Českou cyklistiku zasáhla velmi smutná zpráva. Ve věku 60 let náhle zemřel prezident Českého svazu cyklistiky, Ing. Petr Marek...
V šedesáti letech odešla jedna z největších postav české cyklistiky, Petr Marek. "Žádná slova nemohou vyjádřit zármutek, který v tuto chvíli cítíme. Je to pro nás všechny obrovská ztráta. Petr Marek opustil tento svět naprosto nečekaně a s jeho odchodem se budeme vyrovnávat hodně dlouho. Rád bych vyjádřil upřímnou soustrast rodině a všem pozůstalým,“ řekl viceprezident Českého svazu cyklistiky David Průša.
Petr Marek byl duchovním otcem závodního MTB v Česku, v cyklistickém hnutí se pohyboval od roku 1989. Stál za zrodem prvního neoficiálního mistrovství Československa horských kol v roce 1990 ve Špindlerově Mlýně, od roku 1991 pořádá Český pohár horských kol, v roce 1995 pořádal v krkonošské metropoli mistrovství Evropy MTB a o dva roky později pak historicky první světový pohár XCO.
Praha a ČSC hostily v loňském roce i kongres Evropské cyklistické unie a Petr Marek byl pochopitelně důležitým mužem...
V roce 2001 stál s Michalem Pickem také u zrodu serveru MTBS.cz, jenž byl primárně zaměřen právě na sledování dění Českého poháru MTB.
Působil prakticky nepřetržitě jako předseda komise horských kol ČSC, byl dlouholetým členem prezídia ČSC. Prezidentem svazu byl poprvé zvolen v lednu 2018 a od té doby vykonával tuto funkci nepřetržitě. V současnosti také působil jako prezident komise MTB Evropské cyklistické unie (UEC).
Jako prezident svazu se Petr Marek vždy snažil bojovat za všechny disciplíny. Jeho dlouhodobou vizí byla například výstavba národního velodromu pro dráhovou cyklistiku.
V únoru předával ceny nejlepším českým cyklistům na Králi cyklistiky...
Letos byl zvolen prezidentem ČSC na další funkční období, ale tuto misi plnou výzev a plánů už bohužel nedokončí.
Čest jeho památce.
Americký Trek se letos rozhodl, že dá brouka do hlavy všem, kteří to se silniční cyklistikou myslí opravdu vážně. Po loňském představení nové aero silničky Madone tak letos přišla na řadu ještě…
Celý článek…Čeká vás především kvalitní horský trénink ve společnosti závodníků profi pelotonu. A také semináře, péče špičkových techniků, fyzioterapeutů a masérů, sauna, dobré a zdravé jídlo. Prostě top…
Celý článek…Jeden z nejnáročnějších a nejprestižnějších etapových závodů horských kol na světě – Cape Epic se... Příspěvek Jak se plní sny. Aneta Hovorková míří na Cape Epic pochází z Dámynakole.cz
Celý článek…Před pár dny byla při pietním aktu uctěna památka 18leté švýcarské cyklistky Muriel Furrer, která...…
Celý článek…Krásné a funkční. To je nový model Orbea Diem, s nímž budete ve městě za bohy...
Celý článek…Zcela nové Turbo Porto je více než jen nejužitečnější a nejvýkonnější nákladní elektrokolo ve své kategorii. Je pečlivě zpracováno tak, aby bylo nejvýkonnějším, nejpropracovanějším a nejkrásnějším…
Celý článek…
komentář byl smazán
odpověz na tento komentářkomentář byl smazán
odpověz na tento komentářodpověď na Aleš Procházka — #1 Aleši, dobře napsáno.
Na ME ve Špindlu vzpomenu někdy i teď. Tisíce lidí. Kola značek RETA, Mongoose, Klein. Kája Polívková brečící při závodu u defektu gumy a naše fandění, aby to dala. Neskutečný podnik i z dnešního pohledu. To vše v roce 1995. Tohle byla bomba.
Petře díky za vše. R.I.P.
Radek Patrák a Maleviláci.
odpověz na tento komentářPoprvé jsem ho potkal na ČP v Olomouci - Radíkově v r. 1994 a naposledy letos na ČP v Ostravě. A říkal jsem si, že je asi nesmrtelný.... Je za ním obrovský kus práce.
odpověz na tento komentářDovolím si doplnit, že Petr Marek stál u zrodu československé závodní horské cyklistiky, první snahy sdružit zájemce o MTB zkoušel inzerátem v časopise Mladý svět už v roce 1989, Československý pohár 1991 a 1992 se jezdil jako společně bodovaná soutěž závodů cross country v sobotu a sjezdu v neděli. Nikdy nezapomenu na Špindly v devadesátkách nebo na poslední MČS 1992 v Tatranské Lomnici, když lehce nasněžilo a jelo se ve strašné kose. Až teď si uvědomuju, že Petrovi bylo v době pořádání ME 1995 jenom 29 let, mladej kluk tehdy i teď. To je velká škoda.
- na tento komentář reaguje Paklík — #3
odpověz na tento komentář