovat

 
Velkou radost udělala organizátorům Capoliveri Legend XCO zpráva od brazilské a zároveň i světové jedničky Henriqua Avanciniho (Cannondale Factory), který se konečně dostal do Evropy a v pondělí tak na Elbě může startovat.

"Vycestovat z Brazílie se zdálo jako zcela nereálné, bylo to těžké období. Zkoušel jsem se několikrát vrátit do Evropy, ale nikdy se mi to nepodařilo," uvedl v krátkém prohlášení dvaatřicetiletý Avancini, který by na Elbě rád uhájil čest svého postavení světové jedničky.

Druhý závod italského národního seriálu XCO startuje v pondělí, zapojí se i několik českých závodníků, přehled přihlášených závodníků najdete zde: www.internazionaliditaliaseries.it

 

VolCat BTT 2021: výsledky 1. etapa


Ve španělské Igualadě nedaleko Barcelony se dnes odpoledne rozjel Volcat BTT, po v neděli skončivším Mediterranean Epic, je to další čtyřdenní etapový závod. Jedná se o 16. ročník podniku, což je - podle organizátorů - nejstarší etapový závod horských kol ve Španělsku. 

První etapu s parametry 38 km / 800 m mají jezdci za sebou, nastoupili do něj zástupci českých týmů Canyon Northwave v čele s Martinem Stoškem, který dojel na desáté pozici. "Tak dneska hezky bez nohou. Na dvacáté minutě jsem si to prásknul, pak zůstal mezi skupinami a pak už jsem to nerozjel. V cíli 3 minuty zásek... Bylo mi i fyzicky špatně, bolela mě hlava, no prostě bída," svěřil se po etapě nejlepší český závodník.

Dvacátý dojel Jan Strož z celku D2 Mont Merida, který do Španělska přijel v plné polní.

Úvodní etapu ovládl Nicola Rohrbach (SUI, Goldwurst Power) a Maja Wloszczowska (POL, Kross Orlen), kompletní výsledky můžete studovat ZDE

Německá značka YT si dala záležet na aprílovém žertíku

YT se v rámci svého aprílového mailingu rozhodlo poškádlit všechny své příznivce. Zaselo semínko pochybností informací, že chystá dětský sjezďák TUES Corn, který ukázal i na profesionálně sestaveném banneru. Už samotný odkaz z něj ale vedl jen na počítadlo nachytaných ubožáků :-). A takhle onen chyták vypadal:

01.04.2021 - Technika - Petr Bureš april yt

Cyklolive připravuje dětský cyklo kemp na Singltreku

 
Po úspěšném cyklistickém kempu  v minulém roce pořádá cyklistický oddíl Eleven Head Cyklolive opět kemp pro děti! Zázemí se bude nacházet nově v Rekreačním areálu Jizerky v Bílém Potoce, který se nachází 800 m od Hubertky a nástupní trasy Singltreku pod Smrkem! Areál zajišťuje veškerý servis včetně jídla a pití. Program bude složen z dopoledního a odpoledního bloku. Během dne nás čeká výuka a osvojení cyklistických dovedností, hry, soutěže na kolech a jízda na přilehlém Singltreku a okolí. 

Děti budou rozděleny dle fyzických sil a zkušeností do menších skupin. Program bude doplněn sportovními aktivitami, lezením, odpočinkovým programem v areálu,  zároveň organizátoři slibují zaměření se na regeneraci a balanční cvičení na rozvoj dítěte. 

31.03.2021 - Závody - Jan Nemec kemp singlrek

Bronzový medailista z Ria Carlos Coloma ukončil kariéru

 
Devětatřicetiletý španělský biker a nyní i manažer celku BH Templo Cafés UCC včera absolvoval svůj poslední závod profesionální kariéry. Po osmadvaceti letech se rozhodl 100% věnovat svému týmu už pouze jako manažer. Oznámil to na tiskové konferenci, jež byla dle španělských médií narychlo svolaná a zpráva o konci kariéry byla překvapivá.

„Starost o tým zabere opravdu hodně času, chtěl jsem zjistit, jestli to dokážu nějak rozumně kombinovat i jako závodník... ale ne, musím být k sobě upřímný, je čas odejít do důchodu,“ citovala Carlose média. 

 

Coloma se zapsal do povědomí zejména ziskem bronzové medaile na olympijských hrách v Rio de Janeiru, kde dojel 30 vteřin za Jaroslavem Kulhavým. V roce 1999 se stal juniorským mistrem světa XCO.

V neděli dokončil Arnedo Superprestigio 2021 kategorie C1 jako čtrnáctý, vítězem se stala současná španělská jednička David Valero Serrano hájící barvy Carlosova týmu. Mezi ženami triumfovala Maja Wloszczowska (Kross Orlen) - výsledky ZDE

Finále Mediterranean Epic vyhrál Kulhavý před Stoškem

 

Závěr čtyřdenního etapového závodu Mediterranean Epic patřil českým bikerům, Jaroslav Kulhavý (Český spořitelna Accolade) se radoval z vítězství a Martin Stošek (Canyon - Northwave) slavil stříbro! Bronzovou příčku obsadil Daniele Braidot (ITA, CS Carabinieri - Olimpia Vittoria), který tak uhájil celkové prvenství před svým bratrem Lucou.

Mediterranean Epic: Kulhavý čtvrtý, Stošek s problémy málem nedojel


Třetí a předposlední etapu Mediterranean Epic ve Španělsku ovládl Novozélanďan Sam Gaze (Alpecin Fenix); týmový parťák Jaroslava Kulhavého (Česká spořitelna Accolade) z Cape Epic 2019 dokázal zvítězit po famózní stíhací jízdě, která následovala po defektu na 35 kilometru. V nejdelší etapě závodu (98 km / 1700 m) si výborně vedl trojnásobný vítěz Cape Epic Jaroslav Kulhavý, když skončil 40 vteřin od medaile čtvrtý a opět dokázal být nejrychlejší z desetičlenné skupiny pronásledovatelů.

"Mám z něj obrovskou radost, je na něm vidět, že ho ten závod baví a užívá si ho. Rozjíždí se za autem, byl si projet poslední etapu, lepí si na rám profil, je zapálenej. I ostatní kluci jedou moc hezky, je tady velká konkurence," hodnotil Radim Kořínek, manažer týmu Česká spořitelna Accolade. 

Stošek a Kulhavý v první desítce 2. etapy Mediterranean Epic

 
Dnešní 2. etapu katalánského závodu Mediterranean Epic ovládl italský reprezentant Daniele Braidot (CS Carabinieri - Olimpia Vittoria). Osmapadesát kilometrů dlouhou etapu zvládl v čase 2 hodin 31 minut. Na 2. místě dojel se ztrátou tří sekund Nizozemec Hans Becking (Buff Scott), 3. skončil Luca Braidot (Santa Cruz FSA), bratr dnešního vítěze.

 

Stránkování

redakční systém | ISSN 1803-5744